Искам да започна нов живот на ново топло място !

  • 9 695
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте всички ! Искам да започна нов живот,тук в България този ми омръзна! Sad Уж сме в Европейския съюз,а живота не се подобрява. Naughty Имам нужда от съвет-от къде да започна newsm78??? Искам да отида на топло място-англоезично,дори и да не е много цивилизовано. Аз съм вишист художник-приложник,уча децата на изкуство и национален занаят. Искам да преподавам това,което знам на другите българчета и на другите деца. Hug Вярвам,че има място за мен някъде по света,където ще ме оценят по-добре от тук в България и ще бъда по-щастлива от това Heart Eyes. Пишете - чакам с интерес !!!

# 1
централна  африка ,
топло не толкова цивилизовано ,англоезично
има и много деца  ,


но ако и там ти омръзне  незнам накъде ,

# 2
  • Мнения: 3 638
И аз това искам, но за съжаление още не сме открили мястото. Току виж от тази темичка получа някоя идея  Laughing
Иначе топло и англоезично може да е в САЩ и Австралия Peace

# 3
  • Мнения: 653
на мен пък ми омръзна от топло, това лято край няма...
искам някъде на около 25 градуса целогодиШно ако може, с море и планина, добра храна и социална система ....  идеи?

# 4
  • Мнения: 0
Ами,моята идея е Нова Зенландия и сега събирам информация! Laughing То,моето преместване няма да стане скоро,но нали трябва всичко да се проучи,а това иска време. Искам да се махна от тази наша българска бюрокрация,която няма край. Twisted EvilОмръзна ми да се боря с това,ама резултата е все едно да разбиваш стена с глава!!! Аз си имам хубава голяма къща- живея във Варна и 20 год. съм работила и събирала за дом,който се оказва застроен повечко и сега ме притискат разни канцеларии с разните си там искания,както на тях им харесва и се опитват да ми наложат тяхното мнение как да живея и колко да ми е голяма къщата.Имам ателие и галерия и двора,а те ми казват,че трябва да ги махна,да засея райграс и тогава да искам да ми разрешат да си направя ателието - тип "барака"- временна постройка,за да оговаря на тяхните "велики идеи"!Ето това ме нервира- на кого пречи като  си е в моя двор,и какво им пречи да го подпишат "това" нещо? Sad Не мога да живея така-някой да ме притеснява за нещо. А другата ми причина е , че много мразя зимата-постоянно ми е студено,а то студеното време тук е повече от топлото.Лятото е само 5 месеца.Затова искам да отида някъде,където няма сняг,дъжда не ми пречи.Аз карам кола и мокрото време не ме притеснява. Където и да отида,пак ще рисувам. Пишете пак! Grinning

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 18:10 от argira

# 5
  • Мнения: 4 399
Хммм, трудна работа, да намериш място на тая zемя дето да си строиш както си искаш, колкото искаш и да не се съобраzяваш с никой.  Thinking И топло каzваш трябва да е... Thinking Сетих се, ми може би в някоя пустиня, топло е, никой няма да те кара да садиш трева, да я поливаш, място колкото искаш, ще строиш на воля.

И аz търся някое топло, уредено местенце, ама да не е пък съвсем топло, дето да дават да се строи според моите представи, ах да и социалната система да не zабравя и аz като gioia. Обаче моля и ако може да не е много далече, по въzможност в Европа, че по_далече не ми се мърда.  Praynig Хайде помагайте сега.

# 6
  • Мнения: 0
Vjara,мисля Rolling Eyes,че има такова местенце - Малта.Незнам за строежите,но другото го има и не е много далече/ако си в Европа/.Няма да ти се наложи да строиш,тяхните имоти са по-големи от нашите. И аз като реша да отида някъде,ще си търся нещо готово,което да се доближава до това,с което съм свикнала. Аз също проучвам Малта,но ме спира испанския език.Този не го знам. Laughing А ти къде се намираш в момента? Там топло ли е?

# 7
  • Мнения: 3 638
. Аз също проучвам Малта,но ме спира испанския език.

В Малта се говори на малтийски и английски - нещо бъркаш остров май  Wink В Нова Зеландия пък въобще не е топло, а напротив доста вали. А цивилизована страна страна без разрешителни за строеж не знам да има  newsm78 Даже напротив, в т.нар. цивилизовани страни и през ум не би ти минало да строиш нещо в двора си без разрешение...

на мен пък ми омръзна от топло, това лято край няма...
искам някъде на около 25 градуса целогодиШно ако може, с море и планина, добра храна и социална система ....  идеи?

Е, ти пък сега хем топло, хем не много  Mr. Green
 

# 8
  • Мнения: 4 399
О, не благодаря! В Малта не отивам, та ако ще пари да ми дават. Едно от малкото места на които не мога да намеря нещо да ми хареса. Но все пак предполагам Че и там ще ти трябва разрешително за строежа.

А аз живея и на по-студено и на по-ветровито място от БГ. Ама и тука искат разрешително за строеж. Остави разрешителното, ами ме задължиха и дърво да си насадя в градината. И то не какво да е, не можеше каквото аз си пожелая, има си списък на одобрените дървета за целта. Половината от тях бяха екзотиЧни и се оказа Че няма магазин в страната в който да ги намеря.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 183
В Нова Зеландия пък въобще не е топло, а напротив доста вали.

Това не е точно така. Живея тук от 8 години.
Големи студове, както и жеги НЯМА!!!  Naughty
Топло е. Има зима, но тя е просто по-хладна около 10 градуса и дъждовна. Аргира каза, 4е дъжда не й пречи. Като казвам дъждовна зима, не означава че вали нон-стоп, просто има дъждовни периоди. Лятото е топло, но рядко е над 27 градуса.

New Zealand Seasons

New Zealand does not have a large temperature range, lacking the extremes found in most continental climates.
    * Spring - September, October, November
    * Summer - December, January, February
    * Autumn - March, April, May
    * Winter - June, July, August

New Zealand Temperatures

Because New Zealand lies in the Southern Hemisphere, the average temperature decreases as you travel south. The north of New Zealand is subtropical and the south temperate. The warmest months are December, January and February, and the coldest June, July and August. In summer, the average maximum temperature ranges between 20 - 30ºC and in winter between 10 - 15ºC.

# 10
  • Мнения: 5 183
И какво се зядохте с този строеж?!
Момичето каза, 4е ще си търси готова къща!

# 11
изискванията на момичето са просто смешни ,ако си мисли че има някъдe място където може да прави каквото си иска ,  е няма как да стане .
даже  в Бг си е по либерално отколкото в други страни.  сега тук и пречат късото лято и дългата зима / макар че и това не е така. Бг си е страна с топъл климат /
като отиде на новото място ще и пречат други неща   примерно с работата  или с съседите .
незнам дали знае ама в доста държави   не можеш тапети да смениш ако не са ти разрешили  от общината която оттдава жилището .за по голям ремонт не ми се и говори .
 ако е къща ще и  искат куп разрешителни за мясттто  където иска да извършва приложните си занимания . никой няма да и разреши  да внесе и един чувал с гипс или глина или с каквото там с е работи ако няма разрешително за работа съобразено с квартала съседите общината .изобщо изиквнанията и са смешни и ако наистина си търси иделаното място извън Бг да ги степенува по компромиси .кое е по важно за нея дали топлото място или работата или удобствата на къщата .
тя спомена и нецивилизовано място  според мен д азапочне от там  има по голяма вероятност  да намери каквото търси  но в европа едва ли  ще намери.  даже и албания си е много цивилизована

# 12
  • Мнения: 5 183
Що така нападате жената, не разбрах?!  newsm78
Човек да не посмее да пусне тема.

# 13
  • Мнения: 485
argira,добре е че се занимаваш с това което обичаш.За съжаление не са много хората ,които могат да се издържат с рисуване.Аз съм ти колежка,последните три години работих ,като художник декоратор,но сега ми се налага да работя друга работа,която не ми доставя такова удовлетворение,като това да рисувам.Облазявам те че имаш собствено ателие за което не ти се налага да плащаш наем и имаш достатъчно място  да твориш.Пожелавам ти успех в търсенето на слънчево англоезично място.Напълно те разбирам за търсенето на токова място и аз много пъти съм си мислила ,че ако се преместя да живея в друга държава бих желала тя да е с по- топъл климат и дълъг ден.Сещам се за Кения и всичко около екватора 24 градуса постоянна температура.Успех в търсенето и дано мечтите ти да се осъществят така както си представяш.

# 14
  • Мнения: 4 399
Що така нападате жената, не разбрах?!  newsm78
Човек да не посмее да пусне тема.

За друг не мога да говоря, но аз не съм я нападнала, майтапя се. Много ми е смешно, винаги ще има хора на които и космосът им е крив.

Но абсолютно извън майтапа, моля да ми покажеш само 1 цивилизовано място на тази земя където ще те оставят да си строиш каквото и както ти пожелаеш. Преди да плюем по една страна (без знаЧение дали това е България или която и да е друга) трябва да си дадем сметка дали претенциите и оЧакванията ни са реалистиЧни. Казвам ти, тук 1 дърво не ме оставиха да засадя както аз искам и то в собствения ми двор. В Австралия и НЗ така ли ви оставят да си строите както искате и без да се съобразявате с никакъв градоустройствен план?

Общи условия

Активация на акаунт