Клъстерно главоболие

  • 4 556
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 977
Като че ли няма лечение за клъстерното главоболие...

Някой опитвал ли е алтернативна медицина и ако да - какво точно и помогна ли?

# 1
  • Мнения: 37
Преди няколко години бях 3 месеца с постоянно главоболие. Едно от нещата които много ми помогнаха беше антистресовия комплекс на "Вижън". Бях стигнала до положение в което си мислех, че никога няма да ме отболи главата, но слава на Бог това отмина.Успех!

# 2
  • Мнения: 977
Надали би помогнало в този по-сериозен случай на главоболие...

Към момента няма ефективен лек срещу клъстерното главоболие.
Именно затова питам дали някой е опитвал алтернативна медицина...

# 3
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Аз съм в подобно на твоето положение. В един момент съвсем изгубих вяра в традиционната медицина и започнах с класическа хомеопатия. Все още не съм приключила лечението, но имам напредък (да не ме чуе дяволът, че много се настрадах).  Освен това като резервен вариант съм си оставила иглотерапията. Можеш да прочетеш за клиниката за лечение на болката на д-р Руйчев - имат хубав сайт (дано не прозвучи като реклама).

# 4
  • Мнения: 2 110
Не трябва да се отказвате от търсене на лечение ,защото това е  едно от най-тежките главоболия.Винаги трябва да се намери причината и тя да се премахне. Ето какво намерих в интернет ,не е много ,но дано да е полезно.

Клъстерно главоболие

Болката се появява през нощта.

Тя е пулсираща и винаги обхваща една и съща половина от лицето и главата. Болезнените усещания са съсредоточени в областта на очите, слепоочията, части от челото,темето, а понякога в ухото и долната челюст.

По време на пристъпа очите се зачервяват и започват да сълзят, а лицето се покрива с капки пот.

Най-силна е болката през първите 5-10 минути, но тя продължава от 30 минути до 2 часа и може да се повтори 2-3 пъти в денонощието.

Болезнената атака се групира в серия от пристъпи, продължаващи от няколко седмици до 3 месеца, а след това изчезва за половин, а понякога дори за 2-3 години. Това е мъжкият вариант за мигрена. В 9 от 10 случая тя застига именно мъжете. Най-опасната възраст е между 20 и 30 години. След 65-годишна възраст болката минава от само себе си. За да се намалят неприятните атаки и да станат по-редки, трябва да се откажат цигарите и алкохолът. Старайте се да живеете по строго определен режим - промените в ритъма на живот провокират пристъпите на този тип главоболие.

# 5
  • Мнения: 160
Аз съм с постоянно главоболие от около 2 години. Тензионно главоболие според докторите. Най-вероятна причина преумора и напражение. Ядреномагтнития резунанс е ОК, хормоните също, както и другите изследвания, имам желязодефицитна анемия но това е отдавна. От хомеопатията се почувствах ще по-зле, от иглотерапията имаше малък ефект, но главоболието продължава. Не е силно, търпимо е, но все пак не ме оставя. Засилва се при преумора и напрегнати моменти, най-вече вечер в края на работния ден. С невролога, когото посещавах минахме през различни лечения, съдоразширяващи, антидепресанти, ....но се чувствах още по-зле и затова решихме, че е по-добре да не пия нищо. Да почивам повече, да релаксирам и дано изчезне само.

Общи условия

Активация на акаунт