Раждане

  • 666
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили настоящи и бъдещи мамчета. На мен ми предстои скоро да родя за 2-ри път. От Пловдив съм и съм се насочила към АГ клиника Торакс и д-р Троянчев. Въпреки, че първия път родих нормално, сега смятам да бъде секцио, макар, че доста ме е шубе. Моля, за вашето мнение за раждане секцио с пълна упойка - как минава, как влияе упойката, колко бързо става възстановяването. Оказа се, че за мен епидуралната упойка не е препоръчителна. Някоя мама раждала ли е скоро в Торакс със секцио? Очаквам с нетърпение отговорите ви. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 20
Здравей geri_72 !Аз имам две чудесни дечица родени секцио по здравословни причини.През 1998г.родих дъщеря ми в Ямбол,а ноември 2008г родих сина ми в Карлово.Имах желание да родя нормално тъй като възстановяването след нормално раждане е по-бързо,но при първата ми бременност в шестия месец ми откриха че имам разлепване на ретината на очите а и късогледството ми е с висок диоптър и това беше причината да не ми разрешат да родя нормално.Няма значение къде ще те опирират според мен всичко е Божа работа щом играе ножа винаги има риск.Неискам да те плаша но ако няма някаква наложаща причина да  родиш нормално според мен направи го.Когато родих първото си дете секцио много бавно се възстанових може би тогава не е имало такива болкоуспокояващи както сега,тогава ме изписаха на 10 тия ден а сега изписват на 6 тия.Самата операция трае 45 минути като на 5-6 минута бебето е извадено вече,повече се занимават с родилката.И двете раждания ми бяха с пълна упойка ,лягаш на масата за операция включват ти системи дават ти упойката и заспиваш.Събуждаш се когато вече всичко е свършило-упойката е изчислена точно колкото е нужно да преключи раждането затова те питат колко килограма тежиш за да знаят колко упойка да ти пуснат.Аз и при двете раждания се събудих на количката когато ме изкарваха от операционната зала-от самото друсане чувствах силна болка,беше ми замаяно и чак около 3 часа след операцията вече можех да кажа че съм адекватна.Неможех да се движа или да ставам от леглото окало 2 дни после постепенно се нагласях и внимателно ставах,да ти кажа че не боли-ще те излъжа но си струва болката като видиш резултата едно малко сладко човече HugИнтересува те възстановяването-поне един месец терябва да се пазиш да не вдигаш тежко затова трябва да има кой да ти помага за бебчето да го къпи и приоблича в началото докато укрепнеш.Няма да се страхуваш секциото има и добри и лоши страни както и нормалното раждане,само където лошо за мен лично е това че ми се промени фигурата #Cussing outостана ми едно провиснало коремче което няма как да го променя.И въпреки всичко аз лично съветвам да се ражда нормално ако няма причина за секцио.Всяка жена сама решава как да постъпи.Желая ти безпроблемно раждане независимо от това по какъв начин ще решиш да бъде то!Да гушнеш едно малко съкровище което да стопли сърцето ти и да те накара да забравиш че си изпитала някаква болка! HugКураж мамче!

# 2
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Темата не е за този подфорум!  Peace

# 3
  • Мнения: 2
Здравей Радка74. Много ти благодаря за изчерпателния отговор, съветите и куража. Вече възстановяването е по-бързо, поне по мои наблюдения от мамчета, раждали по този начин през последното тримесечие. Приятелките ми раждаха така в Торакс и много убедително ме навиха и мен, като изтъкнаха и факта, че възрастта ми е рискова за нормално, пък и имам разкъсана шийка от предишното раждане. Това, разбира се е и мнението на доктора, което е основно. Все още много се колебая....ако си тръгне бебчо ....може и да нямам време да мисля какво съм планирана предварително, но на този етап, макар че ме е много страх, като че ли клоня към секцио.
Очаквам мнението и на други мами........Благодаря!

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 328
според мен роди нормално!

# 5
  • софия-napoli
  • Мнения: 211
ами аз  имам  две деца на 10 и на 5 години
и двете са секцио и още деца бих родила все така
това са глупости с увисналите кореми
е ако си била много пълна и без да раждаш пак ще ти увисне
има хубави кремове за мазане
на мен лично по нищо не личи да имам две деца

# 6
  • Мнения: 793
Аз тази година родих нормално в клиника Торакс с епидурална упойка. Избора ти е добър за клиника и за доктор. За Троянчев съм чувала добри неща. Успех и леко раждане. Hug

# 7
  • Мнения: 2
Благодаря мамчета. Спряла съм се на секцио с пълна. Скоро ще е, така че - стискайте палци!

Общи условия

Активация на акаунт