Това ужасно хъркане! Има ли спасение?

  • 4 464
  • 15
  •   1
Отговори
Помощ, системно съм подложена на този ужасен звук от момичето, с което деля стая... От месеци наред лягането вечер се е превърнало в кошмар за мен, а най-лошото е, че просто НЕ МОГА да я убедя да отиде на лекар, да попита в аптеката, да потърси народна медицина, или нещо друго толкова елементарно!
А аз не мога да заспя при наличието на дразнител, дори най-малкото хриптене ме влудява и будувам часове наред... Случвало ми се е да РЕВА от болка, задето не мога да направя нищо, че да спре да ми краде от времето, отредено за МОЯ СЪН... (т.е. дори и да й се скарам и съответно да я събудя, получавам спокойствие за буквално 2 минутки и после се почва отново... веднъж пък взехме някакви лепенки за нос от аптеката, широка пропаганда, но ефект НУЛЕВ)...
Аз тъй като вярвам преди всичко в разните бабини съвети и прочее, се чудя, няма ли някое безпопасно, успокояващо чайче, което да пие вечер, или някаква хитрина с възглавниците, или нещо друго такова простичко, защото не вярвам в разните химични медикаменти, а и тя няма да ме удостои с честта да потърси лекарска помощ, въпреки, че я моля ежедневно...
Има ли справили се с този проблем?! Аз дори не зная вече дали е хъркане или просто шумно, противно, грухтящо дишане...

# 1
  • Мнения: 924
Изживяла съм го това много е неприятно Sick
бях си купила тампони за уши , помагаха ако можеш да ги траеш

# 2
  • Мнения: 7 723
....Аз тъй като вярвам преди всичко в разните бабини съвети и прочее, се чудя, няма ли някое безпопасно, успокояващо чайче, което да пие вечер, или някаква хитрина с възглавниците, ....
Има.
Като заспи, йизмъкни възглавницата изпод главата
и й захлупи главата.
...даже може и две възглавници да сложиш за заглушители-
шумът значително ще се намали Hug

# 3
  • Мнения: 3 164
....Аз тъй като вярвам преди всичко в разните бабини съвети и прочее, се чудя, няма ли някое безпопасно, успокояващо чайче, което да пие вечер, или някаква хитрина с възглавниците, ....
Има.
Като заспи, йизмъкни възглавницата изпод главата
и й захлупи главата.
...даже може и две възглавници да сложиш за заглушители-
шумът значително ще се намали Hug
Joy Joyтрябва и аз да го приложа това лечение за мъжа ми ooooh!

# 4
  • Мнения: 100
Не мисля, че можеш да решиш проблема, щом на девойката не й пука особено. Дори и да откриеш нещо, тя едва ли ще се навие да го използва. Вместо да не спиш системно и да си разбиваш здравето, търси начин да смениш квартирата. Успех!

# 5
  • Мнения: 2 631
Да, ще смени квартирата, но въпроса е, че хъркането е често срещано явление при мноооого хора...
Те и на мен ми разправят, че похърквам понякога, ама на мен като не си ми пречи и нищо не правя  Joy А иначе го водят болест, хъркането....  Tired
Ама и аз като Изстрадалата не мога да спя на шум и откачам като нея. Моя като трябва да спим някъде заедно и пада едно ръчкане, бутане, целия го посинявам, щото и аз искам да спя, пък  Crossing Arms
Знам, че преди години разправяха как жените зашивали джоб на гърба на пижамата ии в него слагали топка за тенис, за да не се обръща човека по гръб и да хърка...  Crazy Да, ама хората хъркат и на челна стойка, така че този съвет отпада...  Thinking
Тапите за уши не вършат кой знае каква работа - имам и силиконови и обикновени.... Не струват.

# 6
  • Мнения: 7 201
Вместо да не спиш системно и да си разбиваш здравето, търси начин да смениш квартирата. Успех!
Peace Това е и моят съвет.

Ама и аз като Изстрадалата не мога да спя на шум и откачам като нея. Моя като трябва да спим някъде заедно и пада едно ръчкане, бутане, целия го посинявам, щото и аз искам да спя, пък  Crossing Arms
Същият случай. Tired Като е съпруг е друго нещо.Ще го ръчнеш,ще му кажеш,ще идеш в другата стая....но съквартирантката..... ooooh!

# 7
  • На точното място
  • Мнения: 298
Пробвайте да смените възглавницата. Вземете по-ниска и мека или ортопедична  Peace

# 8
Няма къде да я изгоня, нямаме други свободни легла! А ние скоро се нанесохме, няма да изтърпя още едно местене...
Преди да пусна темата изчетох доста подобни - не мисля, че ще понеса тапи, аз спя предимно на една страна и предполагам ще ми убива на ухото... Четох и за спрейове, капки, но изглежда и те нямат ефект. Май... наистина ще трябва да се примиря. Само че толкова време е минало вече, аз не съм се примирила още... спасението е да я няма (или мен ме няма респективно), тогава е истинско блаженство...
Забравих да кажа, че тя твърди, че САМО АЗ от всичките й познати (вкл. предишни съквартирантки, рода, и гаджето) съм се оплаквала! Много интересно! Явно те са късметлии и успяват да заспят ПРЕДИ НЕЯ, аз обаче не мога така...

# 9
  • Мнения: 2 631
На много хора шума не им пречи. Блазе им!  Tired
Няма как да накараш, обаче, съквартирант да мисли за твоето благосъстояние и почивка, подлагайки себе си на процедури, които не му допадат (чайове, капки, хапчета, лекари и прочее...) ....
Пробвай за себе си да купиш (сега се сеетих) хапчета за сън..... Имаше едни, дето ги пиеш половин час преди да си решил да заспиваш, които те отпускат страшно много и подпомагат лесното унасяне.  Peace
Трябва да попитам една приятелка (фармацевт) как се казваха... Беше ги купила за един комшия, който искаше да почне да ляга по-рано от 3-4 сутринта...  Laughing

# 10
  • Мнения: 7 723
Тя пие ли много?
Ако да- може от алкохола да е....да го спре!
Ако не- започни ти да пиеш!
....две ракийки преди лягане ще ти осигурят сигурен дълбок сън Peace

# 11
Тя не пие... Най-интересното е, че веднъж като беше пила, изкарах тооолкова спокойна нощ! Явно й влияе обратно.
Единственото що-годе разумно обяснение според мен са килограмите й. Но тя и това май не намира за проблем...

Иначе това с хапчетата ми се вижда чудесна идея. Дори се сещам, че преди години по съвсем друга причина бях пила 'билковите хапчета на д-р Тошков' или нещо такова, от които заспивах веднага, щом подуша възглавницата

# 12
  • Мнения: 1 014
Какво да ти кажа - и аз си мислех, че с тапи няма да мога да спя, но се оказаха учудващо удобни, особено в момент, когато ти идва да крещиш от яд, че е станало 3 часа, а ти си още будна. Аз се научих да спя с тях /мен и най-слабото сумтене ме дразни/, но ползвам едни оцветени в искрящо жълто, те са по-малки и по-меки /не оранжевите/.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 524
Какво да ти кажа - и аз си мислех, че с тапи няма да мога да спя, но се оказаха учудващо удобни, особено в момент, когато ти идва да крещиш от яд, че е станало 3 часа, а ти си още будна. Аз се научих да спя с тях /мен и най-слабото сумтене ме дразни/, но ползвам едни оцветени в искрящо жълто, те са по-малки и по-меки /не оранжевите/.
аз също ползвам такива, за щастие не всяка нощ, но понякога мъжа ми хърка особено много а аз например съм минала във фазата на по-лекия сън и чувам и най-тихия звук съответно се дразня много и тогава ставам, слагам си ги и всички са доволни. макар че сме имали и нощи в които никой не спи- аз ,заради неговото хъркане, а той заради моето постоянно побутване, потупване и чат-пат подритване  Laughing Laughing Laughing
така че и моят съвет е тапи за уши Peace

п.п. мъжа ми смени и възглавниците, няма значение и позата в която спи или количеството алкохол- просто понякога хърка безобразно Crazy

# 14
  • Мнения: 1
Ами попаднах на един интересен материал относно хъркането и манипулация за премахването му: http://aestheclinic.com/?page=news&id=12&start_point=

Не знам да ли е толкова ефективно, колкото казват, но съм в процес на проучване. Между другото така попаднах и на тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт