ЕКО БЕБЕ II

  • 39 857
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 320
Кабив, зависи как е захранено детето. Аз на моя вече съм му давала броколи и кресон на кълнове. За другите мисля, че е още рано - соя и други бобови. Ама всяка майка си знае чедото.
http://www.limango.de/shop/index.php - на сайта им има за тази седмица намаление на дървени играчки на Селекта, но нямам идея дали доставят извън Германия  Confused

# 16
  • Мнения: 2 132
Ей Вечи, добре че побутна темата Simple Smile.
Мами, имам въпросче за една моя приятелка, която сега ще захранва. От каква възраст на бебето може да му се дават кълнове за ядене? Под каква форма? Кълнове от какво? Имате ли опит с това?
След 1 годинка може от неща, с които е бил захранен вече.

# 17
  • Мнения: 232
Съвсем накратко да не ви изпусна, че току що се връщаме от море.
Малката беше на седмото небе. Не съм я мазала с нищо, прекара основно на домати и сирене( ама то и майка й като яде предомно това..  Blush ), мого се рови в пясъка, яде го, хареся й морето, игра си с мидички, камъчета, рибарски мрежи  и празни бирени бутилки.  hahaha С пелените  се справихме с две пранета, иначе ебх-то беше на ниво с малки изключения.
Мерси за темата и хубавите линкове.   bouquet

п.п .Хъм , жалко за срещата, изпуснала съм я. С желание бих се включила и да споделя. Нищо, следващия път.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 239
  Хей да се запиша в новата темичка.
  И сега не много еко, но си признавам, че най-накрая убедих мъжът ми и си купихме съдомиялна. Просто нямам време и не издържам вече постоянно да има нещо за миене, а станахме много народ.
  Та въпроса ми е мисля, че някъде мярках някакви еко таблетки. Отделно в сапунените ядки пишеше че можа да се ползват и за съдомиялна, някой пробвал ли е и доволен ли е?

# 19
  • Мнения: 658
Честито, Aila! Крайно време беше  Simple Smile Ти определено заслужаваш "домашни помощници".
Мерси за идеите за кълновете. Бебето, за което стана дума ще го захранват тепърва. До сега е било на кърма.
Тази статийка може би ще ви е интересна: Токсини в детската козметика

# 20
  • Мнения: 2 132
  Хей да се запиша в новата темичка.
  И сега не много еко, но си признавам, че най-накрая убедих мъжът ми и си купихме съдомиялна. Просто нямам време и не издържам вече постоянно да има нещо за миене, а станахме много народ.
  Та въпроса ми е мисля, че някъде мярках някакви еко таблетки. Отделно в сапунените ядки пишеше че можа да се ползват и за съдомиялна, някой пробвал ли е и доволен ли е?
сЪДОМИялните използват по-малко вода от колкото ако миеш на ръка Peace В Слънце и луна гледах някакви теблетки на Ековер. В ДМ има някакви по-натурални.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 239
  Мерси значи ще проверя в Луната

# 22
  • Мнения: 11 320
Жени, аз съм ползвала на Ековер - добре мият. Ползвам и едни други, които са собствена марка на Лидл.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Айде и от мен един сайт, не го видях на първа страница: http://www.matatama.com/

Вместо запис.... Wink

# 24
  • Мнения: 344
artexa    bouquet
...и аз да ви следя

# 25
  • Мнения: 3 988
По терлички се записвам.  Blush Много хубава тема.   bouquet

# 26
  • Мнения: 11 320
По терлички се записвам.  Blush Много хубава тема.   bouquet
Само да се информираш ли?  Mr. Green (за другото стискам палци!  Hug)

# 27
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мами, записвам се... Точно на време за второто ни еко бебе. Никога не късно да науча още и още.

Първото вече не бебче, а малко момиченце на две години. Отгледано на многократни пелени, към година вече без тях, само по гащи и без кой знае какви гафове. Прахове за пране щадящи околната среда и нашата кожа. Домашен сапун варен от баба.

Верото ми е малко проблем, но също ползвам някой марки на LIDL.

Отгледана е без пюрета и пасирани храни, без сокове и разни сладкости. Гледам обаче да не превръщам разни храни в табута.

Обича кълнове, имаме малка фермичка в тавички за тях. Любими са и от люцерна.

Двете ядем половината треви из полето, малко мъжо ми се опъва, но щом е салата няма проблем.
Берем сливи, ябълки, малини ягоди, и всичко което имаме на разположение от природата.
Живеем на село, близо до планината.

Не сме вегетарианци, но на там май вървим. Птици не купуваме въобще. Полуфабрикати също, случва се и хляб да меся. Яйца само домашни.

Малко в прегрешенията са ми е сладоледа, и бутер тестото, но проблема, че аз ги обичам и дребното май също.

Козметика Weleda или само домашно правена, с изключение на крема против слънце.

Пасти за зъби, детската на Weleda, нашата е на Зентива, без Флуор.

Играчки сред любимите са и камъчета събирано от всички морета където са били близки и познати.
Дървени кубчета, картонени кутии, платове от шивашката ми дейност.
Привърженичка съм на малкото, но свестни играчки. Никакви само-ходещи на батерия.
Верето обожава пъзели, в момента реди без проблем с 48 части.

Дрешки, памук вълна, домашно плетени чорапки, терлички и фанелки, шапки на една кука и на две игли.

За сегашната ми бременност мисля да седна да ушия слинг, приемам препоръки за тип плат, дължина и всичко което ви дойде на ум.

 Това се за сега. Поздрав от Чехия.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 08:19 от ivalex

# 28
  • Мнения: 1 266
Айде и аз тук Simple Smile

ivalex, за слинга - аз имам 5 м на 70 см и ми идва малко дълъг - зависи колко си слаба. Та все ходя омотана с него по 2-3 пъти, за да не се влачи. За класическото кръстосано връзване ти трябват обаче около 4,30 метра, според мен. А за по-нататък, на хълбок, и по-къс може.

# 29
  • Мнения: 561
Радвам се, че открих темичката отново Simple Smile
Завиждам на всички, които си произвеждат зеленчуците и плодовете. Ние имаме връзка със село, но не мога да ги убедя да не слагат нитрати и да не пръскат ooooh!-според тях нищо не можело да стане без торове. Даже ме убеждават, че био-зеленчуците и плодовете, които купувам, със сигурност са пръскани и торени  Shocked. Не мога да повярвам колко е химизирано селското стопанство в България.
Искам да ви питам дали сред вас има майки, които са ползвали или ползват детски седалки за велосипед-сигурни ли са и можете ли да ми препоръчате марка. Аз съм вело-маниачка, мразя колите и ми се иска от следващата година да возя малкия на колело с такава седалчица. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт