Движения на бебето в 8-ми месец

  • 20 251
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Здравеите мами,знам че има достатъчно материали по темата,но моля ви някой с повече опит от мен да сподели.В 33 г.с съм и от няколко дни усесхщам бебка да рита по-слабо и да се движи по-малко,но все пак я усещам.Преди 4 дни бях на лекар и всичко беше ок,предполагам и сега няма проблем ,но за мое успокоение питам и вас.може би ви е смесхно но ми е първо бебче и незнам как е. Благодаря предварително.

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 10:20 от bambiM

# 1
  • Мнения: 278
няма нищо смешно. Защо не отидеш пак на лекар,по принцип аз винаги съм ходила и на всеки преглед питах лекаря дали пъпната връв е обвила шията на бебо,карах го да слуша тонове и т.н.
Отиди и помоли да те пуснат на тонове,предполагам,че са те гледали само на видеозон-там също се вижда сърчицето,но кажи да ги пуснат на запис щом имаш притеснения...Успех и леко раждане   bouquet

# 2
  • Мнения: 160
Слушаха и тоновете,и аз ги чух ,вупреки че не разбирам си бяха съвсем ритмични,доктора каза ,че са норнални.

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Оправи си заглавието.

# 4
  • Мнения: 9 776
На бебето му е тясно вече, затова така го усещаш. Но ако нещо те притеснява, отиди пак на преглед.
Моето до последно риташе като за световно и даже ме болеше на моменти. Но всяко бебе рита различно.

# 5
  • Мнения: 925
На бебето му е тясно вече, затова така го усещаш. Но ако нещо те притеснява, отиди пак на преглед.
Моето до последно риташе като за световно и даже ме болеше на моменти. Но всяко бебе рита различно.
Абсолютно подкрепям  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Става му тясно вече , движенията са по -плавни.
Щом тоновете са о.к. Сега тепърва ще те викат по често за запис.

# 7
  • Мнения: 160
 Благодаря ви много  Hug

# 8
  • Мнения: 61
Напълно съм съгласна с Бубенцето и Полина.Бебето пораства и му е тесничко.Щом са слушали тоновете и са видели,че пъпната връв не е омотана, би трябвало всичко да е наред и да се успокоиш.Но то ние жените сме си такива все се тревожим.Още повече щом ти е първо бебенце.На следващата консултация просто сподели с докторите своите  страхове и притесненя.Отиди и по-рано ако искаш и нямаш търпение.
Стискам ти палци и се надявам всичко да е наред и всичките ти страхове да са били напразни Praynig.
Успех и леко раждане Peace
  

# 9
  • Мнения: 98
Снощи четох за развитието на бебоците по седмици и пишеше че след 31-32-та седмица на бебоците започва да им става все по тясно и движението им се затруднява, затова и намаляват шутовете и ритниците! Но както са казали и другите мами при всеки е различно и ако имаш притеснения бегом при доки  Hug

# 10
  • Мнения: 160
Наистина ви благодаря много за успокоението мили мами.Бебка все пак реши да ми  покаже,че не е забравила да рита силно   и преди малко започна. Мисля,че притеснениятя ми като маика тепърва започват .

# 11
  • Мнения: 9 776
Наистина ви благодаря много за успокоението мили мами.Бебка все пак реши да ми  покаже,че не е забравила да рита силно   и преди малко започна. ...


В тази връзка си спомних, как като не го усещах понякога изобщо известно време, започвах да си побутвам корема, та да го разбудя и да се успокоя Laughing. Също можеш да ядеш шоколад или да слушаш силна музика.

# 12
  • Мнения: 1 677
Подкрепям казаното от мочичетата по-горе.
Няма да забравя как една приятелка се беше шашнала, че бебчо не помръдва дълго време. Тя пробва с шоколад и кола - той си кротува, но когато аз и пипнах и леко размърдах корема, бебчо се разбуди.
Но все пак, усетиш ли нещо притеснително или пък не усещаш движенията на бебето дълго време - веднага на лекар.

# 13
  • Мнения: 160
 Grinning не съм се сещала да я събуждам,ще го пробвам ако пак ме стресне

# 14
  • Мнения: 139
Моята красавица почти не риташе много спеше много малко я усештах да рита за сметка на сега не се спира и спи по-много малко.

Общи условия

Активация на акаунт