Работа на кораб, круиз

  • 344 238
  • 842
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 9 991
Здравейте, след много лутане от пусто в празно да работя в България, реших пак да се качвам на кораб. Преди не съм се качвала с агенция. Имам 2 години опит като администратор рецепция в България, но съм на 37 години. Какви са ми шансовете да ме вземат на кораб като рецепционистка, не искам да чистя? Изглеждам добре, и по-малка от годините си. Говоря много добре английски, добре руски и малко гърцки езици. Благодаря предварително. И ако може някой да ми препоръча посредническа агенция.

# 796
  • Мнения: 1
Здравейте искам да попитам има ли възрастови ограничения за работа на круизен кораб
Благодаря предварително

# 797
  • Мнения: 4
Adelinda, можеш да провериш http://www.lucky-m.com/ . Аз се качвам чрез тях, моята братовчедка също се качи чрез тях.  Работят с Carnival cruise, но качват предимно за F&B департамента. Но все пак, ако си решила, консултирай се с тях.
Иначе искам да ти кажа,че абсолютно те разбирам и именно за това и аз реших да поема натам, защото тотално вече не наирам смисъл и стимул да съм тук. На мнение съм,че човек трябва да опита от всичко, независимо дали е хубаво/лошо. Никога не знаеш. Така или иначе, ако не му хареса, винаги може човек да се върне. От вкъщи никой няма да го изгони. Simple Smile  Hug Praynig

Успех!

# 798
  • Мнения: 4
Здравейте, както писах в предния си пост, на 23.05.2015г. бях на интервю в Русе, в агенция Лъки-М, на което бях одобрен. Вчера ми писаха че съм получил назначение за 30.09.2015г. на кораб Carnival Sensation. Казаха че са получили договор и писмо за назначение за мен. Моля тези от вас които са се качили чрез тази агенция за повече инфо. Въпросите ми са следните: Първо, след като сте получили инфо че сте назначени, кога си получихте и договорите и писмата за назначаване черно на бяло? Питам тъй като ми казаха че засега само ме уведомяват че имам назначение но не съм видял нито договор нито писмо. Второ, искам да попитам относно самия кораб, някой работил ли е точно на този кораб и какви са ви впечатленията? Това до колкото видях в сайта на компанията е от по-старите кораби, а и от по-малките им. Какви са условията на живот на този кораб за екипажа? И след като е от по-старите и по-малките, това означава ли че ще е по-евтин и следователно задължителния бакшиш ще е по-малък както и че пасажерите ще са по-неплатежоспособни и няма да има допълнителни пари към основната заплата?

# 799
  • Мнения: 9 991
Говорих с Лъки М по скайп, реши че са ми много претенциите и да не се разкарвам до Русе. Имали възрастова граница до 35 аз съм била на границата.  Mr. Green

Че езиците ми били малко, че едва ли не съм некадърна, че да ме видел лично да преценил, все едно той ще ме взема на работа. От друга агенция, поне ми обясниха, че повече вътрешно ги назначавали на рецепция. И като не съм искала да чистя, каза и до Русе нямало смисъл да се разкарвам.  Crazy Mr. Green

# 800
  • Варна
  • Мнения: 3 956
На няколко пъти стана въпрос , че първото качване на кораб е доста трудно , особено за хора със слаба езикова или професионална подготовка и в по напреднала възраст.По време на интервютата и разговорите със менинговите фирми в никакъв случай не изявявайте каквито и да е претенций , както е случая с Аделинда веднага ще ви отсвирят и не само няма да ви качат , но и въобще няма да говорят с вас.Кандидатите за работа на кораб не само са достатъчни , ами са прекалено много и менинг фирмите се чудят за какво да се хванат само и само да откажат , е разбира се ако им намажете обилно ските тогава е друго.Има и друго нещо - гледайте да се докопате до кораб по какъвто и да е начин и там вече доказвайте колко сте умни , работливи , красиви , дащни , и каквото се сетите и шанса да ви повишат е много голям.След като направите първи контракт нататък вече е лесно.

# 801
  • Мнения: 9 991
Ще пробвам и с други агенции в крайна сметка, ще се види дали моите претенции са много, без покритие, или неговата представа друга.  Peace  

Аз съм длъжна да се пробвам за нещо по-добро, ако не ще подвия опашка. Без да пробвам няма как да знам.

# 802
  • Мнения: 25 818
Здравейте, както писах в предния си пост, на 23.05.2015г. бях на интервю в Русе, в агенция Лъки-М, на което бях одобрен. Вчера ми писаха че съм получил назначение за 30.09.2015г. на кораб Carnival Sensation. Казаха че са получили договор и писмо за назначение за мен. Моля тези от вас които са се качили чрез тази агенция за повече инфо. Въпросите ми са следните: Първо, след като сте получили инфо че сте назначени, кога си получихте и договорите и писмата за назначаване черно на бяло? Питам тъй като ми казаха че засега само ме уведомяват че имам назначение но не съм видял нито договор нито писмо. Второ, искам да попитам относно самия кораб, някой работил ли е точно на този кораб и какви са ви впечатленията? Това до колкото видях в сайта на компанията е от по-старите кораби, а и от по-малките им. Какви са условията на живот на този кораб за екипажа? И след като е от по-старите и по-малките, това означава ли че ще е по-евтин и следователно задължителния бакшиш ще е по-малък както и че пасажерите ще са по-неплатежоспособни и няма да има допълнителни пари към основната заплата?
Каква позиция?
Сенсейшън е един от най смръдливите кораби на които съм била, от гледна точка на стаф мембър, за крю не знам какво да кажа. Подготви се да ползваш обща баня и тоалетна на етажа.
Мисля че е все още от Порт канаверал, и прави три и четири дневни круизи до бахамите, пасажерите са от по ефтините прав си за това.
Като първи контракт, много неща ще са ти нанагорнище но зависи само от теб, може и да се справиш и да те промотират.

# 803
  • Мнения: 9 991
Кандидатствах в един сайт директно, хем ми даде пейдж ерор 404, хем  благодара за апликейшъна. Сега наново ли да пускам, но на имейл се чудя. ??  newsm78

Thank you for your application.

PAGE NOT FOUND
404
We're sorry, but the page you were looking for doesn't exist.

Последна редакция: чт, 04 юни 2015, 13:03 от adelinda

# 804
  • Мнения: 4
Здравейте, както писах в предния си пост, на 23.05.2015г. бях на интервю в Русе, в агенция Лъки-М, на което бях одобрен. Вчера ми писаха че съм получил назначение за 30.09.2015г. на кораб Carnival Sensation. Казаха че са получили договор и писмо за назначение за мен. Моля тези от вас които са се качили чрез тази агенция за повече инфо. Въпросите ми са следните: Първо, след като сте получили инфо че сте назначени, кога си получихте и договорите и писмата за назначаване черно на бяло? Питам тъй като ми казаха че засега само ме уведомяват че имам назначение но не съм видял нито договор нито писмо. Второ, искам да попитам относно самия кораб, някой работил ли е точно на този кораб и какви са ви впечатленията? Това до колкото видях в сайта на компанията е от по-старите кораби, а и от по-малките им. Какви са условията на живот на този кораб за екипажа? И след като е от по-старите и по-малките, това означава ли че ще е по-евтин и следователно задължителния бакшиш ще е по-малък както и че пасажерите ще са по-неплатежоспособни и няма да има допълнителни пари към основната заплата?
Каква позиция?
Сенсейшън е един от най смръдливите кораби на които съм била, от гледна точка на стаф мембър, за крю не знам какво да кажа. Подготви се да ползваш обща баня и тоалетна на етажа.
Мисля че е все още от Порт канаверал, и прави три и четири дневни круизи до бахамите, пасажерите са от по ефтините прав си за това.
Като първи контракт, много неща ще са ти нанагорнище но зависи само от теб, може и да се справиш и да те промотират.
Благодаря ти за отговора, одобрен съм и имам писмо за назначение за позиция Assistant/JR Waiter. Потвърждаваш съмненията ми, и аз така гледах на клип че са по двама в каюта и две каюти ползват една обща баня. Би трябвало да се кача на борда на 30.09.2015 от порт Канаверал. Все още обаче не съм получил нито контракта да се запозная с условията нито писмото за назначение. Имаш ли представа дали ако поискам да ме сложат на друг кораб ще има резултат или няма смисъл да пробвам и да стисна зъби да избутам първия контракт?

# 805
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте, бих искал да попитам по-опитните от вас за повече подробности. Някой работил ли е с агенция "Лъки-М"? В събота (23.05.2015) бях на интервю за работа на кораб за Carnival, като ASSISTANT/JR WAITERS, още на интервюто получих поздравително писмо за успешно преминато интервю и ми казаха да очаквам да получа договор до няколко седмици. Тъй като за първи път ще се качвам да работя на кораб, бих искал да попитам тези от вас които са работили на Carnival, общо взето каква е работата, какво се очаква, в какво се състоят ежедневните задължения и общо взето какво да очаквам реално когато започна, защото ми е пределно ясно че нещата не стоят съвсем така както ги описват агентите. Също така искам да попитам някой който е работил с тази агенция,читави ли са, някой заминал ли е да работи с тях, трябва ли да очаквам някакви скрити такси и комисионни в последния момент? Самото интервю беше с представител на Carnival, или поне така казаха, всъщност човека беше Българин, трябва ли да се притеснявам или е нормално и възможно представителя да е Българин? Общо взето, има ли измамени от тази агенция и има ли заминали с тях, за реална работа ли става въпрос или за измама? Ако има някой заминал с тази агенция, доволни ли сте, като за първоначално качване на кораб, тази фирма добре ли е и какви възможности открива за последващо качване на кораб след изтичане на договора? Благодаря предварително на всички отзовали се, ценя всеки отговор и съвет който бихте ми дали.
Асистън уеитър , ама след минимум 1 контракт.Почваш от стафф мес и крюмес.Приготви се за яко бачкане и уи езика.Сервирането там няма нищо общо със сервирането тук.Късмет и здрав гръб ти желая.Инае Лъчо е стабилен. Затова не се притеснявай.Ще те качи на кораба. Mr. Green

# 806
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте, както писах в предния си пост, на 23.05.2015г. бях на интервю в Русе, в агенция Лъки-М, на което бях одобрен. Вчера ми писаха че съм получил назначение за 30.09.2015г. на кораб Carnival Sensation. Казаха че са получили договор и писмо за назначение за мен. Моля тези от вас които са се качили чрез тази агенция за повече инфо. Въпросите ми са следните: Първо, след като сте получили инфо че сте назначени, кога си получихте и договорите и писмата за назначаване черно на бяло? Питам тъй като ми казаха че засега само ме уведомяват че имам назначение но не съм видял нито договор нито писмо. Второ, искам да попитам относно самия кораб, някой работил ли е точно на този кораб и какви са ви впечатленията? Това до колкото видях в сайта на компанията е от по-старите кораби, а и от по-малките им. Какви са условията на живот на този кораб за екипажа? И след като е от по-старите и по-малките, това означава ли че ще е по-евтин и следователно задължителния бакшиш ще е по-малък както и че пасажерите ще са по-неплатежоспособни и няма да има допълнителни пари към основната заплата?
Каква позиция?
Сенсейшън е един от най смръдливите кораби на които съм била, от гледна точка на стаф мембър, за крю не знам какво да кажа. Подготви се да ползваш обща баня и тоалетна на етажа.
Мисля че е все още от Порт канаверал, и прави три и четири дневни круизи до бахамите, пасажерите са от по ефтините прав си за това.
Като първи контракт, много неща ще са ти нанагорнище но зависи само от теб, може и да се справиш и да те промотират.
Сенсейшън, Имаджинейшън,Селебретйшън все един дол дренки. С ддве думи талиги Mr. GreenМоме шока ще ти е голям.Вервай ми.Най-хубавия момент ще е настаняването в Мариот за тяхна сметка Mr. GreenПак казвам да ви е як гърба и дупето.Много работа преди заплащането беше супер.Сега идея си нямам как е.Обае ще видите свят , който при други обстоятелства само през чичо гУгъл ще видите. Mr. Green

# 807
  • Мнения: 25 818
Здравейте, както писах в предния си пост, на 23.05.2015г. бях на интервю в Русе, в агенция Лъки-М, на което бях одобрен. Вчера ми писаха че съм получил назначение за 30.09.2015г. на кораб Carnival Sensation. Казаха че са получили договор и писмо за назначение за мен. Моля тези от вас които са се качили чрез тази агенция за повече инфо. Въпросите ми са следните: Първо, след като сте получили инфо че сте назначени, кога си получихте и договорите и писмата за назначаване черно на бяло? Питам тъй като ми казаха че засега само ме уведомяват че имам назначение но не съм видял нито договор нито писмо. Второ, искам да попитам относно самия кораб, някой работил ли е точно на този кораб и какви са ви впечатленията? Това до колкото видях в сайта на компанията е от по-старите кораби, а и от по-малките им. Какви са условията на живот на този кораб за екипажа? И след като е от по-старите и по-малките, това означава ли че ще е по-евтин и следователно задължителния бакшиш ще е по-малък както и че пасажерите ще са по-неплатежоспособни и няма да има допълнителни пари към основната заплата?
Каква позиция?
Сенсейшън е един от най смръдливите кораби на които съм била, от гледна точка на стаф мембър, за крю не знам какво да кажа. Подготви се да ползваш обща баня и тоалетна на етажа.
Мисля че е все още от Порт канаверал, и прави три и четири дневни круизи до бахамите, пасажерите са от по ефтините прав си за това.
Като първи контракт, много неща ще са ти нанагорнище но зависи само от теб, може и да се справиш и да те промотират.
Благодаря ти за отговора, одобрен съм и имам писмо за назначение за позиция Assistant/JR Waiter. Потвърждаваш съмненията ми, и аз така гледах на клип че са по двама в каюта и две каюти ползват една обща баня. Би трябвало да се кача на борда на 30.09.2015 от порт Канаверал. Все още обаче не съм получил нито контракта да се запозная с условията нито писмото за назначение. Имаш ли представа дали ако поискам да ме сложат на друг кораб ще има резултат или няма смисъл да пробвам и да стисна зъби да избутам първия контракт?
Гледал си клипче от по нов кораб, на фантази клас кораб какъвто е СЕнсейшън, няколко кабини в крю ареата  ползват общи тоалетни,баня.
Първи контракт нямаш право на трансфер рикуест.
Ще избуташ първи контракт, няма къде да ходиш. Не се умира.
Повече ентусиазъм, желание за работа, позитивно отношение лъв всички и може и да те качат в рум сервис.

# 808
  • Мнения: 4
Благодаря ви за отговорите и насоките. Това че ще ме гърбят здраво го предполагах още преди интервюто, а и на самото интервю Лъчо ми го потвърди. Това което ме обърква обаче е следното. Когато бях в Русе, питах какво ще е необходимо като документи за заминаване за да си предвидя разходите, най-вече дали се изискват сертификати по STCW, но Лъчо каза че ми трябва само медицинско, виза C1/D, червен паспорт, контракта и писмото за назначаване, както и самолетен билет. Относно сертификатите, каза че не се изискват, тъй като от Carnival не ги признават, имат си собствена академия и си провеждат всички нужни курсове на борда. До тук добре, но прочетох информацията на сайта на Carnival, какво трябва и какво не трябва да носим в багажа си. Освен всичко изброено от Лъчо, пишеше че е необходимо да се представят и сертификатите на човека от HR, при качването на борда. Бихте ли ме просветлили дали трябва да карам курсовете във Варна, или наистина не се изискват и курсовете се провеждат на борда? Относно заплащането, това което на мен ми предложиха е 900-1000 долара, не знам как е било преди, това е което ми казаха на мен, но ще видим дали е така като си видя договора, тъй като в предварителен разговор по телефона, преди да отида в Русе, ми казаха 1950 долара. После Лъчо каза 900-1000, а друг служител ми каза 1150, последно така и не знам със сигурност коя от сумите ще е истинската. Засега приемам като истинска сумата от 900-1000 тъй като е най-ниската която са ми казали, пък и това е информацията която получавам от шефа на агенцията, но ще видим. Ще съм ви изключително благодарен да ме просветлите за сертификатите, за да знам какво да правя.

Последна редакция: пт, 05 юни 2015, 02:42 от HEFE

# 809
  • Мнения: 4
Здравейте отново. Гледам,че има хора с опит в Carnival тук, та бих искала да знам ако някой има идея как стоят нещата на Conquest? То ясно, че няма да е песен, особено като чувам и чета впечетления на хора, но все пак ми се ще да посъбера още мнения точно за този кораб, ако някой знае какво що как. newsm78 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт