Сладки ЮЛЧЕТА с туту, всички казват пу-пу (тема 129)

  • 30 154
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 782
Свежарка съм  Grinning Бобо се събуди само веднъж, явно без биба спи по-спокойно  Thinking иначе само се будеше с писък и я търсеше  Crazy Тази сутрин Бобо все едно е друго дете, говори без да спира ... мама, тате, баба, деде, дай, да /вода/, кака ... до вчера само мучеше и от време на време изръсваше по някоя думичка /по-скоро сричка/, а сега е като латерна  Thinking Не знам дали има връзка с биберона, но той не му е бил постоянно в устата,  може би е съвпадение  Rolling Eyes

Сисони, честито проговаряне   Grinning Както виждаш има и други като вас  Wink

Дени  Hug дано скоро се оправи милото  Praynig

Джоли и на вас желая скорошно оздравяване  Simple Smile

# 706
  • Мнения: 69
Астарта, не се тревожи за палеца. Все ще се отучи.
Аз например, не помня вече как съм си смукала палеца, но цял живот ще помня ръкавелите, които майка ми слагаше, за да не го смуча.
Важното е да се намери заместител, не да се приемат драстични мерки. И кво, смукала съм палец, сега горният ми ред зъби е малко по-напред - чудо голямо. В крайна сметка, винаги може да му сложиш шини и да му опропастиш пубертета.  hahaha
Аз от пръста преминах на мачкане на крайчето на одеалото. Crazy

# 707
  • Мнения: 682
Ха сега да ви уплаша - имам позната, която е на 26 години и си смуче палеца.
В Борисовата ще се замъкна най-рано към обяд и ще се търсим по телефоните.
Мамаиви, на много готини места сте били. И на мен ми се ще да попътувам из България.
Джоли, Дени, да  оздравяват по-бързо скъпите ви същества! Praynig Hug
Майра, представям си какъв шаш е било. Аз в тая ситуация сигурно ще вдигна кръвно и после няколко дни ще съм с главоболие. Добре, че всичко е завършило добре.
Сисони, честито проговаряне!

# 708
  • Мнения: 139
И ние снощи се прибрахме, но въобще не остана време за форума, а да не говорим за сваляне на снимки. Направо се чудя на мамаиви как се е оправила толкова бързо, та чак и снимки е пуснала  Rolling Eyes
Направихме си една обиколка. От София първо се отбихме в Берковица, след това минахме през Чипровци /така и не спряхме защото решихме, че няма смисъл, но природата беше страхотна/, разгледахме Чипровския манастир и вечерта пристигнахме в Белоградчик. Очарована съм от това градче, а за скалите да не говорим. Голяма красота !!! Видяхме се с мамаиви. Съвсем случайно се засякохме. Направо шапка им свалям за ентусиазма. Все пак от Варна си е доста път.
Следващата спирка беше пещерата Магура. Честно казано не ме впечатли кой знае колко, но си струваше да се види. Определено обаче ако бяхме без Марти щях да отделя повече време за разглеждане. Много смешни бяха с Алекс /на мамаиви/ доста си кореспондираха двамата /пробваха акустиката в пещерата/, а към края май вече се оплакваха от лудите си родители, които ги караха да разглеждат пещерата  hahaha
След Магурата потеглихме за Видин. Разгледахме крепостта, разходихме се из парка им покрай Дунав /приличаше ми на морската градина във Варна/ минахме и през центъра. Общо взето приятно изненадана останах от този град. Незнам защо бях решила, че трябва да изглежда много по-зле.
Пренощувахме в Лом и след това се отправихме към Козлодуй за да видим Радецки.
Във Враца се видяхме с Астарта. Изкарахме си страхотно /жалко, че нямахме повече време/, големите децата полудуваха, а малките се гледаха любопитно. Направо не усетихме кога мина времето.
Общо взето сме доволни от пътешествието /аз въобще не бях ходила по този край/, но накрая пътя ни дойде малко в повече. Все пак си заслужаваше. Тези скали още са ми пред очите, а и сигурно дълго време ще бъдат.

# 709
  • Мнения: 1 584
 Hug

Аз на Ясмин биберона го махнах на 2г - от раз. Тя го ползваше само за заспиване следобяд и вечер, един ден просто не й го дадох за следобедния сън, легнах на долното легло и тя заспа. На другия ден изобщо не се сети. Никога не е била обаче с биберон по цял ден и никога не си е смукала пръста. А междудругото при гледачката заспиваше от 1г някъде без биберон, ама вкъщи си го търсеше и плачеше. Една позната ми казваше преди колко било вредно с биберон, ама ей на ..децата станаха на по 3г сега и нейната още си  смуче пръста Whistling

С Ноеми сега ще е по-трудно ..тя го търси доста повече, има ситуации в които ако не го дам е добре, в други е реееев. Ако няма биберон пръстите са нон стоп в устата - не ги смуче, ама ги дъвче по-скоро (има 2 кътника вече  Crazy)

Още нещо щях да пиша ...а да и Ноеми "говори" - след мама и баба, последва на немски "але"  (когато нещо е свършило) - не знам защо решава, че трябва да говори с изплезен до край език  Crazy

# 710
  • София
  • Мнения: 553
Добро утро !

Сутринта майка ми се обади, че прочела в Телеграф, че ще ни спират водата от 9 ч.  и аз като се юрнах, та в 8.30 манджата вече къкреше на котлона, Дея беше нахранена, а аз изкъпана. Водата обаче не я спряха /засега/ и чак съм малко разочарована, че положих тези усилия напразно Simple Smile

Дея бибата преди я ползваше само за заспиване, но все повече като се размрънка много й я давам и определно я успокоява. На този етап не мисля да я махам. С Билянка много не си спомням кога я махнахме, като и тя я ползваше предимно за заспиване.

Дени, Джоли  Hug, дано по-бързо се оправяте !

# 711
  • Мнения: 790
Нинче, така като гледам си готова за дълга форумска среща.  Mr. Green

Завиждам:
Завиждам на МамаИви и Христуш за разходките;
Завиждам на Амаринова за доброто дете Алекс, която сама си ляга и вика нанина;
Завиждам на Шада, задето Бобо е станал само веднъж през ноща;
Отивам да си завиждам  Mr. Green

Симона е добре, обрива се маха от самосебе си.

Казах ли, че вече сме във Варна и че чакам среща да се видим? След седмица си заминаваме.

Танита и Гнид, за мое щастие и ваше разочарование, си намерих все пак нещо да облека  Mr. Green Снимки ще пусна ама като се организирам, че имаме малко стресова ситуация тука. Удариха ни вчера с колата. Симона и ние сме добре, само  мен малко ме боли дясното рамо, та днес ще ходим по лекари, снимки, застрахователи и така. Момчето, което ни удари и то е добре, ама двете коли не стават много много.

И само да питам ако някой има опит, как да разбера дали й няма нещо на Симона? Тя спеше в столчето с коланите (и добре, че беше така) и само се стерсна и проплака, но баща й веднага я грабна и я изнесе навън и тя веднага се успокои. Видимо нищо й няма, спа си нормално (с обичайите мрънкания през нощта), на опипване не плаче нещо. Да я водя ли по лекари или няма смисъл?

Джоли и Дени, скорошно оздравяване на болничките  Hug

# 712
  • Мнения: 479
Майра, браво  Simple Smile Често се случва човек, като е под напрежение, да даде най-доброто от себе си. Но всичко с мярка, де. По-добре да не зачестяват такива ситуации  Wink

Честито проговаряне на Никол  Hug

При нас пълно щастие няма да настъпи - ако спи добре не яде и обратното  Crazy

Много ми хареса маршрута на Христуш  Grinning Някой ден и ние ще се организираме.

Джоли и мен ме шокира това изказване. Явно има доФтори навсякъде. Бързо да се оправят Ния и баща й  Hug
И на малкия Дени бързо да му минава  Praynig

Оле, добре че е бил малкият дявол. Наблюдавай я Симонка дали ще се появят признаци и по това прецени.

# 713
  • Мнения: 840
Пфуу ние се успахме. Алекс се събуди в 10:30, така че най-рано към 12 ще сме в Борисовата Peace

Джоли, бързо да и минава на Ния Praynig От де го лепна тоя вирус Thinking

Дени, като се приберете пиши как е Сами. Дано няма нещо тревожно и бързо да се оправя Praynig

# 714
  • София
  • Мнения: 553
3 часа след като сложих мандажата да къкри, тя още си къкри, че готвя телешко /много рядко го правя/, а не го сварих предварително и сега само доливам вода, за да се оправи. Мисля, че вече му се вижда края  Simple Smile, но Дея заспа по никое време. Така ни се промени днес "режима", че като се събуди ще я храня и тогава чак ще излизаме. До Борисовата обаче за съжаление няма да стигнем. Ще ходя на шопинг терапия Simple Smile Мъжа ми вчера си купил плейстейшън 3 и ме подкупи и мен, за да не мърморя Simple Smile

# 715
  • Мнения: 219
Разминахме се с Деган-а, защото не е повръщал от през нощта. Много е отпаднал, но успях да му дам предписаните лекарства - натриев цитрат сироп, ентерол, хидрасек, панадол, антибиотика довечера. На суметролим ще бъдем заради червено гърло. Майка ми кара такъв вирус и мислех, че след 3 дни нищо няма да му стане при контакт и вчера правихме едно легло на племенника у тях. Дребното щъкаше из къщата, но не са се пипали с майка. Представете си колко е прилепчив вируса.

Сега спи.
Пазете си децата от тази гадост. ooooh!

# 716
  • София
  • Мнения: 553
Дени, милото зайче  Hug, дано по-бързо се оправи !

Аз вече 5-ти час варя телешкото, но още ми стои жилаво, като само му доливам вода. Някой да знае някой хинт, за да стане по-крехко. Вързахме се вкъщи с това месо и не можем да излезем с детето.

# 717
  • Мнения: 66
Дени, милото зайче  Hug, дано по-бързо се оправи !

Аз вече 5-ти час варя телешкото, но още ми стои жилаво, като само му доливам вода. Някой да знае някой хинт, за да стане по-крехко. Вързахме се вкъщи с това месо и не можем да излезем с детето.
Ще даваш ли от него на детето?Ако не-сипи малко ракия,така поомеква.Или пусни една щипка сода бикарбонат,но внимавай,че моментално кипва и така го вари.

# 718
  • Мнения: 219
Нинче, зарязвай го. Повече няма да се свари. Като го купуваш гледай месото да е по-светло. Колкото по-тъмно червено е, толкова по-старо е животното. Хубаво телешко /разбирай младо/ в Шумен само от Билла съм купувала.

Малко хапна Сами и пак заспа. Иначе съм шезлонг, само отгоре ми лежи.

БАНАНЪТ диетична храна ли е, какво мога да му давам от плодовете?

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 13:16 от denica70

# 719
  • Варна
  • Мнения: 289
здравейте  Simple Smile
Павел е сополив пък сега, но към оправяне е хремата му, дано не слезе към гърлото...
Дени, нищо не давай, само вода, често и по малко.И лечебна хумана.Дори Ам не давах, а хуманата.така се оправи Павел, никакви плодове и зеленчуци, стомахчето му е болно, нека си почине..3 дни беше само на хумана , сухарче със сиренце и картофче дадах след това, после чак плодове.Той след повръщането дриска яко 5 дни....не зная, на мен лекар ми каза това...наред с лекарствата давах и Биогая, капки които оправят чревната флора или нещо такова с пробиотици, безвредни са но са 20-тина лв,давах ги и след това още седмица да укрепне стомаха след вируса...

Общи условия

Активация на акаунт