Как педиатрите насърчават мамите да кърмят!?

  • 1 379
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 896
Ако не от другаде, нека промяната да дойде от нас.

  202uu  202uu  202uu
smile3501 smile3501 smile3501

# 31
  • Мнения: 579
Лееееле,момичета,чета и направо не мога да си 'замълча'.

То излиза,че в Б-я,едва ли не кърменето е престъпление.

Една си премълчава,че още кърми,друга я е страх да каже,че още има нощно кърмене,трета лъже че дава сокчета и т.н

Какви са тези педиатри,какво е това чудо?  newsm78 newsm78 newsm78

На повечето от вас защо са им тези педиатри тогава?

До кога в Б-я положението ще е такова?Да вземеш да ги  #2gunfire тези 'начетени' педиатри.

Тук кърменето здраво се препоръчва и никакво захранване до 6 месеца.

Е,затова много се радвам,че родих тук.

Направо се чудя как ги търпите въпросните педиатри и как още кърмите.

Възхищавам ви се.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 381
Нашата лекарка е от старата школа и естествено препоръчва стандартната схема за захранване. Когато се усилиха коликите на момата от сокчето и го спрях, педито каза Добре. На следващия месец й казах, че пюретата не ги иска и не съм я насилвала, пак каза - Добре. Но 6м. ме пита - Всъщност какво ядете сега? Тогава имахме само обедно зеленчуково в символични количеста и останалото кърма + нощните. Тя пак каза - Добре. Дори занесох няколко статии за кърменето и на всяка консултация си коментираме.
Това което ме удиви беше една майка, която твърдеше че кърмата не достига на бебето и искаше да й изпишат адаптирано мляко. Бебето си беше наддало и изглеждаше доволно. Тази майка каза, че ще си търси друг лекар. Така че явно пациентите трябва да си намерят подходящия лекар, с който да говорят на един език и да не се крият и притесняват, че правят едно или друго нещо.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Бу интересувам се как захранваш мъничето с изцедено мляко....
Мириел, моето 'мъниче' е вече на 2г 2м (нищо, че още суче) Simple Smile Това, което пиша, беше преди сума ти време, бебето беше още на 40 дена, когато педиатърката реши, че не си дояжда, но вместо да помогне да увелича кърмата или да коригира грешките (защото кърма имах достатъчно, само допусках обичайните грешки, насърчавани от педиатрите тук), направо изписа дохранване с Фризо.
Аз, като корава мАкедонска глава, отказах и дохранвах с изцедена кърма - тогава още се цедях, досада - след кърмене доизцеждах гърдата и след следващото кърмене давах. Това като цяло не е добър начин за дохранване и увеличаване на количеството прието мляко, но тогава толкова знаех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт