готвене с бекон

  • 11 313
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

Моя приятелка сподели с мен рецепта, която според нея ставала страхотна - телешко, шпиковано с бекон и сушени домати. Аз не съм почитателка не бекона, понеже ми изглежда мазен и не знам какво да правя с него, но реших да пробвам. Но когато отидох да купя заветния бекон, оказа се, че това нещо не само е мазно, но и има странна консистенция на сланинката - структурата не беше плътна, а стоеше на кутийки, като пчелна пита. Това нормално ли е или аз съм попаднала на такъв? Хем купих най-скъпия... Въобще, замислих се, освен да шпиковаш за какво друго използват хората, извън прословутата английска закуска, този бекон?

Ели

# 1
  • София
  • Мнения: 1 762
И аз съм купувала такъв бекон. Според мен е нормално, няма промяна във вкуса, или пък да е неприятно за хапване. Ние много обичаме бекон. Взимам такъв, който не е с дебел слой сланина. Често го правим на скара, редовно го ползвам и за различен вид запеканки. В гюведжета, с боб, яхнийка с картофи. Въобще, като се замисля, може да се сложи навсякъде  Peace

# 2
  • Мнения: 1 437
боб с бекон Peace

# 3
  • Мнения: 3
Ясно, нещо като универсално месце за всичко, само че трябва да се абстрахирам от външния вид  Grinning

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Картофи, течна сметана и бекон запечени във фурна  Crazy

# 5
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
сиренца,нарязани на парченца и увити в бекон всяко по отделно и нанизани на дървен шиш....пече се на грил тигана Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 239
Би ли споделила рецептата 
 
 

# 7
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
нарязваш си сиренето на парченца-например -3см.дължина,1 см. широчина и 1см. височина-абе да стане правоъгълниче Wink
взимаш тънка лента бекон и увиваш около сиренцето,като рулце,нанизваш на шишчета и мяташ на грил тигана.....да се зачервят и леееко "прегорят"
страшно мезе Peace

# 8
  • Мнения: 151
   Картофи с пушен бекон

           

# 9
  • Мнения: 940
Аз обичам яйца с бекон, но ползвам суров бекон за целта. Точно той е в състава на английската и американските закуски. Пушен също ползвам, но доста рядко.

# 10
  • Мнения: 3 251
Aз нареждам на дъното на йенска посуда ветрилообразно тънки парченца бекон и сипвам картофено пюре-доовкусено с подправки по желание/ често - магданоз, сол чубрица и чер пипер/  и "заглаждам". Отгоре "запечатвам" пак с тънки резени бекон, пека го около 20-тина минутки във фурната. Сервира се на резенчета и доовкусявам с шприцована майонеза или с такава от бутилка.

# 11
  • Мнения: 151
    Пушен бекон,  използвам  винаги  когато готвя– лазаня, картофи, сарми,пълнени чушки, бял боб, спагети.... още, не се сещам  за др., добавям по -малко когато запържвам  св.месо.Във вкъщи харесват този  вариант и все пак въпрос на вкус. newsm53

# 12
  • София
  • Мнения: 178
Благодаря за предложенията и разяснението за бекона!

# 13
  • Мнения: 411
за много неща ползвам бекона
ето ви още една рецепта

пържен бекон на дребни куб4ета
пържени 4ушки на шайби
пържени цареви4ни зърна
пържени пе4урки(по4ти  винаги консервирани)
пържени соеви кълнове(от консерва)
пържен бамбук(от консерва)

вси4ко това смесвам със сварен бял ориз.

да ви е сладко

# 14
  • Мнения: 411

страхотно за посрещане на гости

уверявам ви вси4ки много го харесват

 филе"Ветрило"

може да го напълните с каквото дуШа ви иска,но на мен най ми харесва с бекон и каШкавал.
купувате  филе според това за колко 4овека е за 4ма около 500гр.
режете го на тънки пържолки,но не до край,така 4е да се полу4и разтворена книга и между"страниците" редите резен4ета каШкавал  и бекон(каквото искате).затваряте с помоЩа на кле4ки за зъби,които след опи4ането махате внимателно.мажете с майонеза и пе4ете.
после режете по диагонал и сервирате

http://nrdd.multiply.com/photos/album/7/qstiq#2

Общи условия

Активация на акаунт