Как е правилно да се нанася молива за очи?

  • 24 756
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Някои жени си нанасят молива за очи върху клепачите, а други под клепачите, някои си го слагат само на горния клепач, други само на долния.

Интересно ми е как е най-правилно да се нанася молива за очи?

Вие как си нанасяте молива за очи ? Моля да споделите...

ПС: Препоръчайте ми черен молив за очи, който издържа много време,а не 30мин. Пробвала съм на Oriflame и на Flormar (водоустойчивия и обикновения). Не съм доволна от тях за съжаление.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 10:23 от hedkandi

# 1
  • Мнения: 1 416
Аз ползвам Mumtaz kajal, не молив, защото е по-траен и от естествени съставки. Не дразни окото, много лесно се нанася, мек е. Слагам си и отгоре на горния клепач, и на долния и във водната линия на окото, навсякъде и  после леко размазвам с клечки за уши. Няма при нанасянето на молив и изобщо при гримирането правилно и неправилно, както се харесваш повече и каквото по ти отива - това е правилното за теб. На мойте очи специално е много по-изразително целите да са очертани, отколкото само горния клепач или пък изобщо да не са подчертани с  молив, а само спирала. Но има хора, чийто очи са по-хубави когато не се слага молива във вътрешнста част на окото, тъй като така някои очи изглеждат по-малки. Иначе от  моливите горе-долу молива на Loreal има някаква трайност, но не е задоволителна според мен, особено вътре в окото като се слага бързо се изтрива и постоянно трябва да повтарям. Чувала съм добри впечатления за моливите на Bourjois и на  Art Deco, но аз  не съм ги пробвала.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 01:19 от amra

# 2
  • Мнения: 2 414
Пробвала съм и на Буржоа,и на Лореал и звата молива ми харесват.В момента съм с Гош и мисля пак да повторя.

# 3
  • Мнения: 54
Аз лично не харесвам автоматичните. Два пъти съм имала и двата пъти бяха ужасни - съхнеха и като тръгнеш да си слагаш, започват да се затварят и трябва ад внимаваш и за това. Втория си го взех миналата седмица без да искам, никъде на лицевата страна не пишеше, а задната беше облепена. Пробвала съм различни. Последният беше на Максфактор и много ми харесва, въобще не ми се размазва като другите, а не беше и скъп - 10 лв.

# 4
  • Мнения: 1 236

Интересно ми е как е най-правилно да се нанася молива за очи?
 

Няма "правилно", имо мода, стил, вкус. Най-дълго издържат течните очни линии, но се нанасят трудно и ако си с треперлива ръка става олеле  Laughing За да ти издържа повече обикновен молив, нанеси отдолу малко сух грим, или основа.
Пробвай различни марки и така си намери подходящата за тебе. На едни жени им се потят повече клепачите и им се размазва грима, на други - не.

# 5
  • Мнения: 298
В момента ползвам водоустоичив молив на Гош, определено съм доволна, издържа ми по цял ден.  Peace

# 6
  • Мнения: 35 961
правило няма  Laughing
аз съм ползвала 10-15 вида моливи, автоматични и обикновени, по-скъпи и по-евтини, но в момента най-доволна съм от водоустойчивия обикновен черен молив на Флормар за 3 лв. - цветът остава наистина черен, а не става в някой нюанс на сиво след 2-3 часа и остава, нанесен в основата на долния клепач; нанася се леко и изобщо съм много приятно изненадана; ще потърся снимка


тялото е по-сребристо и надписът е с друг шрифт от този на смимката
марката е турска, но на моят молив пише "мейд ин итали", не съм допускала, че турците не произвеждат сами козметиката си

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 09:49 от bubanka

# 7
  • Мнения: 34
Пробвала съм на Flormar и никак не съм доволна. Постоянно се размазва и след 30мин вече е блед. Не мога непрекъснато да се зяпам в огледалото да не би да се е размазал. Положението е много сериозно...помагайте....

# 8
  • Мнения: 35 961
съжалявам, възможно е да е въпрос на партида

тук има нещо, което може да ти помогне за по-трайно задържане на 'чернилката' върху очите ти
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373319.0

# 9
  • Мнения: 1 152
пробвай тези на Импала, мисля че се задържаха доста; а за "как" зависи от формата на очите, стила и ефекта който желаеш да постигнеш; аз например си слагам само на горния клепач, на около милиметър от реда на миглите, като издължавам малко в края - но моите очи са сравнително малки и близо разположени, спасява ме че са сини  Laughing

# 10
  • Мнения: 35 961
аз от този на Импала /автоматичния/ не съм доволна  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 152
аз от този на Импала /автоматичния/ не съм доволна  Laughing


не е автоматичен newsm78

# 12
  • UK
  • Мнения: 1 918
Аз съм най-доволна от моливите на очи на Rimmel- и като нанасяне, и като трайност. Доколкото съм чувала, добре е след като се нанесе моливът, да се размаже леко с четка или клечка за уши, а за да се фиксира по-добре, отгоре да се мине съвсем леко с потупване със сенки в същия или близък цвят.

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Аз харесвам най-много моливите на Буржоа. Слагам само на горния клепач и фиксирам със сенки. така най-много ми харесва и е много трайно.

# 14
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Преди очертавах цялото око с молив и издължавах на края,но сега слагам само във външния ъгъл на окото в тази форма > ,като пак правя по/дълга "опашка" . При мен молива се задържа повече време,ако съм сложила сенки,за през деня ползвам неутрален цвят ,който почти не си личи.
 

Общи условия

Активация на акаунт