Тахикардия-има ли някой?

  • 23 780
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 423
Первата си криза със сърцебиене и страх какво става беше след като изпих бързичко двойно кафенце, за да се събудя. Тогава опънати нерви и това кафе ме изстреляха в небесата- не можех да гълтам, не можех да тишам за няколко минути. Уплаших се! Изследвах хормони на щитовидната, сърце-ехография, ЕГК всичко беше наред. След тази случка при най малкото по-силно вълнение аз получавам сърцебиене и вдигам кръвното. Последната криза беше най-ужасяваща със треперене и нямах сили да стана от леглото, докато изчакам да ми подейства бетаблокера. за такива кризи ми предписаха бетаблокери, когато почувстам, че положението става лоши и не мога да го овладея с добри мисли и мента,глог и валериан си пийвам четвъртинка.

# 31
  • Мнения: 3 489
Мечка Малинарка, на теб ти е ясно също. Усещанията са ми същите - виене на свят, залитане, причерняване, сърцебиене, чак блузата ми мърда, чувство че не ми стига въздух...Аз обаче не мога да не му обърна внимание, защото се чувствам почти припаднала в такива моменти.
Е, когато не е толкова силно сърцебиенето, т.е. нормален за мен пулс 90-95 и ниско кръвно просто си ходя залитайки и не обръщам вече внимание, не се стряскам и плаша. Кафе пия вече само сутрин, гледам повече други течности да приемам - вода, билкови чайчета.

Значи съм по същия начинс кръвното и нормалния ми пулс е толкова. Само че при мен като е по-силен пристъпът (онзи ден почти колабирах) , получих и панически страх, положението се влоши.....Много ме е страх от смъртта Sad Възможно ли е да припадна и да не се събудя...... Sad

# 32
  • Мнения: 372
Не, успокой се, ако сърцето ти е наред от това няма да припаднеш и да не се събудиш....иначе и аз изпадам в паника като се случи. Повечко положително мислене и емоции помагат. Повтаряй си всеки ден, че си здрава, че си добре, че положението става все по-добро и по-добро, че нямаш проблеми.....много помага....напоследък се събуждам с тези думички в съзнанието.

# 33
  • Мнения: 3 489
 Hug

Знам ли дали е наред, досега никога не съм имала проблеми. newsm78

# 34
  • Мнения: 1 984
Мечка Малинарка, на теб ти е ясно също. Усещанията са ми същите - виене на свят, залитане, причерняване, сърцебиене, чак блузата ми мърда, чувство че не ми стига въздух...Аз обаче не мога да не му обърна внимание, защото се чувствам почти припаднала в такива моменти.
Е, когато не е толкова силно сърцебиенето, т.е. нормален за мен пулс 90-95 и ниско кръвно просто си ходя залитайки и не обръщам вече внимание, не се стряскам и плаша. Кафе пия вече само сутрин, гледам повече други течности да приемам - вода, билкови чайчета.

Значи съм по същия начинс кръвното и нормалния ми пулс е толкова. Само че при мен като е по-силен пристъпът (онзи ден почти колабирах) , получих и панически страх, положението се влоши.....Много ме е страх от смъртта Sad Възможно ли е да припадна и да не се събудя...... Sad
това звучи като хипогликемия. бяхте ли яли преди да се случи?

# 35
  • Мнения: 3 489
Не, не бях яла (благодаря за вниманието)
Никога в живота си (освен като сме на почивка) не съм закусвала. Карам на 1 нес кафе и цигари до обяд Embarassed Явно вече не съм на 20. Имам и бебе. Преуморена съм , а съм слаба за ръста си (чак грозно стои Sad). Майка упорито ми звъни тия дни по телефона да ме пита дали съм закусвала. Не знам, сутрин ме отвращава храната, но се насилвам поне 4-5 залъка и парче плод да хапна. Иначе след това си ям без проблем. Цяла година ставам поне по 1-2 пъти на нощ заради бебето.

Дано не е от бъбрека все пак. Ако е бъбречна недостатъчност, все пак десният ми е напълно здрав, а левият е трупал урина в продължение на години.

На какво може да се дължи ниското кръвно (110-70) и ускорения пулс 90-95?

# 36
  • Мнения: 1 984
Не, не бях яла (благодаря за вниманието)
Никога в живота си (освен като сме на почивка) не съм закусвала. Карам на 1 нес кафе и цигари до обяд Embarassed Явно вече не съм на 20. Имам и бебе. Преуморена съм , а съм слаба за ръста си (чак грозно стои Sad). Майка упорито ми звъни тия дни по телефона да ме пита дали съм закусвала. Не знам, сутрин ме отвращава храната, но се насилвам поне 4-5 залъка и парче плод да хапна. Иначе след това си ям без проблем. Цяла година ставам поне по 1-2 пъти на нощ заради бебето.

Дано не е от бъбрека все пак. Ако е бъбречна недостатъчност, все пак десният ми е напълно здрав, а левият е трупал урина в продължение на години.
ако продължавате така ще станете добър приятел на гастроентеролозите и кардиолозите. спрете фасовете, и започнете да хапвате - по 1 бисквита сутрин за начало. научете и децата си когато доиде време.
пп. отвращението от храна сутрин е признак на гастрит...
кръвното е ок. пулса - на анемия или хипогликемия. но така не е ясно и - никакви фасове повече!

# 37
  • Мнения: 3 489
Децата поне сутрин винаги закусват.

В какво се изразява гастритът (да не ровя из мрежата Embarassed)?
За цигарите - не знам дали ще се справя. Всъщност не пуша толкова....(десетина) Confused
Няма да е анемия, ако се съдеше по хемоглобина (забравила съм).
Вероятно първото ти предположение ще се окаже вярно

# 38
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На какво може да се дължи ниското кръвно (110-70) и ускорения пулс 90-95?

Сори, но това не е ниско кръвно.

Пулсът също не е такава трагедия.

На мен повече ми прилича на нервно-вегетативна дистония, в комбинация с постоянно вглеждане и лека форма на хипохондрия.

# 39
  • Мнения: 3 489
Ако правилно си обяснявам терминът "хипохондрия" като "човек, който си въобразява и внушава болести" , не мисля, че един увреден бъбрек с двусантиметров камък, вродено стеснение на уретера и недостатъчно ротирал (в ранно детство) друг бъбрек може да се нарече внушение. Sad Нормалното кръвно е 120-80, всичко под тази граница си е ниско. Това, че за мен е нормално това кръвно, не значи, че не е ниско. Както и да е - темата е за тахикардия.
Нормалният пулс също е под 90 (виж, за това не съм сигурна)

Макар че май имам всички симптоми Mr. Green (то смях през сълзи де) .това ми е първото по-сериозно заболяване в живота, затова съм така уплашена.

Предупредителни симптоми за хипохондрия:
Човек често посещава различни лекари
Човек, който наскоро е преживял стресиращо събитие
Човек, който е прекалено загрижен за определен орган или система
Човек, който често сменя оплакванията си
Уверението на лекаря не дава успокоение на пациента
Хора, които са имали сериозни заболявания като деца
Загрижеността за заболяването пречи на работата
Човекът може да страда от тревожност, нервност или депресия

# 40
  • Мнения: 372
Не знам за другите, но аз съм си направила всякакви изследвания. Хапвам си редовно, не съм била гладна в тези моменти. Не пуша, кафе по 1 сутрин. Кръвната захар ми е в норма, ехокардиографията показва лек пролапс на митрална клапа, което според кардиолозите не може да е причина за тахикардията. Щитовидната жлеза е добре, гледана е на ехограф, хормони също са изследвани, анемия нямам. Просто съм човек, който си обръща внимание на здравето. Моето кръвно е 90/60. За мен е ниско, защото до преди време си ми беше 110 или 120/80 и бях свикнала с такова. И при 90/60 и пулс достигащ 120 си е гадно, без да си въобразяваш. И като отида на доктор ми дават бетаблокери и кръвното съвсем ми спада Simple Smile
Да, проблеми със стомаха си имам - гастрит, колит, със ставите също, имам дискова херния, но това едва ли има връзка с пулса.
Не е невъзможно да е наистина от нерви, в комбинация с хормоналните таблетки /противозачатъчни/, които пия по предписание на лекар за други си проблеми. Просто става един омагьосан кръг.
Факт е също, че пулса се повлиява на успокоителни - симпатил. След няколко месеца прием, поне се задържа около 90-95, не е стигал на 120.
Това са си обаче само мои разсъждения, не съм лекар.
Ако имате идея какво да изследвам още ще го направя.
Благодаря предварително!

# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нормалното кръвно е 120-80, всичко под тази граница си е ниско. Това, че за мен е нормално това кръвно, не значи, че не е ниско. Както и да е - темата е за тахикардия.

Не е вярно!

Нормалният пулс също е под 90 (виж, за това не съм сигурна)

Също не е вярно! Гранична стойност е, но не е трагична!

# 42
  • Мнения: 3 489
Радвам се, че не е вярно

# 43
  • София
  • Мнения: 1 423
А преди да започнеш да пиеш противозачатъчни, имаше ли такива кризи на сърцебиене?

# 44
  • Мнения: 372
А преди да започнеш да пиеш противозачатъчни, имаше ли такива кризи на сърцебиене?
Да, имала съм и преди това, но много по-рядко, по-леки и по-бързо отминаваха.

Общи условия

Активация на акаунт