НЯКОИ ИМАЛИ ПРОБЛЕМ С ВЕСТИБУЛАРНИЯ АПАРАТ

  • 24 175
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
ИМАМ ПРОБЛЕМ С ВЕСТИБУЛАРНИЯ АПАРАТ ПИЛА САМ КАКВИ ЛИ НЕ ЛЕКАРСТЖА ПРАВИХА МИ ЯМР СКЕНЕР ДОПЛЕР НЯКОИ МОЙЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ КАКВО ИЗСЛЕДВАНЕ Е  РЕГ

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 09:33 от mariq krk

# 1
  • Мнения: 3
моят мъж има проблеми с вестибуларният апарат от 2 г.От тогава пие betaserc16 три пъти по 1хапче на ден.от тогава се чувства добре.Започват да действат след втората седмица.Те са безвредни може да ги пробвате ако досега не сте пили.Отидете при отоневролог доц.Попова в Транспортна болница в София тя е мн. добра.

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ИМАМ ПРОБЛЕМ С ВЕСТИБУЛАРНИЯ АПАРАТ ПИЛА САМ КАКВИ ЛИ НЕ ЛЕКАРСТЖА ПРАВИХА МИ ЯМР СКЕНЕР ДОПЛЕР НЯКОИ МОЙЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ КАКВО ИЗСЛЕДВАНЕ Е  РЕГ

  ...един пациент пък искаше да си прави операция на вестибуларният апарат, колкото и да му струвало това...

 Проблема често изобщо не е там, където го търсят. И затова и на сто изследвания да отидете - няма нищо да открият. Защото медицината в 59% от случаите казва: Етиология... неизвестна.

   Хомеопатите го търсим на  съвсем друго място, откриваме го и... го лекуваме.


  

# 3
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Извинявам се, но ще използвам темата да питам и аз за моя проблем.
Казват, че прилошаването ми се дължи на вестибуларния апарат.
Когато се возя в кола, автобус и всякакви видове транспорт с изключение на влак, ми прилошава ужасно и повръщам , почти винаги. Ако има завои, положението става кошмарно. А и да няма много, движението газ-спирачки ми действа отвратително. Даже и градско не мога да се возя. Казвали са ми, че ако шофирам аз този проблем ще отпадне, но засега нямам такъв вариант.
Пробвала съм няколко вида медикаменти - куколин, деган и още някакви, ментови бонбони, лукчета, дъвки - винаги - никакъв ефект. Преди години ми помагаха едни хапчета - аерон или айрон, но отдавна са спряни от производство.
Някой може ли да ми помогне?

# 4
  • Мнения: 936
Ми да споделя и аз - имах няколко припадъка, единия от които директно назад (нали вестибуларния апарат е отзад). Оттогава губя равновесие, ако застана права, с прибрани крака и си затворя очите; за пътуване с кораб да не говоря - отвратително изживяване.
Не знаех, че има лекарства и за това. Те какво точно `лекуват` или на кое влияят?

# 5
  • у дома
  • Мнения: 708
има едно лекарство Дименхидринат мисля че се казваше - силничко е.

За морска болест е чудесно, но при дълъг път. Пресъхва ти устата и те приспива и нищо не усещаш. Но за шофьори не става.

Бетасерк - да, хем било безвредно, хем много ефикасно при проблеми с равновесието. Било е разработено за космонавтите първоначално.  Peace


# 6
  • Мнения: 75
Преди години лекувах моите световъртежи с Дименхидринат, но не само, че не се чувствах по-добре, но се влошавах. Сега години след като започнах лечение с хомеопатия нямам никакви световъртежи. Понякога само ми е отпаднало от умора. Но това е нормално. След като изчетох много литература, учейки в хомеопатичният курс разбрах, че световъртежа е само следствие на някаква стресова или неблагоприятна ситуация в живота, която не сме успяли да я приемем спокойно или да я надживеем. Защото не е пролема във вестибуларният апарат, а в психическото и емоционалното ни състояние. Когато проблемите ги осъзнаем и надживеем, те си заминават. И настъпва относително здраве.

# 7
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Като чета Homeopat, все едно за мен е написано. Преди години, като студентка, бях започнала да получавам силен шум в ушите и виене на свят, отпадналост - на някакви периоди, без логика. Имаше дни, в които не можех да стана сутрин, а звуците в главата ми бяха много неприятни. Правиха ми пълни изследвания, въртяха ме на стол, изследваха ми реакциите и заключиха, че имам отоневрологичен синдром и ако не лекувам вестибуларния апарат скоро няма да мога да стоя изправена. Купих си лекарствата, с майка ми прочетохме указанията и страничните действия и се изплашихме много сериозно и ... не пих нищо.
Спрях цигарите (не че съм била голяма пушачка), заминах на стаж в едно планинско градче и по цял ден седях навън, на чист въздух, с разходки в гората и пълен релакс. И всичко остана там, просто се оказа, че с възстановяване на психическото равновесие проблемите изчезнаха. Колкото и да ме уверяваха лекарите, че това е временно състояние, повече проблеми не съм имала - 20 години оттогава. Всичко е в съзнанието на човека.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 098
Подкрепям мненията.  Hug Причината не е вестибуларния апарат. Той е само отговора на причината.  Има нещо, което предизвиква и провокира проблемите, световъртежите, гаденето и дискомфорта. Ако го намерите и го преодолеете и страничните признаци ще изчезнат.

Повечето хора не можем да се справяме сами и търсим помощ. В момента това са хомеопати, холистични медици, психолози донякъде. Но трябва да се отиде, да се премине през разговор, да се определи и локализира първопричината на проблемите и да се даде методиката на лечение. При всеки си има собствена и различна причина. Не може да се обобщи.

Тук можем да ви посъвметваме само къде да отидете и от кой и от какво сме имали полза.

Общи условия

Активация на акаунт