Почистване на плочки в банята след ремонт

  • 25 754
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 767
Здравейте,
Правихме ремонт на банята и плочките ми като изсъхнат стоят непрекъснато на бели петна. Пробвах със САНО за теракот, но пак е същото, даже като изсъхнат плочките като мина с пръст по плочката по пръста ми остава бял прах. ooooh! Мислех си дали не съм изплакнала добре, но доста плакнах и пак става същото. Моля за съвет с какво да опитам да махна тези бели петна и да си оправя плочките...

# 1
  • Мнения: 5 207
Здравейте,
Правихме ремонт на банята и плочките ми като изсъхнат стоят непрекъснато на бели петна. Пробвах със САНО за теракот, но пак е същото, даже като изсъхнат плочките като мина с пръст по плочката по пръста ми остава бял прах. ooooh! Мислех си дали не съм изплакнала добре, но доста плакнах и пак става същото. Моля за съвет с какво да опитам да махна тези бели петна и да си оправя плочките...

Cillit спрей или гел ще ти свърши работа. Личен опит.

# 2
# 3
  • Мнения: 5 207
Да, само че няма да взимаш обезмаслител, а за баня.

# 4
  • София
  • Мнения: 863
Само с влажна хавлиена кърпа и усърдно търкане. Така ги изчистихме ние. С препарати при нас побеляваха още повече...

# 5
  • Мнения: 767
Само с влажна хавлиена кърпа и усърдно търкане. Така ги изчистихме ние. С препарати при нас побеляваха още повече...
Sad

# 6
  • Мнения: 2 231
За съжаление се измиха на 3-4 път след упорито търкане с доместос и 1 път с циф. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 207
Според мен с препарати няма да стане.Пробвай с влажна микрофибърна кърпа.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 861
То за авторката вече е късно, ама да си кажа... Моят майстор си ме предупреди, преди да почна да мия, хууубавичко да си изтъркам плочките със суха кърпа, за да не ми се налага да ги мия 20 пъти след това! Още не съм стигнала до там, ама смятам да го послушам...

# 9
  • Мнения: 721
То за авторката вече е късно, ама да си кажа... Моят майстор си ме предупреди, преди да почна да мия, хууубавичко да си изтъркам плочките със суха кърпа, за да не ми се налага да ги мия 20 пъти след това! Още не съм стигнала до там, ама смятам да го послушам...

и при мен майсторите винаги са ме съветвали същото и не съм имала проблем с почистването.Hrissy опитай и ти със сух парцал(нищо че си ги третирала вече с препарати), може пък и да се получи

# 10
  • Мнения: 306
Независимо дали се мият с препарат или не,трябва задължително да се подсушат със суха-за предпочитане микрофибърна кърпа.Също така,ако се мият с някакъв препарат,аз например с гъбичка плочка по плочка търкам и разнасям от препарата,оставям да престои няколко минути,изплаквам хубаво и попивам.Ако не си пробвала-пробвай.
Само да каже,че моите плочки си бяха забърсани след фугирането със суха кърпа от самият майстор-ако това има значение,както прочетох и по-долу.

# 11
  • Мнения: 445
Амоняк разреден с вода+микрофибърна кърпа.Кърпата я намокрям в разтвора и изтискам хубаво.Не е необходимо подсушаване.

# 12
  • Мнения: 111
Понеже имам солиден опит със ремонтите, мога да ти кажа, че строителната прах се маха единствено с оцет. Значи първо минаваш много добре с прахосмукачката, след това разреждаш топла вода с оцет, оцета да е малко повече от водата, да кажем 2 към 1, и чистиш. Строителната прах се маха само с това. Вярно, че мирише гадно, но това е най-добрият начин.

# 13
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
И аз така чистя с вода и оцет.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Нашите бани бяха в трагично състояние след ремонта. Изчистих ги с вълнено парче плат на сухо, в моя случай ползвах един бабешки терлик, светнаха за нула време.

Общи условия

Активация на акаунт