Искам мнението ви - канят на рд само едното ми дете??

  • 12 217
  • 176
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 555
baibibi, въпрос / не заяждане/- ако детето не може да бъде придружено от майка, да не ходили на купон?

Ще отиде. Придружено от татко. А мама ще стои вкъщи да гледа бебето.

# 31
  • Мнения: 2 011
Смятам, че е нормално да се покани само едното дете с майката, ако домакинята е преценила, че всички деца ще са под този знаменател. Нищо притеснително няма да организираш парти само за деца, които са на възрастта на рожденика и които да бъдат придружени от майките си, а не от баби, дядовци, лели, чичовци, учинайковци и бог знае още колко рода с тях. В края на краищата празникът е за този, който има рожден ден, а не за всички братчета, сестричета, братовчедчета на гостите и съответно за една тълпа, придружаваща детето.
Не се обиждай, но наистина не виждам какво ще прави едногодишно бебе на купон за петгодишни, а също така и каква работа има един татко, ако всички останали деца са придружени само от майките си.
и аз подкрепям това!  Peace
baibibi, въпрос / не заяждане/- ако детето не може да бъде придружено от майка, да не ходили на купон?

Ще отиде. Придружено от татко. А мама ще стои вкъщи да гледа бебето.
и  с това !  Peace
 Излишно е да се натоварваш и да  се вкарваш  в някакви  филми !   bouquet

# 32
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не бих се обидила.
Ще отида с едното дете, което е поканено.
Разликата във възрастта, предполагам, е била определяща за поканата в този случай.

# 33
  • Мнения: 5
Смятам че това не е редно това семейство според мен е доста нетактично. Аз също имам 2 деца на 5 и на 1 година и винаги са били канени и двамата на РД независимо дали на големи деца или на малки. Ако на мен ми се случи такова нещо едното ми дете да бъде пренебрегнато то аз със сигурност няма да пусна и другото. Не знам какво ще решиш да правиш но никога не разрешавай някой да дели децата ти. newsm10 thumbsup yes

# 34
  • Мнения: 3 804
Според мен имат право -купонът е за по -големи деца.Дори и те да имат дете на възрастта на твоето по -малко ,то си е тяхно.Моите големите са породени и като по-малки бяха като скачени съдове,но и приятелчетата им бяха едни и същи.Сега вече в пуберитета всяка си има компания и канят и биват канени по отделно. Peace

# 35
  • Мнения: 4 841
Не знам какво ще решиш да правиш но никога не разрешавай някой да дели децата ти. newsm10 thumbsup yes

Децата не са близнаци. 4 години в детска възраст е доста сериозна разлика. С течение на времето сами ще се "разделят". Най-малкото, едното ще ходи на училище, а другото - още на градина... Ще имат различни приятели, и това е нормално, защото са отделни индивидуалности.
В подобна покана няма нищо обидно и нетактично. Нетактично е обратното - да искате познатите ви да изпитват еднакви чувства и към двете ви деца. Няма как да стане.

# 36
  • Мнения: 3 367
Namiрам го за абсол.нормално и приемливо,особено за рд от у-ще/градина където хората дори не знаят че имаме 2ро дете.Уважавам личното време на децата ни,не са гербви марки залепени,всеки си има среда и приятели. Делим се-миналия уикенд аз ходих на рд с дете 2, бащата на
куклен театър с дете 1, всички доволни.

# 37
  • Мнения: 116
Мисля , че не е необходимо толкова да се притесняваш за поканата. Сигурно си имат техни основателни причина за да постъпят така, ние не можем да ги знаем но със сигурност са важни за тях. По- удобно ще е и за теб, когато баткото играе, ти ще си свободна и ще можеш да се отпуснеш, а не в този момент да се занимаваш с малкото. Таткото така ще има причина да прекара време с малкото, сигурно и те ще си прекарат добре. Не изпадай в подробности, а гледай да си прекарате добре. Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 2 901
Привет, харесва ми темата!

Преди 1 месец бяхме канени на рожден ден - детето ставаше на 5 години, обадиха се да поканят голямата ми дъщеря (на 4,5), а малката не я споменаха. Не само ми се стори нормално, ами и въобще не се замислих тогава. По-късно, като планирах нещата, се усетих за малката (1,3 г) и въбще не се чудех какво ще правя с нея - знаех, че ще я дам на баща й да я гледа. Приятелката ми (с деца на 5 г и на 9 месеца) отиде с двете, но второто си е бебе, което просто си върви към майката, докато моето дете на година и нещо, си е живо човече и сметнах за неразумно да я заведа: първо, партито щеше да е съборазено с големите деца, игри, хапване; второ, в детския център се плаща на дете, т.е. не знам как щях да озаптя малката да не влиза да играе с големите, за да не навлека на домакинята още разходи.

Подчертавам - никой нищо не ми беше казвал, решението си взех сама, но наистина щеше да ми стане много неприятно, ако бяха подчертали, че и натъртили да не водя другото си дете, че и да ми подчертаят на кого да го дам. На детски рождени дни ходим в камерен състав - аз и детето, без бащата, освен ако нямаме изрична, изрична, изрична покана да отидем всички заедно. По казуса на авторката -  смятам, че е можело да кажат "Каним теб и Мими (да речем, гоямото ти дете). Ще има тематично парти, което е за възраст 4-6 години" и с това да изчерпят въпроса за това кой е поканен, кой не е. Винаги звучи наприятно, когато в поканата се съдържа забрана за някой.

Обаче един друг случай, поканиха ни на погача на едно бебе на много близки хора. Знам, че се ходи по женски много добре. Обаче се обадиха изрично да ми напомнят за поканата и да ми кажат, че искат да отида без децата, защото ще идват 15 гости и ако доведа и децата ще стане голяма тарапана, та да ги оставя на баща им. Не знам какво мислите вие по този въпрос, но аз смело отказах поканата. Децата ми на гости не се държат като възрастни, а като деца - да, по-палави са от възрастни хора, но доколко тарапаната ще е по-голяма при 15 жени, които са вече факт. Децата можеше въобще да нямам на кого да ги оставя, ние баби тук нямаме. Казах, че ще говоря с мъжа ми и ако не се разберем за децата, просто няма да отида - по-добре 14 гости, отколкото 15+ 2 деца. Прие се. Казах, че очаквам да ме разберат, така както и те очакват ние вече да проявяваме разбиране. С появата на всяко дете родителите се изменят, променят навиците си, отношенията си с хората и очакват всички да се съобразяват с тях. Нека поканата да е тяхна и да очакват да се съобразявам, обаче да очакват, че и аз имам очаквания за съобразителност.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 210
Като се сетя как рева дъщеря ми на погачата при десетина жени гости, само 2 деца биха ми липсвали  Grinning

# 40
  • Мнения: 15 292
Не знам какво ще решиш да правиш но никога не разрешавай някой да дели децата ти. newsm10 thumbsup yes

Децата не са близнаци. 4 години в детска възраст е доста сериозна разлика. С течение на времето сами ще се "разделят". Най-малкото, едното ще ходи на училище, а другото - още на градина... Ще имат различни приятели, и това е нормално, защото са отделни индивидуалности.
В подобна покана няма нищо обидно и нетактично. Нетактично е обратното - да искате познатите ви да изпитват еднакви чувства и към двете ви деца. Няма как да стане.



Абсолютно вярно. Дори близнаците се разделят и всеки си има приятели и среда, на които държи и не се меси при другия.
Обаче на мен ми стана странно броя за подаръците и гостите. Моите деца са близнаци и някой от приятелите на сина носят подарък само на него. Те не са съученици, нито се познаваме с родителите. За мен това е съвсем нормално и логично, както и за децата ми. Никога не ми е минавало през ум колко струва, колко са и т.н. подаръците. РД се прави за детето и приятелите му.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 901
Като се сетя как рева дъщеря ми на погачата при десетина жени гости, само 2 деца биха ми липсвали  Grinning

Моите пък не реваха, но под секрет да кажа, че ги показах само за малко - въобще не им е мястото на бебетата сред гостите толкова дълго време. Нито е здравословно за тях, нито им е комфортно на тази възраст сред чужди хора. А съм забелязала, че като стане джангър, децата са по-тихи от големите хора, които в стремежа си да дадат съвет и да помогнат, създават повече напрежение...  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 861
...Ако на мен ми се случи такова нещо едното ми дете да бъде пренебрегнато то аз със сигурност няма да пусна и другото. Не знам какво ще решиш да правиш но никога не разрешавай някой да дели децата ти. newsm10 thumbsup yes
Виж сега, позицията ти е прекалено "принципна", за да бъде уместна! Аз също имам подобно изискване за "неделене" на децата ми, но то се отнася към самата мен, към баща им и към най-близките (баби и дядовци). За останалия свят децата ми са отделни, самостоятелни личности и всеки има право да ги възприема според своите виждания и според техните "качества". Всичко останало е натрапване и излишни нерви и "обиди"... И пак повтарям, нека уважаваме поне малко и чуждите мотиви, колкото и да не съвпадат с нашето възприятие!

# 43
  • София
  • Мнения: 12 555
...Ако на мен ми се случи такова нещо едното ми дете да бъде пренебрегнато то аз със сигурност няма да пусна и другото. Не знам какво ще решиш да правиш но никога не разрешавай някой да дели децата ти. newsm10 thumbsup yes

Хмммммм много интересно. Ти като си поканена на рожден ден от твоя приятелка водиш ли брат си/сестра си с теб?

# 44
Благодаря ви момичета, за мненията.
В крайна сметка съм обидена, не мога да кажа защо точно, но този път няма да отида.
Можеха да не уточняват за малкото, аз щях да се сетя да не го взема.
И те са идвали в нас, казвам, стоели са досреднощ, водили са си децата, събуждали са ми бебето - не съм се оплаквала. Идвали са дори кашлящи и бацилни.
Въпроса е принципен. А и да бяхме отишли всички, нямаше да ги охарчим толкова, аз лично торта не ям и нямаше и да пробвам.
Няма да има никакви игри, специални, питах. Няма нищо замислено.
Няма да ходя.

Общи условия

Активация на акаунт