Юли-2006 тема 88

  • 15 202
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 298
Арлина ти в коя болница ражда?
Много мило от страна на Зоя  Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 1 341
Alina, малката Лора е прекрасно бебе. С какви голеееми бузки е само, и каква е оформенка-кукличка. Heart Eyes
Наистина много мило от страна на Зоя. Дано няма ревност от нейна страна.
Наистина на мъжът ти много му отива тази прическа.

Моята Ема нещо се опитва да се разсополиви, та започнах с имуностимулантите. Дано не ми се разболява.

# 242
  • Мнения: 314
Копвам си разказа и тук от другата отчетна:
Първо да ви кажа,че Лора се роди абсолютно същите размери като кака си,ама до грам и до см.:3950,52см.Ама каката я предносих 2 дни,а Лора е 10 дни по-рано извадена.Може би и за това ми се струва по-малка , като в тяло по-слабичка,така и главата и е по-малка и по-издължена.Зоя си беше направо прасенце с едни огромни бузи и гривнички по краката и ръцете.Това малкото явно повече му тежат кокалите знам ли.Ама бая голямо щеше дастане,ако го бях износила до термин.
Та отидох си аз рано сутринта,включиха ме на система,настаниха ме и ме резнаха с пълна упойка,на която си държах.В 8:56 са я извадили,мен ме закараха в стаята към 10:00.Болеше си ама се търпеше,не исках обезболяващи.Системите ми се изтекаха в 18:00 часа и тогава дойде акушерка да ме вдигне да се измия в банята и да ми махне катетъра.Помогна ми да си сложа гащи,превръзка и после вече можеше да пия вода.Лора ми я докараха към 11:00 да си е при мен,тя си спа през цялото време,после в 21:00 я взеха да я изкъпят,че беше още омазана с онова бялото от утробата.След това ми я дадоха да я кърмя.Аз още и коластра нямах,ама смука дребното,предполагам капки е имало.Много добре си засука.Питаха ме искам ли да я вземат за вечерта,дадох им я,не че успях да спя де.Виждах я през стъклото как си спинка,там са и дали и АМ за вечерта.Сутринта след баня си ми я дадоха и си я кърмех когато се събуди.Коластрата постепенно си слезе,само да кажа,че до вечера имах все още коластра,едва сега вече започна да слиза и кърмата.Само че този път не ми правиха клизма а ми казаха,ако искам да ми се размине да пия Дуфалак.И аз щастлива,пих предния ден,отидох си сутринта преди операцията и си мисля,че всичко е ок.Да ама не съм изхвърлила всичкото ако и като ми се поду корема. Rolling EyesАма много се поду,огромен стана ви казвам.На 3 ден след операцията вече сигурно имаше вътре 2-3 кила газове,които не мога да изпусна.Адски боли това момичета.Такива гадни спазми са,ужас SickБоли 2 пъти повече от операцията.За да е успешно секциото и да ти дават вече да ядеш трябва да пуснеш газове.А аз като балон.Лекаря се шашна и каза да ми сложат тръба в дупето да ги изкарам.Само че аз ги усещах горе,а не надолу в червата. Нищо не стана с тръбата,стоях час и половина с нея,направо се схвванах.И ми биха някаква инжекция,да ги раздроби.Дали от нея или от друго на сутринта успях да пусна няколко и започнах да хапвам.Само че вечерта отново се подух.Пак мъкиии,болкиии,ужас. SickСамо дето на челна стойка не застанах в тоалетната,че да пръдна,извинете.Накрая успях,като се присвивах в кръста и си хващах стъпалата,хубаво че нямаше кой да ме гледа в тоалета,че такава бях картинка Mr. GreenТова ми беше само дерта от цялото раждане,всичко друго беше наред.Та момичета,ако ви питат какво предпочитате,клизма или Дуфалак,изберете клизмата. Peace
Раждах в Майчин дом Варна,болницата се води :болница приятел на бебето.Там дават веднага бебетата на майките да засучат и да са си при тях,а не на 4 ден каквато е практиката в повечето болници.А през това време на  родилките гърдите им да станат на камъни,да им тъпчат бебетата с АМ и после да не искат да засучат.Педиатрите съветват за кърмене до 2 години и късно захранване,не дават вода и залъгалки.Както трябва да си е.Персонала и екипите са предимно млади и много адекватни.Нищо не си носиш,освен за себе си лични принадлежности.В тоалетните има даже превръзки.За бебо всичко е от тях,памперси,дрешки...само за изписването носиш комплекта.Вярно плащаш си,ама предния път пак плащах за ВИП-а в АГ-то..ами какво да кажа,освен че носиш куп неща персонала е ужасен,обстановката също,бебето както казах го дават на 4 ден,никой нищо не ти обеснява,не ми смениха чаршафите 1 седмица,нямаше тоалетна хартия в тоалета,телевизора с монети,има хлебарки...да не изброявам повече.И това удоволствие в АГ в момента е и по-скъпо от Майчин дом.Та страшно съм доволна.Болницата беше препълнена и мен и още едно момиче ни настаниха във ВИП стая,която не плащахме като ВИП,просто нямаше къде да ни сложат.Грижат се страхотно за бебетата,хигиената е на много високо ниво,не пускат никой външен при тях.Зоя в АГ-то ми я донесоха с много упорит конюктивит,не можеше да се излекува после 40 дни.Признаха си че е вътрешноболнична инфекция.Беше цялата изприщена и с много възпалено дупе.Тук им слагаха само памперси на Хъджис и миеха дупетата на всчко ако.Абе натискаш едно копче и веднага идва усмихната акушерка и върши това,за което я помолиш. WinkКакво да ви разкажа още,не се сещам.Някой ако иска нещо да пита.

# 243
  • Мнения: 1 341
Arlina, много се радвам, че си останала доволна от раждането и болницата като цяло! Hug
Това с газовете е много неприятно, не разбирам защо изобщо го препоръчват този дуфалак при положение, че са кански мъки след това?! Confused Важното е, че всичко е минало, за третото ще знаеш. Wink
Наистина може на Лора кокалите да й тежат повече. Въпреки, че на мен си ми изглежда доста голямо бебе, хубаво е изпълнила дрешките....само за гушканеее. А и ти изглеждаш много добре, колко килограма остави в болницата?

Ох и аз вече искам да раждам, много ми тежи вече. Снощи Калин като ни дръпна една 2 часова разходка, днес съм с ужасни болки в пръсците. Обяснявам му аз, че трудно вървя, а после ми се смеят с детето, че на всеки 200м. посядвам. Joy Но пък това са ми дългите разходки, сама с детето не ходя вече много надалеч, че до вкъщи имаме голям баир за прибиране, а пък в градският транспорт е лудница и никой не прави място. Та само до училището на Ема, следобед до едно близко паркче и дотам. Не, че в парка сядам, но поне съм близо до нас и до клиниката. Mr. Green

Хайде ставам да подреждам, че все се намира по нещо което не си е по мястото. Whistling

# 244
  • Мнения: 2 484
Много е сладка малката Лорка,прилича на кака си по бузките и очите,където спинка и е с затворени очи все едно е каката Flutter

# 245
# 246
  • Мнения: 2 484
Иска парола Ронка?

Аз чакам снимките от телефона на мъжа и ще пусна и наши,така и не взехме фотоапарат,все с телефоните снимаме

и сега с този ол инклузив свикнахме да ядем и от два дни готвя по цял ден,първо второ десерт,закуска обяд вечеря няма излизане от кухнята ooooh! ooooh! ooooh!ама до кога лии

Юл мрънкалясва за количка от сумати време голяма за кукли  реших да и взема като съкратихме морето без време,сега я взехме и не я поглежда вече Crossing Arms мерак мерак докато се вземе

# 247
  • Мнения: 1 341
Ели, регистрация иска. Peace

Количката и на Ема й минава мерака, сега съм я скрила след няколко месеца пак ще я извадя. Тя вози само кучета в нея. Whistling

Ема се разсополиви и киха, след няколко дообеда на градина това е резултата. Е вярвайте, че сърцето ми се къса само при мисълта, че ще боледува. Confused

# 248
  • София
  • Мнения: 309
Арлина-много,много е сладка малката-колко е оформена и какви бузки-само за целувки!А Зоя и мен ме просълзи!Дано и занапред е мила какичка Heart Eyes.Мъжа ти много готин-хубаво,че се реши да се подстриже-много сте хубави на общата снимка-ти изглеждаш страхотно!А кое е момичето вляво,на кого казваш леля newsm78,мъжа ти има сестра ли?И аз се радвам,че условията в болницата са били отлични-дай Боже скоро навсякъде да е така!Бързо възстановяване от секциото ти желая! Hug Hug

Ронка-Дано малката се оправи скоро.И Влади не спира да кашля от сума ти време,нищо не помага-ни Стодал,ни Хустагил,ни мед,ни новия сироп,който изписаха Sad,гърдите му са чисти,уж нищо му няма,пък кашля лошо-незнам вече!Как му давам сироп насила няма да ви казвам-ужас някакъв!

Ели-и Влади така-мрънка,докато се купи нещо и после-край,аман вече!Детската е пълна с играчки,с които не играе-само с някои и то рядко..

Ронка-много хубави снимки!Страхотно закръглено коремче!Само на корем си наддала-не се притеснявай!А детската градина е разкошна!Ема е много сладка ученичка Heart Eyes!

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 22:20 от didito.

# 249
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ронка,много сте сладки и двете с Емата Hug Аднах те към приятели,само чакам потвърждение от тебе Peace

Арлина,на мене Лорка ми прилича ужасно много на кака си.На тебе не ти личи,че си родила току що Wink

# 250
  • Мнения: 314
Аууу,момичета благодаря за комплиментите,ама да ми видите шкембето на живо ще се стреснете направо.Като в 5 месец е SickТози път явно по-бавно ще се прибере.Още кървя доста и то чиста кръв,не са лохиите.Всеки път като кърмя започват контракции и изтичам.Лекарят каза,че ми е открил миомен възлел на матката 5см бил,ама щял да се свие до 2см,за сега не бил проблем.Дали заради него става така? newsm78Пък и в тази болница намествали матката по време на операцията,стискали там нещо ,за да контрахира.А в АГ,където раждах предния път биеха инжекции за контракции след операцията,може пък и от това да е.Качих 18 кг,оставих само 7 в болницата EmbarassedПървия път бяха 15 кг и 10 в болницата. TiredАбе ще се слабее,ама малко време да мине.Дано по-скоро се попребере шкембето,че ще има да ме питат кога ми е термина Mr. Green
Момичето в ляво е сестрата  на мъжа ми Поля,която Тиция познава WinkИ верно му ходи прическата,чак се подмлади.Аз да си призная не очаквах,преубедена бях доста.Ама и косата му беше станала ужасна,като метла.Като не я поддържа,така е.
Диди:тя нали и Зоя беше така миналата седмица с такава същата кашлица и нищо не помагаше.Само че имаше и сополи.И педи и изписа антибиотик,че да пресече нещата заради бебето.Ами не ми се даваше,ама предпочитам така,нея да натровя,отколкото да зарази Лора. Confused
Ронка:много бързо ви хванаха вирусите.Зоя ходи месец и беше здрава и след това се почна.А имах толкова здраво дете ooooh!Много сте сладки с Ема,а ти изглеждаш чудесно,дръж се малко остана HugГрадината ви е страхотна.И аз те аднах във Фейса. Peace

# 251
  • Мнения: 845
Честита принцеска Лора на Арлина! Да ти е жива и здрава и голяма късметлийка в живота! И да е все така послушно бебе Wink

# 252
  • Мнения: 1 341
Добавих ви във фейсбук.
Още съм прохождаща там, регистрирах се само, за да видя снимките на една приятелка преди няколко месеца, но едва от вчера се заех да се разровя по-сериозно.

Арлина, щом са ти казали, че няма нищо притеснително, няма какво да я мислиш миомата. Peace
Килцата ще ги свалиш, няма къде да ти бягат. Wink
Аз не си спомням на мен какво ми тече, но май си беше кръв и накрая вече стана едно кафеникаво, но може и да бъркам.
А мъжът ти наистина се е подмладил...требе да го пазиш сега, че какъвто е убавец... Wink

Дидито, дано Влади се оправи скоро. Защо не спреш да му даваш каквото му даваш и да видиш дали няма да се оправи. Иначе за кашлица много помага черна ряпа издълбана и във вътрешността сложен мед. Седи така половин-един час докато пусне сок и му даваш сока. После пак слагаш мед и така. Като си запазваш капачето и затваряш да не влизат разни буби. Същото съм го пробвала и с издълбан лук-помага, но пак си зависи от кашлицата. Можеш да опиташ, вкусно е, предполагам няма да има проблем с приема.

Иначе съвсем не съм качила само на корем. Вече съм +18кг.!!! #Crazy Като ходя с пола и краката ми се трият и от жегата няма да обяснявам последствията...ужас. Но ще ги свалям след това, Дюки е изпитан вече и няма да ми се размине.

Ема тази нощ почти не спа, заради запушеното носле. Само това й е дерта, дано не се стигне до Т и кашлица. Според мен е от рязката промяна във времето, не е нещо вирусно. Просто сутрин е студено и то доста, а после настава голяма жега. Като тичат навън и се изпоти и после я лъхне ветреца е достатъчно за едни сополки.

# 253
  • Мнения: 2 484
Абе вие тоз мъж какво го Аресахте  Flutter Арлинче вече не им го пускай на снимки Wink

И аз съм гола и боса във това- фейсбук, всеки има,сега ще се разровя и аз Flutter Hug

# 254
  • Мнения: 1 341
Абе вие тоз мъж какво го Аресахте  Flutter Арлинче вече не им го пускай на снимки Wink
Аааа Ели недей така. По-добре не снимка да изпакнем око, отколкото на живо да му се метнем. Joy Нещо на лига ме избива.

И аз съм гола и боса във това- фейсбук, всеки има,сега ще се разровя и аз Flutter Hug
И аз тва викам.."Барабар Петко с мъжете". Mr. Green

В другата отчетна бебевалежа започна сремглаво. по 2 бебета на ден се раждат. Party

Общи условия

Активация на акаунт