Вила Жана в Крапец

  • 7 760
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте

 

Искам да споделя някои злополучни преживелици за нашето последно ходене в село Крапец, и по-специално за специалната вила Жана, находяща се на нелошо място в селото. Обичам Крапец, затова навих компания от 10 души да си наемем къща там за поредния метъл фест в Каварна през това лято (2009). В селото има двадесетина къщи, като след предварителното проучване, звънене, гледане на снимки по интернет и тн, няколко седмици преди феста избрахме вилата Жана. Която за късмет (хм) се оказа свободна точно в подходящите три дни. Цитирам дословно нещата, които ми се изброиха по телефона: Запазвате цялата къща, няма хазяи, имате басейн в двора, може да ползвате безплатно колелета, билярд и тн, цената е 240 лева за цялата къща на вечер. До час бях изпратил капарото от 240 лв за първата вечер, и така...

Първата кола пристигна в Крапец два-три часа преди втората, която карах аз.  Когато пристигнах, се установи следното: първо, половината къща заета от хора. Второ, в самата къща си живеят собствениците, които обаче не са местни, а си карат там лятото. Трето, хората от първата кола цъкнали един билярд, докато ни чакали и им взели 5 лева ли беше, по 5 на човек ли, ще излъжа. Отделно се оказа, че и колелата не са безплатни. Не става въпрос дали трябва да са безплатни, или не, а защо толкова лесно лъжат. Оказа се грешка, случайна такава, че половината къща била заета, но на другия ден хората си тръгвали, та да не сме се притеснявали притесняваме. На всички конкретни въпроси като например защо смятат че сме капарирали 240 лева само за един етаж замазваха. Въобще хора от типа "нали сме приятели, айде сега да не се занимаваме с това". Чак дотам приятели, че те самите се преместиха от ВИП апартамента (пристройка към къщата) и настаниха трима от нас там (един в кухнята, двама в спалнята, хигиенистката щяла скоро да дойде да почисти). Иначе искаха да ни настанят трима в стая, но се опънахме.

Дворът на къщата наистина беше доста приятен, но собствениците по цял ден щъкаха из него и общо взето си вдигаха наздравици от ранна утрин, та до вечерта... Откровено казано, никой не можеше да се почувства комфортно в този двор.

Така или иначе беше време за първия концерт, отидохме и се накефихме.

Рано на следващата сутрин споделихме наблюденията си от къщата след прекараната нощ бяха: чаршафите във вип апартамента имаха косми; ваната беше пълна с пясък, а мивката - с косми от последното бръснене на собственика, на единия от нас дадоха чисто нов непран чаршаф с опаковка (вмирисан на химикали); смърдеше на цигари и непроветрено и е много гадно да се спи на такава миризма; стаите на първия етаж, където бяха настанени останалите хора, бяха мръсни, имало две хлебарки (или друг вид насекоми); предната вечер някой (не от нас) ползвал общата тоалетна на етажа. От сутринта до обяд обиколихме цялото село, никъде нямаше места за нас като група и трябваше или да се пръснем из цялото село, или просто да останем, където сме, или просто да се изнесем. Викам на собственика айде поне да видим горния етаж, като се изнесат хората, да видим как е там, а той отговаря, че те няма да се изнесат, кога бил казал, че ще се изнесат, не стига че ни били отстъпили апартамента си и тн. Няма да изброявам какво приказвахме, да не кипвам и сега, взехме си 100 лева от капарото обратно, и се изнесохме надолу към албена и кранево.


Пиша всичкото това не за да хленча как сме си провалили трите дни, защото всъщност не си ги провалихме; просто имайте пред вид ако отсядате в тази конкретна къща.

Наглостта, с която се държаха собствениците, се обясняваше донякъде с факта, че те не са местни, а просто си имат къща в селото и всяко лято си карат там море и прибират пари от квартиранти. Местните хазяи като правило са доста по-приветливи и гостоприемни (трябва да си почистват и плажа от време на време).

Нарочно изчаках повече време да мине, за да избягвам обидите към лицето-собственик, но въпреки смекчения тон надявам се посланието ми да е ясно.  Simple Smile)


Поздрави




# 1
  • Мнения: 1 047
Сори за вгорчените дни.

Силно е да се каже, че Крапец има плаж. Има плаж на няколко км. от Крапец, за което е добре да има велосипеди, че иначе трябва всеки ден с колата.

# 2
  • Мнения: 97
Силно е да се каже, че Крапец има плаж. Има плаж на няколко км. от Крапец, за което е добре да има велосипеди, че иначе трябва всеки ден с колата.
НЕ Е НИКАК СИЛНО ДА СЕ КАЖЕ, ЧЕ В КРАПЕЦ ИМА ПЛАЖ!!!!!!!! #2gunfire ИМА СИ!!!! А КРАСИВИТЕ И ОГРОМНИ ПЯСЪЧНИ ДЮНИ СА САМО НА 500 М ОТ СЕЛОТО/ВЯРНО, ПРОСТИРАТ СЕ С КИЛОМЕТРИ И ЗАВИСИ НА КОЙ КМ ВИ Е КЕФ ДА ОТИДЕТЕ/!

Това е едно райско кътче и давам сайта не като реклама, а за да може всеки да прецени за себе си - www.krapets.com/bg/. Това, че собствениците на цитираната в заглавието вила са били безкрайно некоректни, ами хора всякакви.... Няма никаква гаранция, че и други собственици на многото появили се напоследък вили за даване под наем няма да се окажат същите, но моля не давайте подвеждаща информация за селото и района наоколо!

# 3
  • Мнения: 674
То аз и от Яница не бях доволна.

# 4
  • Мнения: 1 047
... САМО НА 500 М ОТ СЕЛОТО/ВЯРНО, ПРОСТИРАТ СЕ С КИЛОМЕТРИ И ЗАВИСИ НА КОЙ КМ ВИ Е КЕФ ДА ОТИДЕТЕ/
За колко време се стига от центъра на селото до "централния" или най-близкия плаж пеш с малко дете например?

# 5
  • Мнения: 495
20мин, ако носиш детето на конче да речем.

# 6
  • Мнения: 0
Здравейте на всички, които се двоумите дали да почивате във вила „Жана“ с.Крапец или не. Ще споделя опита на моето семейство да почиваме там. След  предварителни разговори по телефона относно това, което предлагат избрахме да почиваме във вила „Жана“ с.Крапец.

1)      В сайта е посочено, че има обща кухня за трите стаи на първия етаж, изрично питах собственичката по телефона за кухнята и тя потвърди. Бяхме с малко дете на 8 месеца и за това избрахме вила „Жана“, защото щеше да ми бъде лесно да му приготвям попара, кисели и др.. Оказа се че кухнята трябва да е била в коридорчето, където влизаме за нашета стая, т.е преди да влезем в стаята,  минаваме през коридор(някогашната кухня) от тавана и стените, на който висяха паяци и паяжини.  Т.е ИЗЛЪГАХА ЧЕ ИМА КУХНЯ

2)      В сайта е посочено, че има детски басейн – НЯМА ДЕТСКИ БАСЕЙН

3)      В e-mail до нас писаха, че ще ползваме отстъпка от техния ресторант – ОТСТЪПКА НЯМАШЕ

4)      Стаята, в която ни настаниха не беше чистена от миналото лято, с един пръст прах и мръсотия по перваза, отново паяжини по тавана и стените, мравки по пода и банята – СТАЯТА БЕШЕ МИЗЕРИЯ

Да не говорим, че  тези стаи, които дават под наем са за персонала, а  другите са за собствениците техните роднини и приятели

Единственото хубаво беше градината им с басейн – само тя отговаряше на снимките.

Пиша това не за да навредя на  собствениците на  тази смешна вила, а за да предпазя други като нас, да не се заблуждават по това, което казват че предлагат, защото нищо не отговаря.  А и зная, колко е трудно да тръгнеш на почивка с дете, да стегнеш целия багаж, да натовариш всичко в колата, след това да разтовариш, да се окаже че си попаднал в един бардак, след това наново всичко в колата и хайде на друго място за почивка. Казвам БАРДАК, защото точно такава слава се носи на тази вила, не само в с. Крапец, а и в Шабла (естествено после разбрахме това). Незная как не ги беше срам да ни канят в такава мизерия и да ни искат пари за това, след като виждат че сме с малко дете.

Продължихме почивката си в хотел „Яница“ с. Крапец – чудесно място за почивка особено, ако сте с дете. Не позволявайте на такива мизерни хора, като собствениците на т.н. вила „Жана“ да ви развалят почивката.

# 7
  • Мнения: 0
ето още какво пише в сайта им "Плажът е на 5 минути пеш." - ЛЪЖА. Плажът е на 2км. с кола, но е наистина много красив, струва си да се отиде. На 5 мин пеш са рибарските лодки - незнам дали това смятат за плаж.

# 8
# 9
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Цитирала си първото мнение на темата. Просто авторът е пуснал тема в др. форум.

# 10
  • Мнения: 0
Чета и не вярвам на очите си. Или аз водя семейството си от години на друга вила със същото име в Крапец, което е невъзможно, или тук става дума откровено за масирана атака на личностна основа срещу собствениците от страна на техни конкуренти, в което даже съм убеден, че е така, защото в последните години няма по-пълна вила от "Жана" в Крапец, а откакто направиха и ресторанта с живата музика, шадравана и мостчето над басейна сякаш това е друга къща. Както и да е, не ме интересува, но се възмутих, защото не може в интернет сульо и пульо да хвърля кал под анонимни имена и да се чувства безнаказан. Аз и жена ми ходим във вила "Жана" още от преди да имаме деца, като гаджета. Помня как беше, когато го нямаше заведението и как човек нямаше къде да изяде една топла чорба и зная как е от миналата година и най-вече тази. Никога не сме имали проблеми, може би проблемите на хората идват от това, че четат и гледат снимки от стари сайтове. Стаята ни винаги е била чиста, никога не са ни настанявали на мръсно. Обитавали сме стаи и на първия етаж, и на втория, където е тип апартамент. Чистичко, спретнато, непретенциозно, но много приятно. Големият басейн в двора с градината те кара дори да не ти се ходи до морето. Плажът е на 2 минути с кола, говорим за хубавия плаж, защото има и плажна ивица пеш, но не е същото усещането за простор. Кухня сме ползвали и ние за малкото дете, като бяхме наясно, че трябва да му притопляме яденето в кухнята към заведението, защото първо, че е нова и второ, че кухненския бокс на първия етаж не е оборудван с печка за целта, но кухня действително има. Като чета тук за мухи и паяци се потрисам все едно не става дума за същата вила, камо ли пък за излиянията на една от предходните дами, че вилата била бардак. Собственикът е много народен човек, всичко си прави сам заедно с неговата половинка - много симпатична и кротка жена , с която се запознахме за първи път преди година.  Общо-взето правят всичко самички, с малко персонал, но с желание и разбиране. Отстъпката в ресторанта при седмица престой във вилата е 10%, поне толкова беше при нас това лято. Това е от мен, не плюйте така безразборно, защото прави лошо впечатление. Вие на човека няма да му навредите, защото той работи добре и по моето скромно мнение не страда нито от липса на туристи във вилата, нито от ости в заведението, но се излагате, защото в някои откровения тук направо се прокрадва лична неприязън, а това ви излага дори и като се пише с псевдоним в интернет. На всеки заинтересован ще отговоря на мейл и по телефон. Айде със здраве!

# 11
  • Мнения: 0
И аз също чета и невярвам на очите си. Написаното по-гере от "niko6" най-вероятно е писано от собствениците на вила Жана в с.Крапец. Може и да е написано от някой невероятен късметлия от пребиваването си там или от поредната дама, която вярва на красивите думи на собственика, но тя рано или късно ще излезе от заблуда не само с разбито сърце, но и унизена и с олекнало портмоне... Всичко с времето.
Мили хора, всичко написано е вярно. Много внимавайте и не се предоверявайте на всичко казано от този човек, който твърди, че е пластичен хирург и имал клиника за пластична хирургия, което въобще не е вярно. Интелигентен човек съм и ми е много неприятно да пиша всичко това. Още по-неприятно е преживяното от мен. Мислех, че съм добър психолог и никога няма да позволя така жестоко да се погаврят с чувствата  и достойнството ми, но има много хитри хора. В момента, в който осъзнаеш какво се е случило с теб, не можеш да повярваш, че си бил толкова наивен и си го позволил. Срамуваш се от самия себе си.
Прочетете повечко в интернет, ако не искате да повярвате на думите ми. Разгледайте линка:

http://for.journey.bg/topic.php?topic=10776

На всички повече слънце в сърцето и душата! И ако ходите в с.Крапец, добре си помислете дали да отидете във вила ЖАНА.

# 12
  • Мнения: 0
Вижте какво пишат хората за вила Жана с Крапец:

"Здравейте на всички, които сте минали през този бардак и на тези, които са планували да посетят вила Жана в с.Крапец.И аз като предните посетители използвам думата\\\"БАРДАК\\\", защото тя е най-точната за случващото се в тази вила. Ще си позволя да споделя моя горчив опит от познанството на моята сестра със собственика на вилата. Искам най-искрено да ви уверя, че споделеното тук е една много малка част от неговата същност. Целта ми не е да го очерня, далеч съм от тази мисъл, а да предпазя всички вас, а най-вече многото дамите, които се подлъгват от маниера му на охажване и остават не само разочаровани, но и ожилени. Собственик е един господин, който твърди, че е пластичен хирург от София. Освен вилата, за която изпраща снимки на всички, говори, че има какво ли не още. Няма да влизам в подробности какво твърди той за себе си, а само ще кажа, че аз си направих труда да проверя /нали всичко това касае сестра ми/ и с изненада установих, че голяма част от казаното не е истина. Умело омагьосва жени, прави групови ...... на вилата си, убеждава да дадат всичко от себе си, не само чувства и физическа отдаденост. Съвсем случайно в компания с мои познати научих за няколко жени от различни градове в България, които наивно са му се доверили и са му помогнали в труден момент, а в последствие разбират, че са ... бих използвал думата ограбени, но само от възпитание, иначе точната дума е друга. Звучи грозно, нали? А ако знаете колко информация ви спестих...  Оказа се, че този господин е много добре известен на жените, които по интернет търсят щастието си. С добрата си външност за неговите 54 г., снимките, направени пред джипа му и умението му да привлича женското внимание той си набавя наивни жертвички и така живее.Така че хората, които са останали недоволни от престоя си във вила Жана в с.Крапец, могат само да се радват, че само с това са се разминали. Весело лято! И гледайте да е някъде другаде."

Свят да ти се завие.

# 13
  • Мнения: 0
1)   Господин niko6, няма нужда толкова отчаяно да правите реклама на вила „Жана“ с.Крапец, ако там наистина е толкова прекрасно местенце, тази тема нямаше да бъде отваряна още 2009г.. Още оттогава ли е започнала тази „масирана атака на личностна“ – искрено ме разсмяхте;
2)   Извинявайте г-н niko6, но никой тук не е нито „сульо“ нито „пульо“, а всеки споделя своя опит.  Ние не сме виновни, че нямаме какво хубаво да кажем за тази вила и нейните собствениците;
За едно сте прав, наистина  сме гледали много стари сайтове, но това което сме говорили по телефона или ни беше изпратено на мейла като информация, незнаех че толкова бързо се променя. За още нещо сте прав – наистина си правят всичко сами (с парите на заблудили се като нас), докато ние бяхме в градината(с бебе) усилено се бръмчеше, режеше, без дори да се извинят или да попитат кога ще е удобно да си извършват ремонтите. Това още веднъж показва, че нямат никакво уважение към гостите си. Щом толкова добре познавате собствениците, може би сте пристрастен и не давате обективно мнение. Ние така и не разбрахме кои са те, защото вилата беше наистина пълна с хора, но всички се чувстваха като у дома си там, ние бяхме единствените гости.  Никой никого не „плюе“, всеки е разказал това което е видял и преживял,  съжалявам че не ви харесва. На мен също не ми допада да пиша  това, но зная колко е неприятно да планираш и избереш отпуската си – веднъж в годината и някой просто да ти я ограби. Щом ви харесва да посещавате вила“Жана“ с.Крапец, добре никой нищо не Ви казва, но ни оставете да предупредим тези които сега избират къде да изкарат отпуската си, а всеки сам ще прецени. Още не се излагаме, а сме излъгани
Аз също като вас много се изненадах на това, което пише за собственика на вилата, от вас дами го научавам и ви пожелавам успех –  ако всичко описано е вярно, дано скоро го видим герой в „Господари на ефира“

# 14
  • Мнения: 0
Г-жо nNadya,
значи, когато такава като вас незадоволена емоционално дама запретва ръкави и тръгва по форумите да мята кални буци към някого, за да разчиства лични сметки - това е съвсем в реда на нещата и вие сте видите ли, така безкористна и ЗАГРИЖЕНА за ЧУЖДАТА почивка... Но когато се появи някой, който е останал доволен от мястото, което вие, без да изваждаме на показ, защото мястото му не е тук вашата ценностна система и име в обществото наричате с уличния език, който може би пеете приспивни песнички на детето си - "бардак".. това вече е НЕДОПУСТИМО, ТОВА Е СКАНДАЛНО, ТОВА Е КАК ГО КАЗАХТЕ? РЕКЛАМА?Simple Smile
Направих си труда, поогледах форумите и някак ми се натрапи в очите едни и същи мнения пускани от вас на различни места, а след това отново със същия стил и целенасоченост ПАК от вашата персона, но с чужди имена. Така и не установих вие Надя ли сте, Азалия ли сте, Стоян Иванов ли сте, Ани ли сте, или сте си чисто и просто Анелия?

Имате много пробойни в пасквилите Анелия/Надя/Ани/Стоян,
Персоналът живее в отделна вила от началото на сезона. Собственикът живее в своята част от отделените помещения заедно с част от семейството си. Престъпление е според вас близките му да се чувстват като у дома си, или е престъпление, че такива като вас сън не ги лови да пишат и бришат по форумите? Много ми е интересно и как си измислихте тази своя МНИМА ВАКАНЦИЯ, когато това, което вие разказвате никак не съвпада дори визуално с онова, което е в действителност... От висотата на вашите претенции научих и че у дома сте ползвали ароматизирана тоалетна хартия от раждането си, домашната помощничка колосва дрешките ви да не ви убиват ръбчетата, мулатът роб ви прави вятър лете и топли кракта в леген с морска сол зиме, а нивото ви е такова, че не прекрачвате прага на хотел, освен ако не е от "Риц" нагоре? Само накрая да не се окаже, че сте първо поколение с обувки, пестите от закуски за цигари и не дупчите билетче в градския транспорт:)

Общи условия

Активация на акаунт