Какво мислите за Др. Росица Колева от Токуда?

  • 26 864
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 58
Нямам добри думи за тази "докторка" моля се само да не ме е повредила, заформи ми такава касапница, никога няма да забравя, никога няма да стъпя в тази болница, заради тази жена! Страх ме  е какъв ще е резултата след нейната намеса, съжалявам, че не отказах тя да ме докосва!
  Какво се е случило?

# 31
  • Мнения: 1
Родих дъщеря си през месец август именно с помощта на д-р Колева и съм изключително доволна от нейния професионализъм и човешко отношение. Попаднах случайно при нея, но останах впечатлена и реших тя да е човекът, който да води моето раждане.
Горещо препоръчвам, особено за жени, които ще раждат секцио (аз бях така, по медицински показатели), не съжалявам и за секунда, че избрах нея!

# 32
  • Мнения: 405
Здравейте, ако съм се записала при тази докторка на ЖК, но не искам вече да ходя при нея, трябва ли да си подам направлението при друг доктор или просто мога да продължа да си ходя на частни прегледи при друг доктор в Токуда?

# 33
  • Мнения: 3
Аз съм изключително доволна от д—р Колева! Накратко моята история е следната: в 22г.с.след като от другите болници ме определиха като "безперспективна"бременност,аз реших да потърся поредно мнение и отидох в токуда! Приеха ме,изследвания,назначения...минаваха визитация,мн любезни,но с думите "шансовете са нищожни" и така ....докато на едно нощтно дежурство дойде др Колева,погледна на ехограф,вкара ме в операционната и направи спешен серклаж! След това неотлъчно беше до мен през целия ми престой в болницата! За това време успях да видя повечето доктори,мн любезни,внимателни,но само това… Това което ми направи впечатление е, че акушерките по между си говореха,че само Колева може да поема трудни пациентки. Сега ми предстои раждане при нея и след това ще пиша впечатления. bouquet

# 34
  • Мнения: 700
Здравейте! Отидох при д-р Колева за второ мнение, относно частично отлепване на плоден сак още в началото на бременността. /Д-р Карагьозов ме насочи към нея./ След прегледа ми каза, че всичко е наред и да отида на ФМ в 12 г.с. +, но ако имам оплаквания и т.н. веднага да отида в болницата. Втората ми среща с нея беше за ФМ и отново останах доволна. Мисля тя да ми следи бременността.

# 35
  • Мнения: 6
След една много тежка бременност със серклаж, контракции, проблеми с кръвното, общо почти два месеца лежане в болница и накрая със секцио по спешност поради почти пълна атрофия на плацентата - мога да кажа, че ако не беше тази жена моето бебе нямаше да се роди!Д-р Колева е изключителен специалист (особено във високо рискова бременност) и много фин човек! Другият доктор, който бих препоръчала от Токуда е д-р Димитров, само че той вече само изражда (не проследява бременност).

# 36
  • Мнения: 3
Единственото впечатление за нея е от един преглед- първия (не знам дали да повторя). В 6 г.с. отидох за проследяване с направление. РК: "Имате ли въпроси" , Аз: "Да, много! За първи път ми е... Можете ли да ми препоръчате поне какво да избягвам при храненето" , РК: "Ами... то има много информация в интернет, може да прочетете." , Аз: "Ами информацията е объркваща и за това предпочитам да слушам лекар..." няма смисъл да продължавам, но ми беше намекнато след това, че тя е много заета и с направление да се насоча към друг евентуално...
Принципно нямам проблеми да си платя за всички услуги и да не гоня "каса", но става все по-трудно и наистина не мога да взема решение за това кой да проследява бременността ми, коя да е болницата и т.н. Надявах се негативните коментари за нея да са недостоверни или преувеличени, но само с "интернет" лафа ме разколеба достатъчно.

# 37
  • Мнения: 276
http://www.bg-mamma.com/?topic=786107.msg30241459#msg30241459

Доста се чудих дали да пиша в темата по повод моето второ раждане в Токуда и в частност за д-р Колева, която винаги съм възхвалявала тук, сред приятелки и познати. Реших, че след като съм я препоръчвала горещо на всички, е редно сега да напиша и другата страна на нещата.
Родих второто си дете там, въпреки че не съм от София и пътувах по 400км за всеки преглед , защото имах безкрайно доверие на д-р Колева от Токуда болница. При раждането от самото ми постъпване беше и мъжът ми. Нещо,което изобщо не се хареса на д-рката. Всячески се опитваше да го убеди да си тръгне и ако толкова държи, да го извика за последния момент в родилна зала. Дори го отпрати вкъщи, според мен с идеята да му се обади „леко късно“ . НО все пак ми е второ раждане и ми беше пределно ясно накъде вървят нещата, та изобщо не я чаках да се появи и тя да ми каже, аз сама се обадих на мъжа ми кога да дойде. Слава богу успя точно,когато ме пусна епидурала  - който беше поставен на 8см с уговорката между нея и анестезиолога да ме държи 40мин. Точно толкова и беше , успях да ппогледна часовника. В резултат  на което . си изтърпях едно ужасно болезнено раждане и най-вече изгонване на плода. В родилна зала никой не беше мил, дори напротив, викаха ми какво съм правела, щяла съм да уморя детето, да се взема в ръце и т.н. Добре,че мъжът ми беше до главата ми и с неговата огромна подкрепа , се появи нашето детенце.
В този пост няма да засягам темата колко е паднало нивото на всичко в Родилно отделение. Не е за това.

Искам да ви опиша какво се случи по-нататък и колко потресена съм от лекарят, в който се кълнях до скоро. Последната ми вечер в отделението, д-р Колева се появи, обясни ми да си направя преглед в Бургас след ражаднето, на 6м цитонамазка, че не е нужно да пътувам и ми пожела приятно майчинство.
На 28 ден лохиите ми спряха. Имах 2 чист дни. След това кървенето започна обилно отначало с ярка кръв. Между временно през всичкото това време има много проблеми с лактацията – колкото и да пиех чайове, течност, да стимулирах с помпа, бебето ми сучеше през 2 часа денонощно – кърмата все не стигаше. Отидох на лекар, за да видим дали кръвотечението не е свързано с намаленото количство. Посеитх лекар в родния си град и от първата консултация още , тя заключи  : плацентарен полип. Разбирайте – някой не си е свършил работата при раждането и не съм почистена. Слава БОГУ !!!! Имах силна воля да кърмя и това постоянно контрахиране е спомогнало да се поизчистя малко и сама и не съм вдигнала температура. Смятам много от вас знаят какви са последиците от подобна немарливост. Казвам немарливост, защото съм убедена и до днес в проф качества на д-р Колева, но явно мързелът е в повече, или стимулацията е намаляла покрай новите финансови условия в болницата. Веднага и се обадих да и съобщя заключението тук и тя каза,че не било така, нямало как, абсурд и т.н.
Изписаха ми инжекции окситоцин, за да контрахираме матката и да опитаме да се изчистя сама. Резултат- много слаб. След това вече реших да отида в София макар че кърмя и да си оставя бебето, за да види моята изражадща какви ги е свършила.  Още първите секунди на ехограф при включен доплер , тя сама си каза, че „ами да има задържани плацентарни части“. И какво мислите последва? Вместо да се държи сериозно, да предложи кюретаж, да си довърши работата както се казва, тя се качи до отделението, за да ми даде две таблетки ЦИТОТЕК . Качи се до отделението по простата причина, че това лекарство е ЗАБРАНЕНО да се използва в гинекологията в България. Обясних и няколко пъти, че не се чувствах добре от окситоцина, че се притеснявам да приема таблетките и т.н. , но тя насотяваше. Дори ме караше да ги изпия на момента пред нея, макар че ме чакаха 400км път наобратно за вкъщи ! Изключително нагла постъпка. Естесвено не се съгласих, защото освен всичко друго, трябваше да си накърмя детето като се прибера и да се цедя,за да може поне на смесено хранене да бъде бебето ми докато трае реакцията на Цитотека  - 24 часа.
След това , другото, което безкрайно ме разочарова : на снимката ми от ехографа, където се виждат задържаните плацентарни част, изобщо не са написани моите имена,а някакви други, на друго лице. Никъде не пише лекарят, нито моите имена, все едно снимката е от напълно друго лице с друг преглед. Защо ли ........ както и за първи път от 4 години посещения при д-р Колева, не ми бе даден лист формат а4 с подробно описан преглед и заключение. Да не е луда да даде? Яд ме е смао, че всичко това се сетих едва вкъщи ! Все пак отворих профила си в сайта на болницата, за да проверя какво точно е описано от прегледа ми : естевено нищо подобно не е отразено. Всичко е описано абсолютно нормално като редови контролен преглед след ражадне, с нормална лигавица, матка, яйчници. Госпожата се е постарала да си замете следите отвсякъде, да не може човек да я пипне. Единственото, което мога да направя, е да пиша във форума, за да предпазя другите момичета и жени, да и нямат доверие. Иначе по административен път или чрез законодателството – тя успешно се покри.
Чудя се дали да влизам и в подробност как цяла бременност ми рисуваше апокалиптични картини, например, още в 8 гс , че бебето ми може да е с хромозомна аномалия и веднага разбира се направих Пренатест. А лекарят ми в моя град точно и конкретно каза,че това което се е видяло на ехото е обичайна гледка за този срок на бременността. И изобщо не вярвам да е грешка от страна на д-р Колева, тя си разбира от работата. По-скоро е имало други подбуди да ми наговори тези неща.
В крайна сметка : категорично НЕ препоръчвам на никого д-р Колева, със сигурност има познания,но нещо много лошо се е случило и с отношението и към пациентите, и с поведението и на работа. Изключително разочаровна съм и единственото, което се радвам, е че нямах сериозн последици от проявения непрофесионализъм и неадекватна реакция при допуснатата грешка. Ако беше реагирала по друг начин, може би щях да си затворя очите и да преглътна. Но да ми раздава забранени таблетки, да ми пише фалшиви имена по изследванията и да не отразява адекватно състоянието ми в документите, си е чисто ..... ще си спестя думите.

Успех на всички !

# 38
  • Мнения: 43
През 2019г.родих второто си дете по нормален път при д-р Колева, за мен тя е изключителен специалист и лекар! През цялата ми бременност ме следеше с всички необходими изследвания, защото имах и тромбофилия, на всеки възможен преглед ми следеше и кръвопотока към бебето, за което съм и безкрайно благодарна! Благодарение на нея и нейните окуражителни думи имах едно прекрасно и бепроблемно и леко второ раждане, ако не беше тя и вярата и, че всичко ще бъде наред, нямаше да се справя! Следеше ми най - подробно липсата на витамини и всичко, което беше свързано с моя проблем.
Аз също след раждането имах задържане на част от плацентата, но я видяха веднаха на ехографа, в момента след като родих, изчистиха ме и нямах никакъв проблем след това!
Каквото и да кажа, думите са малко да изразя благодарността си към д-р Колева, понеже преди това имах много лош опит с първо раждане в същата болница при друг лекар!
Бъдете жива и здрави!

# 39
  • Мнения: 11
През 2019г.родих второто си дете по нормален път при д-р Колева, за мен тя е изключителен специалист и лекар! През цялата ми бременност ме следеше с всички необходими изследвания, защото имах и тромбофилия, на всеки възможен преглед ми следеше и кръвопотока към бебето, за което съм и безкрайно благодарна! Благодарение на нея и нейните окуражителни думи имах едно прекрасно и бепроблемно и леко второ раждане, ако не беше тя и вярата и, че всичко ще бъде наред, нямаше да се справя! Следеше ми най - подробно липсата на витамини и всичко, което беше свързано с моя проблем.
Аз също след раждането имах задържане на част от плацентата, но я видяха веднаха на ехографа, в момента след като родих, изчистиха ме и нямах никакъв проблем след това!
Каквото и да кажа, думите са малко да изразя благодарността си към д-р Колева, понеже преди това имах много лош опит с първо раждане в същата болница при друг лекар!
Бъдете жива и здрави!
Здравейте! Предстой ми раждане и избрах болница Токуда. Във Ваше мнение  споделяте, че не сте била доволна от лекар при първото си раждане. Може ли да споделите неговото/нейното име? Искам да раждам нормално при възможност и не е сигурно дали д-р  Колева ще може да ме поеме. Предварително Ви благодаря!

# 40
  • Мнения: 1
Др. Росица Колева от Токуда, е с лошо държание, груба, лоша.
Още ме боли от прегледа й, от преди седмица! Каза ми че трябва да се оперирам от миома, а се оказа, че не трябва!
Съжалявам, че бях при нея и изхрачих напразно 100 лв.

Общи условия

Активация на акаунт