Палец или биберон?

  • 4 117
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Charr
Ех, какво да ви кажа!!!
Мисля че всякакви колебания при нас приключиха.
Днес вече много успешно си налапахме палеца Grinning


 Grinning ха, честито Wink  ох, ами така ще е. нашия младеж като си налапа палеца за пръв път и вече постоянно го навира в устата. по-точно се опитва да налапа цялата ръка и отваря една голяяяяма уста. вижда, че не става и започва да лапа пръстчета докато накрая докопа палеца Grinning  добре, че го прави само като му се спи - така се приспива Grinning и аз се опитвам да махна пръстчетата от устата, но няма резултат.

# 46
  • Мнения: 3 927
а честито и от мен, charr Grinning

моята бебка като го намери палеца към края на 3-я месец и не го пуска вече. пробвах да я излъжа с биберон, но го изплюва с отскок.......
ще се надяваме с времето бебоците ни да се отучат сами.....

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 823
Дани
Не знам как е при останалите ,но е факт,че при една приятелка се е случило това,че откакто бебчо е започнал да суче бибата,се пристрастява и накрая отказва да суче от гърдата.Или се получава ,т.нар.кърмаческа стачка.Аз лично я преживях(макар и не по тази причина)и не искам да те плаша,но си беше страшничко.Не при всяко бебче,което суче бибата се получава,но ако имаш съмнения,по-добре я махни още сега.Наистина ,не си търси белята.Това е моят съвет Grinning Успех!

# 48
  • Мнения: 503
Не само при биберона се полу4ава кърма4еска ста4ка, при нас се полу4и през 6-ия месец заради смукане на палец. В резултат от това бебка наддаде само 250 грама този месец!  Всъщност при нас сукането беше от глад, вместо да су4е от гърдата, лапва палеца...
Ние решихме проблема с по-4есто кърмене, и следващия месец бебка ве4е наддаваше нормално. А ина4е бяхме само на кърма до тогава, след това запо4нахме захранването, но преди да запо4не смукането на палеца, не сме имали проблеми с наддаването.

# 49
  • Мнения: 713
Abadjieva, благодаря че ме светна за чесалките за зъби и мога да попитам mama_p дали е давала на нейтото бебче такъв уред Grinning . Като четох какво ли не и се оставих да ме убедят, че първото нещо, което детето опознава са ръчичките и пръстчетата и ако не му се даде нещо ново да играе и опознава в периода, когато започва да стои по-дълго време будно и проявява повече интерес към света, то бебчето ще продължава да смуче ръчичка или пръстче. Но не е задължително да е така с всяко дете Grinning .
Както излиза от постингите по темата всяко дете си е различно. Като ходих на мама и бебе група точно в тази възраст, когато беба започна да ръфа ръчички, лекторката каза нещо, което никога няма да забравя - вие познавате най-добре своето дете и винаги вярвайте на инстикта си, когато се отнася до детето.
Беше ми някак приятно да чета постингите и дори се посмях на някои от сърце Stuck Out Tongue .

# 50
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Charr
Здравейте,
С моят $хубостник$ Grinning  от известно време водим борба - ръка или биба да смуче.
 Той е на кърма на поискване, но от скоро си промени начина на хранене - в смисъл яде по около 10 мин, сам си пуска цицата и почва да ми се хили или да ми гука - много е сладък.
Предпорагам не си задоволява рефлекса и  иска да суче още и си бута ръката в устата в резултат на което се олигавя целия.Аз бутам бибата той плюе и пак така.Засега аз съм $победителят$ но...Все си мисля че от бибата е по лесно да се откаже...
Споделети вие как се справяте


Наща щерка е на 2 годнинки и все още не може да заспива без биберона  Rolling Eyes  Sad
Опитвала съм да я оставя без, ама тогава започва едно смучене на юрганчето, палеца, пижамата, и не се отказва да плаче докато си получи биберона .....

Така че и аз съм в горе долу същата ситуация.
Но мисля че е по-добре със биберон отколкото с палец, щото палеца може да го смуче и до 15 години........ ако не и повече  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 51
Purvo da se izvinia za latinitzata... ot utre sum na kirilitza Embarassed
Ta, za smucheneto na rutzete. Moiat bebcho otnachalo se kefeshe na bibata, no veche iavno ne mu e mnogo simpatichna i si navira rutzete v ustata.... No mnogo interesna beshe reaktziata na muzha mi v sluchaia, koito vednaga kaza, che po TV gledal za niakakvo dete s iziadeni rutze Rolling Eyes  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation i seriozno pritesnen me pita kakvo shte pravim ako tova produlzhava Shocked .
Posmiah se malko, no iavno ima i takiva sluchai...

# 52
Цитат на: anan
Аз съм виждала изкривени зъби от смукане на биберон, по-големи от година деца, които пищят неистово за биберона след като са били научени да го смучат, бебета и по-големички деца, които непрекъснато са с биберон в устата. Но не съм виждала дете, което да е непрекъснато с пръст в устата. ... А и не съм виждала и чувала  възрастен човек да се приспива като си смуче пръста.
Забелязала съм, че колкото  по се мъчиш да ги откажеш от нещо, те по се пристрастяват защото обекта става някак си по-желан. Това беше от мен, не ми се сърдете Grinning

Анан, никой не се сърди. Просто изказваме и нашите мнения. И за противоречие на твоето ще кажа, че аз (дърта магарица тогава на 16 години)си заспивах с пръста в устата. Имам познати и с по-тежки случаи. Вече хора на по 40 години и продължават Embarassed  Sad . А с биберон съм виждала дете максимум до 4 годишна възраст.
Но пак си има едно НО. Зависи си и от детето. Насила пък не можеш го научи да смуче биберон ако е намерило пръстчето за по-практично. Остава само на мамата и татито да се молят да не остане лошият навик и да се откаже навреме. Wink

Общи условия

Активация на акаунт