според вас редно ли е да се пипа бебе с мръсни ръце?

  • 3 327
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Щом не ти е приятно, казвай при първия сигнал, че някой се кани да го пипне. Имунната система не им е толкова слаба, че да им става нещо от всеки контакт, обаче знаеш ли с тези ръце какво е правил досадникът?! Преди два месеца се преместихме в блока на родителите ми, тук всички ме познават и като тръгнем на разходка ме атакуват бабички от всички страни. Аз веднага заемам отбранителна позиция и казвам, че чуждо бебе не се пипа. Вече съм ги дресирала повечето. Една се опита да я целува и щях да откача.

# 16
  • Мнения: 18
Ne e redno da se pipa bebe s mrusni rutse, moeto ima gubichki sega i naj verojatno e ot tova che sa go pipali s mrusni rutse. Bebeto si e tvoe, ako lekarjat ne si izmie rutsete, i ne nego ne go davaj da go pregkajda...tova go spomenavam poneje nashata pediaturka ne iskashe da si izmie rutsete

# 17
  • Мнения: 4 458
Бях позеленяла първия път като ни дойде педиатърката да види бебето, че не си изми ръцете  Shocked, а и ни разправяше през колко болни била минала преди това, че имало грип 
На първото посещение при новородения ми племенник една докторицата влезе с обувките и палтото /декември месец/...за миене на ръце изобщо не говоря. Бяхме толккова възмутени и сащисани, 4е не реагирахме.

Значи аз само мога да се радвам че нашата лекарка не беше такава.
Когато идваше при нас тя винаги се събличаше и държеше да се измие. Даже слагаше маска на устата си когато има болести навън или самата тя е с херпес или каквото и да било там. На мен ми беше казала да си купя маски за устата и да ги давам на всеки който киха, кашля или идва от среда със зарази Grinning В нас беше стерилно като в болница  Mr. Green Може би това се дължеше и факта че децата с недоносени и имаха нужда от по-специално внимание и отношение Rolling Eyes

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Естествено не! Но все пак зависи, колко е голямо детето и кой го пипа Wink
моя събира вече охлюви, камъни всякакви боклуци, рови се в пясъка и след малко ръката в устата...та след определена възраст е непредотвратимо.
Но за няколко месечно бебе - само гледане (особено, когато сте на разходка навън)

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Бях позеленяла първия път като ни дойде педиатърката да види бебето, че не си изми ръцете  Shocked, а и ни разправяше през колко болни била минала преди това, че имало грип 
На първото посещение при новородения ми племенник една докторицата влезе с обувките и палтото /декември месец/...за миене на ръце изобщо не говоря. Бяхме толккова възмутени и сащисани, 4е не реагирахме.
Е и? Стана ли му нещо?

# 20
  • Мнения: 1 214
Вманиачена съм и аз  Laughing Абе,откъде-накъде ще ми пипа детето някой си познат или непознат(няма никакво значение и с чисти ръце да е даже).Детето ми не е кукла или играчка да го дърпа всеки ,където свари.
На досадниците обясняваш със стог и стегнат тон,думите като за дете:бебе се пипа само по крачетата и то през чорапките  Wink Освен това,не е нужно да бъде пипано,за да разбере,че го харесвате,достатъчна е и една усливка и закачка  Wink
Една съседка от нашият вход(доста емоционална баба беше награбила Мирела (която тичаше пред мен и нямаше как да предотвратя ситуацията)наскоро ,вдигна я и я целуна  по бузата  #Crazy направо щях да я гърмя  #2gunfire Едва се сдържах да не се развикам,че ми е слаб ангела  #Cussing out после трлих,трих  с мократа кърпичка,а на бабата и теглих една на ум и си обещах повече да внимавам  Whistling Абе,не стига че за детето трябва да внимавам да не се пребие някъде каквато е фурия или да не я изгубя щото бяга,туй дете страх няма,ами и от натрапници да пазя.Аз майка ли съм или бодигард  newsm78
Нямат никакво право чужди хора да ти докосват детето и то по никакъв повод.Въпрос на възпитание и елементарна култура!

# 21
  • Мнения: 8 462
Вманиачена съм и аз Laughing Абе,откъде-накъде ще ми пипа детето някой си познат или непознат(няма никакво значение и с чисти ръце да е даже).Детето ми не е кукла или играчка да го дърпа всеки ,където свари.
На досадниците обясняваш със стог и стегнат тон,думите като за дете:бебе се пипа само по крачетата и то през чорапките Wink Освен това,не е нужно да бъде пипано,за да разбере,че го харесвате,достатъчна е и една усливка и закачка Wink
Една съседка от нашият вход(доста емоционална баба беше награбила Мирела (която тичаше пред мен и нямаше как да предотвратя ситуацията)наскоро ,вдигна я и я целуна по бузата #Crazy направо щях да я гърмя #2gunfire Едва се сдържах да не се развикам,че ми е слаб ангела #Cussing out после трлих,трих с мократа кърпичка,а на бабата и теглих една на ум и си обещах повече да внимавам Whistling Абе,не стига че за детето трябва да внимавам да не се пребие някъде каквато е фурия или да не я изгубя щото бяга,туй дете страх няма,ами и от натрапници да пазя.Аз майка ли съм или бодигард newsm78
Нямат никакво право чужди хора да ти докосват детето и то по никакъв повод.Въпрос на възпитание и елементарна култура!
  202uu  202uu  202uu

# 22
  • София
  • Мнения: 2 190
Като ви чета, направо се изумявам. Май направо съм имала късмет досега с хората около мен - винаги майките са спирали децата си да пипат Ива по ръцете и по лицето / само по крачето я закачат/, а бабите й се радват от разстояние и тя ги възнаграждава с усмивки и целувки.
А и докторката ни винаги си мие ръцете - и до сега - преди консултация, а ако е нужно и маска си слага.

# 23
  • Мнения: 2 249
ами въпрос на възпитание Shocked-аз още нямам дете и обожавам малките сладури на моите приятелки-но никога не съм си позволявала да ги пипам така ,или пък да ги целувам-единствено по крачетата!ами като не се усещат хората-правете им забележки-няма лошо! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт