подреждате ли мислено чужди разхвърляни или кичозни къщи?

  • 12 613
  • 154
  •   1
Отговори
Здравейте,пускам тази тема с надеждата,че има и други хора като мен,направо педанти на тема чистота и ред...Като ме поканят на гости в къща,където не е чисто,разхвърляно е или е кичозно, в буквалния смисъл започва да ме боли глава и започвам да подреждам и чистя мислено,направо не чувам и не виждам какво се случва около мен,а съответните със съответните хора започвам да преусмислям отношенията си...Много е неприятно това,но просто от вътре така го чувствам.Случвало ми се е да не искам да вляза на места,които ми се струват нечисти,а за жалост в чужбина/западна Европа/ домовете не са от най-чистите и подредени.Както се казва навън им е чисто вътре кочина...

# 1
  • Мнения: 465
 smile3517 Не... никога не ми е хрумвало дори да подреждам мислено. Едвам в реалността се преборвам с това.  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 841
Педантичния стремеж към чистота и ред и соматичната му проява (главоболие), говорят за доста сериозен психологичен проблем. Консултирала ли си се някога със специалист?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 190
Педантичния стремеж към чистота и ред и соматичната му проява (главоболие), говорят за доста сериозен психологичен проблем. Консултирала ли си се някога със специалист?
Надали се е консултирала или би се консултирала.
Явно се гордее с това си качество  Twisted Evil

# 4
ами мисля за нещо като психотерапия,защото май наистина това не е шега,благодаря ти за съвета,май съм за здравния форум Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 841
ами мисля за нещо като психотерапия,защото май наистина това не е шега,благодаря ти за съвета,май съм за здравния форум Rolling Eyes

Дано не прозвучи като реклама, но ето място, където биха ти помогнали  Peace

# 6
Ами то всяка препоръка е своеобразна реклама,така че не се притеснявай,ще погледна сайта,благодаря:)

# 7
  • Мнения: 75
Не знам защо хората приемат стремежа ти за подреденост -психичен проблем.Това е само част от теб.Както специалистът по вътрешен дизайн, влизайки в едно помещение си предствя как би го преустроил така си и ти.Няма нищо лошо.В крайна сметка хората обичат да се чувстват сигурно и спокойно и именно затова мислено подреждаш това място за да получиш чувство за сигурност и хармония.Все едно да кажете, че пушачите са с психични неразположения.

# 8
  • Мнения: 2 134
Аз още от антрето разбирам дали ще ми е приятно в този дом,без да влизам и забелязвам хора и предмети.За мен ,енергията,която излъчва човека се предава и на домът му.Ходя само там,където съм в комфорт със себе си.Мина времето когато правех някои неща от куртоазия.

# 9
  • Мнения: 1 008
хора като мен,направо педанти на тема чистота и ред...Като ме поканят на гости в къща,където не е чисто,разхвърляно е или е кичозно, в буквалния смисъл започва да ме боли глава и започвам да подреждам и чистя мислено
Аз до тук разпознах себе си.
Не мисля,че това е заболяване. Peace

# 10
  • Мнения: 1 567
.....Като ме поканят на гости в къща,където не е чисто,разхвърляно е или е кичозно,... и започвам да подреждам и чистя мислено,....

Хм, и аз така. Само, че не ме боли глава.
Единствения ми кошмар, е, ако ми се наложи да отида до тоалетна... Sick
И се чудя как по-тактично да откажа почерпка, щото чашите и приборите са...майка плаче...... Sick Sick Sick Sick

# 11
  • Мнения: 167
Здравейте,пускам тази тема с надеждата,че има и други хора като мен,направо педанти на тема чистота и ред...Като ме поканят на гости в къща,където не е чисто,разхвърляно е или е кичозно, в буквалния смисъл започва да ме боли глава и започвам да подреждам и чистя мислено,направо не чувам и не виждам какво се случва около мен,а съответните със съответните хора започвам да преусмислям отношенията си...Много е неприятно това,но просто от вътре така го чувствам.Случвало ми се е да не искам да вляза на места,които ми се струват нечисти,а за жалост в чужбина/западна Европа/ домовете не са от най-чистите и подредени.Както се казва навън им е чисто вътре кочина...

На мене не ми се е случвало, но не съм и била в домове, които са цитирам "кочина"  Thinking ...

# 12
  • Мнения: 2 759
                            Аз дори немислено съм подреждала, добре че съм попадала на разбрани хора и не са ме гонили  Blush. 'Искаш ли да ти помогна?'... Независимо какво ми отговарят - правя каквото съм си наумила  Whistling. Не (много) нахално, разбира се, струва ми се че елегантно подхождам, а и се съобразявам дали мога да си го позволя. Но не ме е боляла глава досега.

# 13
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Разбира се, че подреждам, а  и си нося антибактериални кърпички и забърсвам столове, маси, посуда - каквото докопам! Понякога когато домакините не са в стаята им размествам мебелите и прибирам нещата, които ми се струват не на място. Чудно що ли рядко ме канят?
  Шегувам се, всъщност съм доста разхвърляна, та ако дойдеш у нас можеш да поподредиш, няма да ти се разсърдя.

# 14
  • Мнения: 1 800
Не ми се е слу4вало да искам да 4истя къщата на някой, но ми се е искало да ги ре-декорирам Laughing Даже в темите за показване в Наш дом, понякога се хващам като гледам снимките  да си мисля, ако беше такъв цвят стената, ако се прибере това от шкафа и тн, би било по-добре. В такива слу4аи бързо излизам от темата, тоест вси4ко е още под контрол Joy

красива белла,съгласна съм до някъде с теб, но понякога е самото жилище, не как е обзаведено. Аз се местя 4есто и си нося вси4ки мебели с мен, но е имало места, в които никак не ми е било уютно, без зна4ение колко се старая и какво правя. В такива моменти едва съм из4аквала да изте4е договора за наема и да се махна от там.

Общи условия

Активация на акаунт