Как върви захранването - част III

  • 10 617
  • 247
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 590
В пюретата на Сънвал и Гербер няма захар и сол. 
Елица харесва на Сънвал пуешко с ориз и пъщернак, пилешко с картофи и моркови. Тя чисто зеленчукови пюрета не прояде. Но, като подуши мръвка yes

# 16
  • Мнения: 8 463
Всички ли пюрета на пазара са със сол.
Аз четох тези с месо на Хипп, защото докато започне да яде по-големи количества месо мисля да е на тях, а после да му готвя. Пък и няма от къде да намеря заек, пуйка. В това със заешко имаше сол, в пуешкото май също. В едно от двете май имаше и гроздов сок, което съвсем ме изуми. Трябва да съм въвела и грозде. Може да се бъркам и със Семпер. В техните пък видях освен сол и бял пипер някъде, който е по-лют и от черния. В пуешкото на Гербер пък имаше и масло. Абе, не може да ми се угоди. В Ганчев и Ам-Ам пък чета тук-таме лимонена киселина, което пък умът ми не го побира защо му е на бебето такова нещо.
А , Стейси, ти си гледала  Гербер с гроздовия сок LaughingАбе,нали заедно ги гледахме Wink.И маслото пак беше в Гербер , но не във всички.А лимонена киселина и аз не знам , защо е нужно да се слага. #Crazy

# 17
  • Мнения: 5 713
Като веднъж сте захранили с каша, например бананова, захранвате ли отново постепенно с друг вид каша (аз имам Асорти на Слънчо)?  newsm78
Ако от тази Асорти-то вси4ки съставки ве4е си ги вклю4ила, не е нужно да да захранваш, давай си дозата, на която сте. Внимаваш само, когато даваш нещо за пръв път.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 259
А лимонена киселина и аз не знам , защо е нужно да се слага. #Crazy
Предполагам, защото някои зеленчуци не могат да бъдат съхранени само чрез стерилизация (вакумиране). Аз направих няколко бурканчета тиквички - пасирах и стерилизирах 5 мин, за да хване капачката и един ден реших ей-така да отворя едното - и вкиснато, развалено, гадост. Sick Всичките бяха така. Питах майка ми и тя се поразрови в нейните тефтери и ми каза, че специално тиквичката се стерилизира с аспирин или смесена с домати и доста сол. Та поради тази причини вече тиквичката само я замразявам.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
Искам да попитам дали някой е давал оризова каша навън? Приготвена с вода може ли да издържи 3 часа?

# 20
  • Мнения: 1 704

По-добре си взем водата и кашата си ги разтвори навън непосрествено преди хранене.. няма нужда да престоява приготвено !

# 21
  • Мнения: 1 502
Мога ли да запазя останалото картофено пюре за утре? Днес ни беше за първи път, лапахме с кеф, дори се сърди, защо спрях да му давам. Между другото как да разбера по колко грама да му давам и дали са достатъчни? Аз измервам в супени лъжици, ама това си мисля, че е много относително. Колко грама трябва да достигна за да сменя едно кърмене? Много ми е мътно. newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 190
А преди да въведа месните пюрета, трябва ли да въвеждам желтък и защо  newsm78 ? На мен ми се вижда  малко рано за жълтък. А педиатърката така ми каза и за някакво сиренце даже спомена. newsm78

# 23
  • Мнения: 4 629
Искам да попитам дали някой е давал оризова каша навън? Приготвена с вода може ли да издържи 3 часа?

Да давала съм, приготвена от вкъщи каша. Но в последно време си нося кутията и си я приготвям преди ядене, Или си нося само каша, колкото ще ми трябва в малко пликче, за да не мъкна кутията

Мога ли да запазя останалото картофено пюре за утре?
Може да даваш от пюрето и утре само, ако детето не е яло директно от бурканчето. Т. е., ако  си отсипала от бурканчето в купичка и детето е яло от там, то пъхаш бурканчето в хладилника и бебо го дояжда утре. За заместване на кърменето - препоръчва се детето първо да се кърми, а после да му се прредлага твърдата храна. Едната не измества другата.

# 24
  • Мнения: 5 713
А преди да въведа месните пюрета, трябва ли да въвеждам желтък и защо  newsm78 ? На мен ми се вижда  малко рано за жълтък. А педиатърката така ми каза и за някакво сиренце даже спомена. newsm78
Мисля си 4е няма такова нещо " трябва ". Аз примерно още не съм въвела жълтъка. Месото можеш да го вклю4иш и сега. Сиренето го дадох преди месото някъде на 8 1/2 месеца, а месо заешко на 9 мес.
Ти прецени кое и кога според детето.

# 25
  • Мнения: 3 550
А преди да въведа месните пюрета, трябва ли да въвеждам желтък и защо  newsm78 ? На мен ми се вижда  малко рано за жълтък. А педиатърката така ми каза и за някакво сиренце даже спомена. newsm78
Аз каквото съм чела, не е нужно да следваш този ред. Жълтъкът, а и белтъкът са алергени, така че по-добре да се изчака с въвеждането им. След 1-1,5 години, даже съм срещала и мнения за след 2 години. Месото особено заешкото и пуешкото се приемат по-лесно от организма. Съветват да се отложи за по-късно свинското месо. За сиренето - ако детето е наследствено обременено с алергии по-добре да даваш козе, овче, а кравето да отложиш за по-късно.

# 26
  • Мнения: 1 771
майчета идва сезона на кестените. Някой има ли инфо от каква възраст  newsm78може да се дават? Аз се опита да намеря инфо, но не успях.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 019
А какво ще кажете за изварата? Тук ми казаха да дам ябълка след 6 месец и по малко извара докато стигна до чаена лъжичка newsm78

# 28
  • Мнения: 3 550
Не знам за изварата, ама както разсъждавам тя е доста пряк продукт от прясното мляко. В смисъл, че не претърпява такива трансформации като киселото мляко и сиренето. Абе, бих казала концентрирано пресечено прясно мляко. Аз не бих дала скоро.
Какво съм взела да се бъркам всъщност? Нищо не знам по въпроса със сигурност. Нещо отборът на знаещите не се включва напоследък и май ние лаиците сами си се консултираме.

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пюре от кестени имаше едно време за след 6-тия месец - ама от готовите,та не знам доколко може да се разчита,че наистина е ок.При това в класифицирането го водят към ядките,т.е. - поне до годинката по-добре да се изчака.
Изварата си зависи от начина на приготвяне каква точно ще е - има кашкавалена,от сирене или директно от пресечено мляко - преминава през различна обработка.Аз бих изчакала - още не съм давала на бебата (макар че сирене й давам).

Общи условия

Активация на акаунт