"Наш'те ДЕКЕМВРИйчета са вече малки ученичета!"

  • 35 163
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391

А отдавна искам да ви питам, вие сънувате ли си дечицата? А имате ли кошмари, свързани с тях!?
О да много често и винаги е някакъв кошмар.

# 736
  • Мнения: 143
Габи от лятото е без обеден памперс , а от 2 месеца без нощен. Сама спря да пишка в памперса и реших да го махна. Тя се заиграва сама, определено си играе с колички, събираме всички броеве от списанието Колите. Филмчето на Макуин и е любимо. Играе си с всички играчки, сама си им говори. Даже едното джипче се казва Лили,а пък една друга кола Кахраман  Laughing, като майка и гледа турски сериали така е. За пазелите и тя много обича да реди и да си играе с пластелин. Общо взето е кротко дете, но и тя си има нейната пет минутка, ако я изтърпя после всичко минава. Ама не винаги успявам.
Трудно се адаптира в детската градина въпреки, че е ходила на ясла. Учителките казват, че чак сега се е поотпуснала. Много е добродушна и това не е добре. Като някое дете я удари и си мълчи. Започнах да и казвам, ако я удрят и тя да удря. Една приятелка, която е учителка в детска градина ми каза, че това е по-правилния вариант, от колкото да казва на учителката, за да може да се защитава, както в детската така и занапред, защото, като пораснела не винаги ще има на кого да се оплаче.
Вечер с заспиването гледа филмче и после ме вика и аз си лягам при нея, но то е вече 10:30ч. и си заспиваме, като преди това съм и разказа приказката за Макуин в съкратен полузаспал вариант.
винаги е някакъв кошмар.
шамЕнет да не е нещо кожно или алергично. Бързо да се оправя Ели  Hug

# 737
  • Мнения: 3 323
ШамЕнет, добрия вариант - лишейчета, лошия (само да не се шашкаш) - дерматит... дано не е. Дивна е с атопичен дерматит, но при нея е на лицето около устните... просто отиди на лекар.

http://decemvri.snimka.bg/baby/divna-na-clang.88066.8112981 ето така изглеждаме почти от 2 години Sad тука също http://decemvri.snimka.bg/baby/divna-na-clang.88066.12854891
Пожелавам ти малкия дявол!

# 738
  • Русе
  • Мнения: 150
Привет! Hug
Вержи, честит празник на патерици!  bouquet Да си жива,здрава,обичана и все с такъв здрав дух! Hug
ШамЕнет, сигурно е моментно това с заекването.Ще се оправи куклата! Heart Eyes
Шемет ,дано само го е навехнал и да ви мине бързо! Hug
Ние също всеки ден сме с ново 20,ама то кога ,ако не сега.Имаме проблеми с воденето на ДГ,но се налага да свикне.Иначе там му харесва,играе,отиваме да го вземем той не иска да си тръгва. Слава богу памперс изобщо не ползваме.Лятото махнахме дневния,от 2 месеца и нощния. Peace Но всяко детенце е различно,нормално е да се напишкват през ноща,мънички са още. Hug
Пешеходке,един страничен въпрос! Hug Как викате на Кардам галено?Моят мъж много харесва това име,а сме на фаза избиране за бъдещият младеж! Mr. Green

# 739
  • Мнения: 3 323
Мимак, избрахме Кардам именно защото има умалително, което освен това няма да се приеме странно и другаде по света - Кари, Каро, а според по големия ми син - Каро, куче старо... Иначе бях намислила Аспарух или Омуртаг, обаче мъжът ми каза, че звучат откачено на галено, съответно Пухи и Оми, което било като реклама на прах за пране... Joy Но Дивна със сигурност щеше да е Омуртаг със или без галено име, просто извади късмета, че е мома. Една друга от многодетните мами си има Преслав, Калоян и Страцимир, друга Тервел, Крум и Симеон...вариации на тема има много. Сигурна съм, че ще изберете най хубавото и най благозвучно име, самия бебок ще ви го подскаже Laughing, Познавате ме, не мога да се изразя с две думи, извинете за многословието... Всъщност миналия Януари бяхме гости в часът на мама именно по повод избора на имена на децата.

# 740
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Здравейте, не остава време напоследък не съм писала отдавна.
Памперса обсъждате, ние  го забравихме вече, мисля че споделях тук, сама реши, изведнъж, както не искаше да сяда на гърне, така реши че не иска памперс и на 2 и малко го махнахме. Нощният 2-3 месеца по късно, като се задържа по мое настояване, че не ми се ставаше да пишкаме нощем  Embarassed ама никой не ме пита. От няколко месеца вече не пишка нощем де, така че не ставаме, затова пък адапте си пие още и ушите й пукат, поне е преди лягане и сутрин задължително в 6.30 -7 сутрешното, иначе не се буди вече. Взех да се наспивам, не е за вярване чак  Grinning.
За игрите, сега е на фаза кукли, обгрижва ги всякак, прически, грим, храни ги, разхожда ги - зависи барби или бебе е, което от каквото има нужда. Много е смешна. Заиграва се сама от време на време, но по често иска да участваме и ние. Беше почивка малко по дълго около коледа и като сме си в къщи всички като че по се заиграва сама, обаче като е на градина вечер иска сто процента присъствие и внимание от мама и тате. И си е нормално ми се струва, играем си много хубаво  Heart Eyes Много рисува, с водни бои предимно, много обича пластилин, пъзелите сега не са на дневен ред, иначе доста редеше до преди коледа, любимият е с ферма с животни, 35 части с неправилна форма, голяма игра падаше. Сега мозайката е последният хит .
За заспиването, винаги искаше да лежа и аз на моето легло, тук от месец някъде иска само да й пусна филмче и може и сама, но не по рано от 10.30. По често обаче четем приказка от "голямата книга" за лека нощ, много слуша приказки и много обича да й четем. Даже за моя радост започва да ги предпочита пред филмчетата.
Та такива работи,  сега ще прочета какво се писали по подробно че имам доста да наваксвам май   bouquet

# 741
  • Русе
  • Мнения: 150
Мимак, избрахме Кардам именно защото има умалително, което освен това няма да се приеме странно и другаде по света - Кари, Каро, а според по големия ми син - Каро, куче старо... Иначе бях намислила Аспарух или Омуртаг, обаче мъжът ми каза, че звучат откачено на галено, съответно Пухи и Оми, което било като реклама на прах за пране... Joy Но Дивна със сигурност щеше да е Омуртаг със или без галено име, просто извади късмета, че е мома. Една друга от многодетните мами си има Преслав, Калоян и Страцимир, друга Тервел, Крум и Симеон...вариации на тема има много. Сигурна съм, че ще изберете най хубавото и най благозвучно име, самия бебок ще ви го подскаже Laughing, Познавате ме, не мога да се изразя с две думи, извинете за многословието... Всъщност миналия Януари бяхме гости в часът на мама именно по повод избора на имена на децата.
Hug Ей ,Пешеходке супер си! Hug Благодаря за изчерпателният отговор! Grinning И другите вариации сме ги обсъждали ,но Кардам е сред фаворитите. Peace И аз това се надявам детето само да си покаже,така беше с Бойко! Peace

# 742
  • Мнения: 572
Ей, на 50-та страница, надявам се, че някой ще се възползва от почерпката ми - днес се радвам още веднъж, че съм се появила на тоя свят и че съм жива, за да се радвам на прекрасното щастие да съм майка!
Споделете радостта ми и се подсладете с мен.


# 743
  • Мнения: 3 695
Честит празник,ШамЕнет!   bouquet
Пожелавам ти здраве, любов и успех във всички начинания!
  Hug

# 744
  • Мнения: 3 323
Мила ми Сара, днес е прекрасен ден за празнуване, пожелавам ти любов, здраве и много, много късмет!

# 745
  • София
  • Мнения: 721
ШамЕнет, Честит Рожден Ден, мила!! Много щастие ти желая с любимите ти хора и от късмет да не се отървеш Hug

# 746
  • Мнения: 125
ШамЕнет, честит рожден ден! Веднага се послаждам! Бъди здрава и усмихната!  bouquet

# 747
  • Мнения: 535
Честит Рожден Ден, ШамЕнет   bouquet
Пожелавам ти още мнооооого дълго да се радваш на щастието да си майка   bouquet А защо не и да се радваш двойно  Wink

# 748
  • Мнения: 572
мерси  Embarassed
...от вашите усти... - в Божиите уши...

# 749
  • Мнения: 3 323
А защо не и да се радваш двойно  Wink

Или тройно Joy, четворно... hahaha С едни тризнаци, ще си решиш проблема от раз rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт