алергичен ларингит?

  • 1 681
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте, д-р Слънчева!
От две седмици с дъщеря ми (на 4 г. и половина) не можем да се излекуваме и се въртим в някакъв кръг. Тя ходи на градина отскоро, имаше хрема два-три дни и през нощта в петък (9 октомври) вдигна висока температура (39,5). Свалихме я и започнахме с капки Есберитокс Н, вит. С и прясно изцедени сокове от портокали, Коризалия и Хомеожен. В събота слетобяд загуби почти гласа си (преди две години за първи път се прояви този ларингит, педиатърка ни каза че е алергичен и ще се появява при всяка промяна на времето и почнахме да пием Ериус), започнах да давам Калциев гликонат и Ериус. През нощта за около половин час се опитвахме да я накараме да диша нормално, на пара в банята, на отворени прозорци в целия апартамент, не можеше да диша. В неделя вечерта пак вдигна температура - 38,2 , но вече бяхме по-добре с дишането. Три дни пихме Калциев гликонат и го спряхме, защото така ми е казала педиатърката. Цяла седмица пихме и сироп Тусавит, зелените сополи спряха чак в петък. В петък ходихме пак на преглед - докторът каза, че гърдите са чисти, а гърлото е спокойно. Но тя още кашляше. Продължихме с Хустагил. В събота през нощта пак получи пристъп - кашлица с лаене и задушаване. Взехме си Кларитин и от снощи пием него вместо Ериус и отново давам Калциев гликонат. Сега няма хрема, но има суха кашлица и незнам вече какво и колко дълго да давам. Пие чай от мащерка и  не й давам натурални сокове или вода, защото в петък последно пи един нат.сок от портокал с парченца и пак започна да се закашля, каза че й дразни на гърлото. Моля ви да ми опишете какъв е нормалния ход на лечението и къде бъркаме?
Колко време може да давам сиропите - за кашлица (възможно ли е те да предизвикват кашлица, а иначе да сме здрави), за алергия - Калциевия гликонат и Кларитин (наистина ли е по-добър от Ериус)?
И как да разберем дали сме алергични - има ли изследвания, които да направим, за да открием от какво е тази алергия? Дали ни действат алергизиращо - Есберитокса, сока от портокали, меда, кравето масло, шоколада, лайката? Вече взех да се съмнявам във всичко, което давам и съм чела, че може да е проблемно.
Какви са вашите съвети?

# 1
  • Мнения: 5 760
Найдобре е да давате Ериус мин. 10 дни и да правите инхалации с физиологичен р-р през три часа поне 3 дни , а след това през 6 ч. още 2 дни. Сиропите за кашлица няма много да помогнат. Можете да давате да смуче хексоралети през 4 ч. или да пръскате Биопарокс по 2 впръсквания 2 х дневно.

Общи условия

Активация на акаунт