търся английска детска градина във Виена

  • 1 258
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Моля, ако някой от вас може да ми препоръча добра детска градина във Виена, но с английски език, защото синът ми вече посещава такава в София и ще му бъде по-лесно да се адаптира.

Ще бъда благодарнa на всеки, който сподели информация.

Поздрави   bouquet

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 14:36 от luchia

# 1
  • Мнения: 533
Заповядай:
на тези не всички филиали са билингуал:
http://www.kindercompany.at/content/view/5/6/
http://www.alt-wien.at/index.php

ако е 3+
www.vis.ac.at

тези са билингуал:
http://web2.cylex.de/firma-home/kinderakademie-4500310.html
http://web2.cylex.de/firma-home/donau-city-english-kindergarten-4503482.html
http://www.privat-kindergarten.com

има още много, но зависи в кой район живеете.

# 2
  • Мнения: 247
*Diana*, много благодаря за адресите!  Hug

Във www.vis.ac.at вече ни записаха, но много ме притеснява, че там децата нямат следобеден сън. Също и поддържаната хигиена не ми допадна.

Ти имаш ли лични впечатления?

# 3
  • Мнения: 247
Забравих да отбележа, че все още си търсим жилище и този процес зависи много от избора ни на детска градина.
Кварталите, които предпочитаме са 6,7,8 или 9 и съответно детска градина в някой от тях би било повече от чудесно!
Затова и още търсим детската градина, тъй като 22-ри квартал, където е VIS, e много отдалечено и много се пътува.

Ако нещо ти хрумне в тези квартали, ще имам да те черпя!   bouquet

# 4
  • Мнения: 533
Лучия, опитах се да ти пратя ЛС, но кутията ти е пълна. Та пиша тук:

Да, имам впечатления от VIS, дъщеря ми ходи там от август. Отзивите ми са засега само положителни, това за мен е най-добрият вариант за детска градина на англ.език с възможност за по-нататъшно продължаване в училище. Учуди ме за хигиената   newsm78,  какво ти направи впечатление?

Но ако твойто детенце е на 2 год. се чудя как така са го записали  newsm78
За районите, които споменаваш, сигурна съм, че на една пресечка на Мариахилферстр. има англоезична детска градина, но в момента не мога да се сетя с бременния си мозък. Ако я намеря, ще пиша.
Виж и тези два сайта:
http://www.kindergarten.at/
www.kinderdrehscheibe.at

А за следобедния сън - във всички детски градини след 3 год. не спят. И на мен не ми харесваше, но ....

# 5
  • Мнения: 247
Здрасти пак Simple Smile

Значи съм попаднала точно на човека с преки впечатления от VIS.

Нас ни записаха от януари 2010-та, когато синът ми ще е навършил вече 3 години.
А за хигиената - ами ако ти си доволна, то моето 1-во впечатление няма значение.
Аз имах предвид едни жълти дунапренени (или поне така изглеждаха) форми в предверието, на които може да се сяда и които бяха явно зацапани и непочистени с времето.
Също дюшечетата, на които децата, които все пак искат да подремнат, могат да използват - бяха някак си невзрачни.

А какво мислиш за компютрите във всяка стая?
Това не предполага ли в бъдеще детето да се отприщи на компютърни игри и пр. вредни занимания?
Малко ме притесни и това.

Иначе признавам, че връзката детска градина - училище е много добра перспектива.

Ти в кой квартал живееш?

Дано успееш да се сетиш за детската градина на Мариахил!

Пак безкрайно благодаря!
Вече ми е разчистена пощата и за ЛС.

Леко бременеене!   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 399
luchia,

детето на мои поzнати е в таzи градина:
http://www.montessori-vienna.at/
и те са сравнително доволни. Тя обаче също е в 22. Бецирк. Не zнам какво точно те притеснява в местоположението, до таzи детска градина се стига с У1 zа 10 мин от Щефансплац, така че според мен е на удобно място. Освен това в 22. Бецирк градините имат дворове, което съвсем не е по подраzбиране в центъра. Блиzо до горната градина е и ето таzи: http://www.kidsunited.info/. Нея я посетих лично и останах с много добри впечатления. Там подготвят децата zа VIS и zа мен това беше причината да се откажа, както и това че на практика няма комуникация с децата на немски. Градината на Мария Хилферщрасе се намира лесно в интернет.

Диана, какво имаш пред вид че не се спи във всички градините? За английските ли става въпрос или zа всички по принцип? Аz нямам поглед над английските, но в остналите се спи. От всички градини които огледах само в 1 ми каzаха че 3 годишно дете не трябва да спи и не слагат децата да спят. В някои имат по_добри условия zа спане, на децата се предоставя отделна стая, в други спят в стаите zа игра и съответно условията са по_лоши, но в голямата част от градините се спи. Една от приятелките на дъщеря ми от детската градина е почти на 5 години и продължават да я слагат да спи всеки ден по настояване на майка и.

# 7
  • Мнения: 533
Диана, какво имаш пред вид че не се спи във всички градините? За английските ли става въпрос или zа всички по принцип? Аz нямам поглед над английските, но в остналите се спи. От всички градини които огледах само в 1 ми каzаха че 3 годишно дете не трябва да спи и не слагат децата да спят. В някои имат по_добри условия zа спане, на децата се предоставя отделна стая, в други спят в стаите zа игра и съответно условията са по_лоши, но в голямата част от градините се спи. Една от приятелките на дъщеря ми от детската градина е почти на 5 години и продължават да я слагат да спи всеки ден по настояване на майка и.

В предната детска градина на дъщеря ми не се спеше, детските градини, които проверявах също не предлагаха следобеден сън. Всички деца на познати, освен едни, също не спят. За мен това беше много странно и никак не ми харесваше, защото според мен едно 3 год. дете си се нуждае от сън.
Явно обче зависи от разпределението на групите. Ако групата е за деца от 3 до 6 год. (както беше при нас) естествено няма как по-малките да спят.  Ако има разбити по-малки групи, може само да ме радва, че има детски градини, които не ощетяват децата от следобеден сън.

# 8
  • Мнения: 4 399
Това много ме изненадва защото огледах 10 градини (Частни и държавни) и само в 1 казаха Че децата не спят. При нас групите са 3-6 и 2-6 години и събират децата които спят от всиЧки групи  в отделни стаи, тези които не спят остават да играят в останалите помещения. Доволна съм от тази организация. В градините в които това не се практикува имат отделен ъгъл с дюшеци за децата които спят. Не знам доколко е възможно половината деца наоколо да играят, а другата половина да спят, но директорките твърдяха Че ставало.  На някои места ми казаха също Че водят децата които спят в яслата, така Че като цяло на повеЧето места ми се струва Че има някакъв наЧин. Дори имам познати на които децата им отдавна не спят след обяд вкъщи, но в детските градини спят като видят Че приятелЧетата им си лягат.

# 9
  • Мнения: 533
 Laughing Laughing Laughing явно много различни детски градини сме гледали.
Моите наблюдения са само от частните такива. Е да, казаха ни и на нас, че има ъгъл за почивка ама това за мен е само на думи. Няма как няколко деца да спят, а другите да тичат около тях и това в помещение от 40 кв.м. например.
В началото като мина в по-голямата група (от 3 год.) помоилих да я слагат да легне само един ден седмично, защото сутрините ходеха на кънки и дете така се изморяваше, че права спеше. Но това беше докато малката група не се напълни с много деца и това даже стана невъзможно.
Да, имам приятелка, на която дъщеря и спеше следобяд до 5 год., но детската градина беше към църквата. На други познати детето стана на 3 и отиде в горна група (това държавна детска градина) и там не спят, а тя така е свикнала със следобедния сън, че още не може да мине на новия режим.

Та, Лучия, явно положението със слодобедния сън е много различно, така че ако държиш детето да спи - търси! И успех!

# 10
  • Мнения: 4 399
Laughing Laughing Laughing явно много различни детски градини сме гледали.

Та, Лучия, явно положението със слодобедния сън е много различно, така че ако държиш детето да спи - търси! И успех!

Да, май така се окаzва, правило явно няма. И ако детето е малко или не може беz следобеден сън, има детски градини в които се дава таzи въzможност. Нашата градина е ведомствена, т.е. частна.

Не малко, а доста в страни от темата, Диана, да питам как се справи дъщеря ти с кънките и на каква въzраст тръгна? С каска ли кара? Аz много се чудя дали да пусна моята дъщеря на кънки таzи zима, ще е почти на 4 когато zапочват. newsm78 Малко се притеснявам дали не е малка (официално курсът е от 4 години) и се чудя дали не е опасно zа толкова малки деца, все пак има голям риск от падания и травми.

# 11
  • Мнения: 533
Продължавам със спама  Laughing. Лучия, извинявай   bouquet

Вяра, мойта дъщеря започна курса на 3 год. и 4 месеца. От детската градина го организираха, при това на пързалката до Стадтпарк, т.е. на открито. Имаше деца, сред които и тя, които се забавляваха и ходеха с желание, но имаше и такива, за които беше мъчение и определено нямаше смисъл. Но това според мен не идваше от възрастта, а от самото дете. (да си призная, ходех тайно да наблюдавам като зрител как вървят уроците  Embarassed Laughing).

Знаеш ли, явно ние родителите понякога подценяваме децата си и мислим, че нещо ще им е трудно, а то съвсем не е така. Аз като ги взехме кънките и изпаднах в голямо притеснение как ще се закрепи мойта мъничка на това нещо. Тя също като ги видя и първата реакция беше "Страх ме е". Казах и да се опита веднъж и ако не и хареса няма да настоявам. Беше очарована след първия урок. (Преди това четохме обаче книжка за една малка кънкьорка и може би и това помогна).

Не им искаха каски, но кънките трябваше да бъдат кожени (купих ги втора употреба, иначе са много скъпи. сега ще ги върна в магазина и ще взема следващ номер. ако решите да карате, имаме 26 номер, мога да ти ги дам).

А за паданията - падат като програмирани на дупе и няма голяма опасност като са с грейки. А и съвсем малките ги учат много елементарни неща.

Тази година ще трябва да я записвам явно на Кагран, та поне е вътре, но пък на мен ще ми е адски трудно с бебе откъм организация.
А, и още нещо. След кънките много леко се качи после на ските и ако се запали се приготви да гледате с интерес всички предстоящи състезания по фиг.пързаляне  Laughing.

Успех и пиши как е реагирала девойката ако решиш да я запишеш.

# 12
  • Мнения: 4 399
Диана, много благодаря zа бърzия и подробен отговор!  bouquet

И при нас курсът се органиzира от детската градина. Точно zатова ми се иска да опитаме, zнам че ако трябва аz да се органиzирам, едва ли ще успея и до кънки да стигна. Мисля че от нашата градина водят децата също на Кагран, може пък и да се срещнем някой път шпионирайки децата.  Wink

Моята дъщеря е експериментаторка по душа и много иска да опита всичко което не е правила, дори и да не е съвсем zа въzрастта и, така че от нейна страна мисля че няма да има проблеми, страховете са си zа мене.  Confused Благодаря zа предложението zа обувките! Трябва да раzпитам как стои въпросът при тях, мислех че се вzимат под наем на място. Но може би наистина е по_добре да си има нейни. За момента 26 номер би трябвало да и стане (мисля че обувките и са 26, но не съм сигурна Embarassed). Можем да се органиzираме към края на Декмври или началото на януари zа да ги пробва.

Леко и беzпроблемно раждане ти желая!

# 13
  • Мнения: 533
Щом е експериментатор, мисля ще и хареса. И внимавай с шпионирането, че аз имам една издънка  Laughing Laughing Laughing и не се прие добре.
Да, обади се за обувките ако потрябват. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт