Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ, да поговорим - 23

  • 34 911
  • 828
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 246
krisi1812, браво на вас, аз продължавам да стискам палци Praynig Hug

# 46
  • Мнения: 1 715
Криси ,вси4ко ще е наред Peace Само спокойствие,въпреки да знам,4е е много трудно да бъдеш спокоен.
Нинка 80, 4акам с нетърпение и твоя преглед,и да запо4ваш,пед4увствам,4е след месец ще си много щастлива Wink Praynig Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 2 367
Благодаря за топлите думи  Hug

# 48
  • Мнения: 1 699
Какъв срам  Embarassed чак сега да се включа  Embarassed
Марги благодаря за хубавите думи и пожелания мила  Hug
Христинка поздравления за героизма с инжекцийката  Hug Колкото повече наближава този момент,толкова повече се панирам  Tired
Криси мноого хубави новини миличка,хайде на празниците вече ще си бременна до доказване на противното  Wink  Hug
Ив успех със сладоледчетата мила  Praynig
Малеее  колко сме многоо.Хем се радвам хем не  Tired
Силни прегръдки за всички Hug Hug Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 6 232
Хайде, Елси, с всички тези инжекцийки-туристи е вече крайно време да ги подкарваш и ти, а не само да седиш страничен наблюдател smile3521  И да знаеш, много е готино, няма нищо за паниране. Три месеца се подготвях психически,изгледах и изчетох,всичко,което беше пуснато по въпроса, благородно завиждах на всички,които се справяха сами...пък то даже и не се разбира като влезне игличката  thumbsup

Малеее  колко сме многоо.Хем се радвам хем не  Tired

Да сме толкова много и в отчетни,всяка след опита си  Praynig Praynig Praynig

# 50
  • Мнения: 239
krisi1812, това е чудесно! значи до два-три дни вече ще си с бебечета и ще си ги прибереш за празниците  Wink
Hug  newsm10

Христинка, ще се обръщам към теб за кураж и съвети като започна и аз с инжекциите. Говорих с мъжа ми той да ми ги бие, но... не иска и да чуе. Бил готов да направи всичко друго, само не и това... та ще трябва сама да се оправям.  Thinking Или пък ще ходя до клиниката всеки ден...  Thinking

# 51
  • Мнения: 1 699
Аз като споделих страховете си с мъжа ми относно инжекциите и той отсече"Ее какъв е проблема аз ще ти ги бия" Така го каза сякаш цял живот го е правел,а той милия не го е правел до сега  Laughing Важното е че има желание  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 6 232
lovelybrud , не му се притеснявай , работа за 3 минути се оказа thumbsup и моят категорично ме отряза , а сутринта дори не повярва,че все пак съм си я сложила аз и ходи да рови в боклука за потвърждение  Joy Тежи ми декапептила в ръката вечер, не мога да се докопам до онази задна страна /това поне обеща уж,че ще ми го държи,без, обаче да пипа спринцовки, но е много неудобно/, довечера ще питам акушерката може ли на някое друго място да се сложи  newsm78 но пак, поне спестих сутрешното ходене  в клиниката,поне за първата част  yes

# 53
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

аз влизам за да ви дам един линк, на който можете да изчислявате датата за раждане. Това е при Ин-витро и ИКСИ.
Мисля, че е много полезно.

http://www.ivf-infertility.com/calc_preg.php

# 54
  • Мнения: 3 988
Момичета-кокичета, пак да кажа, че слагането на инжекциите е елементарно. Според мен няма смисъл да ходите до клиниката за това. Изгледайте няколко клипчета в ютюб, ако не сте сигурни и ще видите колко е лесно.  Hug
Ако имате въпроси - питайте тук.

Хриси, може да слагаш декапептила и в корема или бедрото. В моята клиника изобщо не препоръчват да се слагат инжекции в ръката и като попитах защо ми отговориха, че е заради неудобството и да не се стресира/ядосва жената от това, ако трябва да си ги бие сама без асистенция от партньора.

# 55
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ето че и аз най-накрая трябва да вляза в тази тема. Отдавна чета, но сега започвам процедура по инвитро. Днес бях в клиниката при Стаменов съм, 20 ден от цикъла и мислех, че ще ми бият Декапептил, но той каза, че аз не съм в никакъв случай за Декапептил. Не разбрах защо. Това го каза като ме гледа на ехографа и затова го питах дали всичко в яйчниците е наред. Каза да ,няма проблем започваме на 1-2 ден от цикъла. Малко ме е страх, досега не съм стимулирана изобщо, дали ще отговоря добре на стимулацията, дали ще уловят момента за пункцията, понеже съм с по-къс цикъл, а и на всичките ми инсета фоликулите винаги бяха спукани. Имам чувството ,че Прегнила при мене действа много по-бързо.
Гледам за инжекциите си говорите, аз също се чудя дали ще мога да си ги слагам сама, не съм много далече от  София,  на 30 км.ама все пак, дали мога да си спестя това пътуване. Доколкото знам сутрин трябва да идвам за прегледи почти през ден, а и за инжекциите май ще ми дойде в повече. 

# 56
  • София
  • Мнения: 2 367
Силви, както много пъти сме казвали тук - доктора решава по какъв протокол ще е стимулацията, при теб явно е преценил ,че късия протокол е най-подходящ за тебе. Не се притенявай стимулацията за инвитро няма нищо общо с инсеминациите, конторлират се хормоните, особено ЛХ и се преценява най- подходящия момент за Прегнил. Инжекциите можеш да си ги слагаш сама, а може и да ти ги слагат в твоето населено място , те са подкожни или мускулни, няма нищо сложно за медицинско лице , пък както виждаме и за немедицинските лица не е проблем( браво Хриси Simple Smile гордея се с теб)
Пожелавам ти успех  Hug

# 57
  • Мнения: 1 649
Криси1812,дано ембрионите продължат да се развиват така добре. После да са послушни и останат  в теб поне за девет месеца Hug .
А относно инжекцийките аз също сама съм си ги слагала в корема.Много е елементарно.Само малко кураж са първото боц.После разбираш,4е няма нищо срашно и се 4удиш,дали другата ти специалност не е мед.сестра Laughing
Елсинор,не се панирай. Hug

# 58
  • Мнения: 36
Здравейте момичета. Ето че и аз съм вече във вашите редици. Силно вярвах и се надявах, че забременея по естествен път, имайки предвид,че нямаме установена причина, но уви , времето си тече и резултат нямаше. И така днес започнах стимулация на трети ден от цикъл. Стимулацията започна с Фостимон -за сега три дена .  На третия ден вечерта Cetrotide, и една инжекция HCG.На 21 ще съм на преглед  да видим как се развиват нещата. Аз съм от пловдив, но инвитрото го правим в София кл. Надежда. Общо взето разбрах как се поставят инжекциите, но не съм сигурна дали разбрах добре за HCG-инжекцията как се слага, мускулно или в корема. Моля за помощ, ако знаете  ми кажете. Мисля , че е мускулно но не съм сигурна. Пожелавам успех на всички момичета.  Дано всички станем по-скоро щастливи мами     Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 2 367
Общо взето разбрах как се поставят инжекциите, но не съм сигурна дали разбрах добре за HCG-инжекцията как се слага, мускулно или в корема. Моля за помощ, ако знаете  ми кажете. Мисля , че е мускулно но не съм сигурна. Пожелавам успех на всички момичета.  Дано всички станем по-скоро щастливи мами     Hug
ако е прегнил мускулно, ако е овитрел подкожно. добре дошла и успех

Общи условия

Активация на акаунт