Добър ортодонт в Русе?

  • 62 818
  • 149
  •   1
Отговори
  • Мнения: 430
      Ще ви бъда благодрана , ако ме насочите към някой добър ортоднт в Русе ?!

# 1
  • Мнения: 430
    Никой ли не знае?

# 2
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
До колкото знам ортодонти в Русе няма. Скоро попаднах на сайта на д-р Димитров - http://drdimitrovi.com/services8.html , работят със софийски колега.

# 3
  • Мнения: 430
      Намерих от нета д-р Емил Бочуков , някой има ли впечатления от него?

# 4
Съжалявам,няма добър ортодонт в Русе.Ще Ви вземат много пари за нищо.Съветвам Ви да потърсите специалист в София.Това мнение е плод на личен опит от ортодонтите:Бучуков,Иванова,Енчев .

# 5
  • Мнения: 68
ТАНЕВ.Кабинета му се намира с/у дървото.ДАМЯНОВ съ6то.ходила сам и при двамата,много внимателни.на танев зъботехника му е маи по добър или просто аз не извадих късмет. моста които правих при дамянов малко ми подпира.цените са еднакви.

# 6
  • Мнения: 430
     mihaela-stella , не съм от Русе, ще ти бъда благодарна ,ако ми дадеш адреси и телефони ,за да мога да ги открия.Ако искаш на лични, както прецениш.Благодаря ти предварително!


      Търся ортодонт ,за да подредя зъбите на синът ми, той е на 17.Преди три години махнахме скоби, носени две години , и в момента сме почти на изходната позиция   ooooh!

# 7
  • Мнения: 13
Много добър ортодонт е д-р Иванова на ул.Ниш 10.Направи шините на дъщеря ми и съм много доволна

# 8
  • Мнения: 430
    cute_izabel , имаш ли телефон на д-р Иванова?

# 9
  • Мнения: 68
номера на танев валиден ли е?проба ли го?

# 10
  • Мнения: 394
Съжалявам,няма добър ортодонт в Русе.Ще Ви вземат много пари за нищо.Съветвам Ви да потърсите специалист в София.Това мнение е плод на личен опит от ортодонтите:Бучуков,Иванова,Енчев .
Не препоръчвам ходенето на ортодонт, далеч от населеното място, в което живее лицето. Може да се наложи да го посещава често, всеки път до София ли трябва да ходи, ако примерно е от Варна?  newsm78
И аз търся добър ортодонт от Русе.... Някакви препоръки?
Мерси!

# 11
  • Мнения: 430
Вижте на какво попаднах в нета
 РУСЕ
Зъболекар Адрес Телефон E-mail
Д-р Елида и Димитър Таневи  ул. “Александровска” 97 082 824 461
0896 695 673
 
Д-р Живка Башикова-Андреева  кв. “Възраждане”, бл. “Ана-Вентура” В-2-4 082 823929   
Д-р Стиляна Боева  ул. “Александровска” 8 082 451 533   
Д-р Емил Бочуков  ул. “Фердинанд” 34 082 228 414   
Д-р Г. Стоянов  ул. “Доростол” 22 082 841 036
 Не знам дали са ортодонти, трябва да се провери.Някои имена са споменати в темата.

 Бяхме на консултация при Д.р Енчев в Русе , намерих го в Стоматологията, 415 кабинет, тел 082 823354.Той каза ,че за скоби сме закъснели , трябват брекети - 2000 лв.Иска обаче да вади два зъба и задължително трябва да потърся и друго мнение.

# 12
  • Мнения: 394
Да, и аз намерих информация за тях, че работят с един вид ортодонтски апарати, но дали са ортодонти....
Бочуков със сигурност е ортодонт, Елида Танева също, за Радка Иванова днес прочетох, че е, другите даже не съм ги чувала..
За Енчев също от тук чух. 2000лв не звучи много зле, дали работи с Damon брекети?
Задължително се консултирай и с други ортодонти, ваденето на постоянни зъби не е леко решение.
Имам мейла на Танева, писах й, но така и не ми отговори.
А вие посетихте ли д-р Иванова?

# 13
  • Мнения: 430
    Не , не сме я посещавали д-р Иванова.Снощи четох за Даймон брекетите , пишеше, че с тяхната система се избягва ваденето на зъбите.Д-р Бучуков е посочен като представител за Русе.Преди време се опитвах да си запазя час по телефона и говорих с него, той ми говореше за сума от 1500лв, така че мисля следващият ни консулт да бъде с него.Това са цени за горна и долна челюст и не е необходимо да се дават парите наведнъж.

# 14
  • Мнения: 394
Уау, 1500лв наистина звучи съблазнително, предвид сумите, които искат повечето ортодонти, а именно: от 2000 до 4-5000лв, според вида им.
Лошото е, че няма отзиви за него никъде в интернет, за да разберем дали е достатъчно добър, но то пък и отзивите са толкова достоверни....(казвам го от личен опит).
Аз се консултирам и с варненски ортодонти(мога и там да си сложа) най-вече заради тяхната известност и мисълта ми, че те са едва ли не по-добри. Но няма гаранция...
Аз държа сякаш да са естетични, че не ми се ходи с метална усмивка  Simple Smile
Между другото писах и на мейла на д-р Димитрови, които са зъболекари, които ми отговориха, че в тяхната клиника идвал ортодонт - д-р Димова от София. Следващата й визита в Русе щяла да е на 23 януари! Но някак не ме грабна идеята да съм при ортодонт, който идва веднъж на няколко месеца  #Crazy
Ако отидеш преди мен на консултация при д-р Бочуков - пиши Simple Smile

# 15
Аз съм на 32 год.нося от полвин година брекети ,има страхотен ефект.Препоръчвам ти д-р Бучуков.Много е мил и добър лекар.

# 16
  • Мнения: 394
Колко пари даде?

# 17
  • Мнения: 430
  Дайте актуални телефони на Д-р Бучуков  Praynig

# 18
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 телефон 838828

# 19
  • Мнения: 430

    Не съществувал вече този номер,както и 228414 Thinking

# 20
  • Русе
  • Мнения: 11 920
телефон 838828 е актуален, но в момента имало някакъв проблем.
Говорих със сестрата на доктор Бучуков

# 21
  • Мнения: 430
     Аз исках да си запиша час за четвъртък /утре/,че ще пътувам до Русе и няма как да се свържа Tired

# 22
  • Мнения: 998
Анелия Лазарова-горещо я препоръчвам,но съм и загубила координати...работи на центъра и лесно може да бъде открита.Смятам да я издиря напролет за да си прегледам и избеля зъбите Peace

# 23
  • Мнения: 394
Пясък , защо не отидеш направо в кабинета му?
Бамбина, ти за ортодонт ли говориш? Защото не съм я чувала тази жена.

# 24
  • Мнения: 3 157
Мога да ти дам координати на много добър ортодонт,но на 60км от Русе.Ако те устройва ще ти ги пратя.На мен ми слага преди няколко години брекети и съм много доволна.

# 25
  • Мнения: 394
В кой град е това?
Колко плати за лечение?

# 26
  • Мнения: 3 157
към 2 000 преди 4 години,като и транспорта не беше никак малко-през 2 седмици пътувах от София до там и обратно,защото трябва да се затягат винтчетата и да се сменят ластиците.Не погледнах дали въпроса е от авторката,но ако си в Русе имай го предвид и това-пари за транспорт освен за лечението.

# 27
  • Мнения: 394
Пясък, какво стана, посети ли Бо(у)чуков при визитата си в Русе?

# 28
  • Мнения: 430
   Не ,не можах да се свържа и не рискувах без час.

# 29
Аз съм при Бучуков,НЕ ВИ ГО ПРЕРОРЪЧВАМ, прекратих лечението след 9месеца носене на естетични брекети и без резултат,движението на зъбите беше в грешна посока,за това потърсих мнение на друг ортодонт и се оказах права.Да,мил е докато му изнася,в момента,в който потърсих обяснение за ситуацията усетих гнева му при свалянето на брекетите.Заблудих се от ниската цена,която ми обяви 2700лв. за естетични брекети и сега съжалявам.Свързах се с още едно момиче,което се лекува при него и тя е недоволна.Бучуков не прави отливка на зъбите,не гледа ренгенови снимки,не издава документ за платени суми и НЕ ГАРАНТИРА на 100% че ще се получи желания резултат.Изгубих 1200лв. и повече от 9месеца време.Няма гаранция че и при вас ще се получи същото,но имайте едно наум за този човек!!!!!!!

# 30
  • Мнения: 430
   green day ,благодаря ти ,че сподели с нас!И къде се лекуваш сега? Виждам ,че не си регистрирана, не мога да ти пиша на лични , мейла ми е sulveto@abv.bg  .Нямам толкова пари за губене  Tired 

# 31
  • Мнения: 394
И аз се отказах от него сякаш...
Бях чувала за него, защото той е и стоматолог, че има хора, които не са доволни, но сега като чух и за брекетите - съвсем се разубедих  Confused

# 32
  • Мнения: 6
Пясък,писах ти на мейла,сега ми предстои слагане на нови брекети Danon Q при ортодонт Грашкина.Видях моя позната също с брекети и се лекува при нея,ефекта беше поразителен при нея,така направих консултация  с отливката на зъбите ми ,отпечатък на челюстите с пластелин и ренгенови снимки-констатира следното:в следствие на носенето на брекети се е получила дълбока захапка,както и движение на фронта напред,вместо назад.След като прекратих лечението при Бучуков му поисках частта,платена от мен за извършена работа,не за брекетите (800лв.)той каза че ще се свържи с Грашкина и ще помисли какво може да направи.Двамата са говорили,незнам какво е искал от нея и защо настоявал да се видят,но на следващия преглед той се държа грубо и нагло.Единственото,което мога да направя е ако събера още негативни мнения за да подам сигнал в Съюза на стоматолозите,където ще го разгледат казуса след изслушване от негова страна,нямам договор,нито касови бележки за да си търся правата и той го знае това за да се държи по този начин.Пускам линк към сайта,в който е описано всичко.
http://www.breketinfo.com/viewtopic.php?f=3&t=493
http://www.breketinfo.com/viewtopic.php?f=4&t=171

# 33
  • Мнения: 17 987
Записвам се при вас, ние сме от Разград, досега ходихме на 3 ортодонтки във Варна- Арнаутска, Стефанова и Иванова. Последната тотално отхвърлям като вариант, мама и синче, отвратително отношение, задрасквам я две черти. Арнаутска- няколко пъти повтори, че най- лесно ще стане с вадене, казах че нне бързаме за никъде, но...тя клони към вадене. Стефанова- хареса ми, но беше най- скъпо- 3500 лв. Сега чух за Радка Иванова от Русе и ще събера мнения за нея, ако има лични наблюдения, моля ви- споделете ги

# 34
  • Мнения: 430
         raja_nikol , дай координати на д-р Радка Иванова?!

# 35
  • Мнения: 17 987
Заповядай, това намерих
http://www.ruseinfo.net/profiles_1314.html
 Пиши в Гугъл, излиза и някаква стом. поликлиника, но аз не съм от Русе, а и още не сме ходили при нея, така че засега имам само това. Пиши после, ако нещо разбереш, моля те  Peace

# 36
  • Мнения: 430
       Разбира се ,че ще ви кажа!
   Ти от къде чу за тази докторка?

# 37
  • Мнения: 394
В интернет има само това за нея, май не е много популярна  Confused
Някой ходил ли е при Д-р Елида Танева, видях я в списъка на Алекзандър клуб. Бях й писала(има email), но по друг повод(едни прозрачни апаратчета за корекция на захапка и зъби), обаче не благоволи да ми отговори. Мисля пак да й пиша и да я питам за евентуална цена и само с Алекзандър брекети ли работи Simple Smile
Ето снимка на докторката:
А това й е пощата: elidadentist@abv.bg

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 12:16 от Art0fRali

# 38
  • Мнения: 17 987
       Разбира се ,че ще ви кажа!
   Ти от къде чу за тази докторка?

Ох, какво да ти кажа, препоръчва я нашата зъболекарка в Рзаград, не я познавам лично. Виж варненските ги познавам  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 17 987
Какво става, нямате ли инфо? Така се надявах на отзиви 

# 40
  • Мнения: 394
Явно всеки трябва сам да се увери. И аз чакам за отзиви, за да знам къде да отида, ама нейсе..
Мисля даже вече към Варна да отскоча, там поне са доста прочутите имена в този бранш Simple Smile Лично моята бивша зъболекарка ми препоръчваше Грашкина.

# 41
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен.И нас същата треска ни тресе /ортодонтската/  #Crazy  В момента водя 8 год си дъщеря при една зъболекарка която ми препоръча   д-р Нинов .Ако някой има инфо или мнения за него ще съм много благодарна.Всъщност от това което ми каза заболекарката останах с впечатление че в Русе има всичко на всичко 4 ортодонти  2 от които според нея "самопровъзгласили се за такива" Та 2-мата които по си разбирали от работата били този Нинов и докторката за която беше вече споменато на ул.Ниш

# 42
 Здравейте,
Мисля ,че добър ортодонт в Русе няма.Водихме детето при Д-р Р.Иванова ,която само го прегледа и от там нататък бе само под наблюдение.Никаква диагноза не постави,по скоро каза ,че ще се оправи захапката  в последствие.Спряхме да ходим на контролните прегледи.Бе очевидно ,че горната челюст изпреварва долната с поне 1см.Не я препоръчвам на никого.

# 43
  • Мнения: 0
Аз  съм от Варна и съм пациентка на д-р Бучуков .Преди две седмци махнах брекетите и съм изключително доволна от работата ,която свърши.За година и два месеца носене зъбите ми се подредиха перфектно.Преди да стигна до него бях обиколила варненските "светила" и то по няколко пъти и бях на път да се откажа от идеята за брекети,тъй като всички искаха да ми вадят зъби. Оказа се че няма нужда от подобни средновековни ексцесии и към днешна дата съм горда притежателка на холивудска усмивка ,без нито един махнат зъб.Горещо препоръчвам д-р Бучуков на тези който се колебаят в избора си.

# 44
  • Мнения: 17 987
Може ли снимка на тази холивудска усмивка?  Точно за този д-р имаше крайно негативно изказване, вече се убедих, че при всеки нещата протичат по различен начин. Лошото при брекетите е, че когато се усетиш вече е прекалено късно. Надявам се ние да сме направили верния избор, на мен Иванова ми я препоръча личната ни стоматоложка, на която вярвам безкрайно. Дано и дъщеря ми се окаже след 2 години с добре подредени зъби.

# 45
  • Мнения: 0
Ще си позволя да дам съвет .Старите хора казват"килограм брашно да имаш -дай го на майстор".Във Русе действително има само двама доктори със специалност ортодонтия-Д-рРадка Иванова и д-р Нинов.Аз лично се доверих на д-р Иванова,защото е с най-голям опит.Макар и на възраст зъбите ми се оправиха със най- обикновени апаратчета.Носене му е майката.Няма невъзможни неща.Когато влезете в кабинета не мислете само за пари,а слушайте какво ви се обяснява.Брекет системата не е нещо ново в ортодонтията и не е панацея.Д-р Иванова няма да ви предложи никога брекет ,ако може да се получи резултат със апаратче.Да не забравяме и за пораженията на лепилото за брекети върху зъбите.Към горните имена бих прибавила и д-р Енчев( макар и без специалност )останалото е въпрос на пари.Не чакайте проблемите да се задълбочат.Всяка инвестиция в тази насока си струва.По добре дайте пари за още един преглед,но да е  при специалист.За съжаление касата не отпуска пари за ортодонтски преглед.Някои от  стоматолозите нямат поглед и съветват да се изчака пробива на всички зъби,което е абсолютно погрешно.Действайте навреме.

# 46
  • Мнения: 17 987
Защо все пишат хора с 0 публикации? Много ми е странно, сякаш някой дебне да напише нещо. Няма ли хора в Русе, които носят брекети? Ние сме при д-р Иванова, има резултат за 2 мес., мръднаха зъбите. Ще говорим обаче след 2 години, когато  се подредят всички и излезе този, за който няма място. Престанете само да пишете празни приказки. Когато аз питах се включи пак един менте потребител, с линийка, която не мръдваше, после се оказа, че уж дете влязло от профила на майка си, а тази майка трябва да е бая заблудена. Грозно е, говорим за здраве и доста пари.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Здравейте!
С риск да ме обвините, че съм без публикации ще кажа, че преди малко попаднах на тази тема и се регистрирах във форума.
За д-р Радка Иванова разбрах когато синът ми беше на 3,5 години. Зълва ми заведе племенника на зъболекар и се оказа, че има обратна захапка, която са и казали, че обикновенно се предава по наследство. Накарах синът ми да си стисне зъбите и се оказа, че и той е с обратна захапка. Ходихме при зъболекар и той ми каза, че трябва да се обърнем към ортодонт и ни препоръча д-р Иванова като най-добрата в Русе. Зълва ми води племенника в стоматологията при д-р Петмезян, която също е ортодонт(не знам дали е жива все още, защото била много възрастна) и тя и е препоръчала д-р Иванова като по-добра от нея и работеща със съвременни методи и технологии. Заведохме малкия при д-р Иванова, прегледа го и каза, че навреме сме отишли и вероятно ще се разминем само с някакъв подбрадник, който ще се слага само вечер, когато детето спи, но междувременно щяла да се срещне с някаква професорка от Пловдив и ще обсъди проблема ни. При следващото ходене ни каза, че няма да се наложи ползването на този подбрадник, а ще пробваме само с пилене на зъбите. Две години ходихме през определен период от време да ни наблюдава и леко пилваше долните зъбки. Не сме ходили почти от година, защото ни каза да отидем чак като си смени горните резци. Но междувременно зъбите се оправиха и долната челюст си отиде на мястото, защото освен напред беше леко изкривена и в страни. Утре мисля да го заведа отново на преглед защото вече му порастнаха горните резци.
Зълва ми също заведе племенника при д-р Иванова. При него се оказа в много напреднал стадий и нямаше място, за да пробият кучешките му зъби отгоре. Сложиха му апаратче, което се навиваше с помощта на някакъв винт. Носи го може би около година и половина-две и горната му челюст си дойде на мястото, но се наложи смяна на апаратчето, тъй като то се пренавива до определено време, а те са зле финансово и не му взеха друго апаратче. Отново долната челюст се изтегли напред.
Извинявам се за дългия пост.

# 48
  • Мнения: 0
здравейте!може ли да получа мнение за д-р нинов ортодонт в русе.ако някой е водил детето си,той да му прави апаратче за зъби моля да го сподели с мен.незнам кого да избера -нинов или радка иванова.ходех при него и той ми каза ,че лечението на дъщеря ми -10годишна,като и сложи апаратче за изправяне на зъби и лечението ще струва 1000лв.това е голяма сума и не мога да събера мнения за него.дали да му се доверя,като му дам авансово пари за 1 год. или да отида при д-р иванова,която иска 500 лв. за апаратче и всеки месец си плащаш прегледите?посъветвайте ме!и   кой е по-добър?

# 49
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Здравейте!
vasia999, не мога да дам мнение за д-р Нинов, тъй като съм ходила само при д-р Иванова. Нея ми препоръчаха преди години като най-добрата в Русе. Но снощи чух и за д-р Енчев. Казаха ми, че не бил ортодонт, но се занимавал и с такива проблеми. tinadoro, би ли дала координати на д-р Енчев? Казаха ми само, че кабинета му бил в стоматологията.
Ние ходихме при д-р Иванова преди 10 дни. Резултатите са много добри. Прогенията е изчезнала, но сега пък новите резци, които избиха са с разстояние помежду тях и единият е леко крив. Д-р Иванова ни препоръча носенето на апаратче. Каза ми да приглася 400 лв. + още 180 лв. на година за прегледи. Обясни, че при редовно носене на апаратчето за две години зъбите ще се оправят. Иска ми се да отида и при този д-р Енчев.
И друго си мисля, че синът ми е много малък за да се справя с това апаратче. Той на есен ще е първокласник. Вярно е, че колкото по-рано се започне лечението - толкова по-добре, но носенето му изисква грижи.  Племенника беше на 10-11 години като му сложиха апаратчето и след няколко месеца носене, след едно сваляне за да се нахрани го беше забравил в ресторанта на хотела, където бяха на почивка. Наложи се да му правят ново. А 400 лв. никак не са малко за нашето семейство.

# 50
  • Мнения: 17 987
Вики, разпитай добре за апаратчето, голяма мъка е носенето му, аз съм носила, затова не позволих детето ми да носи. Изчетох доста в нета, всички казват, че е отживелица. Но понякога проблемите се оправят само с неговото носене, това е доста по- евтиния вариант. Моята дъщеря е с брекети , пак при д-р Иванова сме- 2400 лв, това беше най- евтиния вариант за брекети, виждаш каква е разликата. Попитах я дали ако сме носили апартче, щяхме да избегнем брекетите и тя каза: едва ли. Така че се радвам, че поне това и спестих. Можеше да минем и през апаратче и пак да се наложат брекети.

# 51
  • Мнения: 0
здравейте.днес ходих при личната лекарка и я попитах кой ортодонт да избера.тя каза ,че в русе има само двама-иванова и нинов.другите са самозванци!!!за иванова каза че била груба с децата,дори те не искали да си носят апаратчетата и ги чупели нарочно за да се оттърват от лекарката.едно дете от нашия клас е при нея от година и половина.доволни са но не е 180лв на година.10лв на преглед:20 ремонт на апаратче-когато се наложи.прегледите са 2 пъти месечно 20х12 са 240лв.а детето ще ходи поне 2 години,така че пак не е евтино.аз мисля да отида при нинов.парите са много-на куп,но не плащаш до края на лечението.

# 52
  • Мнения: 17 987
За парите не знам, но за грубото не е така, просто е по- възрастна жената и не се държи лигаво. Аз също бях чела за това, но не е така. Нинов не го познавам, не мога да говоря за него, но моята зъболекарка препоръча Иванова, д-р Мустаков /УНГ/ от Русе също препоръча нея.

# 53
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Аз също не съм забелязала да се държи грубо със сина ми - напротив внимателна е и обяснява какво ще му прави, но като ходихме при нея на тръгване на вратата се засякохме с един познат, който водеше детето си. Предната седмица се видяхме и каза, че се държала много грубо, но по-скоро с него, защото детето се разплакало, а тя му се карала, че не прави нищо за да го успокои.
А за таксите, които взема знам от зълва ми като водеше племенника. За брекети пък въобще и не мога да си помисля. Ние се чудим тези 400лв. от къде ще ги вземем, та камо ли 2400... Пък и мисля, че само за разстояние между два зъба не е нужно да се носят брекети, а и тя въобще не ми е споменавала за тях, докато на зълва ми и беше предложила да си избере брекети или апаратче.

# 54
  • Мнения: 17 987
Вики, щом е само за разстояние пробвайте. При нас е доста по- сложно. Сега, от както дъщеря ми е с брекети забелязвам колко много деца носят - брекети или шини. Значи сме започнали да обръщаме внимание на това, аз самата съм криви предни зъби, защото не можах да свикна с шината /това преди 22-23 г. сигурно/ не е нещо фатално, но има доста страшни случаи, направо един върху друг. Сега е модерно, така че децата с кеф си ги носят.

# 55
  • Мнения: 0
водих дъщеря ми да я погледне и д-р енчев/да пантеона/.малката много го хареса,заради вида на шините ,които бяха по желание детето в различни цветове.незнам при кого да я вадя.обърках се !енчев каза че е за шини,д-р иванова каза апаратче.на кого да се доверя?някой водил ри е детето си при енчев?изглежда свестен и иска само 350лв,на за горна шина.иванова каза че трябва да е цяло апаратче за 550лв.кого да послушам вече не знам!!!

# 56
  • Мнения: 394
водих дъщеря ми да я погледне и д-р енчев/да пантеона/.малката много го хареса,заради вида на шините ,които бяха по желание детето в различни цветове.незнам при кого да я вадя.обърках се !енчев каза че е за шини,д-р иванова каза апаратче.на кого да се доверя?някой водил ри е детето си при енчев?изглежда свестен и иска само 350лв,на за горна шина.иванова каза че трябва да е цяло апаратче за 550лв.кого да послушам вече не знам!!!
Каква е разликата между шини и апаратче??

# 57
  • Мнения: 17 987
 И аз мислех, че са едно и също нещо newsm78

# 58
  • Мнения: 0
шините са само на горната или долната челюст,а апаратчето е и за двете което го прави по неудобно и нежелано за децата.с него трудно се говори,дори пада ако си отвориш по-широко устата.но оправя едновременно и горе и долу зъбите,особенно ако детето има дълбока захапка или друг проблем.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Това за разликата ммежду шини и апаратче и аз не го знаех  Embarassed. В такъв случай племенника е бил с шина, а зълва ми все за апаратче говореше.

# 60
  • Мнения: 430
         Брекетите са скъпи.Как се оформя документацията като плащате на зъболекаря, имате ли договор ,или нещо друго, което да доказва,че сте платили тези пари?!

# 61
  • Мнения: 17 987
Нищо нямам, не искам да мисля и затова....

# 62
  • Мнения: 430
         Брекетите са скъпи.Как се оформя документацията като плащате на зъболекаря, имате ли договор ,или нещо друго, което да доказва,че сте платили тези пари?!


       Някой има ли?!

# 63
  • Мнения: 17 987
Да, някои имат, на някои им правят фотосесии, архиви...други просто не работят така.

# 64
  • Мнения: 4
Някой ходил ли е при НИНОВ.Дайте ми отзиви за него,че мисля да си заведа сина но се колебая между ИВАНОВА И НИНОВ.Дайте отзиви за НИНОВ моля!!!!!!!!!!!

# 65
  • Мнения: 5
И ние стигнахме до проблема с кривите зъби. Какво стана с ортодонтите в Русе. Разбрах, че са двама д-р Иванова и д-р Нинов. За Нинов нищо не научих, дори къде му е кабинета? При кого да отида?

# 66
  • Мнения: 394
И ние стигнахме до проблема с кривите зъби. Какво стана с ортодонтите в Русе. Разбрах, че са двама д-р Иванова и д-р Нинов. За Нинов нищо не научих, дори къде му е кабинета? При кого да отида?
И аз живо се интересувам все още..
Не ми се ходи до други по-големи градове Sad

# 67
  • Мнения: 4
Най-добри аз чух за НИНОВ,ИВАНОВА И ДИМИТРОВИ.За Радка иванова имало добри резултати ,но била много груба.Аз ходих при нинов и съм доволна.Не ни е слагал още но май той ще бъде.Само се консултирахме.Чух че е 1000 лв.При другите е около400лв

# 68
  • Мнения: 394
moho, кое е 1000 и 400лв? Мерси!

# 69
  • Мнения: 17 987
И мен ме бяха подготвили, че е груба Иванова- не мога да кажа същото. Много добре се държи, просто няма излишни лиготии, които пък аз никак не харесвам. Когато работи, аз не съм вътре, само детето, когато свърши, тогава извиква родителя и обяснява. Но и дъщеря ми е много мъжко момиче, просто герой, може би затова няма за какво да ни се кара. Няма лукс, няма снимки и тем подобнви екстри, но пък резултат има. Това мога да кажа аз, за брекети говоря, 2400 на двете челюсти. Няма вадене на зъби, за разлика от другите, които искаха да вадят.

# 70
  • Мнения: 394
raja_nikol , какъв вид са брекетите?
Това за лигавенето и на мен не ми е нужно, все пак не съм на 12, а и излишното мазнене не ми е по вкуса. Снимки можеш да си направиш и ти, ако държиш да следиш дали има разлика.
Къде се намира кабинета на тази госпожа д-р Иванова?
Благодаря и лек ден на всички!

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 14:08 от Ratsa82

# 71
  • Мнения: 17 987
Не съм от Русе, давам ти адреса от визитката: ул. Ниш 10, бл. Ниш, вх. Б
тел: 87 10 55
Това е един оранжев блок до пантеона. Брекетите са метални, не са Даймънд, на Американ ортодонтикс били. Поставя ги една доц. от Пловдив, Шеткова, прегледите и натяганията ги извършва Иванова. Аз съм доволна, дано е така и като ги свалим.

# 72
  • Мнения: 394
Не съм от Русе, давам ти адреса от визитката: ул. Ниш 10, бл. Ниш, вх. Б
тел: 87 10 55
Това е един оранжев блок до пантеона. Брекетите са метални, не са Даймънд, на Американ ортодонтикс били. Поставя ги една доц. от Пловдив, Шеткова, прегледите и натяганията ги извършва Иванова. Аз съм доволна, дано е така и като ги свалим.
Извинявай, че пак питам, но одеве не се сетих: това цена за цялото лечение ли е или само за брекетите?

 Flowers Bouquet

# 73
  • Мнения: 17 987
Не се притеснявай. За цялото лечение е да /искрено се надявам де/, платихме при поставянето на всяка челюст по 1200 лв. Държа да подчертая, че имахме готови снимки и гипсови отливки. Сега като ходим не плащаме.

# 74
  • Мнения: 394
Детето от колко месеца ги носи и колко време ще ги носи общо? Какъв беше проблемът при вас?
Дано да има желания ефект, пожелавам го!  Peace  Дори ми стана интересно да видя какви са били зъбките на детето преди брекетите и сега Simple Smile)))

# 75
  • Мнения: 17 987
От 25 април носим горе, от юни месец долу. Имам лентичка ама от известно време не излиза цялата, не знам защо. При нас нямаше място за кучешките зъби. Вече има, те обаче са някъде горе във венецеа, сега ще ги дърпат надолу. От долу беше крива дъгата, тя се изправи буквално за месец. Снимки имам в къщи, тук не, ако остане време може да кача...ама не обещавам. Ще ги носи м/у година и половина и две, зависи.

# 76
  • Мнения: 0
Здравейте, досега ползвах информацията от форума само като гост,за което съм благодарна на всички тук. Сега обаче се чувствам длъжна и аз да споделя  с вас първоначалните ми впечатления от специалистите в Русе. Имам препоръка от моя личния стоматолог синът ми да посети незабавно ортодонт в Русе заради дълбока захапка. Споделям това, за да си имате едно на ум,защото  той години наред посещава небезизвестната д-р Пенева,която изобщо не забеляза този проблем и сега това ми се убива в главата и с която щях да се разправям по друг начин ,ако живеехме в нормална държава за проспания пероид при нея 10 години подред. Беше ми препоръчан д-р Нинов и ортодонт от София д-р Димова, която идвала и преглеждала в кабинета на Димитрови в Русе.С Нинов ще се срещна утре ,а с Димова в края на месеца.Обещавам да споделя впечатления.  От вас тук научих и за д-р Енчев и д-р Иванова, с които се срещнах в началото на тази седмица.Държа да отбележа ,че това са само първите ни срещи,така че не мога да дам мнение относно професионализма им.И така:
-д-р Енчев -любезен , конкретен и загрижен. Прие ни веднага и предложи апаратче за начало и обясни ,че от сина ми зависи колко сериозен и постоянен ще бъде в носенето,за да има ефект,защото той е на цели 18 години  newsm78. По 400 лева за всяка челюст. Олекна ми ,защото не е все пак 2000-3000 лева. Макар ,че ме гложди съмнението дали ще помогне това. Не ни взе пари за съвета и очаква нашият отговор...
-д-р Иванова-мизерен кабинет с хигиена под всякаква критика, отвратителен преглед , бърка му с ръце в устата(не знам кога ги беше мила за последно), разчекна му челюстите , дърпа му с пръсти устните ,за ми покаже ,сякаш аз вече не знам,изобщо не използва никакви инструменти ,а само пръстите на ръцете си! Каза и отряза - "Брекети!-пригответе си 2400 лв . Никакви апаратчета!" На въпроса ми-"Защо?"- Отговор-"Защото няма да ги носи!"-реши тя вместо него. Взе ни двадесет лева за "прегледа", прибра ги в джоба си ,без да ми издаде касова бележка и ми даде визитка,която между другото изхвърлих в първия контейнер пред погледа ми.
Съжалявам,ако съм ви отегчила, но съм толкова объркана и притеснена-как може да струва лечението на децата ни такива безбожни пари и дали наистина това е реалната цена или всичко вече е толкова пропито от комерсиализъм,че чак се разкъсваш дали правиш най-доброто за детето си свръх възможностите ни или просто някой издевателства над нас! Между другото на вас издавал ли ви е някога стоматолог касова бележка?! Защото на мен само един и може би си струва да спомена името и - д-р Ева Атаян!

# 77
  • Мнения: 17 987
Дълбоката захапка според мен се лекува доста по- трудно от криви зъби. Така че според мен ще опрете до брекетите, просто се настой за цифроманията, която ще чуеш от гастролиращата Димова. И аз като теб минах през 4 докато се спра на Иванова. Описанието на кабинета съм го дала и аз, май в другата тема. Факт е обаче, че само тя не искаше да се вадят зъби, и цената беше 2400, да, съпоставени с 3500 във Варна и към 4000 май при въпросната Димова.

# 78
  • Мнения: 0
Здравейте, както ви обещах снощи,днес вече имам впечатления и от д-р Нинов. Прегледа при него беше на светлинни години от този при Иванова,. Ако щете ми вярвайте, този човек извади истински шублер, с който му взе толкова много размери , зъб по зъб, поиска от него най-различни начини на захапване и направи толкова много изчисления, преди да вземе решение. Показа ми точно в кой участък какъв ефект в милиметри ще преследваме и каза,че случаят съвсем не е от най-страшните,защото отклонението му не е голямо. Предложи апаратче ,защото за него било важно да се храни дъвчейки нормално,каквото и да означава това?! Цената -1000 лв ,като това е цената за цялото лечение , без да се плаща допълнително при всички следващи периодични прегледи, затягания и други профилактики до края на лечението. А колкото до Димова-дано не се настройвам предварително-при положение,че е представител за България на брекети "Даймънд" мога да се обзаложа какво ще предложи  Laughing

# 79
  • Мнения: 5
Аз също почнах лечение при д-р Нинов. На 20г съм.
С апаратче съм, иска ми за цялото лечение 1100лв.
Засега работи доста професионално Simple Smile

# 80
  • Мнения: 111
Здравейте, може ли някой да ми даде координати на д-р Нинов.

# 81
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 Десунче -  0887599820

# 82
  • Мнения: 111

Благодаря Амбър   bouquet

# 83
  • Мнения: 0
От скоро ходя при доцент Милка Сербезова и съм страшно доволна Simple Smile

# 84
  • Варна
  • Мнения: 6
Темата е стара, но все пак реших да пиша. Simple Smile Аз съм при д-р Бучуков и аз и семейството ми сме изключително доволни от неговата работа, а имах страхотен проблем. Той е от Русе, но идва във Варна. Цената преди 3 години беше 2700 лв. но цените вече при когото и да сте с всяка следваща година стават по-високи /имам предвид, че вече е по-скъпо, но вие плащате първоначалната ви казана сума/. Хубавото при него е, че след първоначално внесена вноска останалите пари ги давате по колкото и когато можете, в срока, в който трае лечението. Не ви дават квитанции за дадени пари, но сестрата ги записва в техния бележник и вие можете да правите същото, отделно че при всяка внесена сума тя казва колко сте дали до момента. Сега мога да се похваля с една красива усмивка!  newsm47

# 85
  • Мнения: 17 987
Я да я видим  Wink

# 86
# 87
  • Мнения: 17 987
Супер се е получило  Heart Eyes

# 88
# 89
  • Мнения: 427
Iwkka, Супер е станало! Браво! Може ли на лично съобщение да ми дадеш контактите  на ортодонта си? Благодаря много! ти какви бракети носи?

# 90
  • Мнения: 187
И на нас ни предстои посещение при ортодонт.Горещо ми препоръчаха д-р Сербезова.Моля,ако има някой с впечатления от нея,да сподели.И въобще търся актуална информация за добър специалист в Русе,защото виждам,че темичката не е много активна.

# 91
  • Мнения: 0
И на нас ни предстои посещение при ортодонт.Горещо ми препоръчаха д-р Сербезова.Моля,ако има някой с впечатления от нея,да сподели.И въобще търся актуална информация за добър специалист в Русе,защото виждам,че темичката не е много активна.

# 92
  • Мнения: 0
И на нас ни предстои посещение при ортодонт.Горещо ми препоръчаха д-р Сербезова.Моля,ако има някой с впечатления от нея,да сподели.И въобще търся актуална информация за добър специалист в Русе,защото виждам,че темичката не е много активна.
Имам двама сина. Големият е на 18, а малкият на 10. Проблемите с големия ми син разреших при д-р Нинов - изключителен специалист. Постави му апаратче преди 9 години и се оправи изключително бързо - за близо година и половина. Вече седмица и малкия ми син е с апаратче, отново поставено от него. Между другото направих и консултация с д-р Иванова, тъй като племенницата ми е при нея. Нещо не ми вдъхна доверие тази жена. И понеже не исках да правя грешки направих своя избор. Горещо Ви съветвам д-р Нинов.

# 93
  • Мнения: 76
Какви коментари само от хора с 0 мнения, какво конкуренция за пари Simple SmileТези мнение изобщо не
са в полза на специалистите за които пишете, ама никак. Когато има много лекари в 1 специалност
на пръсти се броят кадърните. А когато са само 2-ма просто си избираш някак си един от тях, което и ще
направя.

# 94
  • Мнения: 2
      Ще ви бъда благодрана , ако ме насочите към някой добър ортоднт в Русе ?!

# 95
  • Мнения: 2
     Ще ви бъда благодрана , ако ме насочите към някой добър ортоднт в Русе ?!


Няма такъв. Всичките са мошеници. Само ще ви вземат парите напразно. Няма кой да ги вкара в пандиза тези гадняри. МРЪСНА МАФИЯ! А този - ЕМИЛ БУЧУКОВ е НЕВЕРОЯТЕН МРЪСНИК и ИЗМАМНИК!!!

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 15:46 от poboew

# 96
  • Мнения: 187
При д-р Сербезова отидохме в крайна сметка, засега сме доволни. За Иванова и аз съм чувала недобри неща- държала се грубо, децата не я харесват.

# 97
  • Мнения: 17 987
При д-р Сербезова отидохме в крайна сметка, засега сме доволни. За Иванова и аз съм чувала недобри неща- държала се грубо, децата не я харесват.

Ние бяхме при нея- аз пък нищо лошо не мога да кажа, държи се нормално, не се лигави, върши си работата и това е  Peace
Не е имала нито болка, нито отлепване на брекети дъщеря ми, не знам какво очакват някои деца от зъболекар  newsm78

# 98
  • Мнения: 187
При д-р Сербезова отидохме в крайна сметка, засега сме доволни. За Иванова и аз съм чувала недобри неща- държала се грубо, децата не я харесват.

Ние бяхме при нея- аз пък нищо лошо не мога да кажа, държи се нормално, не се лигави, върши си работата и това е  Peace
Не е имала нито болка, нито отлепване на брекети дъщеря ми, не знам какво очакват някои деца от зъболекар  newsm78

Какво точно очакват не мога да ти отговоря, но най-малкото нормално отношение, независимо дали към дете или възрастен, е предпоставка да посещаваш съответния специалист без неприятно чувство от предстоящата среща Naughty. Пак казвам, че нямам лични наблюдения за въпросната докторка, но от неедно място съм получила такива отзиви, а "пушек без огън" няма е казал народът. Аз избрах детето ми да се чувства комфортно и да ходи с удоволствие, когато има записан час. За другите не мисля какъв избор ще направят , всеки сам си решава Naughty.

# 99
  • Мнения: 17 987
Аз пък от личен опит казвам, че се държи съвсем нормално, без да се лигави, говори им като на големи хора, болка при нас не е имало..пък наистина всеки сам да направи избора си  Peace

# 100
  • Русе
  • Мнения: 7 058
И аз бях доволна от Иванова. Синът ми също нямаше оплаквания. Беше може би 3 годишен, когато го заведохме при нея за първи път.
Държанието и сме го коментирали преди няколко години тук в темата. Peace

# 101
  • Мнения: 17 987
За мен беше по- важно да спасим 2 зъба от ненужно вадене, въобще не съм обръщала внимание на поведение и тем подобни халосии. Е, тя ги спаси- за справка преди това ходихме на 3 ортодонти във Варна, всичките препоръчваха вадене. Почти на всички мои познати с брекети са вадили зъби, за мен това е престъпление просто

# 102
  • Мнения: 427
Здравейте, някой друг да има впечатления от Сербезова?

# 103
  • Мнения: 45
Аз съм на 32г. с обратна захапка. Желая да си я коригирам с брекети. Бихте ли ми препоръчали специалист в Русе който работи качествено и на добри цени. Препоръчаха ми доктор Милка Сербезова и Димитрови-но при тях металните брекети са около 4600лв.

# 104
  • Мнения: 920
Здравейте, и аз се интересувам от добър ортодонт за Русе. На 9ти октомври имам записан час за преглед при Дукови. Мнения ?

# 105
  • Мнения: 32
И ние с детето сме по ортодонти. Засега бяхме при д-р Нинов по препоръки от темата. Отвратена съм. Бърка в устата на детето с пръсти без ръкавица,  забива му метален пергел във венеца. А за техниката и хигиената в кабинета мога да добавя, че и двете са спрели преди 20 години. 
Предстои ни второ мнение при д-р Сербезова, по препоръка от приятел. Ще дам отзиви след 8 октомври.

# 106
  • Мнения: 920
И ние с детето сме по ортодонти. Засега бяхме при д-р Нинов по препоръки от темата. Отвратена съм. Бърка в устата на детето с пръсти без ръкавица,  забива му метален пергел във венеца. А за техниката и хигиената в кабинета мога да добавя, че и двете са спрели преди 20 години. 
Предстои ни второ мнение при д-р Сербезова, по препоръка от приятел. Ще дам отзиви след 8 октомври.

Аз на 9-ти Октомври съм на преглед при Дукова ( клиника Дукови)

И аз ще напиша отзив.

# 107
  • Мнения: 920
Бях и ми мина прегледа, обясниха ми какво лечение ми предлагат, но мисля да отида и на второ мнение, че цял живот си патя от зъболекари и ортодонти. Ако имате препоръки за 2ро мнение къде да отида, моля пишете.

# 108
  • Мнения: 2
Някой може ли да ми даде мнение за Е. БУЧУКОВ понеже се колебая между него и Катя Керанова от Шумен, цените и са наистина добри

# 109
  • Варна
  • Мнения: 6
Какви коментари само от хора с 0 мнения, какво конкуренция за пари Simple SmileТези мнение изобщо не
са в полза на специалистите за които пишете, ама никак. Когато има много лекари в 1 специалност
на пръсти се броят кадърните. А когато са само 2-ма просто си избираш някак си един от тях, което и ще
направя.

Аз съм момичето с коментар #84. Мнението ми е положително, защото знам какви ми бяха зъбите и как изглеждат сега. От любопитство погледнах в интернет какво пише за Бучуков, съответно видях статията и казах какво мисля, никой не ми е платил и нямам милион мнения в различните статии в сайта, защото съм влизала точно два пъти. Simple Smile

# 110
  • Варна
  • Мнения: 6
Някой може ли да ми даде мнение за Е. БУЧУКОВ понеже се колебая между него и Катя Керанова от Шумен, цените и са наистина добри

Аз бях при Бучуков до преди 6 години. Бях на посещение при зъболекар (дентална клиника Златеви), и оттам ме насочиха към него, не съм търсила други. Резултатът е повече от задоволяващ и съм с две ръце за него. Hands Open Hands

# 111
  • Мнения: 2
Някой може ли да ми даде мнение за Е. БУЧУКОВ понеже се колебая между него и Катя Керанова от Шумен, цените и са наистина добри

Аз бях при Бучуков до преди 6 години. Бях на посещение при зъболекар (дентална клиника Златеви), и оттам ме насочиха към него, не съм търсила други. Резултатът е повече от задоволяващ и съм с две ръце за него. Hands Open Hands


Може ли да ми кажеш ориентировъчна цена? Имаш ли е бондинг след свалянето на брекетите?

# 112
  • Варна
  • Мнения: 6
Платих 2700 лв., първоначална вноска ако не се лъжа от 700 лв., а после по колкото когато мога докато трае лечението. След махането ми сложиха ретайнер на долната челюст, прецени, че няма нужда на горната, а и в последствие не се наложи слагането на такъв. Ретайнерът обхваща предните шест зъба, като са захванати отзад, така че нищо не се вижда. Целта му е след махането на брекетите да няма разместване, заради продължителното време, в което са били захванати и изведнъж освобождаването на зъбите от брекетите.
Някой може ли да ми даде мнение за Е. БУЧУКОВ понеже се колебая между него и Катя Керанова от Шумен, цените и са наистина добри

Аз бях при Бучуков до преди 6 години. Бях на посещение при зъболекар (дентална клиника Златеви), и оттам ме насочиха към него, не съм търсила други. Резултатът е повече от задоволяващ и съм с две ръце за него. Hands Open Hands


Може ли да ми кажеш ориентировъчна цена? Имаш ли е бондинг след свалянето на брекетите?

# 113
  • Мнения: 1
В никакъв случай Д-р Бочуков! Особено за вадене на мъдрец, този човек не става. Благодарение на него, имам паразтеза на лицев нерв вече от 7 месеца и по въпроса  нищо не може да се направи. Не мога да се храня нормално, половината ми част от езика не функционира изобщо. Чувствам го изтръпнал, абсолютно нищо не мога да хапна на тази страна от устата. Да не говорим, че докато ми вадеше мъдреца го чух как казва на сестрата "Оле без да искам й изпили съседния зъб." В момента този съседен зъб ме мъчи доста, но ме е страх да отида на стоматолог, за да не ме довършат.
Това за мен не е нормално, ние очакваме от тези хора да ни помогнат и да ни излекуват, а те ни подаряват трайни увреждания. Крайно неприятно е и не знам какво да направя по въпроса, защото невролози няма да ми помогнат, вече опитах с Босилков, но подобрение няма, може би няма и да има.
Отделно през тези два часа през които се бори с моя мъдрец, в кабинета или не знам дали да го нарека кабинет или просто стая, влязоха около 10 човека седнаха, той ми вади мъдреца и си води разговори с тях, те сядат по канарчетата, още малко и цигара да запалят. Много непрофесионално отношение.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 11:35 от Mariyaaa6

# 114
  • Варна
  • Мнения: 6
Здравейте. Съжалявам за възникналите проблеми, лично съм нямала нужда и нямам мнение по стоматологични въпроси. Ако желаете, бих ви препоръчала дентална клиника Златеви, за консултация, дали няма някакъв вариант да се подобрят нещата при вас.
В никакъв случай Д-р Бочуков! Особено за вадене на мъдрец, този човек не става. Благодарение на него, имам паразтеза на лицев нерв вече от 7 месеца и по въпроса  нищо не може да се направи. Не мога да се храня нормално, половината ми част от езика не функционира изобщо. Чувствам го изтръпнал, абсолютно нищо не мога да хапна на тази страна от устата. Да не говорим, че докато ми вадеше мъдреца го чух как казва на сестрата "Оле без да искам й изпили съседния зъб." В момента този съседен зъб ме мъчи доста, но ме е страх да отида на стоматолог, за да не ме довършат.
Това за мен не е нормално, ние очакваме от тези хора да ни помогнат и да ни излекуват, а те ни подаряват трайни увреждания. Крайно неприятно е и не знам какво да направя по въпроса, защото невролози няма да ми помогнат, вече опитах с Босилков, но подобрение няма, може би няма и да има.
Отделно през тези два часа през които се бори с моя мъдрец, в кабинета или не знам дали да го нарека кабинет или просто стая, влязоха около 10 човека седнаха, той ми вади мъдреца и си води разговори с тях, те сядат по канарчетата, още малко и цигара да запалят. Много непрофесионално отношение.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 8
Здравейте, искам да ви попитам за актуално мнение 2019 г. които сте си слагали брекети тази година или миналата - при кои ортодонти си ги слагахте и доволни ли сте? Може да дадете и предложения за Варна. Благодаря Simple Smile

# 116
  • Мнения: 0
Доколкото знам, в Русенска област, и по-конректно в гр. Русе, има само двама или трима специалисти - ортодонти - д-р Радка Иванова и д-р Светлана Златева. За д-р Нинов не съм сигурна. Д-р Иванова вече не работи. Мисля че сички останали, които се пишат за ортодонти, нямат специализация за ортодонт, т.е. преподаваш български език без да го владееш. Това го пиша, тъй като дъщеря ми я бяхме завели при една от тези, които се пишеха за ортодонт с голям и известен кабинет в гр. Русе, а впоследствие се оказа че тя по нищо не се различава от един съвсем обикновен зъболекар. Обаче тога го научих след като й платихме доста голяма сума пари, именно защото ни беше казала, че била ортодонт, а след това зъбите на дъщеря ми станаха значително по-зле от преди. След като й потърсих сметка за състоянието на дъщеря ми, тя каза, че толкова можела и че по принцип нямала специалност за ортодонт. Не искам да й казвам името - няма да е коректно от моя страна, въпреки че го заслужава. Дъщеря ми не искаше да ходи повече на зъболекар. Съвсем случайно попаднахме на д-р Светлана Златева, която ни помогна и се отнесе изключително сериозно и компетентно към нашия проблем. Сърдечно я препоръчвам. Истиснки професионалист и ни излезе значително по-евтино.

# 117
  • Мнения: 1 437
Здравейте! Днес звънях да запазя час за детето ми при д-р Радка Иванова, но ми казаха, че д-р Гамакова е поела всичките и пациенти. Някакви мнения за д-р Гамакова?

# 118
  • Русе
  • Мнения: 7 058
При положение, че д-р Гамакова е поела всичките пациенти на д-р Иванова, явно и тя е ортодонт. Повечето пациенти на д-р Иванова си бяха с ортодонтски проблеми.

# 119
  • Мнения: 1 437
При положение, че д-р Гамакова е поела всичките пациенти на д-р Иванова, явно и тя е ортодонт. Повечето пациенти на д-р Иванова си бяха с ортодонтски проблеми.
Да и тя е ортодонт, ние вече ходихме при нея.

# 120
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Може ли мнение за д-р Гамакова. Има ли достатъчно опит, защото тя е млада докторка?
В Русе еднакви ли са цените на брекетите при всичките ортодонти?

# 121
  • Мнения: 1
Доколкото знам, в Русенска област, и по-конректно в гр. Русе, има само двама или трима специалисти - ортодонти - д-р Радка Иванова и д-р Светлана Златева. За д-р Нинов не съм сигурна. Д-р Иванова вече не работи. Мисля че сички останали, които се пишат за ортодонти, нямат специализация за ортодонт, т.е. преподаваш български език без да го владееш. Това го пиша, тъй като дъщеря ми я бяхме завели при една от тези, които се пишеха за ортодонт с голям и известен кабинет в гр. Русе, а впоследствие се оказа че тя по нищо не се различава от един съвсем обикновен зъболекар. Обаче тога го научих след като й платихме доста голяма сума пари, именно защото ни беше казала, че била ортодонт, а след това зъбите на дъщеря ми станаха значително по-зле от преди. След като й потърсих сметка за състоянието на дъщеря ми, тя каза, че толкова можела и че по принцип нямала специалност за ортодонт. Не искам да й казвам името - няма да е коректно от моя страна, въпреки че го заслужава. Дъщеря ми не искаше да ходи повече на зъболекар. Съвсем случайно попаднахме на д-р Светлана Златева, която ни помогна и се отнесе изключително сериозно и компетентно към нашия проблем. Сърдечно я препоръчвам. Истиснки професионалист и ни излезе значително по-евтино.

А ще може ли да ми дадете номера на д-р Светлана Златева. Тъй като искам да си сложа брекети но от много време се чудя при кой ортодонт да отида и сега се спрях на Светлана Златева

# 122
  • Мнения: 17 987
И аз исках повече информация, но не ми даде госпожата, дано сега се отзове. С какви брекети работи тя?

# 123
  • Мнения: 7
Всъщност в Русе се оказа, че има доста повече ортодонти, отколкото си мислех - д-р Сербезова, д-р Танева, д-р Танев, д-р Дукова, д-р Малина Димитрова. Дъщеря ми има дълбока захапка и освен това, има болки в дясната става (на челюстта). Ходихме при д-р Сербезова, д-р Дукова и д-р Димитрова. Лошото е, че и трите изразиха коренно различни мнения за проблема със ставата, а и за лечението на дълбоката захапка. Д-р Дукова смята, че може да се пробва първо с апаратче (дъщеря ми е на 14 г.), докато другите й колеги отхвърлят тази възможност. Най-добро впечатление ми направи д-р М. Димитрова, защото най-професионално засегна и двата проблема, докато другите се концентрираха само върху дълбоката захапка. Д-р Сербезова дори подмина проблема с болките в ставата като каза, че най-вероятно се дължи на стискане на зъбите през нощта (докато болките й не са сутрин, а предимно вечер). Честно казано съм на кръстопът, въпреки че най-много ми допадна д-р Димитрова, з-о беше изключително изчерпателна и много подробно и професионално обясни връзката между двата проблема. Някой има ли мнение за тези ортодонти? Ще се радвам да споделите опита си с тях.

# 124
  • Мнения: 17 987
Почти никой не споделя опит за жалост, не знам защо. И аз следя отдавна, но...нищо

# 125
  • Мнения: 12 044
Здавейте. Като чета последните страници съм изненадана колко ортодонти има в Русе.
Синът ми е на 6 години и в момента по долната челюст пробиват зъби от вътрешната страна на челюстта, като единият зъб е доста широк и е избутал постоянния първи резец, който на практика вече е изскочил от венеца почти до корен.
Явно ще се наложи панорамни снимки да се видят зародишите как са разположени и да се вземат мерки за овладяване на ситуацията.
Т рся споделен опит и препоръки. Без Аполония и Дукова.

# 126
  • Мнения: 1 437
Може ли мнение за д-р Гамакова. Има ли достатъчно опит, защото тя е млада докторка?
В Русе еднакви ли са цените на брекетите при всичките ортодонти?
Доста късно, но все пак ще се включа.
Ние ходим при д-р Гамакова. Моят син има проблем със захапката (не съм сигурна как точно се казва от едната страна е правилна, а от другата обратна). Средата на месец февруари сложихме апаратче за събиране на двата предни горни зъба. Докторката ми обясни, че след това вече ще се сложи друго апаратче с което ще се коригира захапката. Цената на горното апаратче беше 600 или 650лв. Аз съм доволна от нея внимателна е, детето ходи с желание Simple Smile
На мен ми препоръчаха д-р Иванова, но когато се обадих разбрах че д-р Гамакова е поела всички пациенти на Иванова и малко на сляпо се доверих, но не съжалявам

# 127
  • Мнения: 2
И аз знам, че единствените ортодонти в Русе са д-р Светлана Златева и Радка Иванова, която не работи. Преди доста разпитах и се оказа, че никой от другите, не е завършил ортодонтия. Били карали два три дни платен курс и започнали да се пишат за ортодонти и да лекуват. Това не е ли сбъркано? Как може лекар да работи без да е завършил университет по ортодонтиа Предполагам и че затова не сте доволни от тези "ортодонти". Но всеки си решава при кого да ходи. Аз децата си при такива няма да ги заведа. Голямата я заведоха преди години при Иванова, а малката й сложих ме брекети при Златева. Жената е изключителен специалист и наистина си разбира от работата. Не ни взе скъпо и кривите ни зъби се подредиха и захапката се оправи. Много съм доволен.

# 128
  • Мнения: 17 987
Преди време една Dimitrova74 я хвалеше, писах на лични, никакъв отговор не получих, сега вие правите същото.
С такива постове въобще не правите услуга на тази докторка, нямам нищо  против нея, не я познавам, ама явно няма и да разберем повече. При Иванова бяхме с голямата дъщеря, бях доволна. Сега как да ви повярвам....Умишлено регистрирани, с по един пост...подозрително отвсякъде

# 129
  • Мнения: 2
Човека искаше съвет. Аз съм доволен. Какво повече да кажа. Иванова също беше добра. Не правя услуга на никого. Вие явно сте от "компетентните". Давайте си парите на когото искате, важното е да има полза и да не съжалявате. Може и аз да опитам. Все пак съм инженер. това за шега.

# 130
  • Мнения: 17 987
Дайте координати, снимки, убедете ни с нещо. И аз съм в търсене, но такива с единични постове като вашия и на въпросната Димитрова никога не биха ме убедили. Напротив. Как пък никой друг не я похвали??? Толкова ли не си знаете докторите в Русе

# 131
  • Мнения: 1
      Намерих от нета д-р Емил Бочуков , някой има ли впечатления от него?
Голям непрокопсаник е и гадняр! Като всички други непрокопсаници баламосва хората с приказки, лъже и после им  обира парите и ги осакатява!  Не знам дали изобщо на някой е направил качествено зъболечение....

# 132
  • Мнения: 10
Да повдигнем малко темата. Каква е ситуацията с ортодонтите в Русе?

# 133
  • Мнения: 1 752
И аз искам да попитам, насочиха ми към доктор Дукова? Имате ли отзиви за нея?

# 134
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Не бях минавала отдавна по ул. "Ниш". Вчера минах и видях, че д-р Радка Иванова е починала. Бог да я прости. Знам, че не работеше, но го пиша за информация.

# 135
  • Мнения: 1 752
Аз ходех като ученичка при нея и тогава беше около 60-70 годишна... Мисля, че беше добър ортодонт!

# 136
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Аз ходех като ученичка при нея и тогава беше около 60-70 годишна... Мисля, че беше добър ортодонт!
Починала е преди 2-3 месеца на 72 години.
И аз водех сина ми при нея преди 13-14 години и още тогава си беше с бяла коса.

# 137
  • Мнения: 17 987
Не бях минавала отдавна по ул. "Ниш". Вчера минах и видях, че д-р Радка Иванова е починала. Бог да я прости. Знам, че не работеше, но го пиша за информация.

Ооо, жалко за жената, голямата беше при нея, доволни бяхме

# 138
  • Мнения: 29
Здравейте. В следствие на два извадени зъба захапката ми се промени. Странното е, че стана много бързо - за 2-3 месеца. Проблема е , че от дясната страна горните и долните зъби нямат контакт. За сметка на това пък долните ми предни зъби почти опират в горните два предни, заради което имам и болка в единият зъб. От променената захапка започнах и да стискам зъби силно вечер. Искам да попитам тезипроблеми как може да се коригират? Със специална шина ли или брекети? Моят стоматолог тук в Германия ми направи една доста дебела шина, която да нося вечер заради стискането. Той твърди, че с тази шина ще ми се коригира захапката. Аз обаче не съм сигурна. Потърсих и друго мнение и ми казаха ,че  най-вероятно се нуждая от специялна шина или брекети.

# 139
  • Мнения: 2
За клиниката на д-р Дуков мнението ми е,че няма по-алчни и същевременно посредствени в работата си стоматолози.
Надявам се да ви предпазя от техните услуги.

# 140
  • Мнения: 1 752
За клиниката на д-р Дуков мнението ми е,че няма по-алчни и същевременно посредствени в работата си стоматолози.
Надявам се да ви предпазя от техните услуги.
Късно е... Вече съм им пациент/клиент.

# 141
  • Мнения: 765
Здравейте и от мен! Напоследък много често се споменава д-р Кинова. Трябва да слагаме брекети на младежа и се чудя при кого. По принцип се бяхме насочили към Малина Димитрова, но за известно време спира да приема пациенти. Не ми се иска да губим време, затова търся мнение за Кинова. Поне във фейса често я хвалят. Чудя се и за Златева...

# 142
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Години наред бях пациент на д-р Кинова. Вече не съм, стана много алчна и тя и сериозни проблеми съм имала със зъбите след като тя е работила по-тях. Иначе кабинетът й е супер модерен, но тази жена се самозабрави.

# 143
  • Мнения: 765
Години наред бях пациент на д-р Кинова. Вече не съм, стана много алчна и тя и сериозни проблеми съм имала със зъбите след като тя е работила по-тях. Иначе кабинетът й е супер модерен, но тази жена се самозабрави.
В крайна сметка ще се доверим на Малина Димитрова. Спечелила е доверието ми отвсякъде.

# 144
  • Мнения: 40
Здравейте! Търся мнение за д-р М. Божинова относно поставяне на брекети. Моля, ако може някои да сподели лично мнение Simple Smile

# 145
  • Русе
  • Мнения: 223
Здравейте да.повдигна темата малко и аз с питане за.добър ортодонт.  Дъщеря ми е за.брекети и незнам при кого да отидем. При Малина Димитрова е.мн трудно в момента за час тъй като е била по майчинство досега. Колебая се за Сербезова и Златева, някой със скорошно посещение при тях?

# 146
  • Мнения: 1
Може ли някой да напише къде е кабинета на Д-р Светлана Гамакова?Казаха ми ,че е след дълги години е завършила в Букурещ стоматология и е секретар на майка си пенсионер в кабинета.Никога не е работила като стоматолог а още повече като ортодонт.

# 147
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Аз нищо не разбрах. След като не е работила като заболекар, за какво ще ходите в кабинета и?

# 148
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Д-р Гамакова направи прекласна усмивка на дъщеря ми след 2г. и половина носене на брекети. Махна ги преди 2 месеца. Сега носи ретейнери /или както там се казва/. Наистина е завършила в Букурещ и се намира в Сити Мед до МОЛа на третия етаж. Млада е, така че вероятно няма десетки години опит, но когато се обадя за час ми дава за след около 3 седмици, така че има доста пациенти преобладаващо деца. Държи се много мило с децата.

# 149
  • Мнения: 1
С голямо закъснение ще изразя личен опит. Преди около 4 години направих опит за корекция на зъбите си с алайнери при известна лекарка от известна русенска клиника. Проблемът - предните ми 4 горни зъба имаха малко разстояние, бяха леко напред и застъпваха долните малко повече от нормалното. За моят проблем ми бяха препоръчани прозрачни шини - алайнери. Предполагаемият срок за корекция следваше да отнеме 6 месеца. Имах някакъв прогрес докато носех алайнерите /носех ги през цялото време на лечението, с изключение на времето за хранене и миене на зъбите/, но с тези темпове лечението щеше да отнеме поне година. Много недоволна съм - в хода на лечението позволих да ми бъдат изпилени долните предни зъби уж с идеята горните да се приерат по-бързо. При това долните ми предни зъби бяха изпилени накриво. Резултатът е, че дадох пари, а след 6 месеца носене на алайнерите резултатът беше по-лош отколкото в началото. Не ми се поставиха ритейнъри и след като долните ми предни зъби бяха изпилени горните застъпиха долните още повече. Преди 6,5 месеца си поставих брекети при д-р Гамакова. Познавам две нейни пациентни, които ми я препоръчаха и резултатите при тях бяха много добри. До момента нямам забележки - като отношение или компететност на лекарката. Преди да се обърна към д-р Гамакова съм ходила на консултация и при д-р Кинова - в две консултации с период между тях около 6 месеца тя изрази две противоположни мнения относно предложеното ми лечение - 1. че може да ми се поставят брекери само на горна челюст. 2. че трябва да ми се сложат брекети на двете челюсти. Именно разнопосочните мнения ме отказаха да си поставя брекети при нея. От позицията вече на пациент с брекети и след като изчетох и изгледах много неща по темата осъзнах следното - за да се получи добър резултат трябва да се поставят брекети на двете челюсти - разбира се, че всичко зависи от конкретния проблем, но в огромната част от случаите това е верния подход. Признавам, че бях изкушена от по-лесните и по-бързи методи, но това определено не само при мен не даде добър резултат. Доста ортодонти и извън България рекламират алайнерите като метод за лечение за 6 месеца, но за да няма възвръщане на зъбите се изисква период от 4-6 месеца задържане. Успех на всички, които планират ортодонтско лечение.

Общи условия

Активация на акаунт