Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Много ще си помисля дали ще има втори. newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 589
Заради детето.Само да усетя че не се грижи с любов за него а само заради задължението. #2gunfire
В крайна сметка взима мен щото ме обича, а то е част от мен  Peace

# 32
  • Мнения: 637
Сега ще добавя още една причина / понеже ми е актуална в момента / :
 - заради неоснователната му ревност / той го нарича просто "дразнене" / от бившият.

И сега случващото се: разведена съм, с дете и по ред причини не го понасям бившият. Да не говорим и че е  страшно безотговорен баща. Нерва се , когато за пореден път защитавам интересите на детето и се стига до скандали.... като с добра дума не става....
Та с две думи, ако не е заради детето да имам контакт с него, не искам да го виждам и на снимка. Но сега ваканцията когато почиваше я вземаше, а на скоро излязохме да пазаруваме за 15.09, не ми даде пари в кеш, и понеже не знае какво да вземе, се наложи излизане тримата. А преди два дни, понеже малката бе болна - баща й дойде за 10-15мин., за да я види, да донесе плодове и лекарства.
И от там вече стана пушилката - как така той ще влиза в дома МИ / дома си е мой / , как така заедно ще излизаме, писнало му да му чува гласа на вратата когато довежда или взема детето.....  що не сме се събрали тогава.....
Ами няма как...не го понасям, достатъчно ме е наранил, изневерил, натресе дете на приятелката ми,  сега в сърцето ми има друг човек, и той си има друга.... това е абсурд!
Но ми се наговориха такива глупости, че не знам какво да си мисля...... не беше пиян определно. Но какво го прихвана след толкова години - не си го обеснявам вече 48 часа.........

 Та ето ви още една причина.......

# 33
  • Мнения: 6 443
Смехулка, нормално е... Незнам как ще реагирам в подобна ситуация, въпреки че вече усетих ревност заради БНД, но не чак в такава форма.
Все пак и те се чувстват несигурни и ако нстоящият мъж е усетил някакво по-различно отношение на БНД към теб или обратното е нормално да изревнува.
Незнам само в какви граници тази ревност е нормална.
Те знаят, че БНД винаги ще е една крачка пред тях заради детето.Защото те знаят, че някога ти си обичала този човек, родила си му дете.
Кажи му точно и ясно, че вашите отношения с БНД се крепят единствено заради детето.Показвай му често, че го обичаш и един съвет, който не ми се иска да дава, но
понякога се налага - покажи му, че изпитваш достатъчно неприязън към БНД, за да ревнува от него.

# 34
  • Мнения: 637
Благодаря за изказаното мнение, но повярвай ми - всичко описано от тебе съм направила. Знае, колко много го мразя и защо, знае всичко с най-малките подробности, знае, че никога няма да се съберем въпреки детето. Знае, че баща й си има друга жена в живота и сега тя плаща за основен ремонт на апартамента, за да се нанесе там при него.....
Всекидневно му показвам колко много държа на него, че ТОЙ в момента е важен за мене. И ако не е за детето - не желая контакт с бившият. Няма никакво по-различно отношение - свидетел е как се нерва, онзи как ми казва, че съм луда.... и така - няма повод да се съмнява пък точно в БНД.
Неговата е някаква параноя вече........... .
/ и по тази причина трета поредна вечер не се прибира....., а аз снощи му приготвих вечеря на свещи  Cry ..... не се прибра /

# 35
  • Мнения: 6 443
Смехулка, сигурна ли си, че само заради тази ревност не се прибира ?

# 36
  • Мнения: 637
Дааа, т.е. късно снощи си дойде..... разговаряхме отново по темата и ми постави условия:
 - баща й като идва да я види / ако е болна / - до вратата и тя да стане там да се видят за 5мин.
 - аз като ходя да я забирам от тях да не прекрачвам прага,а да чакам до вратата / аз от години там не съм влизала, но както и да е /
 - когато трябва да се купува нещо за детето, да не излизаме тримата, а  да се разберем: аз купувам, давам му касовите бележки и баща й дава парите.....

Трябваше да отговоря, че "ДА" ще го направя, за да остане и да бъдем "семейство".........  newsm78

# 37
  • Мнения: 2 502
smehulka , а ти защо не му каза "Не"?! На тъпите му условия, че и на него?
Този, новия, втория след БНД, май май взема повече от теб, отколкото ти дава?

# 38
  • Мнения: 589
Дааа, т.е. късно снощи си дойде..... разговаряхме отново по темата и ми постави условия:
 - баща й като идва да я види / ако е болна / - до вратата и тя да стане там да се видят за 5мин.
 - аз като ходя да я забирам от тях да не прекрачвам прага,а да чакам до вратата / аз от години там не съм влизала, но както и да е /
 - когато трябва да се купува нещо за детето, да не излизаме тримата, а  да се разберем: аз купувам, давам му касовите бележки и баща й дава парите.....

Трябваше да отговоря, че "ДА" ще го направя, за да остане и да бъдем "семейство".........  newsm78

 ooooh!Тоя определено не е у ред...ама и ти защо му се даваш?! Ще ти диктува отношения, които не го засягат, егаси!Аз на такъв спокойно бих му казала, че го обичам, държа на него, но как ще си провеждам срещите с БНД си е моя работа и ако не му изнася и избива комплекси-моля, прав му път! Crossing Arms
 Той ще ти казва как ще пазарувате, хайде, де.Ама не казва- ще поема всичко, няма нужда да пазарувате с него- нали?

Последна редакция: нд, 13 сеп 2009, 18:08 от olimpiia

# 39
Здравейте.
Живея с втори мъж без брак.Имам дъщеря,която живее с нас,имам и син от втория си мъж.
В началото имахме проблеми,точно такива като на Смехулка.Даже не искаше да пуска детето при баща му,но аз не позволих да се наложи.Сега контактувам с бившия скришом(той не е и в България),отношенията ни са много добри.Дъщеря ми е вече голяма и когато баща й си е в Бг сама ходи при него и се връща.
С настоящия сме пред раздяла,причините са много,но най-вече отношението му към мен.В последно време е склонен и към насилие.Психическият тормоз на база ревност е голям и повече не мога.
Интересното е,че бившият ми предлага да отида в неговият апартамент,защото трябва да се изнеса и нямам къде да отида.

# 40
  • Мнения: 1 023
и в интерес на истината, ско следва да сме откровени, отговорът е един за вси4ки:
бихме били с някого за много пове4е и бихме се разделили за много по-малко.
какво да правиш?! набор от уроци, условно придобит защитен механизъм и време.
определено коли4ество време.
 

# 41
  • Мнения: 6 443
milk, кога да позная, че съм ги научила тези уроци?
Защото колкотъо повече чета из този подфорум, толкова повече се убеждавам,
че колкото и да сме преживели, нищо не сме научили.  Tired

# 42
  • Мнения: 1 023
milk, кога да позная, че съм ги научила тези уроци?
Защото колкотъо повече чета из този подфорум, толкова повече се убеждавам,
че колкото и да сме преживели, нищо не сме научили.  Tired

не знам, пате.
съвсем закономерно всеки се консервира след раздяла. според отварянето, вероятно.
и като поставиш личното си удобство и удовлетворение на първо място. предполагам.
или когато първо премислиш възможните компромиси и дали си струва да ги правиш във времто. защото все едно са неизбежни.
каквото и да е, не го мисли.
пък форума не дава отговори, нали?!
хайде, хубав ден утре Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 309
Единствената причина,кояти би ме подтикнала да напусна следващ мъж след БНД е,ако ме ограничава и подтиска професионалните ми успехи...
Домакинските задължения,никога не са ми тежали Peace
Останалото е въпрос на баланс Flutter

# 44
  • Мнения: 184

Ако трябва да кажа за себе си:
– заради това, че е все зает и се оправдава с това колко много работа има, когато искам да правим нещо заедно
–заради това, че след работа е веднага на лаптопа и дори не пита как е минал денят ми
-заради това, че не можем да говорим заедно като приятели за нашите отношения
-заради това, че ( поради горните обстоятелства)  не правим секс и нямам никакво желание за това с него
-Заради това, че има оправдания – романтиката я няма, защото детето ( моето) постоянно е около нас
-заради това, че моят син е нещо като мебел и вниманието му към него е само докато му се кара или го възпитава с вдигнат пръст
 -Затова, че нямаме никакви общи инетереси и дори не ходим на разходка вечер заедно – а уж сме подобие на семейство.
-Заради това, че вече се задушавам от факта, че ме има за готвачка, перачка и чистачка – а точно преди година не беше точно така
-заради това, че бавно но сигурно се превръщам в домашна помощница и втора майчица.
–заради това, че той свикна да не пипва нищо в къщи- дори и дрехите си да сложи за пране
-заради това, че забравя дори да си махне чорапите, когато си дойде след работа 10 часа навън
-Заради това, че всичките мечти станаха битовизми и аз съм тази, която му казва дори къде седят чиниите, защото той никога не помни
 - Заради това, че е разпилял дрехите си из цялата къща и ако не му напомня , ще стоят така с месеци
 -Заради това, че в работният му кабинет е пълна кочина и е заринат до главата с мръсотия
А иначе не пие, не бие, не хойка, носи пари. Да, ама.........! newsm78
Болна тема ми е - битовизмите убиват всичко.
Доколкото разбирам проблемът е в кофти възпитание през първите седем години на мъжът до теб.
Моя съвет е да се опиташ да го промениш - не познавам характера му и не знам колко те обича и държи на теб за да мога да ти препоръчам подход.
Ако сериозно се замисляш за това да го изоставиш бих те посъветвала първо да му напишеш един мейл  в който да му обясниш, че те задушава и да изброиш всичко с което те отблъсква дори още по-описателно от това което е постнато тук и по възможност да заминеш някъде, където да си починеш от него а и да му дадеш време в което той да усети липсата ти - примерно седмица.
Мъжете имат нужда от добра жена, което според техните представи е нещо като майка, която се грижи за тях и красива любовница
Опитът ми обаче говори, че колкото повече се полагат грижи за тях- чистене, готвене, пране, стоене нонстоп у дома, го приемат за даденост, дори моят първи мъж ми е казвал, че това са нормални неща за една жена - така било устроено обществото, дори има наглостта да ми каже, че имал приятели дето си биели жените и също го приемали за нормално както те, така и жените им... в резултат на което много бързо го направих бивш.
С втория не допуснах тази грешка  - предупредих защо съм напуснала първия и ясно регламенирах правилата по които може да се живее с мен - да няма после недоразумения.
Ясно съм дала да се разбере, че не търпя никакви упреци към детето си, ако някой трябва да играе ролята на лошото ченге, това съм само и единствено аз, тъй че или запазва неутралитет или може да се включи във възпитанието с насърчително-убедителен  подход като отдели от времето си за обяснения примери и разумни аргументи.
Битовизмите ме отблъскват и изнервят, ако човек в домът си е заобиколен от такава противна среда просто няма къде да избяга .
В крайна сметка мъжете не са всичко, ако е угаснала и тръпката ти към него... значи се е превърнал в паразит.

Общи условия

Активация на акаунт