Ски в Италия/Австрия

  • 72 515
  • 466
  •   1
Отговори
# 30
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Обаче в Италия доколкото знам са по-ниски курортите, рядко стигат до 2000 м.

еее, съкън и тука има глетчери, виж ми предния пост за един пример Peace  Иначе в Доломитите са по-ниски.

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Малко офф, но ако отворя тема само за ски във Франция, не мисля че ще има голям отзвук. Пък и ме интересуват и Австрия и Италия като дестинации. Надявам се авторката няма да има нищо против  Flutter

От 2003 ходим на ски или в Италия или в Австрия. Определено съм по-голям фен на Австрия, но пък сега живеем в Италия, така че повечко сме тук.
А по френските ски курорти обикаляли ли сте, много от тях са на границата с Италия  Grinning
Ние още се чудим накъде да отидем. Миналата година бяхме в Австрия, в Тирол, едно малко курортче и не бях много впечатлена. Затова сега искаме нещо друго да пробваме. Важно за мен е и като отиваме там, да не съвпаднем с училищната ваканция на местните  Crazy

# 32
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Не, не съм била във Франция, не мога да помогна освен с инфо от втора ръка: колегите ми много хвалят Шамони (Chamonix) - на границата с Италия, в подножието на Монблан. От италианска страна точно там съм ходила на Курмайор и бива  Peace.

# 33
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
През ТУИ България също могат да се проверят възможности за настаняване в Австрия, Германия, Швейцария, Италия - каталогът се казва WINTERSPORT  и има не само чисти хотели, но и апратаменти, за Нова година гледах цени към 600 евро за седмица на апартамент. Но определено от тях можете и да получите информация къде има места и то в реално време.

# 34
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Според мен 600 евро за седмица за апартамент в Австия покрива поне 2-стаен апартамент (т.е. 2 семейства или семейство с две деца) и то в близост до съоръжения и на хубаво място (под което разбирам в голяма ски зона с ледници, т.е. гарантирани условия за ски). И в някакъв хай сийзън - Нова Година, както виждам.  

Като сме ходили само двамата с мъжа ми и с приятелско с-во (4 възрастни, без деца  Mr. Green ) сме плащали около 300 евро/семейство в наистина мнооооого приятни апартаментчета (НАПР. едното беше точно след ремонт, даже кухненските уреди не бяха използвани). На 12 км от Цилертал арена.

Миналата година бяхме на ски в Италия седмицата след 6 януари (близо до Cervinia) и за това място горещо препоръчвам този период - много сняг, празни писти и доста ниски цени (в сравнение с февруари, когато италианците масово се изнасят да карат и почти всички ски ваканции са тогава). След 6 януари, защото на 6-ти е Епифания и много хора тук май си карат коледно-новогодишната отпуска до 6-ти  Mr. Green Мисля, че и в Доломитите януари е доста удачна идея (но там се изсипват повече немци и австрийци отколкото тук, а на тях не им познавам ски програмата).


Но определено от тях можете и да получите информация къде има места и то в реално време.

Общо взето всяка (поне по-голяма) ски зона си има също собствена търсачка за места на настаняване и ти дава всичко - хотели и апартаменти. Пишеш името на ски зоната в Гугъл и обикн. това е първото, което ти излиза. Да не говорим, че има куп други туроператори, предлагащи неуникалната услуга зимен каталог  Mr. Green  Stop Peace  Мммм, малко на реклама ухае ?!

# 35
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
За съжаление /мое Mr. Green/ не е реклама. Всъщност ми е трудно да разбера, как точно мога да спечеля от реклама на немски туроператор, ама нищо.
Цитираната цена е за Нова година. Peace

# 36
  • далечно
  • Мнения: 1 029
оо, тогава извинения, елку-елена - нима няма ТУИ-БГ  Shocked  Shocked ? Например има ТУИ-Италия (които неотдавна разглеждах), така че това че са немска фирма не значи че нямат дъщерни компании

# 37
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
оо, тогава извинения, елку-елена - нима няма ТУИ-БГ  Shocked  Shocked ? Например има ТУИ-Италия (които неотдавна разглеждах), така че това че са немска фирма не значи че нямат дъщерни компании
Естествена, че имат. Но мисля, че на всички е ясно, че тези компании едва ли се нуждаят от моята реклама. Пък и за съжаление аз не съм им собственика Mr. Green
Освен това заяждането е излишно, защото всеки публикувал име на фирма или име на хотел следва да бъде обвинен, че прави реклама.
Ако си направите труда да погледнете постовете ми преди да хвърляте измислени обвинения ще откриете, че никъде не споменавам агенцията, в която работя Peace

# 38
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Както и да е - не се заяждам, със здраве на работа и на ските, много чувствителни души в този форум. Не обичам да ровя из публикациите на потребителите  Naughty  

поне за ски почти винаги съм си уреждала директно и самостоятелно пътуванията (но пък никога не съм се придвижвала със самолет заради едните ски) и специално за Австрия и Италия мисля, че има прекрасна онлайн инфраструктура за да открие човек точно това, което му трябва в определена ски зона. Но това не значи, че някои хора не предпочитат агенциите (особено ако се грабнеш от БГ и ти трябва чартър, примерно) - аз ги предпочитам за пакетни екскурзии до по-далечни дестинации, но не и за пътувания които за нас са относително близки. И май тук питанията бяха по-скоро в насока направи-си-сам ски ваканция  Peace   

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 11:45 от Loreley

# 39
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Програмите на ТУИ са само хотелско настаняване. Чартъри от България по тези дестинации с цел зимен туризъм няма. Peace
Резервацията през известна и сигурна агенция /туроператор все още дава известна сигурност, като се има в предвид факта, че има доста фалшиви сайтове на хотели и т.н.
Но все пак въпрос на личен избор. Peace

# 40
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Досега вече 3 години подред си организираме ски-ваканцията в Австрия директно през някой от сайтовете, например interchalet.com. И аз не виждам смисъл през тур-агенция. Освен това ние и другите пътувания си ги организираме по същия начин сами - правим си резервации за хотел/апартамент, рент-а-кар, самолетен билет, не си падаме по организираните екскурзии. Това, за което е тази тема  според мен е да се казват конкретни курорти, писти, сайтове, къщи и прочее от хора, които са били там и ги препоръчват. Аз примерно мога да разкажа доста неща за Цилертал, ако някой се интересува.

# 41
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
interchalet.com - това пак си е туроператор.
gadamer, чудесно е че се справяте сами. Но не всички могат да са така. Няма нищо лошо да се каже, къде и как може да се намери оферта и прилична цена. Peace
Писах в темата, защото в момента изготвям точно такава програма за мои приятели и съответно ровя доста и сравнявам различни цени и варианти. Смятам, че тази информация също може да бъде полезна за някои. Wink

# 42
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
interchalet.com - това пак си е туроператор.
gadamer, чудесно е че се справяте сами. Но не всички могат да са така. Няма нищо лошо да се каже, къде и как може да се намери оферта и прилична цена. Peace
Писах в темата, защото в момента изготвям точно такава програма за мои приятели и съответно ровя доста и сравнявам различни цени и варианти. Смятам, че тази информация също може да бъде полезна за някои. Wink

Разбира се, че няма лошо. Аз сега чета и в темата с круизите, там също се дават изгодни предложения от тур-оператори, но пак ми прави впечатление, че директно от сайтове за круизи излиза доста по-евтино, отколкото например през български тур-оператори, които са прекупвачи и съответно за едно и също предложение разликата в цената е осезателна. Не съм специалист по темата, но може би единствено за екскурзии тип ол инклузив в Анталия офертите през тур-оператори са по-евтини, отколкото сами да си организираме, защото взимат отстъпки от хотелите. Особено, когато купят чартърите предварително и 10 дена преди полета самолета е празен, пускат оферти last minute почти на себестойност.....
Та мисълта ми беше (преди лиричното отклонение), че няма лошо в изгодните оферти от тур-оператори, наблягам на изгодни.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Това, за което е тази тема  според мен е да се казват конкретни курорти, писти, сайтове, къщи и прочее от хора, които са били там и ги препоръчват. Аз примерно мога да разкажа доста неща за Цилертал, ако някой се интересува.

Аз и по- нагоре питах, някой да каже нещо за конкретно място на което е бил и нощувал , но се пишат основно общи неща.

Ако не те затруднява напиши малко повече за Цилертал.

# 44
  • Мнения: 2 751
Може ли някой да ми каже колко км и съответно колко горе-долу се пътува до Италия с кола?
Трябва да вземем решение дали да тръгваме с децата или изобщо да не ходим, защото няма кой да ги гледа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт