За поредната лоша снаха-има ли още като мен

  • 3 334
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Отдавна чета форума и накрая се престраших да се запиша.Видях има много теми за лошите свекърви,ама не намерих такава за лошите снахи,и макар че не се долюбвам кой знае колко със свекървата,май от това недолюбване се превръщам в лошата снаха Rolling Eyes
И така колкото мога по накратко с историята,пък вие кажете права ли съм,не съм ли и имали още такива като мен.
Преди да се оженим с мъжът ми живеехме заедно 2 години.През цялото това време аз бях просто ''тапирския софиянец''(техни думи пред мен,те не са от софия),която се опитва да се докопа до парите му Laughing Laughing Laughing(но той не е милионер) Grinningи всякакви опити от моя страна за нормални топли отношения бяха спънати.Когато се запознахме те и за минута,не се позаинтересуваха аз що за човек съм,ами единствените въпроси към мен бяха 'Майка ти и баща ти колко пари имат и апартамента ви на каква стойност е оценен'' CrazyИ такааа,решихме да се оженим,съобщихме им,горката женица инфаркт щеше да получи,но преживя го.Но когато им съобщихме ,че съм и бременна с мойто голямо нахалство-''ама млади сте,ами ти ще го задържиш ли това бебе?'' Shocked..до тук добре,хора всякакви,явно че не може да се разбирам с всички и да искам всички да ме харесват,примирих се с отношението им..мир да има, а и все пак са родители на съпругът ми..нооо от тези ситуации,а и още много,и от бременноста ми, от полуделите ми хормони сигурно,както не обръщах внимание на нищо,и не го взимах присърце,така сега изпитвам ужас за всякакъв техен контакт с бъдещето ми дете,и всячески ги скастрям и при най малката приказка за това.За името на детето няма какво и да разправям твърдо отказах да го кръщавам на тях(за което и не съжелявам),каза свекървата,че щяла да спре да работи и да идва да си гледа внучето-аз казах абсурд..реши се жената ,че ще дойде само за няколко дни да го гледа-аз и казах за по 1 час на ден и да се изпарява.Сега си прави детска стая в нейния апартамент,че детето да си идвало при нея да си имало стая.Гърчове получавам само като си помисля,че тя ще иска да гледа детето от време на време,а знам че не съм права,каквито и да са хората те са му баба и дядо и не мисля,че имам право да им отнемам това.И всеки ден се опитвам да си набия в главата,че не трябва така да реагирам ама.. Crazy..има и още неща за които не бих си дала детето при тях,дори и за малко,но все пак пак си мисля ,че нямам това право
Кажете ми има ли още такива ''лоши'' като мен ? Rolling Eyes
Предварителмо се извинявам ако съм прозвучала объркано и налудничево Embarassed

# 1
  • Мнения: 589
Ами аз малко не те разбирам...Отхвърляш помощта на свекървата, защото си обидена ли?

# 2
  • Мнения: 43
И аз съм в сходна ситуация като твоята . И само си тровя нервите с тези боклуци . През цялата бременност лежах по болници за задържане заради тяхното отношение , думи и простотии . За щастие сега си имам живо и здраво момченце на 1 и половина . И на мен много не ми се дава при тях детето , защото пример давам 100 пъти им повторих да си купят предпазители за контактите , защото детето бърка вътре- е не накрая аз купих и им занесох . 100 пъти повтарям да не го оставят сам в банята че ще се хлъзне и ще падне - е пак не . И т.н. и т.н.
Само едно ще ти кажа - изкарай си бременноста леко , да ти се роди едно живо и здраво детенце , необременено още от самото си раждане . А ще поживееш и ще видиш , ако прецениш че не е добре да го оставаш при тях , позволявай им да го виждат у вас . Моите и те голям мерак имаха да го гледат , що не съм го водила , що не съм го оставяла . Това беше докато беше съвсем малък -само яде и спи . Сега ако 1 път в месеца се сетят за него пак добре.

# 3
  • Мнения: 348
Tи си майка и отговорността за детето е твоя. Ако сериозно мислиш, че детето при тях няма да е гледано, както ти искаш, никой не може да те задължи да им го оставяш. Може да си ходите на гости и да го виждат в твое присъствие - съвсем нормално е това по целия свят.
Но ще ти е по-трудно. Аз така си отгледах децата. Един уикенд не сме имали с мъжа ми на спокойствие, да се почувстваме пак младоженци. Оцелява се и така.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 17:53 от white s.

# 4
  • Мнения: 1
Ами да,да кажем че се чувствам обидена,но това дава ли ми право да се чудя как да ограничавам контактите с бъдещето и внуче Embarassedколкото и да ми се иска не мисля ,че съм права и въпреки,че знам че греша се опитвам да го правя..или вече съм много бременна и изкуфяла Rolling Eyes..пак се извинявам ако съм досадила на някой с щуротиите си,просто имам нужда от безпристрастно ,чуждо мнение

# 5
  • Мнения: 589
Ще ти мине, сигурна съм.Когато изкараш някоя и друга безсънна седмица, ще се радваш, че свеки е подготвила детска стая.
 Помисли и за друго- всяко дете има нужда от баба и дядо, там има една по-специална връзка...не я отнемай на своето детенце!
 Лек час!

# 6
  • Мнения: 32
Не си лоша снаха, всичко ще се нареди,сега и хормоните ти бушуват малко повечко заради бременността и си по-чувствителна. А на такива забележки, най-добре не обръщай внимание, няма как да промениш хората, някои само за пари и земя мислят и дотам им се разпростира светогледа. Но Бог вижда всичко. Бъди смела и не се страхувай да преследваш щастието си. Прегръдки от мен  Hug

# 7
  • Мнения: 348
Да, по време на бременността, а след това и през майчинството повечето жени леко изкрейзват, т.е. - нямат реален поглед върху нещата, прекалено емоционални са и трудно им се угажда. Смея да го кажа, защото имам достатъчно бременности зад гърба си. Не че на жената й е лесно с тези мисли и настроения.
Мисли за това, как ще е най-добре за всички. И не бързай с глобалните решения - карай си бременността, наслаждавай се! Като излезе от тебе, става по-трудно.  Лека бременност и успешно, леко раждане! Здраво, умно и красиво, послушно и ящно бебче!            

# 8
Много добре те разбирам, защото и аз от сутрин до вечер си повтарям, че въпреки моята непоносимост към тях, малката им е внучка и те никога няма да се отнесат с нея, както с мен.
 Но съм толкова изумена колко отвратителни могат да бъдат, че направо ме е страх детето да не заприлича на тях...и тази мисъл ме побърква....страхувам се, че ще започнат да и наливат главата с глупостите си и ще се опитат да възпитат "ценности" каквито аз не понасям ....и може би звучи глупаво , но ме  е страх да не се опитат да настроят детето срещу мен или най-малкото да я "светнат" как майка й е никоя. 
Другото, с което си обяснявам състоянието си е наистина обидата - те се опитаха и донакъде успяха да съсипят прекрасните отношения със съпруга ми, видяха, че се обичаме е решиха, че това не е нормално. Развалиха най-хубавото в живота ми и сега посягат пак към най-милото - детето. И защо - защото в техния живот няма нищо свястно, нищо стойностно, не се понасят един друг и единствената им радост е да видят малката....но заслужават ли?

Е май съм по-лоша .... Embarassed

# 9
  • Мнения: 1
Пфу и аз незнам вече,то ако става на въпрос има и още фактори заради които не искам да им давам детето,които вече не са и свързани с мен,ама темата е друга сега да не я променям Simple Smileпък дано сте прави и ми мине,че в какви филми се вкарвам по някога сама не си вярвам Crazy

# 10
  • Мнения: 1 001
Да мине малко време след раждането и ще се поуспокоиш.И аз на моменти се чувствам много лоша, но е нормално различни поколения и разбирания.Аз преди да забременея бях "навлек"като забременях ме глезеха, а като родих ме дразнеха от всичко.Живяхме 2 месеца при тях, че ремонта се проточи и ме побъркаха.Нареждаха се в редица да ме гледат как кърмя(от това направо кърмата ми вкисваше),свеки ме гони една вечер като детето беше на 10 дни а най много ме ядоса мъжо, че не застана на моя страна #2gunfire след това гледах през нея и не и говорех а тя с цялото си нахалство пита сина си "Тя сърдили ми се за нещо" ooooh!Оттогава не и давах да пипне детето, но като стана на две и аз все сама се мъчех малко по малко започнах да го оставям за 5 мин за половин час и така а това лято за първи път го и оставих да спи там.Сега сме в добри отношения или поне и двете гледаме да не се дразним(не че нямам повод и сега да се карам с нея, но и казвам какво да не прави и тя се прави, че ме разбира Mr. Green)
Желая ти успех и ще видиш, че всичко ще се нареди Peace

# 11
  • Мнения: 379
Кажете ми има ли още такива ''лоши'' като мен ? Rolling Eyes
Аз Peace

# 12
  • Мнения: X

Кажете ми има ли още такива ''лоши'' като мен ? Rolling Eyes


Хехе, не бой се, има и по-лоши Laughing
Това твойто си е нормално.

# 13
  • Мнения: 46 535
А тези неща за тапира пред мъжа ти ли ги казваше? Той какво мисли?

# 14
  • Мнения: 12 670
И тези ужасни хора са отгледали най-прекрасното създание на света - твоя съпруг. Може пък и да не се отрази фатално и на внучето да си контактува с тях. 

Общи условия

Активация на акаунт