Плаче нощем

  • 1 760
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
А дали ако я взимам да спинка при нас няма да свикне? Аз че няма да спя - няма, но поне тя да е спокойна.

2 деца имам. С пъвото направих грешката да се притеснявам от такива  неща. С второто - гушках го винаги когато аз поискам, или то поиска. Сега е спокойно весело дете, на което много не му пука и командва батко си.

За да плаче нощем, и да се успокоява от допира с теб, значи детето има нужда от това. По цял ден е сред чужди, вечер сигурно си заета с домакинство, кога може да получи необходимата за него майчина топлина?

Не се ли успокояваш и ти като го гушнеш?

# 16
  • Мнения: 8 769
Ами мойта дъщеря не ходи на ясла (на 2г.7м.), обаче вечер си поревава по малко, или директно идва и ляга при нас. Това е положението. Е, да ходя да се разправям по нощите ли? И бездруго малкия звяр също ме буди по никое време Tired
Juto, явно на детенце й домъчнява за теб, за ласката ти, а може би простое по-емоционална! Препоръчвам гушкането, щом това я успокоява.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Днес попитах в яслата как се държи и казаха, че била много спокойна. На обяд като се събудела не викала, а си играела в кошарата и говорела тихичко.
По принцип Таня хич не дава да я гушкам и целувам...не само на мен, на никой не дава, не е от най-любвеобвилните  Sad Та и затова ми е малко странно нощното гушкане. На мен ми е много приятно, обаче в 4 сутрина...като знам, че в 7 ставам за работа...ще видя тази вечер как ще е.
Днес са прехвърляли големите деца в градината и е било голям рев и от двете страни - сигурно тази вечер ще е трудна, но поне знам защо.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
х, още една безсънна нощ  Sad Снощи се гушкахме, пихме сок, вода, пяхме песнички...Но днес и сутринта беше тежко - събуди се весела, отидохме двете до яслата, облякох я и тръгнахме да влизаме, но тя явно реши, че ще остана с нея и като понечих да си тръгна и като ревна...леле едвам я оставих Cry Cry Cry
Дали не е някаква криза на възръстта?

# 19
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравейте!
Моят син преди няколко месеца имаше подобни нощи с тази разлика, че плачеше неудържимо и не искаше да го гушкам и да му говоря, даже ме изгони от стаята Shocked. След малко дойде и ме гушна, но като преграчихме входа на стаята, започна отново да плаче и едва се успокои. И така няколко нощи подред. Честно казано, и аз си поплаках с него Cry. Чудех се от какво може да е, дори нашите ме караха да го водя да му леят куршум, но ние с мъжа ми не вярваме много на такива работи и не го заведохме. Сега си мисля, че може би му се е отразило отсъствието на баща му (беше на очни по това време), защото откакто си дойде, не се беше случвало. До... снощи. Тати пак го няма (сега пък е болница) и може би чувства подсъзнателно отсъствието му, въпреки че не плаче за него.
А при вас нищо чудно да е от емоциите в градината. Да не е гледала някакви филмчета или книжки? Защото на Стоил по онова време му бяхме спрели и филмчетата, че много се вживяваше Thinking
Колкото до спането при вас, наистина няма да усетиш как ще й стане навик... При нас се наложи да дръпнем спалнята плътно до неговото легло, само и само да не го вземаме при нас.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Да не е гледала някакви филмчета или книжки?
Ами тя телевизия не гледа, няма нови книжки...незнам и аз.
Всъщност миналата седмица бях командировка 2 дни...да не би да е от това. Тя само 1 ден всъщност не ме е виждала.
А като знам, че утре пак заминавам...и ми се плаче SadДано се поуспокои.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 16
Гушкай си детенцето.Поради разни съвети и аз исках малката да си спи в леглото.Стигна се до момент,в който ставах през 20-30 мин.Толкова бях изморена,че реших да я сложа да спи при мен.Оттогава не се буди.Сега съжалявам,че не съм го направила по-рано.Мисля,че ще си дойде момента,в който ще спи сама.

Общи условия

Активация на акаунт