Отговори
# 60
  • Мнения: 838
По-късно ще копирам пример от шведска(мисля,че беше) практика за достоен живот на човек с увреждане,там са дадени много примери за почти всяка ситуация,за да обясня какво ни трябва и как тази практика е в полза на обществото дори.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 412
pogar, да съгласна съм, че такава трябва да е посоката на разговори. Само за специалистите ми се иска да сме твърди - от години се знае, че няма специалисти и никой не прави нищо. Също се знае, че голяма част от тях не си вършат работата или директно от университета отиват да работят нещо друго. Ами защо се записвах в такава специалност, като не искаш да я работиш за държавата.

За финансовата страна на въпроса - сега като си мисля, те няма да вдигнат с много помоща за личен асистент, защото трябва да е около средната чиновническа заплата в страната. Обаче, ако това е професия, държавата трябва да осигури всичко необходимо за извършването й - т.е лекарства, пособия, рехабилитации, заместване на болен, жилище /ако сем-вото няма/, транспортни и т.н. Никой родител не иска големи суми, иска спокойствие, че като нещо се случи ще може да помогне на детето си. Може би е възможно всички тези разходи да се поемат от социалните служби чрез предоставена фактура. Или ако детето има програма от ЕКПО или изписани лекарства от лекаря, дори може авансово да се финансира.

# 62
  • Мнения: 314
Здравейте!
Дано някой присъствал на срещата се включи -има ли новини.

# 63
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами имало ли е среща изобщо?

# 64
  • Мнения: 3 540
Все още няма насрочена дата за срещата! Peace

# 65
  • Мнения: 450
Здравейте,идеята за среща е страхотна.  Hug
Може ли и аз да добавя нещо: когато детенце има право на логопедична детска градина да не му се отказва това право само защото на учителите не им се работи и да ни препращат към център свети Мина при положение,че знаят колко много чакащи дечица има.В логопедичните детски градини има дечица с проблеми в изговаряне на р или л,а децата които наистина имат нужда от работа с тях не могат да я посещават,защото учителите ги мързи.Когато не искат да работят с деца с проблеми да си намерят друга работа.Да дадат шанс на нови кадри с осъвременени знания да работят с нашите деца, а не да слушам термини от преди двадесет години и аз да им обяснявам какво означава всеки термин от епикризата...

# 66
  • Мнения: 154
подкрепям идеята да не се ходи ежегодно или на 2 години на ТЕЛК за увреждания или заболявания, които очевадно са пожизнени и необратими, защото това е подигравка. изразявам възмущението си от това да се дават 10 % от ТЕЛК на деца с генетични увреждания.определено трябва нещо да се направи по въпроса.страх ме е, понеже се грижа за сина си и той напредва физически и интелектуално, че при следващия ТЕЛК ще му дадат ниски проценти, изключващи възможността за получаване на помощи. трябва ли да оставя детето си без грижи, за да не напредва, да получи пак висок процент от ТЕЛК и да не спре финансовата подкрепа от държавата на усилията ми?

честно казано мисля, че и тези управници няма да направят нищо. ТОВА НЕ Е МАГИСТРАЛА, КОЯТО ДА ОТКРИЕШ ЕФЕКТНО ПО ТВ-то. трябва родители на деца с увреждания да станат управници , за да се направи нещо. и арогантността на чиновниците не може да бъде преборена, докато зад тях стоят свои хора на високите постове... сещам се за един прозаичен пример, но не искам да влизам в подробности. най-дребното което е - т.нар. "детски" според  закона  и практиката на съдилищата могат да се вземат до три месеца от възникване на правото, ако своевременно се пусне молба декларация, но ДирекциитеСП имат свежо писмо "от горе" от НОВАТА власт, в което им се нарежда да отпускат парите от месеца, в който е подадена декларацията, независимо че има приложени доказателства, че два или три месеца по-рано са настъпили обстоятелствата, даващи право на парите, и лицето изрично си е искало парите за минал период. и хората трябва да се съдят, ако си искат парите. та какво ли по-добро отношение очакваме и от новата власт към децата с увреждания?

аз лично съм песимист, моля се само да са живи и здрави майките на децата ни, защото те са единствените мотивирани борци за достоен живот на децата.

дълго стана, но четох всичко в темата и се натрупаха в мен тъга и гняв.

# 67
  • Мнения: 167
МОМИЧЕТА!!!!!!!!!!!СРЕЩА С ПРИМИЕРА В ЧЕТВЪРТЪК В 12 ЧАСА В МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ!!!!!!
КОЙТО ЩЕ ИДВА ДА  ИЗПРАТИ ТРИТЕ ИМЕНА И ГРАДА ОТ КОЙТО ИДВА НА ПОЩАТА НА ИЛИАНСА ДО ДОВЕЧЕРА. УТРЕ ТРЯБВА ДА ДЕПОЗИРАМЕ СПИСЪКА С ИМЕНАТА В МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ.  ПИШЕТЕ  СЪЩО  НА ЛИЧНИ НА POGAR, ТЯ Е КООРДИНАТОР НА "ДАНДАНИЯТА"
VENSEREMOS! newsm63 family bg

# 68
  • Мнения: 167
любомира моля те формулирай  по-ясно проблема, за който пишеш , за да го копна и да  го поставим  или оставим на срещата.  ooooh!
 

# 69
  • Мнения: 428
Аз бях изпратила имейл според изискванията, с което заявих желание за участие още през миналата седмица. Нали е валидно и няма да се налага да изпращам нов?

# 70
  • Мнения: 838
Аз бях изпратила имейл според изискванията, с което заявих желание за участие още през миналата седмица. Нали е валидно и няма да се налага да изпращам нов?
Валидно е Hug

# 71
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Като гледам деня и часа, няма на кого да оставя разбойника.
Дали  да намирам някой да го гледа, или да се откажа от идването?
pogar, ти си  го виждала, може и да се занимае с нещо, въпросът е по-скоро дали е добре или не е добре да видят какво е да  си цял ден с дете с аутизъм.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 17:57 от firebird

# 72
  • Мнения: 838
Като гледам деня и часа, няма на кого да оставя разбойника.
Дали е добре или не е добре да г правя, да намирам някой да го гледа, или да се откажа от идването?
pogar, ти си ги го виждала, може и да се занимае с нещо, въпросът е по-скоро дали е добре или не е добре да видят какво е да  си цял ден с дете с аутизъм.

И аз си задавам същия въпрос,защото моя е на училище,ама аз стоя там с него-та или с него там или с него при Премиера(защото едва ли ще се навие някой да го мъкне по етажите в училище,а за гледане у дома за един ден няма кой да намеря да го гледа). Thinking
Да ви кажа ли колко човека са се записали до момента?

# 73
# 74
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
pogar успех на срещата със премиера и дано вече се направи нещо за децата с увреждания.Ако трябва да се подписваме и ние ,които подкрепяме срещата ,но не можем да присъстваме кажете . HugУспех.

Общи условия

Активация на акаунт