Колани за бременни; дишане по време на раждане

  • 4 155
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Дишане по време на раждането.
Колани за бременни - моля, обяснете ми препоръчват ли се!

Цитат
di6ane po bvreme na rajdaneto
kolani za bremenni molq obqsnete mi preporu4vat li se



-----------------------------------------------
Моля, спазвайте правилата на форумите и пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 13:00 от Mamma

# 1
  • Мнения: 6
Много е относително. Предполагам, че ако имаш проблеми с дишането, акушерките ще ти обяснят. Успех!


Цитат
mnogo e otnositelno,predpolagam,4e ako ima6 problemi s di6aneto,aky6erkite 6te ti obiasniat.Yspex!!!!!!!!!!!!




-----------------------------------------------
Моля, спазвайте правилата на форумите и пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 13:01 от Mamma

# 2
  • Мнения: 60
Понеже и аз се интересувам от такива въпросчета,само ще ти кажа кой каквото ти каже сега е без значение или каквото прочетеш.Важното е като влезеш да раждаш само трябва да слушаш акушерката и да изпълняваш каквото ти казва и няма да имаш проблеми. Успех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6
Някой ползвал ли е колан за бременнии какви са вашите отзиви? Благодаря!


Цитат
Niakoi polzval li e kolan za bremenni i kakvi sa va6ite otzivi?Blagodaria!





-----------------------------------------------
Моля, спазвайте правилата на форумите и пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 13:02 от Mamma

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Изобщо не ми е идвало на ума за подобно нещо.Не бих ползвала.

# 5
  • Мнения: 126
 ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА.Ето един линк от гугълчо. Ако се поразровиш ще намериш много инфо.http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=5292 Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 047
Доколкото знам се препоръчват за по- пълни жени около и над 100 кг и то ако имат проблеми или травми  с кръста или гръбнака. Но това го преценява и препоръчва лекар предполагам. Иначе за какво е колан?  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 9 436
Да препоръчва се, но за тези които имат проблеми с кръста!
Ето тук има инфо:   http://family-bg.com/prX_1669.htm?products_id=1669

Аз нямах проблеми с кръста през бременността и не сметнах,за нужно да купувам този колан.Ти прецени сама за себе си дали няма да ти е непотребна вещ.
Има много неща за бременни,които са ненужни и не влизат в употреба.

# 8
  • Мнения: 1 484
Бях  с  огромен корем , но не бих си  сложила  такъв колан.

# 9
  • Мнения: 6 365
При мен сработи следния номер:

В началото гледаш да игнорираш колкото се може по-голям брой контракции. Докато болката е пренебрежима, не брой, не засичай всяка, дишай си нормално. Сега е моментът за хилене и разправяне на вицове, но си пази силите и не прекалявай.

Като спрат да ти се разправят вицове, може да почнеш да си засичаш контракциите. Ей сега е моментът да си напомняш да дишаш. Много е лесно да забравиш- като те стегне през кръста, все едно боа те е хванала в прегръдките си. Става като вица с блондинката, дето си имала запис на касетофона- дишай, издишай.

И така до края- дълбоко дишане в началото на контракцията, да ти стигне въздухът до пиковата част.

За изгонването на бебето- нямам много опит за споделяне, щото не се справих много с напъването, помогнаха ми с натискане. Общо взето няма да минат йога техники като издишване по време на напън. Акушерката държи да си задържиш въздуха и да напъваш. В тоя момент помага способността бързо да може да си поемеш въздух наново, че да не ти причернее.

И както си напъваш юнашки, изведнъж следва командата- спри! Звучи лесно, но се изпълнява трудно. Тук ще ти помогне "холивудското раждане". По филмите жените раждат с брадичка, високо вдигната във въздуха, което няма нищо общо с реалността. Точно в тази поза е почти невъзможно и да искаш да се напънеш. Та- отметнах глава и зачаках да измъкнат тиквата на малкия.

Надявам се да е било полезно!

# 10
  • Мнения: 2 447
И на мен не ми е минавало през ума...Не бих ползвала,не вярвам че изобщо ще има ефект от тях

# 11
  • Мнения: 4 070
като отидеш в болницата и ти обесняват ка да дишаш...звучи доста сложно по техните обеснения, но както и да го правиш все ще ти казват че не дишаш правилно Twisted Evil
И ПИЩИ НА КИРИЛИЦА

# 12
  • Мнения: 210
Най-важното е да се си се "страхуваш" сега,а не тогава когато раждаш.Постарай се да си мотивирана и спокойна,така или иначе ще се ражда,не се поддавай на паниката.Тя е възможно най-лошия съветник.Слушай си лекарите.Научи се да усещаш кои мускули са на корема и кои на перинеума.Трябва да напъваш само с тези на корема,а перинеума да е отпуснат иначе стават лоши разкъсвания.Дишането го оттренирай,на мен ми помогна.Легни,сложи си едната ръка на гърдите,а другата на корема.Вдишвай повдигайки само ръката на корема,след това напълни гърдите/да се повдигне другата ръка/.Когато се вдига ръката на гърдите/гръдно дишане/това е дишането по време на контракцията/за да не се пречи на матката/като премине котракцията правиш едно пълно вдишване/пълниш и гърди и корем/за да отпуснеш максимално матката и болката.Не съм съгласна с онази акушерка,която карала да се задържа въздуха при напън,така напрежението отива в очите и виждаш светулки/не се бъзикам/По време на напъна издишваш по много малко,ако може без да викаш.Именно крещенето хаби енергията.Това е все пак само идея от моя страна базирана на личен опит,но всичко е много индивидуално,така че не си длъжана да я приемеш.УСПЕХ!

# 13
  • Мнения: 1 053
За дишането лекарите ще ти покажат как.Не се притеснявай.

# 14
  • Мнения: 718
За дишането - ходих на курс и въпреки 5минутните упражнения, не мисля, че ще си спомня нещо като настъпи момента, пък и доста изморително ми се стори. Ще си отварям ушите повече като почне екшъна  Mr. Green
За колана - аз ползвам такъв - върши чудесна работа, ако те боли кръст и ти предстои по-дълга разходка или стоене права.

Общи условия

Активация на акаунт