Работа на кораб, круиз

  • 344 329
  • 842
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 279
Здравейте!
Имам въпрос,тъй като се притеснявам за приятелка.
Тя е одобрена за waiter  в една от круизните комании за САЩ.Има план на този или на следващ рейс за търси начин да ''слезе'' за постоянно в Щатите.
Има ли вариант изобщо,който да е легален?Защото тя е готова и нелегално да слезе,само и само да е Там.
Благодаря ви предварително.
има вариант да смени статус с учене.но до там.
другият вариант е да се омъжи за някой който има зелена карта или паспорт.

# 781
  • Мнения: 25 888
Как точно от корабна, тоест транзитна виза ще смени статус със студентска?!
Само брак е вариант и то нелесен, корабната C1/D виза не позволява оставане в САЩ по никакъв легален начин. Пътя е излиза от страната, кандидатства за друга виза и така влиза наново. От кораба може да стане само беглец, и те ги хващат супер бързо и следва депортиране плюс черен печат.
 На всеки кораб в близост до вход/ изход за екипажа има списък със снимки на такива хубавци, решили да по останат. За определен период върху снимката пише: издирва се, след време пише- открит и депортиран. За моя радост не съм виждала българи, по често са филипинци, китайци, индийци...

# 782
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Мда потвърждавам.

# 783
  • Мнения: 279
Как точно от корабна, тоест транзитна виза ще смени статус със студентска?!
Само брак е вариант и то нелесен, корабната C1/D виза не позволява оставане в САЩ по никакъв легален начин. Пътя е излиза от страната, кандидатства за друга виза и така влиза наново. От кораба може да стане само беглец, и те ги хващат супер бързо и следва депортиране плюс черен печат.
 На всеки кораб в близост до вход/ изход за екипажа има списък със снимки на такива хубавци, решили да по останат. За определен период върху снимката пише: издирва се, след време пише- открит и депортиран. За моя радост не съм виждала българи, по често са филипинци, китайци, индийци...

не ми се впускаше в подробности.Който има желание, кураж и може да прежали 15-20 години без да види роднините си и някоя друга хилядарка,то със сигурбост ще намери начин.По-добрият вариант е женитба.
да ,с С1/Д виза имаш само 30 дена престой легален в сащ,за това може да ти издадат писмо от кораба   за да кандидатсваш за туристическа б1/б2,веднъж влезеш ли с туристическа имаш право да смениш статут със студентска.много от българите тук така правят.
А що се отася за нелегалните,то тук е раят за тях.Тук нелегалните не са криминал,и никой не ги търси да ги затваря(както е в европа).Единствено  можеш да се притесниш да не те хванат имиграционни ако си направил катастрофа или нещо нелегално.не е лесно.

# 784
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Имам въпрос,тъй като се притеснявам за приятелка.
Тя е одобрена за waiter  в една от круизните комании за САЩ.Има план на този или на следващ рейс за търси начин да ''слезе'' за постоянно в Щатите.
Има ли вариант изобщо,който да е легален?Защото тя е готова и нелегално да слезе,само и само да е Там.

Къде е проблема!
Десетки и стотици хиляди има нелегално ТАМ!
Легалното си е ясно- зелена карта.
Третия по големина български град е Чикаго - над 300 000.Легалните са под 10 %!

# 785
  • Мнения: 25 888
Така де, но да не лъжем кандидат имигрантите че от корабна виза могат да останат в САЩ легално, защото не може. Също така и ако си влязал със C1/D, е много трудно да успееш да вземеш В2 виза без да напускаш страната,първи контракт е невъзможно. Много рядко HR съдейства на някой от екипажа да вземе такава виза и това е често част от работата, например налага се да отиде на конференция в Маями и да остане там няколко дни, фирмата съдейства за издаване на туристическа виза.
Относно емиграцията, в посолството в София дават моряшките визи без проблем, но това не означава че не проучват човека и при най малко съмнение в намеренията му могат да откажат виза.

От туристическа към студентска, мой познат беше направил схемата, преди 2 години кандидатства за туристическа виза идеята беше да отиде при леля си от там да запише да учи и да смени статут, и работа му бяха уредили, да но му отказаха виза. Наскоро пак кандидатства този път беше добре подготвен отиваше да придружи баба си в САЩ. На бабата дадоха 10 годишна виза на него пак му отказаха. Така че и този номер вече трудно минава.

Остава разбира се лотарията, като най честен начин за легална имиграция.

# 786
  • Мнения: 279
Цитат
Така де, но да не лъжем кандидат имигрантите че от корабна виза могат да останат в САЩ легално, защото не може.
,а кой за какво излъга не разбрах newsm78
Да,с1д е лесно,виж б1/б2 на някой отказват,там вече не мога да кажа на базата на какво, но сигурност си има причина.
Ако сте с идея да ходите/останете в Америка,то по-добре със студентски бригади.

# 787
  • Мнения: 4
Как точно от корабна, тоест транзитна виза ще смени статус със студентска?!
Само брак е вариант и то нелесен, корабната C1/D виза не позволява оставане в САЩ по никакъв легален начин. Пътя е излиза от страната, кандидатства за друга виза и така влиза наново. От кораба може да стане само беглец, и те ги хващат супер бързо и следва депортиране плюс черен печат.
 На всеки кораб в близост до вход/ изход за екипажа има списък със снимки на такива хубавци, решили да по останат. За определен период върху снимката пише: издирва се, след време пише- открит и депортиран. За моя радост не съм виждала българи, по често са филипинци, китайци, индийци...

Здравете, надявам се да ми помогнете с опита си. Можете ли да ми кажете как стоят нещата за курсовете, които се провеждат на кораба за сертификатите за сигурност и безопасност - как преминава обучението и, ако тестовете не се преминат успешно, какво се случва? Освобождават човека от кораба и го връщат вкъщи, или тестовете се правят, докато човек издържи изпита? 

# 788
  • Мнения: 25 888
Тестовете са елементарни, никой не знам да са върнали от кораба, спокойна бъди.

# 789
  • Мнения: 4
Тестовете са елементарни, никой не знам да са върнали от кораба, спокойна бъди.


Благодаря ти, значи има надежда, защото имам близък на кораб, на първия текст за безопасност са го скъсали и са му казали, че след седмица ще повторят теста и ако пак не издържи - ще го върнат в къщи?!

# 790
  • Мнения: 25 888
Тестовете са елементарни, никой не знам да са върнали от кораба, спокойна бъди.


Благодаря ти, значи има надежда, защото имам близък на кораб, на първия текст за безопасност са го скъсали и са му казали, че след седмица ще повторят теста и ако пак не издържи - ще го върнат в къщи?!
Ями нещата са ясни, с един прочит се разбират, единствения му проблем е езика явно. Наблегни си на английския.
Да повтарят теста, но не вярвам да го свалят.

# 791
  • Мнения: 4
Тестовете са елементарни, никой не знам да са върнали от кораба, спокойна бъди.


Благодаря ти, значи има надежда, защото имам близък на кораб, на първия текст за безопасност са го скъсали и са му казали, че след седмица ще повторят теста и ако пак не издържи - ще го върнат в къщи?!
Ями нещата са ясни, с един прочит се разбират, единствения му проблем е езика явно. Наблегни си на английския.
Да повтарят теста, но не вярвам да го свалят.

Ще видим, благодаря ти.

# 792
  • Мнения: 5
Здравейте мога ли да попитам някой който е работил като сервитъор в ресторант на круизен кораб да разкаже малко по-подробно как минава един работен ден. Колко човека са на station, един station колко седящи места има, каква е работата на асистента, сервитъора и captain station в детайли. Колко е общия брой хора работещи в ресторанта(примерно кораба е за 4000 пасажера), колко сервитъора има, колко captain station и колко асистенти.
Благодаря

# 793
  • София
  • Мнения: 5 499
Здравейте мога ли да попитам някой който е работил като сервитъор в ресторант на круизен кораб да разкаже малко по-подробно как минава един работен ден. Колко човека са на station, един station колко седящи места има, каква е работата на асистента, сервитъора и captain station в детайли. Колко е общия брой хора работещи в ресторанта(примерно кораба е за 4000 пасажера), колко сервитъора има, колко captain station и колко асистенти.
Благодаря

Не съм работила на кораб, но наблюдавах сервитьорите като клиент на круизен кораб. С някои от тях си побъбрихме. Нон стоп на работа си бяха и ги менкаха между ресторантите.

# 794
  • Мнения: 4
Здравейте, бих искал да попитам по-опитните от вас за повече подробности. Някой работил ли е с агенция "Лъки-М"? В събота (23.05.2015) бях на интервю за работа на кораб за Carnival, като ASSISTANT/JR WAITERS, още на интервюто получих поздравително писмо за успешно преминато интервю и ми казаха да очаквам да получа договор до няколко седмици. Тъй като за първи път ще се качвам да работя на кораб, бих искал да попитам тези от вас които са работили на Carnival, общо взето каква е работата, какво се очаква, в какво се състоят ежедневните задължения и общо взето какво да очаквам реално когато започна, защото ми е пределно ясно че нещата не стоят съвсем така както ги описват агентите. Също така искам да попитам някой който е работил с тази агенция,читави ли са, някой заминал ли е да работи с тях, трябва ли да очаквам някакви скрити такси и комисионни в последния момент? Самото интервю беше с представител на Carnival, или поне така казаха, всъщност човека беше Българин, трябва ли да се притеснявам или е нормално и възможно представителя да е Българин? Общо взето, има ли измамени от тази агенция и има ли заминали с тях, за реална работа ли става въпрос или за измама? Ако има някой заминал с тази агенция, доволни ли сте, като за първоначално качване на кораб, тази фирма добре ли е и какви възможности открива за последващо качване на кораб след изтичане на договора? Благодаря предварително на всички отзовали се, ценя всеки отговор и съвет който бихте ми дали.

Общи условия

Активация на акаунт