За или против ученическите униформи?Добавих и анкета :)

  • 8 416
  • 168
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 391
гласувах "за"
толкова е по-практично и удобно и за мамите, и за децата - и е престижно и хубава традиция за всяко уважаващо се училище...

Разбира се, да са красиви униформите и младежки... а не тези тъмносини прилепски престилки до глезените, дето ги носехме като ученици Wink Confused....... с дънки отдолу... отврат..... #Cussing out

Нещо в ярки красиви цветове и практично е чудесно!
а за вкъщи, за разходки и игра - шарени дрешки колкото си искаш.

Племенничката ми е сега на 7 години и постоянно са й омазани панталонките с маркери, химикали и т.н....

Има много хубави дрешки, облича се много красиво, обаче всичко се захабява и зацапва непоправимо.... чак жал да ти стане... ако си имаше едни униформички - за всеки ден и официални... ежедневните да си ги мърлят както си знаят и никой да не им се кара чак толкова, а официалните - за по фръц поводи  Grinning

# 121
  • Мнения: 857
По скоро бих казала против униформите.Вярно е че има ученици които се обличат като к***и,но все пак това с униформите е еднообразие.Всеки ден с едно и също нещо.Плюс това не е удобно едно момиче през зимата да ходи с къса пола и ризка.Не всеки родител има възмжност да дава по 100 лв за униформа всяка година.

# 122
  • Мнения: 763
Аз съм ПРОТИВ. Не ми харесва всички деца да са изляти като от калъп.

Така се губи индивидуалността, а пък е и доста скучно.

# 123
  • Мнения: 3 200
Гласувах ЗА. Не може дете облечено като гъзарче да се присмее на моето, че е с евтини дрехи, нали. Униформата изглажда тези различия

# 124
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За мен това не е спор, защото смятам, че униформите не бива да бъдат въвеждани със закон. Мисля, че трябва да започне от частното към общото, за да има положителния ефект, за ксото говорите. Т.е. в един град 2-3 училища да въведат униформи. Да има 2-3 сбивания между ученици от различните училища, да се създаде хубаво разделение, да започне отстояване на Левски и ЦСКА, да се пише химн и пр. После цял живот да носиш цветовете на любимото училище с гордост (Не ти харесва моравото или не отива, това няма никакво значение-зелено няма да носиш, защото това са цветовете на ония тъпаци от...).
Едва тогава може да се говори за униформи и въвеждането им, за себе си съм щастлива, че този спор се води на монитор и че скоро униформите в БГ няма да бъдат въведени за постоянно.
В живота всеки може да се присмива на някого за нещо-това е проблем на този, комуто се присмиват и на неговото семейство (Проблем да приемат, че това е животът). Ние нямахме пари, носех на майка ми старите вълнени панталони и гумени ботуши, нима това ще ме кара да се чувствам по-ниско качество от някакви неграмотнни добре облечени-не забравяйте, че хората посрещат по дрехите..., каквото и да ни налагат по ТВто.
Ставам досадна, но не вярвайте, че униформите не решават проблеми-дори и по униформено време хората са се различавали и пак е имало комплексари.

# 125
  • Мнения: 763
Гласувах ЗА. Не може дете облечено като гъзарче да се присмее на моето, че е с евтини дрехи, нали. Униформата изглажда тези различия

Аз не съм съгласна с теб. Защо е задължително дете, което е облечено добре да си присмива на другите?
Това не го схващам. Това зависи от възпитанието, не слагайте такива квалификации, че всички, които са облечени добре са глезени и лоши деца.

Униформата не изглажда никакви различия. Според мен децата трябва да примат, че има бедни и богати и че това не е никакъв критерий - нито за приятелство, нито за оценки.

По принцип униформата я приемам единствено като принадлежност към еди-кое си училище и нищо повече. Иначе другото ми намирисва на комунизъм. В крайна сметка хората не са равни. И дори да имат униформи, едното дете може би го взимат с Мерцедес от училище, а друго не.

Ако едно дете от богато семейство е тотално разглезено и невъзпитано, това ще проличи даже и да е с униформа, повярвай ми.

# 126
  • Мнения: 857
Гласувах ЗА. Не може дете облечено като гъзарче да се присмее на моето, че е с евтини дрехи, нали. Униформата изглажда тези различия

Аз не съм съгласна с теб. Защо е задължително дете, което е облечено добре да си присмива на другите?
Това не го схващам. Това зависи от възпитанието, не слагайте такива квалификации, че всички, които са облечени добре са глезени и лоши деца.

Униформата не изглажда никакви различия. Според мен децата трябва да примат, че има бедни и богати и че това не е никакъв критерий - нито за приятелство, нито за оценки.

По принцип униформата я приемам единствено като принадлежност към еди-кое си училище и нищо повече. Иначе другото ми намирисва на комунизъм. В крайна сметка хората не са равни. И дори да имат униформи, едното дете може би го взимат с Мерцедес от училище, а друго не.

Ако едно дете от богато семейство е тотално разглезено и невъзпитано, това ще проличи даже и да е с униформа, повярвай ми.
  202uu  202uu  202uu

# 127
  • Мнения: 3 200

Униформата не изглажда никакви различия. Според мен децата трябва да примат, че има бедни и богати и че това не е никакъв критерий - нито за приятелство, нито за оценки.

По принцип униформата я приемам единствено като принадлежност към еди-кое си училище и нищо повече. Иначе другото ми намирисва на комунизъм. В крайна сметка хората не са равни. И дори да имат униформи, едното дете може би го взимат с Мерцедес от училище, а друго не.


Това вече прилича на пропаганда  Close
Как ще различиш две еднакво облечени деца, които седят на един чин - кое е от богато семейство и кое от бедно!?

# 128
  • Мнения: 763
Ти пък пропаганда! На кое?  Laughing

Аз няма да ги различа, но те помежду си се различават. Пък и не забравяй, че си ходят на гости, виждат как едното има вкъщи неща, които другото няма.

Или примерно разказите за почивки по екзотични места, плейстейшъните, компютъра вкъщи, колата на тати, колата на мама, джобните пари, някои играят тенис с личен треньор, мобилния телефон и т.н.

# 129
  • Мнения: 763
Ако пък имаш предвид учителите  - породата родители, които са готови да "спонсорират" преподавателя за оценките на детето, и тези които очакват по-специално отношение към детето им сами се обаждат!

В случая не искам да засягам морала на такива преподаватели, но всичко това е факт, колкото и да не ни се иска!

# 130
  • София
  • Мнения: 19 261
Струва ми се, че поддръжниците на униформата клонят към собственото си удобство - да не мислят всеки ден с какво ще обличат детето.
Вие всеки ден с едни дрехи ли ходите на работа? newsm78
Всъщност щерка ми си има униформа - 3 дни от 5 носи анцуг, защото имат физическо, а още не е свикнала да се преоблича, пък и ме е страх че ще си изпозабрави нещата
Според мен децата не ходят много различно облечени - дънки и суитчъри, пуловери, ватирани блузи и това е
Предполагам ще искате униформите на момичетата да са с поли... Ами като повечето почти не носят поли, освен лятото?
Изобщо ми се струва че ние - възрастните, се опитваме да ги напъхаме в нашите калъпи - сако, вратовръзка, риза...
Колкото до социалните различия - те си личат и по други неща. Като ти каже едно дете че е ходило на екскурзия до едикъде си и ли се изфука с GSM-а си (или и тях да забраним) и край на социалното равенство...

# 131
  • Мнения: 1 002
Всъщност против. Освен поради удобство, за което не се бях замисляла.
Тези, които ще се срамуват, ще намерят за какво да се срамуват, а и хората са различни. Залъгването, че сме равни води до раздразнение по-късно при неминуемото осъзнаване.
Унифицирането и вкарването в един калъп не ми допада. Има толкова интересни деца, а след това едни стереотипни повърхностни, да не кажа плоски в мисленето си тийнейджъри, възпитани в колективизъм (лични спомени от униформено време).

абсолютно съгласна с мнението ти и даже няма да чета другите  ..
аман от това - всички да сме равни и някой да не се подтисне от това , че не сме  ...

против съм - за протокола Simple Smile

# 132
  • Мнения: 7 186

Аз не съм съгласна с теб. Защо е задължително дете, което е облечено добре да си присмива на другите?
Това не го схващам. Това зависи от възпитанието, не слагайте такива квалификации, че всички, които са облечени добре са глезени и лоши деца.
Униформата не изглажда никакви различия. Според мен децата трябва да примат, че има бедни и богати и че това не е никакъв критерий - нито за приятелство, нито за оценки.
По принцип униформата я приемам единствено като принадлежност към еди-кое си училище и нищо повече. Иначе другото ми намирисва на комунизъм. В крайна сметка хората не са равни. И дори да имат униформи, едното дете може би го взимат с Мерцедес от училище, а друго не.
Ако едно дете от богато семейство е тотално разглезено и невъзпитано, това ще проличи даже и да е с униформа, повярвай ми.

Съгласна съм. Материалният статус не се изразява само с дрехите, а и чрез други неща. Например детето от богато семейство ще се отличава с по- скъп и хубав джиесем, мп3 плейър, лаптоп и т.н. Освен това ще разполага с повече джобни пари. Тези неща се виждат от другите и в случая няма значение с какво си облечен. Друг е въпроса дали въпросното дете ще парадира с тези неща или не. Всичко си е до възпитание. Не само богатите са невъзпитани и разглезени, такива деца има и сред другите.
Освен това чрез униформите не можем да предпазим обикновените деца от това да не се комплексират, щото си нямат маркови дрешки. Те рано или късно пак ще се усетят, че примерно той разполага с повече, а аз не. Оттам нататък дали ще се комплексират пак е въпрос на възпитание и на добра самооценка, за което и ние трябва да се погрижим.
Относно вулгарното облекло друг вариант освен униформите е да има някакъв дрес код или нещо такова- свободно облекло, но съобразено с някои изисквания.

# 133
  • Мнения: 1 269
Аз откога дудна за униформи. Не ми харесва новото време, не ми харесва криворазбраната демокрация, не ми харесва ранното порасване на децата, нито пък тяхното разюздано, провокиращо облекло. Във всички реномирани учебни заведения в културните страни, учениците ходят с униформа. Символ на училището им, носят я с гордост. А тукаааа... пази Боже, сляпо да прогледа Sick.
Точно така мисля и аз! В Мадрид живеят мои приятели и детето им с гордост носи униформата на училището. Няма демонстрации на възможности и безвкусица, на децата вниманието е насочено в посока учение а не както е при нас - мода....най-вече кич.

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз съм за,макар ,че навремето не исках да я нося.Ама мисля ,че едни хубави пъстри униформи биха спестили доста разходи за дрехи на мамите.2 чифта престилки уку унуфирми,биха свършили работа за седмицата.Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт