"Наш'те ДЕКЕМВРИйчета са вече малки ученичета!"

  • 35 184
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 572
Уау, Диди, стопих се...  Hug да са ти живи и здрави сладурчетата!

Аз днес рових в една огромна книжарница 4 часа....и бях готова да си купя поне 1 книга ту от политическата, ту от икономическата, ту от речниково-енциклопедийната литература, като видях какви страхотни заглавия има... и накрая се сдобих с 3 книжлета за отглеждане на деца от 3 до 6 години  Mr. Green ...
Ще чета и ще ви споделям  Hug ако има нещо, дето не сте го открили вече тук.

iv4ok, мерси - и аз така мисля, защото виждам, че има развитие, всеки ден показва по-широк речников запас и на двата езика и всеки ден ме шашка с някой израз. Напоследък каквото й кажа, ми отговаря "ааа, така ли?" ...хихихиии

шемет, много страшничко звучи, ама ще мине.

# 721
  • Мнения: 4 970
Венета махна памперса малко късничко, това лято - на две и половина. Но за сметка на това стана много бързо и лесно. За три дни свикна да казва, без да я подканяме. Две седмици по-късно, след като всяка нощ памперсът беше сух, го махнахме и нощния. Не сме имали дневни инциденти, а нощен само веднъж.  Peace С баткото повече зор видях за нощния. До към 4 и половина си го ползвахме, защото поне веднъж-два пъти в седмицата се изпускаше. Известно време го будех, за да пишка нощем, но не сме имали проблеми след това със заспиването.
Шемет, много  Hug на вас!

# 722
  • Мнения: 3 326
Напоследък каквото й кажа, ми отговаря "ааа, така ли?" ...хихихиии

Мойта ми казва - Така кажи!

# 723
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Много благодаря на всички за подкрепата - дано по-бързо да свалят гипса а после колко време ще се раздвижваме не ми се мисли.

# 724
  • Мнения: 399
Привет!Дзаквам от време на време да ви видя как сте,що сте?!  Party При нас нищо ново... Rolling Eyes Ноела се вълнува,че ще ходи на лагер,а аз й завиждам  Mr. Green и тъй  Laughing Иначе такова еднобразие ме е превзело,та не е истина  Tired Че и болна бях...или все още съм  Rolling Eyes
За приспиването...винаги е заспивала сама и сега просто си ляга,цунки,гася лампата и излизам. Peace
Всички болни да оздравяват бързо! Hug
Лека вечер! Grinning

# 725
  • Мнения: 95
Вержи честито и от мен със закъснение. Да си жива и здрава и много да те слушат децата  bouquet
С памперса от година се боря и до сега  - неуспешно Embarassed От няколко дни ползва гърнето но не винаги Embarassed Аз и не го тормозя много, не смея защото ме е страх да не се откаже съвсем. Заспива все още на нашето легло като ме хваща за палеца Mr. Green На мама глезльото, коя ще го иска не знам newsm78 Баба ми казва, че и аз така съм правила и това до някъде ме успокоява .

# 726
  • Мнения: 333
Здравейте сладури,
ШамЕнет, радвам се да те видя отново  Hug. Кристиян след годинката някъде започна да спи при нас, това сега ми липсва, защото сме разделени мъже-жени, аз съм с Моника в спалнята, той с татко си в детската. Приспивам го всяка вечер, защото така ни харесва и на двамата - четеме, говорим и така.
Шемет, много неприятно, дано е малкия дявол Hug

# 727
  • Мнения: 95
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МАЙКИ И МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ! Пожелавам през 2010 много

# 728
  • Мнения: 125
 Stop
И ние се приспиваме с приказки, обсъждане на деня и пр. По-често таткото е на вахта, защото аз в това време ентусиазирано се боря с чинии, пране, разпилени играчки и пр екстри. Памперса го махнахме лятото от раз, но нощния си стои. Жал ми е за новите матраци. Мокрим го веднъж на 10 дена, когато и без това прилича на пацал. Тук видях нощни чаршафчета и гащи и мисля днес да пообиколя. А по въпроса със събирането на играчките как сте? То аз съм луда, защото имаме много пъзели, мозайки, конструктор и пр и държа да са в отделни пликове, за да знам, ако някоя част "се е скрила". Ако играчките са в кош - събира, но търпение да сортира - 0. И не иска да оцветява, иначе рисува, а на пластелина е луд фен (вече не го яде). И много не яде, а как стана 20 кг  newsm78.
Весел уикенд на всички!

# 729
  • Мнения: 572
Аз сега нали чета книжки за развитието на детето от 3 до 6 год. - по въпроса за памперса било нормално на 3г. някои деца да не могат да задържат докато спят. Пише, че като веднъж спрат, не ставали инциденти. Та, явно ще почакаме още докато се освободим и от нощния памперс.

За играчките - също, между 3 и 4 г възраст се учат да подреждат, но трябва да им се обяснява и да го правим на игра.

iv4ok, ти ме разсмя - и аз така по цял ден, плюс обаче, че се правя на ученичка, понеже ходя на курс...и чета много напоследък,  това ме радва.

Какво стана с рожденичката, Verginity, дай поне трохите от тортата!?

# 730
  • Мнения: 3 695
Нашата си ги събира играчките обикновено, иначе много помага стимулът, че иначе ще ги глътна с прахосмукачката.  Mr. Green Сортира си ги както трябва, даже държи много всяка част от конструктура да се прибира самостоятелно разглобена.   Laughing
Нощем спи с памперс и сутрин е мокър. Пробвах по едно време да го махна, вдигах я да пишка посред нощ - почти не се събуждаше и заспиваше веднага, ама си беше мъка и за двете и засега изчакваме. Големият ни успех е, че от новата година спря да дриска в гащите, което преди това правеше редовно и се бяхме видяли в чудо защо го прави, да обясняваме и търсим начини да я научим.  Blush
Оцветяването й е любимо занимание, пъзелите и игрите с пластелин - също.  Peace
А утре сме на куклен театър - на Снежанка и джуджетата, дано й хареса; прасетата имаха голям успех.
И аз се чудя къде е Вержи.  Thinking

# 731
  • Мнения: 4 970
Тини, ние пък в неделя сме на Прасетата... Joy Някой пък ще се засечем. Снежанка е следващото на дневен ред. Имахме още есента билети, но заради заболяване на актриса го смениха с Аладин. Притесних се, че Венета е малка за Аладин, но и двамата бяха като омагьосани и страшно го харесаха. Пък и ние с таткото бяхме очаровани. Препоръчвам!

# 732
  • София
  • Мнения: 721
Ние през лятото махнахме дневния и нощния памперс едновременно. Не се напишква през нощта, ако му се пишка се събужда и казва. Но Алекси по-принцип много държи, пишка рядко, това си е до детенце.
А иначе приспиването е ужас - приказки, разговори, увещания...трудна работа, без мен не заспива.

# 733
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 404
Ние все още сме с нощен памперс.Сутрин като става памперса  е мокър,но той пие много течности през деня.За заспиването всеки път е различно.Сега сме на фаза да си лягаме двамата на спалнята гледаме ТВ приказваме си и по някое време се мести в кошарата и сам заспива.

# 734
  • Мнения: 572
Eй ме на, с нов проблем!
От няколко дни забелязах, че са й грапави и зачервени на малки точици ръчичките точно до китката, ама не на дланите, а на самата ръка (от лакътя до китката как се казва...). Не можех да си обясня от какво е и мислех, че е паднала в двора при тичане и се е одрала, та от това да се е получило леко затвръдяване като коричка на одраскано...Не я сърби...Но днес забелязах с ужас, че е стигнало до лакътя  Shocked на едната ръка, а и на другата, с по-бавен темп, се е удължила ивицата, по която се е разпространил проблемът. Също така, грапави и леко розовеещи са крачетата от коляното към глезена.

Не я  сърби, нито боли, пак повтарям, но какво друго може да е, ако не пак някакви гъби недни!!!???
За първи път май го забелязах това от преди около 2 седмици!...

При нас също пъзелите са голям хит, много бързо ги реди, много зорко око има, вкъщи има пъзели и за 5-6 годишни деца, но и тя ги владее...пластелин, боички, дървени цветни форми-строители, плюшени топченца за правене на човечета (лепи едни очички и опашки по тях), реже с ножица, лепи, имаме куп цветна хартия за колажи. Много обича книжки с картинки и приказки.  А за рождения й ден й  подарих един оранжев крокодил, който като поглъща една голф топка и я изплюва обратно, ако оцелиш как да я вкараш в устата - играе се с истинска пръчица за голф, в играта бяха две - зелена и жълта съответно с такива топчици...голям смях пада като изплюе топката, щото не е лесно да я вкараш там. Тя много не се опитва, повече трябва ние да й показваме...

Не обича да играе сама.

А отдавна искам да ви питам, вие сънувате ли си дечицата? А имате ли кошмари, свързани с тях!?

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 00:04 от шамЕнет

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт