Щитовидна жлеза ,изследвания - колко често?

  • 95 180
  • 247
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 250
Eто ме и мен пак тук. Прочетох ви споровете по темата, но съм доста объркана.Мойто ТСХ е 3,85, ТАТ и МАТ са в норма.Вижте какво ми отговори моя гинеколог по въпроса:
"Здравейте!
Стойностите на са толкова завишени, че да се очаква да доведат до спонтанни аборти!!! Ако ендокринолога е на мнение, че щитовидната жлеза функционира нормално няма място за какъвто и да е страх за последваща бременност. Повишените стойности на щитовидните хормони са по-скоро препятствие за забременяване, а не за спонтанни аборти."
Чудя се да търся ли второ мнение,тоя гинеколог ми го препоръчаха,работи в Токуда и е специализирал точно рискова бременност. А ендокринолога ми каза кажи-речи същото- че ако ще съм инвитро трябва да се свали между 1-2,но аз не съм. Забременявам нормално, което като че ли потвърждава думите на гинеколога. newsm78

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
nimfi4ka, трябва да пуснеш поне ФТ4 още и тогава да се реши .При мен започна лечение на ТСХ 2.35  ,но ФТ4 ми беше на долна граница .

# 197
  • Мнения: 186
Нимфичка наистина при завишени или намалени хормони е трудно забременяването едвали не невъзможно ,мисля че АГ ти е казал точно.В крайна сметка затова са и референтните стойности за да се знае дали даден хормон или всякакви други резултати са в норма ,което говори че иследваното нещо е с нормална работа.  bouquet

# 198
  • София
  • Мнения: 1 250
Мерси за отговорите,момичета! Ще се успокоявам вече и ще слушам доктора пък каквото сабя покаже. Стискайте палци! От тоя цикъл ще се престраша да пробваме пак Hug

# 199
# 200
  • София
  • Мнения: 10 702
Мерси за отговорите,момичета! Ще се успокоявам вече и ще слушам доктора пък каквото сабя покаже. Стискайте палци! От тоя цикъл ще се престраша да пробваме пак Hug
Нимфичка, с ТСХ 3.85 ли се престрашаваш? питам за да се реша и аз,че още го свалям Rolling Eyes а тия дни са ми горещите и бягам като дявол от тяман от мъжо да не стане беля

Последна редакция: пт, 07 май 2010, 14:29 от magnet_for_happiness

# 201
  • София
  • Мнения: 1 250
 Мagnet_for_happiness, да, толкова ми е ТСХ-3,85.Не знам дали е правилно, но ще послушам гинеколога и ендокринолога май. Ти ми беше писала предния път като писах в темата, че ще го сваляш. Аз затова и толкова се чудя, но ако искам да го свалям трябва да търся нови доктори,сама да си изпиша лекарството няма как Rolling Eyes Хем не искам да се вманачавам,хем ме хваща шубето. Иначе и при мен откриха неусвояване на фолиева, както при теб. Много ни е подобна съдбата, пък различни неща ни казват Hug

# 202
  • София
  • Мнения: 10 702
Мagnet_for_happiness, да, толкова ми е ТСХ-3,85.Не знам дали е правилно, но ще послушам гинеколога и ендокринолога май. Ти ми беше писала предния път като писах в темата, че ще го сваляш. Аз затова и толкова се чудя, но ако искам да го свалям трябва да търся нови доктори,сама да си изпиша лекарството няма как Rolling Eyes Хем не искам да се вманачавам,хем ме хваща шубето. Иначе и при мен откриха неусвояване на фолиева, както при теб. Много ни е подобна съдбата, пък различни неща ни казват Hug
при кое едно и АГ ходиш ако не  е тайна?

# 203
  • София
  • Мнения: 1 250
Не е тайна ,ама да не излезе реклама,ще ти пиша на лични.

# 204
  • Мнения: 3 215
Аз забременях с ТСХ на горна граница (4 и нещо) и веднага след констатиране на бремеността ?(4с 5д) започнах прием на л-тироксин 50. За какво престрашаване точно говорите? При завишени стойности е трудно да се зачене, а не опасно (ако след това се вземат съответните мерки). Успех! Praynig

# 205
  • София
  • Мнения: 10 702
Аз забременях с ТСХ на горна граница (4 и нещо) и веднага след констатиране на бремеността ?(4с 5д) започнах прием на л-тироксин 50. За какво престрашаване точно говорите? При завишени стойности е трудно да се зачене, а не опасно (ако след това се вземат съответните мерки). Успех! Praynig
Ами незнам вече ooooh! лекарите при които ходя ми казват че не е ок да пробвам ако не съм смъкнала ТСХ-то достатъчно Confused а в момента съм на 50 лтироксин :/

# 206
  • Мнения: 3 215
Аз нямах време за терапия преди бременността, защото проблемът се видя при рутинни изследвания на хормоните в месеца преди да забременея спонтанно. Защо според твоите лекари не е добре да се пробва??

# 207
  • София
  • Мнения: 10 702
Аз нямах време за терапия преди бременността, защото проблемът се видя при рутинни изследвания на хормоните в месеца преди да забременея спонтанно. Защо според твоите лекари не е добре да се пробва??
Ами имам 3 аборта, проблема със щитовидната сама си го намерих. За проблема знам от м.1.2010г а от средата на м.2.2010 се мъча да го сваля тоява ТСХ. За 1-и път ми беше 3.67 и тогава не ми каза да започвам тироксин - само ми направи схема и каза да сме изчакали до април месец-контрола и чак тогава.Добре че не изчаках, а започнах с хапчетата още средата на февруари, до ден днешен ми е борбата като имах и скок  и спад отново.

Според тях трябва да го свлая до 2.5 за да пробваме отново.Искат за всеки случаи...незнам....а чета че повечето други искат да е около 1 ТСХ при забременяване. Според тях едва ли абортите са от него,напрактика причина при мен няма....но знам ли... казаха така- този път да го направиме както трябва-това му бяха думите на АГ-то. И на фона на трите аборта и това как ми варира ТСХ -то  и страха от пореден аборт..може би това ме спира, преди дни ми беше 4.11- паднало от 5.86. Чета много във форума,има жени и с над 7 забременели и износили живи и здрави дечица и въпреки това нещо ме спира и искам да е както са казали лекарите- незнам от страх или незнание...или от друго и не че това ще е гаранция за успех.
При +тест имам и изписана терапия от ендокринолога както и от АГ-то.

И аз незнам вече какво да правя ooooh!

# 208
  • Мнения: 126
Аз нямах време за терапия преди бременността, защото проблемът се видя при рутинни изследвания на хормоните в месеца преди да забременея спонтанно. Защо според твоите лекари не е добре да се пробва??
Ами имам 3 аборта, проблема със щитовидната сама си го намерих. За проблема знам от м.1.2010г а от средата на м.2.2010 се мъча да го сваля тоява ТСХ. За 1-и път ми беше 3.67 и тогава не ми каза да започвам тироксин - само ми направи схема и каза да сме изчакали до април месец-контрола и чак тогава.Добре че не изчаках, а започнах с хапчетата още средата на февруари, до ден днешен ми е борбата като имах и скок  и спад отново.

Според тях трябва да го свлая до 2.5 за да пробваме отново.Искат за всеки случаи...незнам....а чета че повечето други искат да е около 1 ТСХ при забременяване. Според тях едва ли абортите са от него,напрактика причина при мен няма....но знам ли... казаха така- този път да го направиме както трябва-това му бяха думите на АГ-то. И на фона на трите аборта и това как ми варира ТСХ -то  и страха от пореден аборт..може би това ме спира, преди дни ми беше 4.11- паднало от 5.86. Чета много във форума,има жени и с над 7 забременели и износили живи и здрави дечица и въпреки това нещо ме спира и искам да е както са казали лекарите- незнам от страх или незнание...или от друго и не че това ще е гаранция за успех.
При +тест имам и изписана терапия от ендокринолога както и от АГ-то.

И аз незнам вече какво да правя ooooh!
незнам на кого вече да вярваме, и аз изчетох много за това ТСХ - някой доктори смятат, че освен референтни стойности, имало граници и за определени групи по възрасти.Също така, четох,че при някой хора организмите им поддържат по-високи нива и това било нормално за техните организми.Може би тук в България няма още толкова детайлна информация по този проблем.

# 209
  • Мнения: 3 215
Не мисля, че няма достаъчно информация...това си е класически проблем, има си райони в Бг, където проблемите със щитовидната жлеза са типични...Аз съм много доволна от моя ендокринолог д-р Начев. Доколкото ми е известно нивата на ТСХ са проблем при забременяване, а после имат отношение към развитието на плода...не знам дали могат да са причина за аборт.
Магнет, а ти прави ли генетични изследвания?
Стсикам ви палци, момичета! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт