Псевдокартини

  • 3 086
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Какво мислите за тези "картини", които се продават в Бриколаж, Практикер и големите мебелни магазини? Бихте ли си окачили от тях на стената?
Питам най-чистосърдечно от позицията на човек, който не разбира твърде от интериор

# 1
  • Мнения: 377
И аз не разбирам от картини, но много харесвам Grinning
Не знам дали са "псевдо", щото са си картини. Но може би са нещо като "конфекция" в бранша. Аз ги възприемам по-скоро като интериорни. В смисъл, че ги купуваш, за да ти паснат на интериора, а не защото си почитател на даден художник или стил в изкуството.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Някои от тях са репродукции на известни художници. Няма какво да се лъжем - Шагал не мога да си позволя по друг начин. Тоест ако по принцип ви харесва художника си слагате репродукция в рамка. Аз съм се прицелила в една-две картини, които много харесвам и мисля скоро да си ги сложа на стената.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Бих си окачила ако някоя много ми хареса и ми подхожда на интериора.  Peace

# 4
  • Мнения: 100
Картините са ми слабост. Имам във всяка стая, всички са мои произведения, правени така, че да ми пасват на съответния интериор. Иначе - да, има и хубави по магазините, особено тези абстрактните с метални ефекти.

# 5
  • Мнения: 227
Не знам дали са "псевдо", щото са си картини. Но може би са нещо като "конфекция" в бранша. Аз ги възприемам по-скоро като интериорни. В смисъл, че ги купуваш, за да ти паснат на интериора, а не защото си почитател на даден художник или стил в изкуството.

Ммм, не ми се струва, че могат да се нарекат картини, защото нито са нарисувани, нито дори са прерисувани. 
Един вид, като тапет в рамка Simple Smile


 

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 384
Това са така наречените "принтове" на картини - шедьоври или такива на известни автори. Могат да освежат интериора. Аз ги оглеждах за офис, но се въздържам засега. Точно като фототапет, ама в рамка.  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 008
Не знам дали имате предвид
това,
но винаги съм казвала,че не бих си сложила плакат за
100лв от АЙКО,а се оказа,че сега много си го харесвам.

# 8
  • Мнения: 5 710
По-скоро не. Никога не съм харесвала нищо в такива магазини.
Не заради стойността, а заради това, че не ми харесват.
Иначе нямам нищо против постери и т.н. ...

# 9
  • Мнения: 377
Цитат
Не знам дали имате предвид
това,
Супер! Аз много харесвам и плакати със стари реклами.

# 10
  • Мнения: 227
Не знам дали имате предвид
това,
но винаги съм казвала,че не бих си сложила плакат за
100лв от АЙКО,а се оказа,че сега много си го харесвам.

И аз много ти го харесах Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 800
трябва много да ми хареса и да ми се вписва в обзавеждането, до сега не съм попадала на такава Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 885
Имам чувството, че китайците са измислили сравнително механизиран начин за рисуване на картини.

Картините в къщи, а и на роднините  ги рисувам аз. Сега съм се презатрупала леко и ще започвам да ги продавам като свърша ремонта.
Цените няма да са по-високи от тези във въпросните магазини. Нещо като - цени по материали, а аз рисувам с едни от най-хубавите бои, които издържат години и без стъкло и върху пряка слънчева светлина.
Точно това си мисля, че може да е разликата. Ако са рисувани с кофти бои, бързо ще променят цветовете си. Някои дори се ронят (маслото след време)

# 13
  • Мнения: 846
Аз обожавам картини,  не мога да си представя интериор без картина. Жалко, че вкъщи винаги трябва да се боря, за да си окача нещо  Laughing
Иначе по темата, бих си купила отвсякъде картина, стига да ми хареса  Peace

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 10:34 от jalana

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Сега съм се презатрупала леко и ще започвам да ги продавам като свърша ремонта.

Дай да видим нещо. Може да ти се отвори пазар от тук  Wink

Общи условия

Активация на акаунт