кухо яйце или не?

  • 2 710
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте,
моля за помощ. Бях на преглед вчера (вагинален ехограф) и гинеколожката не видя плод, а само сакче. Според калкулатора съм в 6 г.с. и 5 дена. Нейният апарат обаче показа, че съм в 5 г.с. и 5 дена.  Последният ми цикъл беше на 3.09, забременяла съм на 14.09. Възможно ли е да не се вижда никакъв, ама никакъв плод? Даже точица нямаше. Тя ми каза да не се тревожа, но тя на всички винаги това казва, иначе е добра лекарка, но е е много по казването на лоши новини  Sad  Затова се притесних доста. С първата ми бременност видяхме плод към 5 г.с. а сега нищо Sad
Посъветвайте ме!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 255

Разбира се, че е възможно  Hug
Само няма да се притесняваш за глупости, сега не е момента. Ще видиш, че всичко ще е наред, а
разликата в Г.С. може да се дължи на леко трепване на ръката... там и 1.мм. отклонение дава разлика  Peace

# 2
  • Мнения: 2 617
Освен да изчакаш и да потърсиш и второ мнение, друг съвет не мога да ти дам. Понякога може да се види по-късно.
Дано да е наред всичко!

# 3
  • Мнения: 3 695
не мисли сега за най лошото, според мен изчакай да се види наистина, а може и да идеш и при друг лекар за всеки случай  Peace
стискам палци всичко да е наред

# 4
  • София
  • Мнения: 10 698
казали са ти момичетата...няма какво да добавя...изчакай...всяка бременност е уникална сама по себе си, не търси прилика с първата...понякога и 9 г.с може да се види чак...

# 5
Мерси за отговорите... Дано след две седмици се види нещо...  Praynig

# 6
  • Мнения: 2 562
Дано се види точицата  Praynig Понякога това става в по-късна г.с. На моя позната  в 7г.с нищо не видяха,а сега е вече в 3я месец.

# 7
  • Мнения: 241
При 5 г.с. е рано още да се види нещо.Според мене е вярно това ,което казва лекарката,а не калкулатора.Изчакай още малко.

# 8
  • Мнения: 629
Възможно е. И при мен на първия преглед се видя само сак, а на всичко отгоре имах и зацапване. 10 дни сън не спах, докато не отида пак на лекар и тогава видяхме тупкащото сърчице Simple Smile
Спокойно! Всичко ще е наред!

# 9
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При мен също се видя само сак. При това от двама различни доктори - веднъж в 5 г.с. и веднъж в 6 г.с. Втория лекар (при него реших да си водя ЖК) ми каза да отида след две седмици и в 8 г.с. имаше сърдечна дейност и ембион (но аз такъв не видях, само едно тъмно петно  Wink).

# 10
Здравейте,
вчера пак ходих на преглед и видяхме уголемено сакче, но отново нямаше плод. Sad
Гинеколожката ми каза, че това вече е обезпокоително, особено като се има предвид, че съм сигурна за датата на зачеване... Апарата показа, че съм в 5 с. и 6 дена ( а според калкулатора съм в 8 с. и 5 дена), така че разликата се увеличава.  Каза ми, че има малък шанс все пак плодът да се покаже. На мен не ми се вярва, аз вече съм се предала. Освен това вече имам и леко кървене. Даде ми Дуфастон. Другата седмица пак трябва да ходя - и вероятно това ще е за последно  Sad 

Пиша обаче да искам съвет - тя ми даде снимка от ултразвука и цялата диагноза, написана на един лист, и ми каза, че ако кървенето се усили много, да ходя в болницата. Аз вече съм в такова състояние, че го чакам този спонтанен аборт. Много искам да се подготвя психически и ви моля да ми напишете какво точно да очаквам. Предполагам, че ще има много кървене - колко време продължава? Не може ли вкъщи да стане, а чак след това да ида в болница... Толкова съм напрегната, че с нищо не мога да се занимавам.  Sad Моля ви, напишете ми какво точно да чакам. Ще се побъркам.

# 11
  • Мнения: 178
Здравейте,
моля за помощ. Бях на преглед вчера (вагинален ехограф) и гинеколожката не видя плод, а само сакче. Според калкулатора съм в 6 г.с. и 5 дена. Нейният апарат обаче показа, че съм в 5 г.с. и 5 дена.  Последният ми цикъл беше на 3.09, забременяла съм на 14.09. Възможно ли е да не се вижда никакъв, ама никакъв плод? Даже точица нямаше. Тя ми каза да не се тревожа, но тя на всички винаги това казва, иначе е добра лекарка, но е е много по казването на лоши новини  Sad  Затова се притесних доста. С първата ми бременност видяхме плод към 5 г.с. а сега нищо Sad
Посъветвайте ме!
Здравей Ели. Искам също да те успокоя, ако трябва потърси и второ мнение.
При мен, когато бях бременна (сега вече имам жива и здрава десетгодишна дъщеричка) гинекологът ме гледа на УЗ и твърдеше че е кухо яйце. Караше ме да отивам да ми пускат изследвания и да правя аборт. Аз много плаках и го питах няма ли някаква вероятност да има грешка и да си имам нормално развито ембрионче, но отговорът беше непоклатим. Реших да потърся второ мнение и когато отидох (даже да уточня че за второ мнение отидох при държавен лекар в студентска поликлиника, а не при частен) ме успокоиха, че плодът е развит съвсем нормално и че сърчицето тупка. Така, че не се отчайвай, изчакай, наистина е твърде рано, а и аман от специалисти, които те карат да си убиеш здравото детенце. Късмет и ще чакаме да ни кажеш скоро хубавата новина!

# 12
  • Мнения: 1 335
ElenkaD, смятано от деня на последната РМ, вече трябва да се вижда ясно ембрион и пулс.
Бих потърсила второ мнение.
Излишно е да чакаш. Това съсипва. От опит го казвам.

# 13
  • Мнения: 456
Пиша обаче да искам съвет - тя ми даде снимка от ултразвука и цялата диагноза, написана на един лист, и ми каза, че ако кървенето се усили много, да ходя в болницата. Аз вече съм в такова състояние, че го чакам този спонтанен аборт. Много искам да се подготвя психически и ви моля да ми напишете какво точно да очаквам. Предполагам, че ще има много кървене - колко време продължава? Не може ли вкъщи да стане, а чак след това да ида в болница... Толкова съм напрегната, че с нищо не мога да се занимавам.  Sad Моля ви, напишете ми какво точно да чакам. Ще се побъркам.
И аз се надявам всичко да е наред с бебчето Praynig
Иначе конкретно на въпроса: и на мен ми се случи подобно нещо, дори и датите бяха горе-долу същите. След като получих слабо кървене отидох на лекар и ембриона вместо в 8-ма г.с беше в 5-та и имаше пулс. Сълзи, рев тъй като това беше много дълго чакана бременност. Също ми изписаха дуфастон, но кървенето не спря и дори се засили леко. Седмица по-късно вечерта изхвърлих ембриона вкъщи, а на следващия ден ми направиха кюретаж. Кървенето след това при мен не беше повече от обикновен цикъл и продължи десетина дни, нито пък беше съпроводено с болки. Самата процедура ми я направиха с пълна упойка и час след това ме изписаха. Три месеца след това отново забременях и този път всичко мина безпроблемно.
Ще се повторя, но искрено се надявам да не се наложи да минеш през това и всичко да се нареди!

# 14
  • София
  • Мнения: 256
Здравей! Аз бих те посъветвала ако се засили кървенето да отидеш в болница, защото при мен имаш много кръв. Влязох в болницата по обяд, вечерта кървенето вного се засили  и ми направиха кюртажа още през нощта по спешност.
Дано при теб всичко е наред и не се стига до такива процедури  Hug

Общи условия

Активация на акаунт