След прекарана пневмония?

  • 14 569
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Здравейте, не знам дали темата ми е за тук, публикувам я тук, защото много майки влизат, ако модераторите преценят да я преместят.
Преди седмица водих малката на лекар с ужасна, бухаща кашлица и снимката показа двустранна, вирусна пневмония. Бяхме в болница и вчера ни изписаха, не кашля, макар че 1-2 пъти на ден я чувам пак да кашля. Докторката ни изписа антибиотик за пиене, витамини и в петък сме на контролен. Въпросът ми е: Вашите деца след прекарана пенвмония, с какво ги стабилизирахте? В смисъл каква е храната - предполагам че повече плодове и зеленчуци, макар че сега няма много. И за тази кашлица, на снимката всичко е чисто, но тя не може да я откърти, казаха ми за компреси с камфоров спирт и други, споделете вашите ефективни компреси, това ни е първото сериозно заболяване и ми се ще да не ставаме редовни посетители на болницата, а да я пресека в началото. Знам, че другото е да сменяме въздуха един в годината, но за момента нямаме тази възможност. Благодаря ви предварително!  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми кара вирусна пневмония на 3г8месеца. По съвет на доки сменихме климата за месец. Давах здравословна храна- повече пресни плодове и зеленчуци. И подсилихме имунната система с Рибомунил. А лятото бяхме на Сандански 15 дни.

# 2
  • Мнения: 613
Разбирам как се чувстваш . Едната ми дъщеря изкара пневмония преди да навърши година. Племенникът на 1.6. и двама сега са големи 21 и 16 години и здрави , не болнави деца. Но и при мен и при зет ми решението беше да се обърнем към хомеопатия. Техния хомеопат е класически, а ние се консултираме с Боаронски.
Говори с педиатърката ви какво ще ви препоръча за подсилване на имунната система. Във форума има и много бабини илачи. Помисли дали да не се обърнеш към хомеопат. Не изнежвайте детето - мислете за закаляване.
А за смяна на климата наистина е добре да се помисли. Ако нямате възможност за почивка - нямате ли си някое село?
Здраве пожелавам!  love001

# 3
  • Мнения: 45
дъщеря ми изкара вирусна пневмония то4но на 6 месеца. Бяхе в болница, лечението го продължихме вкъши с АБ и витамини. В последствие я водихме на нещо като мини почивка на планина за смяна на климата. Давах плодове. Не съм правила друго по-специално  Peace

# 4
  • у дома
  • Мнения: 965
Кашлицата не минава за ден-два. Дори и когато е с обикновена настинка, дъщеря ми кашля поне 10 ина дни.
Иначе и ние изкрахме пневмония, единственото което направих е да я държа около месец в къщи, а не на градина - много разходки, но след като спря да кашля и много, ама много пресни плодове и зеленчуци.   

# 5
  • Мнения: 3 929
Можеш да правиш компреси с мед или със синапено брашно. На опаковката на синапеното семе пише как се приготвя т.нар. лапа. В момента просто не се сещам за съотношението вода, оцет синапено брашно. Другият компрес е с мед в една тензухена кърпа. Можеш също така да мажеш гърдичките с Пулмекс Бебе.
А освен АБ, сироп за откашляне не ви ли изписа? Мисля, че 3 дни след започване на АБ, започвате да давата Бромхексин за откашляне. За откашляне е добре да се дават чайове от мащерка и лайка - хем втечняват секретите, хем откашля. Много течности трябва да пие, за да отмива.
За укрепване на организма препоръчвам веднага след спиране на АБ да даваш на детето сок от цвекло или просто самото цвекло за очистване. Освен това съдържа много витамини и минерали в естествен вид. Сокове от портокал и грейпфрут също действат чудесно, но прясно изцедени, не купени от кутия. Сега е сезонът на ябълките - възползвай се. И много въздух.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На мен след прекарана пневмония ми казаха в един буркан мед да добавя смлян джинжифил (май корени бяха, не помня точно) и смлян синап. Всичко това се обърква и се взема по три пъти на ден по една лъжица. Рецептата е много хубава за изчистване на дробовете от всякакви остатъци от пневмония.

# 7
  • Мнения: 537
Много ви благодаря за съветите, момичета.  Hug Гледам стаите, в които стои през деня и спи да са добре проветрени, понеже ме е страх да я извеждам, а и тя спи в най - топлите часове от деня, но ще почнем да правим кратки разходки поне. Ще си направя лапата със сенапено брашно или мед, препоръчано от Зуки, и сега пием и чайчета. Но кашлицата й е една лаеща и... много се притеснявам.  ooooh! Ще пробвам всичко, което сте препоръчали и дано помогне.  Praynig Зуки, изписаха ни и Солволан освен АБ. А самия АБ е Азатрил, ако сте го чували. За течностите сега като отдавна не е с шише с биберон не знам как ще я лъжа, много не иска да ги пие, но добре поне че обича много мед, ще ги сладним с тях. Още веднъж много ви благодаря!   bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
ние след пневмония пихме Респистим + за деца,той е точно за изкарани инфекции на дихателната с-ма/витамини са/.Пробвайте
и Успех!

# 9
  • Мнения: 60
Бих ти препоръчала да и даваш и повечко месо,защото защитните фактори на организма са основно изградени от белтъци.Дробчета, воденички, съдържат желязо и други микроелементи,които се губят при сериозно боледуване и трябва да се наваксат с храната.

# 10
  • Мнения: 537
Бих ти препоръчала да и даваш и повечко месо,защото защитните фактори на организма са основно изградени от белтъци.Дробчета, воденички, съдържат желязо и други микроелементи,които се губят при сериозно боледуване и трябва да се наваксат с храната.

Да, аз сега гледам да готвя основно с месо, все пак това си е силна храна. Мерси за съвета.

Общи условия

Активация на акаунт