Бракуване на МПС

  • 8 234
  • 8
  •   1
Отговори
Може ли да се бракува МПС без съгласието на един от собствениците?

Купихме един парцел и вчера мъжа ми отиде при брат си да поиска багера да го изчисти.
Брат му много се ядосал ,от краткия разговор станало ясно,че има нещо "гнило".
Тази сутрин разбрахме,че всички МПС собственост на свекъра са бракувани за да не се плащат данъци.Нас никой никога не ни е питал нищо.Мислехме,че след като той ги ползва ще им плаща данъците и някой слънчев ден ще се поделят законно.
Доколкото съм наясно след смъртта на един от съпрузите другия получава половината от собствеността и другата половина я делят децата.Какво ще рече това,че свекървата се е подписала,че е съгласна да се бракуват и си е мълчала?   Shocked Подписали са мъжа ми или са извадили фалшиво пълномощно  Shocked Shocked Shocked Или този закон важи само за недвижимото имущество?
Ужас!Убиха всичко детско в нас!Нали все да е с хубавото,сложиха му да яде  Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 079
На свиделството за регистрация(талона) пише едно име за собственик, физическо или юридическо лице. Този собственик не може да прехвърли колата пред нотариус ако е женен/омъжена без да присъства съответно половинката. НО пред КАТ може да отиде сам с талона, личната си карта и регистрационните табели на автомобила(номерата) и след подадено заявление автомобила се бракува.

# 2
Ето какво намерих с търсачка:

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА БРАКУВАНЕ НА МПС
 1. Заявление за регистрация/ за фирми с печат на фирмата/ 
 2. Протокол за брак 
 3. Регистрационните табели на МПС
 4. Регистрационното свидетелство на автомобила
 5. Личен паспорт на собственика или упълномощеното лице с нотариално заверено пълномощно /за фирми:пълномощно с печат и изх. №, копие от “Булстат” / 
  6. Собственика декларира писмено какво е състоянието на автомобила и къде се намира.

т.5  ме кара да си мисля,че някой е подписал мъжа ми.

Сега възникна въпроса-веднъж бракувано превозно средство може ли отново да се пусне в движение  newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 079
Какво те притеснява в точка 5? Мъжът ти се води собственик по талон?

Веднъж бракувано вече не може да се пусне в движение. Можеш само да предадеш за старо желязо.

# 4
  • Мнения: 4 380
 Shocked Ти да не разчиташ някой ден да унаследиш старите бракми на свекър ти?  hahaha Joy Joy Joy

От кога бъдещ наследник е "един от собствениците"? Да не погреба свекъра преждевременно? Laughing

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз пак неразбрала ooooh! Какво общо има парцела и чий е багера? Да не е бракуван? А колите са на свекър ти, каквото си иска, това ще ги прави. Толкова ли са много? Ще ги възстановявате ли, ще ги продавате ли?

# 6
  • Мнения: 2 274
Ама вие четете ли преди да коментирате? Касае се за наследствено движимо имущество! Свекъра е починал!!!
Иначе на въпросът ти: Прецакали са мъжа ти. Подпис ли са подправили - незнам, но останалите сънаследници нямат право да се разпореждат с имуществото без съгласието на всички наследници!
Сега ми хрумна нещо: Не съм виждала удостоверение за наследници, но би трябвало в него да са вписани имената на всички наследници  newsm78. Може би има начин да се пропусне името на някой от наследниците и така да са прескочили мъжа ти   bouquet.  Уффффффф, наследственото не ми е най-силната страна  Rolling Eyes.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 14:10 от benighted

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Четем, четем. Никъде не пише, че е починал.

....Мислехме,че след като той ги ползва ще им плаща данъците и някой слънчев ден ще се поделят законно.

Сегашно време на болдваното. И нищо слънчево не виждам в смърта на някого. Не съм наясно с правните казуси, затова си млъквам, радвам се, че някой все пак е изтълкувал правилно въпроса на потребителката.

# 8
  • Мнения: 2 274
Ами наистина малко объркано е написано, но аз го разбрах така: братът е ползвал въпросните багери и са очаквали да им плаща данъците по тази причина. А за смъртта на свекъра разбрах от следното " ...след смъртта на един от съпрузите... " и "Какво ще рече това,че свекървата се е подписала..."  Peace

Общи условия

Активация на акаунт