Мнения за 6 ЦДГ Шарл Перо (София)

  • 17 665
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
По-добре го запиши в Коледарче.
Защо?Има ли нещо което те притеснява в 6ЦДГ?

# 16
  • София
  • Мнения: 434
Здравейте! Не знам нищо конкретно за градината, но отвън изглежда много зле. Близо е до Факултета, очаквайте повечко ромчета.

# 17
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
feel the rush няма  толкова ромчета както си мислиш.Има детска градина и ясла в квартала,където са съсредоточени само ромчета.От 3те групи в които имам познати/включително и нашата/няма нито едно.

# 18
  • София
  • Мнения: 196
Детенце се е класирало за тази градина, но аз имам желание да сме в 54 ОДЗ в Красна поляна - 3 част. Ако има някой , чието дете е набор 2007 и посещава 54 ОДЗ желание и има желание да се разменим, нека се свърже с мен по мейл. Благодаря!

# 19
  • Мнения: 771
Това, че е до ромската махала, не означава нищо!! Малко по-нагоре си е ромската ДГ. Освен това какво значи "не изглежда добре"! Не е така. Чудесен двор.През лятото е рай. Вътре не съм влизала отдавна /детето ми беше там преди години/. Помещенията са идеални. Има супер салон и т.н.т. Когато детето ми беше там, бях изумена от безхаберието на учителките. Дори мога да твърдя, че едната така и не я видях.Все лелка ми даваше детето. Тогава беше много симпатична директорка, но явно -кротка. Сега директорката е "страхотия". Много държи на добрата работа.Авторитета на 6-та ДГ доста се издигна. Коледарчето също е добро. Бих казала, че ако ги сравняваш, избери по това коя ти е по-удобна. Иначе и двете са добри. Зависи и при кои учителки си.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 789
Побутвам темата, въпреки че отдавна никой не е писал в нея.....
Ще се радвам да чуя отзиви за въпросната градина Peace Мнения, коментари......
Алекс наесен, живот и здраве, ще е в 1-ва група, така че всяка споделена информация ще ми е от полза Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 196
Радвай се, че са ви приели. Ние тази година ще сме втора група и за сега съм много доволна от госпожите и от отношението. Всички са много мили, а и медицинската сестра е много готина. Когато има болни деца ги връща още от сутринта. Това на мен ми допада, защото по този начин се взимат превантивни мерки да не се разболяват и останалите. Винаги има и изключения, да е пропуснала някое дете, но все пак жената надлежно си върши работата много добре . Също така съм много доволна и от госпожите. Много усмихнати и мили.
Хубавото е че винаги има дежурна група и градината в 7 часа винаги е отворена и приема деца. Също и след 6 вечерта децата оставят в дежурната група до 7. Така, че няма да имаш притеснения с воденето и взимането, ако работа ти е далече. Ако нещо друго те интересува, питай Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 3 789
Нели, благодаря за изчерпателния отговор.
Живеем едва ли не в градината, т.к от балкона виждам какво се случва в двора, но има и неща, които ме притесняват, още повече че са споделени от няколко майки, чиито деца са в градината и това, което са ми споделили съвпада с казаното и от други, та ще видим..... Имам далечни наблюдения върху някои госпожи и част от персонала, но друго си е като детето е вътре и човек има преки и лични наблюдения и контакт.
Прави ми впечатление, че мацката от охраната - русичката, е готин човек, както и някои госпожи.....
Иначе да, работата ми е на другия край на София, работя до 18ч и ако баба й не склони да я прибира надвечер, по-рано от 18ч45  няма да мога да я взимам....

Вие в кой квартал сте, току-виж може и да се познаваме, без да знаем Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 196
Привет отново! Кажи какво те притеснява и какви опасения те мъчат? Какво си чула от другите майки? За съжаление нямам наблюдения върху тези учителки, които сега ще бъдат на вас, а миналата година са били на 4 - та група и не мога нищо да споделя. Ние сме при Вълкова и Христова и към тях нямам никакви забележки. Единствено, че Христова повече отсъства, защото излиза в болнични, но сигурно нещо беше закъсала жената. Тогава децата се поверяват на грижите на лелката им и това е единственотол което ме дразни, защото по закон  мисля, че това е недопустимо Единствено, ако много ме ядоса ще си пусна жалба в общината. Иначе аз имам и по-голямо момиченце, но с него не съм била в тази градина и затова не мога да кажа повече. Дворът го знаеш и е прекрасен за игра. Доста ги извеждат навън, което е добре. Също така зимата е топло вътре и не трябва да се обличат много дебело дечицата. В началната група докато са по - малки, както беше моята миналата година, ги слагат в по-малките стаи и креватчетата са свалящи се. Ето защо им е малко тясно, но пък стаите са ремонтирани и си е ОК.
Иначе ние сме в 3-та част откъм стадиона, но току виж се запознаем на есен Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Нели, за това че ги извеждат съм напълно съгласна - току-що чух гласчетата им, вече са навън. Следобяд също още в 15ч40 са навън, което ми се струва малко раничко, кога стават, кога закусват, но...е факт.
Това, че използват всеки един момент да ги извеждат ми харесва, като изключим, че зимата в студеното време и то когато имаше вятър също бяха навън - това пък не одобрявам. Съседчета все бяха болни тогава - две дори направиха бронхопневмония. При минусови Т и вятър- те пак навън......
В сегашната ясла, която Алекс посещава пък ги извеждат рядко - дори и при много топло време, което пък граничи с друга крайност, ама .......здраве да е.

Това, което чувам от няколко майки вече е, че в тази жега децата на обяд си лягат с....чорапките #Crazy Госпожите и лелите не искали да им пипат краката, въпреки, че по-големките трябва да могат самички да се обслужват, Алекс всичко си прави самичка Peace

# 25
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Това за чорапките е вярно.Ако детето не може да си ги обува/събува/ никой не се наема да го направи вместо детето.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 789
Това за чорапките е вярно.Ако детето не може да си ги обува/събува/ никой не се наема да го направи вместо детето.
Какво значи не се наема? Thinking newsm78 Ами като са още малки и имат нужда от малко помощ.......никой не се наема да помогне на едно малко дете, да му покаже пътя в живота, как се случват нещата, така ли? Thinking #Crazy Факт е, че и родителите трябва да се занимават, но нали затова е персонала там - не да си разхождат тоалетите, а да помагат на децата Crossing Arms
Но...както вече съм казала - тази професия не е за всеки Naughty

# 27
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Мишле такова е положението.Обяснението е,че чорапките са мръсни и им е гадно.Също така ако почнат да обуват чорапките на всички деца много време щяло да мине.Не се пали за такива неща,още какво ще ти видят очите......

# 28
  • София
  • Мнения: 3 789
Мишле такова е положението.Обяснението е,че чорапките са мръсни и им е гадно.Също така ако почнат да обуват чорапките на всички деца много време щяло да мине.Не се пали за такива неща,още какво ще ти видят очите......
Квачки!  #2gunfire Не ги е срам! А дали се поставят на мястото на родителите, че по същия начин може би постъпват и с техните деца......ама а дано, дано....... Crossing Arms

Е ти сега много ме успокои.  Peace #Cussing out  Ще ми е интересно да съм подготвена предварително за другите простотии, които мога да очаквам. Пиши на ЛС, ако искаш, да не спамим темата, че стана много........приятна Crossing Arms

# 29
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Мишле не се притеснявай.Има доста нередности,които ме дразнят,но една птичка пролет не прави.Не искам да те настройвам предварително и да заведеш детето предубедена.Когато започне новият сезон ще можем да обсъдим проблемите в темата.

Общи условия

Активация на акаунт