Градски транспорт

  • 9 063
  • 110
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Дори и тези, които по принцип се придвижват с коли, понякога им се налага да ползват градския транспорт. Кажете си как пътувате?

Пуснах анкетата подтикната от следния цитат (дано Жози не ми се разсърди):
Как може да сравнявате билетчето на седалката с таква справка?Както и сиренето? То аз и билет от седалка не вземам, между другото, а и не го смятам за 'доброта', но това е друга тема.

Оправдавате ли пътниците, които оставят билетчето си на седалката или го подават на някой като слизат? Смятате ли, че цената от 1 лв за билет е висока или може би ниска? Изобщо нека си поговорим за градския транспорт във всичките му аспекти.  Grinning

Аз си признавам- купувам си месечна карта, защото основно се придвижвам с метрото и не ми се налага да се редя по опашки всяка сутрин.

# 1
  • София
  • Мнения: 786
Много рядко ми се налага да пътувам с градския транспорт, но си дупча билетче винаги.
За разлика от мен, циг..... ромите никога не съм видяла да си дупчат.

# 2
  • Мнения: 2 759
...Смятате ли, че цената от 1 лв за билет е висока или може би ниска?...
                               Това е много... никакъв въпрос. Хората с възможности не ползват ГТ. На хората без възможности - според безвъзможностите им е скъпо или евтино. За 1-2 спирки е скъпо. Да минеш целия град - може би е евтино. Умишлено не коментирах в другата тема, там засегнахме достатъчно други неща. Ако не ти стигат парите за билети - ще спреш ли да се придвижваш в София?

# 3
  • Мнения: 2 028
мнооого рядко, да не кажа веднъж-дваж годишно, ползвам ГТ, винаги дупча билетче, дори и за една спирка, имам ужас от ненормални контрольори, разправии, простотии, дърпаници, бутаници...  тоя адреналин гледам да си го спестявам...

# 4
  • София
  • Мнения: 978
мнооого рядко, да не кажа веднъж-дваж годишно, ползвам ГТ, винаги дупча билетче, дори и за една спирка, имам ужас от ненормални контрольори, разправии, простотии, дърпаници, бутаници...  тоя адреналин гледам да си го спестявам...
И аз съм така въпреки, че ползвам може би 2-3 пъти месечно.. Винаги си оставям билетчето или го подавам на някой който се качва, не ме гризе съвестта , ама хич.

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
мнооого рядко, да не кажа веднъж-дваж годишно, ползвам ГТ, винаги дупча билетче, дори и за една спирка, имам ужас от ненормални контрольори, разправии, простотии, дърпаници, бутаници...  тоя адреналин гледам да си го спестявам...

Освен всичко това за мен е въпрос на достойнство пред мен самата. Висока е цената разбира се, но къде ли ходя и аз Party Никога не вземам билетчета от седалките.

# 6
  • Мнения: 2 353
  Дупча си,  много мразя хитринки.

# 7
  • Мнения: 107
Винаги дупча! И престанете да давате продупчените си билетчета или да използвате втора употреба! Това ощетявава всики нас, защото се предполга, че парите от билети се използват за покриване на разходи, но и за инвестиции за подобряване. Затова всеки трябва да си купува.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 983
Возя се изключително рядко, дотолкова, че не знам колко струва билета.....Возя се гратис и ако се качи контрола си плащам глобата! Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 716
Услужлва съм по отношение на билетите.
Обаче подавам само на хора с подготвени билетчета. Срам ме е да подам билетче и да ме отрежат "не ми трябва, с карта съм".
Винаги перфорирам (а в момента участвам в битките за промъкване до валидатора  Close)
И най-много се дразня на тарикати, отказващи да си платят глобата, когато ги хванат. И на немощни контрольори.
А и на контрольори от типа "дай 5 лева, да не ти пиша акт за 100"  Close

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ако не ти стигат парите за билети - ще спреш ли да се придвижваш в София?

Няма да спра да се придвижвам- ще карам гратис и ще се оглеждам гузно.  Скоро имахме случай в офиса да не дойде една жена на интервю, дойде на следващия ден и каза, че не е могла да дойде на уговорката, защото нямала пари за билет  Rolling Eyes

А един приятел пътува само гратис- като го хванат никога не плаща глобата, а кара да му пишат акт. До сега нито един не му е написан- контрольорите отказват, защото не взимат и стотинка от цената на актовете, а от глобата си прибират 70% в джоба.

# 11
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Не дупча билет.
В нашия ГТ има кондуктор, който ти го продава и къса. Гратис ли? - Няма такъв филм!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Много рядко се возя с градския транспорт, но винаги си купувам билет и го дупча. Струва ми се нормално да си плащам за возенето и не се чувствам "прецакана" с 1 лев... Смятам, че цената не  е висока, за разстоянията, които минаваме с градския транспорт.

И понеже не участвам в теми за метрото, да се похваля, че се возих за пръв път преди 1 седмица  Mr. Green. Ми то много хубаво! Бързо, евтино, не мислиш къде да паркираш и докато си вършиш работата не се чудиш, дали няма да ти вдигнат, ожулят колата.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 240
От Варна съм и там я няма тази екстра с дупченето на билетче- ща не ща си купувам.  Тук в града, където следвам пътувам безплатно, защото съм студентка, а в града на майка си купувам билет само на по-дълги разтоянния  Blush
Между другото, колко е глобата в България за пътуване без билет  newsm78

# 14
  • Мнения: 4 120
И в Пловдив в ГТ има кондуктор, който таксува. В някои/ малко са/ , в които няма се отваря само първата врата и шофьорът таксува. В София ме глобиха преди години, имах билет, незнаех че се дупчи. Наистина незнаех, отивах към автогарата, няма закъде да го пестя този билет. Струваше 4 лв глобата тогава, а билетът стотинки.

Общи условия

Активация на акаунт