Доколко е важно за мъжа да има семейство, според вас?

  • 4 075
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здрасти виртуални приятелки.

Имам един такъв размисъл, който ще се радвам да споделя с вас. Доколко е важно за един мъж да има семейство  - да кажем 45 годишен, отговорен мъж, с добра работа, пък ерген. Какво смятате, че се върти в неговата глава? По натам в темата мога да кажа защо питам, имам конкретно нещо в предвид.

Аз лично винаги съм смятала, че за жените е някак по-важно да се омъжат и да имат деца, а за мъжете не е съвсем задължително. Ако една жена на 40-45 години се смята за стара мома и едва ли е по приета норма 'не е нормално', то за един мъж ми се струва съвсем ... естествено.

Консумирала съм малко аклохол, дано ми се разбра какво питам.

# 1
  • Мнения: 22 430
Не знам, предполагам че в някакъв момент им се иска...не намират подходящата жена и после просто се отказват и спират с търсенията.
Имаме семеен приятел, на 32г, който няма семейство, няма дори и гадже. Като излизаме заедно се вижда, че му е кофти, даже вече си го и казва, че му е писнало да стои сам.
Като го питаме - защо не си намериш приятелка, той все отговаря, че няма подходяща, че не знам какво си и т.н.
 

# 2
  • Мнения: 12 662
Ами май не е толкова важно. Ние жените се опитваме да ги убедим. Сега ще скочат всички ССф как техните мъже не могат без тях и без семейството.

# 3
  • Мнения: 5 577
Ехее Мирама, тоя вашия на 32 скандално млад бре. Аз говоря за над 40, 45 години.

Малко се притеснявам открито да споделя защо питам, да не ми се подигравате много  Laughing

# 4
  • Мнения: 876
Казвай - казвай!  Mr. Green Ще ударим всички по едно и ще паднат задръжките!  Joy

# 5
  • Мнения: 22 430
Ехее Мирама, тоя вашия на 32 скандално млад бре. Аз говоря за над 40, 45 години.

Малко се притеснявам открито да споделя защо питам, да не ми се подигравате много  Laughing

Абе как ще е млад....))))))

# 6
  • Мнения: 6 878
 smile3501 за темата

# 7
  • Мнения: 5 577
Ами служебно, покрай мъжа ми, ми се наложи да контактувам с един негов познат, ерген, на около 45 години. В последствие се оказа, че имаме общи хобита и оттам започнахме да си чатим, всекидневно, в продължение на около 9 месеца. Никога не съм питала защо не е женен, не ми е влизало в работата, а и не беше от тия хора, които обичам да издават инфо за себе си. Понеже е и страшно умен и начетен, научих доста неща от него, абе с две думи привързах се. Много. Чисто приятелски, свикнах с него /в скайп/.
В един момент просто изчезна. Изтри скайпа, и изчезна, без да ми напише един ред.  Сподех и с мъжа ми, и с трети наш познат, свързан с работата - отчитат  го на факта, че е ерген. Аз им казах 'Добре, де къде е казано, че един мъж трябва задължително да има деца и жена' и те и двамата ме гледаха е така.  Shocked Shocked Shocked


 Crossing Arms само толкоз, кажи и мнение де.

# 8
  • Мнения: 5 370
Какво да ти кажа, Верги, на много може би им се иска, но не им стиска.
Защото трябва да започнат да се съобразяват с друг човек. Защото отговорностите им се увеличават. Защото го няма инстинкта за дете, заложен у жената. Защото.....в един момент животът "сам" им се услажда (няма забележки, подканвания, напомняния, разправии, детска глъч....)

И защото.....след определена възраст критериите вече рязко се завишават. Едно е да се събереш с някого на 23, друго-на 33, съвсем трето-след 40.
(аз съм почти в средната група  Mr. Green)

# 9
  • Мнения: 2 175
Незнам доколко е важно, вероятно за всеки - в различна степен..
Познавам мъж, който на въпросът защо се е оженил за жена, с която от години почти не контактува,  ми отговори - стори ми се подходяща за майка на детето ми.. newsm78

# 10
  • Мнения: 5 577
И защото.....след определена възраст критериите вече рязко се завишават.


 Thinking Я я, май имам доста да уча още. Аз си мислех, че критериите намалят с възраста. МАй не съм толкова в час, колкото си мислех.

# 11
  • Мнения: 5 370
Ако аз сега тръгна да си търся партньор-просто забрави, Верги.
И не поради годините ми, а защото чаровните недостатъци вече откровено ги гледам без розови очила и си ги виждам като кусури.Така де.И житейският опит е друго.
Едно е да се гръмнеш като студент, съвсем друго-в една доста, хм, зряла възраст.Мисля аз.

# 12
  • Мнения: 60

В един момент просто изчезна. Изтри скайпа, и изчезна, без да ми напише един ред.  
да не се е влюбил в теб без да иска ?Simple Smile

по темата - за мъжете сякаш не е толкова емоционално важно да имат семейство , деца ,
обаче тия , които са сами с времето стават малко мърлячи някак си , да не кажа много , говоря за след определена възраст , де , докато тия жени , които са сами по-добре се справят с всекидневието си .

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мисля, че не е важно. И за жената не е важно. Само при нея го има момента да има / или няма дете. От личен опит съм видяла, че някои мъже е по-добре да нямат семейство, както и някои жени да нямат дете и да не са обвързани. Но са го направили, под натиска на "така трябва да бъде".
Несъмнено има различно развитие на личността при със семейство с деца / без деца срещу сам.

# 14
  • Мнения: 3 371

И защото.....след определена възраст критериите вече рязко се завишават. Едно е да се събереш с някого на 23, друго-на 33, съвсем трето-след 40.
(аз съм почти в средната група  Mr. Green)
абе не е точно така  Laughing . аз съм към третата от твоите групи и ставам с годините все по-ефирна към критериите. важно е да ме обича, пък другото -  ще се нареди  Laughing Laughing Laughing
и чаровните недостатъци ми изглеждат все така...чаровни Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт