avent-срок на годност на шишетата

  • 4 612
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Здравейте, Какъв срок на годност имат шишетата Avent, старите не тези новите от кафявата пластмаса?
Благодаря за отговорите предварително!!!!

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 17:50 от Vivi

# 1
  • Мнения: 2 013
Трябва да се сменят на всеки 3 месеца.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 241
Това за трите месеца пише ли го някъде?
Аз имах комплект от 2 големи и 2 малки шишета. С тях изкарах докато ми трябваха.
Бибероните сменях, разбира се. Но за шишетата-не видях причина.  Confused

# 3
  • Мнения: 15 379
Синът ми си пие млякото в такива шишета, сменям ги тогава, когато видя признаци на износване - надиране, изхабяване, потъмняване на пластмасата. За бибероните - също.
Никъде не съм засичала срок на годност Rolling Eyes. Просто е до лична преценка.

# 4
  • Мнения: 2 677
Шишета не съм сменяла.
Биберони - редовно.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Това за трите месеца пише ли го някъде?
Да пише го на кутията. Но някои твърдят, че нищо им няма и при по-дълга употреба. Производителите го пишели, за да продават повече  newsm78 И аз не съм сигурна каква е истината. Защото според мен зависи дали ползваш едно шише по пет пъти на ден, или си го ползвал 5 пъти за три месеца.

# 6
  • Мнения: 27 524
Пластмасата се драска и се задържат микроби. Препоръчва се /не е задължително/ смяната им на 6 месеца. Аз ги смених след 1 година  Simple Smile
3 месеца няма нужда чак  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Препоръката на производителя е 3 месеца и не би ми хрумнало да разсъждавам (хипотетично) по темата.

# 8
  • Мнения: 54
и аз много се чудех специално за шишета, защото сме основно на кърма и само първия месец докато се цедях пиеше по-често, пък сега водица сипвам и той милия едва едва пие, та реших, че понеже ги стерилизирам веднъж на три дни няма да е след 3-тия месец, ами малко по-дълго ще изкараме с тези шишета...

# 9
  • Мнения: 71
Ами, явно трябва да се чете, какво пише произвидителя Thinking Аз като не съм знаела ги сменях на много голям интервал от 8-9 месеца Sad

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Вече ги сменям често, защото детето е голямо  и постоянно хвърля шишетата.Дразнят ме надрани шишета.

# 11
  • Мнения: 27 524
Препоръката на производителя е 3 месеца.

Производителите препоръчват адски много работи. И малко от тях имат резон  Wink

# 12
  • Мнения: 3 621
Ползвах шишетата на Авент по-малко от месец. От миенето и стерилизирането се захабиха много. Смених ги със стъклени шишета и от тогава сменям само бибероните.

# 13
  • Мнения: 860
Ползвах шишетата на Авент по-малко от месец. От миенето и стерилизирането се захабиха много. Смених ги със стъклени шишета и от тогава сменям само бибероните.

И аз така постъпих след прочита на темата Опасните шишета и подробностите вече ползвам стъкло, но вече и то ще е излищно скоро време.

Иначе бибите сменям на 2 месеца.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 241
Днес в Пикадили видях, че продават шишета на Авент и се сетих за тази тема.
Прочетох етикета на едното. Пишеше, че се препоръчва бибероните и накрайниците да се сменят през 3 месеца. За самите шишета не пишеше нищо.

Общи условия

Активация на акаунт