Помпичка за нос Baby-Vac

  • 93 877
  • 258
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 8 547
И при нас не е често,просто се беше разкашлял ,а не беше и за антибиотик,трябваше да спрем нещата навреме,разбира се винаги с физиологичен р-р.
При вентолина сме на 4 капки+2мл ф.р-р
пулмикорд половинка с 1мл ф. р-р

# 241
  • София
  • Мнения: 297
Здравейте, дъщеря ми е на 2м. и 6 дни и от 14 дни е с ужасна хрема - първоначално и лл и педиатъра казаха, че това е нормално, но за мен не е "нормално" бебето да хърка и да се дави докато спи. Вчера бяхме на консултация при д-р Златков в Токуда, поне отхвърли съмнение за възпалено средно ухо, но отново каза, че всичко било наред. А тя не може да диша...Сополите са навътре и не текат, опитвахме с Маример - минимален ефект. Днес се уплаших, че се задушава, мъжът ми купи по спешност бейби вак, педи по телефона изписа Макситрол и така - първо физ. р-р докато е легнала на повивалника, след 10 мин. дръпнахме с прахосмукачката - количеството беше ужасяващо! след това Низита за мазане (Златков я изписа за овлажняване на лигавицата). От 5 часа спи като къпана и само се моля да преборим хремата, за да диша отново нормално. Доволна съм от бейби вак. Забравих да допълня, че имам инхалатор и правех инхалации само с физ. р-р - нямаше почти никакъв ефект, явно сме със задна хрема (още нямаме диагноза, празници са и съм много уплашена да не се влоши, докато има само дежурни лекари в спешното).

# 242
  • София
  • Мнения: 44 233
Ако можеш и не си, надигни матрачето, така че цялото телце да е под наклон, около 30-тина градуса, да не се дави толкова детенцето. Макситрола вероятно ще овладее нещата, то си е локален АБ.
Това е общо взето инфекцията сега, с ужасна хрема и при малки и при големи, гъсти, огромни, жълто-зелени, обилни , давещи стичащи се назад предимно секрети. Лошото е, че се влачи доста, дълго остава и раздразнено леко гърлото, някои ги и повтаря... неприятна история.

# 243
  • София
  • Мнения: 297
Ако можеш и не си, надигни матрачето, така че цялото телце да е под наклон, около 30-тина градуса, да не се дави толкова детенцето. Макситрола вероятно ще овладее нещата, то си е локален АБ.
Това е общо взето вируса сега, с ужасна хрема и при малки и при големи.

Благодаря ти, Angel, надигнат е от 2 седмици, но пак ще проверя за всеки случай, защото до вчера се давеше и връщаше. То и аз леко се разболях, едва дишам, не знам от нея ли е, но се моля да оздравеем и двете, за да не си го предаваме. Пожелавам на всички весели празници без болести, защото няма по-ужасно нещо за една майка от това да гледа безсилно как детето й се мъчи и да не може нищо да направи!  Hug

# 244
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 391
jane_anderson - не се притеснявай да ходиш по спешност. Аз ходя, когато се налага и съм получила в 99% много добро отношение и подход за лечение.После дори съм се връщала в съответната болница за платени прегледи при даден специалист.
Сега с бейби вак ще се роди детето, всичко вади Peace

# 245
  • София
  • Мнения: 297
jane_anderson - не се притеснявай да ходиш по спешност. Аз ходя, когато се налага и съм получила в 99% много добро отношение и подход за лечение.После дори съм се връщала в съответната болница за платени прегледи при даден специалист.
Сега с бейби вак ще се роди детето, всичко вади Peace

Hushpuppy, благодаря! Мога ли да те попитам къде точно сте ходили и си доволна от спешното? Защото ние с мъжа ми не сме много запознати и аз се паникьосах къде да отидем - в Исул, Тикуда, Педиатрията или МЦ, с който лл има сключен договор?

Честита Нова Година на всички !!!

# 246
  • Мнения: 19
Искам да ви се оплача. Малката беше с много бетониран нос - задна хрема. След дърпане с бейби вак и капки Макситрол - хремата се втечни. Обаче, вместо да тръгне напред - слезе надолу и за два дни започна да кашля и имаше хрипове в гърдите! Нов антибиотик. За три дена спря кашлицата и уж се оправи.Изпихме АБ и уж се успокоиха нещата, обаче - не! Няма и седмица оттогава и започна да хърка пак. Значи пак задна хрема. Направо ще се побъркам вече. Правим инхалации с физиологичен разтвор, дърпаме с бейби вака, ама почти нищо не излиза. Въртим с в някакъв кръг - кашлица, задна хрема, кашлица, задна хрема...Освен пак да ходим за секрет... Имате ли представа, дали няма да навреди нещо това дърпане на сополи, при положение, че почти нищо не излиза? Промивам обилно носа, заради лигавицата. Но ако няма секрети дали не е опасно или по-болезнено? Случвало ли ви се е? А пък и инхалатора - маската е по-голяма и не може да я държим плътно отвсякъде. Има ли изобщо ефект така?

# 247
  • София
  • Мнения: 2 149
Единствената вреда, която установих съвсем случайно, е, че при продължително дърпане му хлътват тъпанчетата на ушите и не чува добре. Оправя се след изпукване на ушите /УНГ ми каза да го правим по няколко пъти на ден/. Сега след всяко теглене на сополи му изпуквам ушите и всичко е ок. През ноември имаше един период, в който почти не чуваше детето - казаха, че е направил отит, а в крайна сметка се оказа, че са му хлътнали тъпанчетата и нещата се оправиха с едно изпукване. Тогава изобщо не помислих, че може да е заради помпичката, но после я пробвах върху мен и понеже сериозно ми заглъхнаха ушите, разбрах откъде е дошъл проблемът и при детето.

Това, че маската не инхалатора не застава плътно по лицето според мен не е проблем. Нашият инхалатор го купих, когато синът ми беше някъде на 7 месеца - маската му закриваше половината лице, но пак имаше ефект от инхалациите.

# 248
  • Мнения: 19
Благодаря за бързия отговор, Соник. Можеш ли да ми кажеш как точно изпукваш ушите, че нещо не ми е ясно?

# 249
  • София
  • Мнения: 2 149
Единият вариант е детето само да ги изпука, но това става ако е по-голямо (поема си въздух, запушва носа, затваря устата и все едно се опитва да издиша). Понеже при моето хлапе не винаги се получава започнах да му ги изпуквам с накрайника на помпичката - пъхам го в едната ноздра, запушвам другата и го карам да си затвори устата, след което "надувам" леко накрайника. Това се повтаря и с другата ноздра. Детето само ми казва дали са му изпукали ушите, ако не са - пак повтарям.

# 250
  • София
  • Мнения: 44 233
Това всъщност не знам какво има общо с горния проблем.
Това надуване не е много добро при обилни сополи,  може да вкара секрета към ушите по принцип, по-точно такива надувания и т.н.(за помагане да се дренират ушите ако и когато зад тъпанчето се събира секрет), се правят когато е поутихнала вече хремата.
Иначе, често, а да отбъбва лигавицата и да не се получава такова запушване(серозен отит е всъщност), обикновенно предписват и  нещо от типа на олинт, коетохем отбъбва, хем и отпушва преди основните аб капки  и им проправя път.

Изпукването също не е показател, че са се дренирали напълно, а и изобщо...

И понеже и моят прави такива проблеми и почти беше до операция стигнал, смея да твърдя, че не е толкова обвързано с помпата, при моят изобщо не се влиаят от нея.

Последна редакция: сб, 11 яну 2014, 16:54 от Angel_Dust

# 251
  • София
  • Мнения: 2 149
При моят хремата вече не е толкова обилна, а и самото надуване го правя непосредствено след като съм изтеглила сополите. Детето само си казва, че чува по-добре след като го направя и затова продължавам. Отделно му пръскам Назик /ксилометазолинови капки с ниска концентрация за деца/, но явно не са достатъчни.
Не мога да кажа със сигурност дали се дължи на помпата, но поне върху мен ефектът от тегленето беше точно на заглъхване на ушите, което оправих с изпукване.

# 252
  • София
  • Мнения: 44 233
И аз съм я ползвала няма такова заглъхване при мен, аз понеже имам и домашно уредче да меря ушите в къщи дали събират течност зад тъпанчето(заради, което се получава понижаване на слуха), съм мерила след дърпане.
Но щом му е ок на детето така - правете го.
Но понеже poli_d не казва нищо за уши,  не виждам защо да надуват... а ако помпата не изкарва и секрета ми се струва напълно излишно да дърпа редовно с нея.

# 253
  • София
  • Мнения: 2 149
Това за ушите го споменах, защото  poli_d попита дали може да получи някакъв проблем заради тегленето на секретите.
Хремата на моя син в началото беше изцяло задна и с помпата не излизаше почти нищо. По съвет на лекарката започнах да му капя Макситрол /3х2 капки/, за да "изкараме" сополите напред. Така и стана още след ден ползване. Друг е въпросът, е при него сополите бяха жълто/зелени и затова прибегнахме до антибиотични капки.

# 254
  • София
  • Мнения: 297
Искам да ви се оплача. Малката беше с много бетониран нос - задна хрема. След дърпане с бейби вак и капки Макситрол - хремата се втечни. Обаче, вместо да тръгне напред - слезе надолу и за два дни започна да кашля и имаше хрипове в гърдите! Нов антибиотик. За три дена спря кашлицата и уж се оправи.Изпихме АБ и уж се успокоиха нещата, обаче - не! Няма и седмица оттогава и започна да хърка пак. Значи пак задна хрема. Направо ще се побъркам вече. Правим инхалации с физиологичен разтвор, дърпаме с бейби вака, ама почти нищо не излиза. Въртим с в някакъв кръг - кашлица, задна хрема, кашлица, задна хрема...Освен пак да ходим за секрет... Имате ли представа, дали няма да навреди нещо това дърпане на сополи, при положение, че почти нищо не излиза? Промивам обилно носа, заради лигавицата. Но ако няма секрети дали не е опасно или по-болезнено? Случвало ли ви се е? А пък и инхалатора - маската е по-голяма и не може да я държим плътно отвсякъде. Има ли изобщо ефект така?

Все едно аз съм писала поста, само без кашлицата! Поли, ние се оправихме след 7 дни Макситрол, Бейбивак и инхалации с физ. р-р, сега излиза 1 сопол на 1-2 дни, но хъркането си го има, когато се превъзбуди или заплаче. Докато яде и спи няма хъркане, а когато отидем на лекар, тя е заспала, при което всички лекари казват, че нищо й няма. Бяхме по спешност в 3 болници, пуснахме пкк и црп, нямаме вирус, накрая Масларска в Токуда каза, че е остър ринит (хрема) и да продължаваме само с Низита, физ. р-р и инхалации. Реално може и доста дълго да продължи, бактерии явно няма след капките, но това хъркане си стои и ме притеснява така ли трябва да е  Tired

Общи условия

Активация на акаунт