Зеле с зрял боб на фурна

  • 8 941
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Мами преди време ядох зеле с зрял боб на фурна много ми хареса но незнам как да го приготвя някои ако знае нека сподели Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 1 313
Тук съм показала рецепта за кисело зеле и боб, но винаги можеш да го замениш със прясно Peace

# 2
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз също обожавам кисело зеле със зрял боб и си правя често зимата - сварявам боб, смесвам го с нарязано кисело зеле (просто при нас продават само такова...), не го соля, заради киселото зеле, което си е солено, но добавям ситно нарязани сухи чушки, леко запържен в червен пипер лук и малко джоджен. Слагам във фурната за около 20 минути (зависи от това колко сварен е бил и бобът), опитвам и вадя, когато започне да се запича отгоре.  Peace

За Бъдни вечер сместа от боб и зеле може да се ползва за пълнене на сухи чушки (предварително киснати във вода) и да се пече/готви така - също става много вкусно  Grinning


П.П. Става хубаво и да се добавят сушени домати (от тези, които продават в зехтин) - нарязани на ситно, придават ...ммм по-особен вкус Grinning

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 23:05 от Mentha

# 3
  • Мнения: 57
и аз много го харесвам зимата да си го сготвя

# 4
  • София
  • Мнения: 375
аз сварявам боба с малко червен пипер - без сол

нарязвам си зелето,
запържвам червен пипер с лук, черен пипер, след това почвам да прибавям по малко зелето да се запържи и то,
става леко прозрачно, сипвам и сварения боб, обърквам един-два пъти и слагам в тавичка да се пече
прибавям и 1-2 листа дафинов лист и зелев сок на нивото на зелето и боба,
извира водата - запича се и е готово

може и с прясно зеле - тогава се прибавя сол и се подварява малко самото зеле преди да се запържи за да омекне - това са моите начини   bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 191
Благодаря ви за рецептите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт