МАРТенското ни дете – все навънка го влече!

  • 19 729
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 305
Момичета оформлението на темата ми харесва много! Благодаря на Слънце и на Бейби Мони за положения труд!  bouquet

Стаси, не смятам, че има поводи за притснение! Петя до преди две седмици не седеше сама пък сега вече не можеш да я оставиш легнала и иска да се обръща на колене!
Току що се прибрахме с мъж ми, че бяхме на кръчма! Бягам за бърз душ, че Петя нищо чудно пак в 6 да огладнее! Чао и сладки сънища!

# 31
  • София
  • Мнения: 659
 И аз се включвам към благодарностите

 ЕВАЛА  smile3501 за труда и времето, което се посветили, за да изглежда добре темичката ни   bouquet - бая почерпки ще отнесете на националната среща  Laughing
 
 Шу, много готин цвят си постигнала, макар да не е това, което искаш. От втория опит трябва вече да стане. Непременно да кажеш какво се случва с малката ни моделка  Hug

 stasi, спокойно, напълно си е наред детето ти. Някои дечица въобще не пълзят, а други се изправят за първи път чак на годинка. Недей да я сравняваш с другите деца  Peace винаги ще има такива, които да правят нещо, което тя не умее.

 Слънце, в списъка не видях stasi, а ако не се лъжа и тя роди на 23.03

 Ей, много се радвам, че ще се съберем повечко мами на Бебеманията - нямам търпение.
 

# 32
  • Мнения: 267
Браво на оформителките!

Аз с въпросче и отговорче - какво означава да давате обезсолено масло - те всичките са обезсолени? (аз отколко време търся солено, ама намааа), и друго - козето сирене е много по-полезно от кравето, и по-подходящо даже за бебоци според мен, само да не пропускате да ги изкисвате всички. Не вярвам миризмата да им направи впечатление, а и тя не е толкова остра. Аз съжалявам, че изпуснах сезона на домашното, ама няма как, поне мама и тати се облажиха, малчо напролет. Мога да похваля кравето, което ние ползваме - дядо Либен - взимаме от много време, никога не се е случвало да има кофти партида, винаги е супер твърдо и е най-близо до истинското, от тези, които сме пробвали. Козе сме взимали на Маджаров и също е хубаво. А за маслата да си кажа, че за мен Президент хич не е най-доброто, даже напротив, особено пък за тая висока цена. Взимам едно немско Deutschemarke ли какво беше и съм по-доволна.

# 33
  • София
  • Мнения: 49
Благодаря на мамите, които сътвориха този уникален колаж!   bouquet
От разходки не ми остава време да седна на комп. Явно зъбките я мъчат тия дни /още нямаме нито един/, защото е доста мрънкаща. Вчера вечерта, изкъпана, преобута, нахранена и реееееев. По едно време татко й вика бебе ли имаме или дзвер  ooooh! Днес бяхме на консултация, Вики не е пораснала нито сантиметър 66см, поне така я измериха, и е качила 350гр, 6,690кг.Доки каза да въвеждам овес, сирене/козе Маджаров/, извара/кашкавалена/, масло/Мегле/, жълтък/купешки яйца/.
Да питам:
1.Жълтъка през ден ли се дава?
2.В продължение на колко време?
3.Почвам от трохичка и стигам до ¼ жълтък?
4.Сирене или извара може ли всеки ден и по колко?
heli_heli, Вики ако изяде 130гр, ще вдигна купон, едвам 60гр успявам да накусам. Каша също не хапва повече от 50-60мл.
Относно обличането, в сряда/Вики беше облечрена с боди с къс ръкав и суитчър, който разкопчах в магазина/, станах свидетел как една майка се развика на бебето си да спре да реве, защото се било изпотило. Ситуацията се разви в Джъмбо, детето облечено с дебел космонафт и беше почервеняло горкото, а майката крещи...идеше ми да хвана и да я...е как може такова нещо...нямам думи  #2gunfire
зелено човече, аз също мисля петък да посетя Бебемания, но няма да уточнявам час. Имам ти ГСМ, ще звънна ако сте там да се видим.
Elg, Честит рожден ден на патерица   bouquet
Честити месечинки  Hug
За работата, не ми липсва, но мисля догодина септември да дадем Вики на ясла и да се връщам в офиса.
Бодливка, моичкия също виси по нощите и троши пари в покера, вилнее в покерстарс, пърпъллаунч и пропаганда  fight hit
slancetoo, станала е малка грешка, Виктория на kris4e са на 20.03, а не на 19.03 Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 673
Цоп и от нас...
Колажът е страхотен  bouquet  bouquet  bouquet

Онзи ден говорих с една много добра педиатърка именно по въпроса за козето сирене. Та тя ми обясни, че за захранване е много добро, само да не се изкисва твърде много, че става безвкусно. Но за постоянно даване не става, защото не съдържа достатъчно фолиева киселина за бебоците. Та ако не може краве сирене да се дава, се купува овче. А то е такава гадост, най-вече заради миризмата

# 35
  • София
  • Мнения: 5 293
Здравейте и от нас. Да не казвам голяма дума, но Клаин почна да пооправя спането - явно ще си е беззъб и толкоз Simple Smile

Да не забравите, че нощес (довечера) се сменя времето!

Елвинг, аз си поръчах 125 гр. Сънвал в магазинчето зад Билла - плодовите (защото в големите има ориз, а продавачката каза, че малките не се търсели и затова не зареждали... ама аз нали си купувам само от там пюрета, та ме познават вече, че съм капризна Simple Smile ) - може и вече да са там, най-късно за понеделник ми обещаха Simple Smile

Сънцеее, Никита, не ми се връзвайте, де, ама нал' ме знайте каква съм си аз, то за снимки, ако се сещате, то за какво ли не... не го казвам с лошо, ама нали съм си от лудичките параноици  Embarassed Embarassed Embarassed аз затуй с мънички букви го написах, че да не се вижда от самолет, ама ей на, орлови погледи Simple Smile


Стаси8510, Калин само дето седи седнал, обръща се и  това е - няма мерак за пълзене, пък вече е на 8 месеца  Peace


За Бебемания:
ПЕТЪК, 30.10.2009 г.: Зелено човече, ?Вероники, Тони_ст, стаси8510, Дивена, Dideto, СЗА, Крисче: среща 14 ч. на входа ЗА КАФЕПИЕНЕ (който дойде по-рано, си разглежда - аз така ще направя, а който дойде по-късно - обажда се по ГСМ).
Аз лично ще дойда по-рано, между 12 и 13 ч. според настроението на транспорта ми Simple Smile

СЪБОТА, 31.10.2009 г.:

НЕДЕЛЯ, 01.11.2009 г.:

# 36
  • Мнения: 1 187
Хелоу!

Много е хубав колажа,аз си го представях малко по-цветен но пък така без шаренийки повече изпъкват НАЙ-ХУБАВИТЕ ДЕЦА! Hug
Благодаря на Слънцето и Бейби мони!  bouquet

Слънце още вчера забелязах линка към профилите,и мисля че е чудесно!Така ако искам да пратя нещо на лс,няма да превъртам цяла тема,че да видя кога за последно е писала мамата. Peace Дори в първия момент си помислих,че е линк към снимка и си зачудих дали не не търябвало да пращам а съм проспала.. Joy Преди в отчетната по квартали сме правили такова нещо. Peace
И на мен ми е интересно защо зелено човече е против тази препратка(ясно че ако имаше идея за снимки на мамите няма да се съгласи,но ако са пак някакви съображения за сигурност  Crazy ми се вижда прекалено-сори) Peace

п.п.А,тя зелено човече писала..Еми всеки си има някакви страхове,за мен са непонятни но всеки си знае..

Шу в момента цвета ти е страхотен! Flutter Много ми харесва,и ако някога реша да се изсветля-това ще е! И ти като мен си с бяла кожа,а силното русо задължава всеки ден грим,поне молив на очите и руж!Иначе ще сме като"вожда на бледоликите" Mr. Green.Аз сега едвам смогвам да мацна със спирата 1-2 пъти,а гланц слагам в движение,и ми се вижда по-задължаващо с руса коса.Ако имах твоите сини очи,бих се боядисала в черно-повече ще изпъкват.Имах преди зелени лещи,и мерак ми беше да се сътворя с тях и червенокоса-много добре се получи,но за кратко.

Еlg ама вярно съм познала,радвам се че сте си изкарали супер! Hug


kris4e тез наще мъже са по един калъп начи. ooooh! Ще трябва график за компа да направя,че вечер се записва за турнира и няма откачане.. Crossing Arms


Да не забравя-честити месечинки на Станимир,Мария и Ивайло!  baloni

# 37
  • Мнения: 222
Привет  Hug
Колажа е старахотен  Peace За майсторите  newsm20

Ще видим днес как ще се справим с натоварената ни програма - сега на обяд сме на рожден ден на бабата на мъжО, а после на сватба  Crazy Все пак си купих блузка за довечера  Mr. Green

И сега един въпрос (да не  ми е спам поста  Mr. Green ), по скоро към Слънцето, знам, че и тя се интересуваше  - как приготвяте червеното цвекло - на сок изтискано или варено и пасирано в пюре  newsm78 Четох, че и то е сред храните богати на желязо  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1
 Здравейте, момета! Laughing
 Останах 3-4 дни без комп и сега не мога да ви изчета. Няма и да се опитвам да чета старата тема.
 При нас всичко е по старому. Илийката вече не мога да го затворя в една стая. Лази из целия апартамент като бесен. Продължава със сричките. Най ме е яд, че ма-мам вика само като е супер гладен и ядосан или му се спи, та две не вижда. Нещо като зов за помощ. А та-та го казва като е на кеф и с усмивка. Никаква справедливост няма на тоя свят. Laughing Laughing
 Яд ме е, че все не мога да се включвам в срещите. Нали таткото ни е вкъщи в събота следобяд и неделя и аз го използвам, за да щипна нанякъде. Добре, че  през седмицата понякога успявам да се видя с някоя мама.
 За захранването вече забравих. На малкия звяр вече му давам и кисело мляко с пшеничен зародиш. Яде го с голям кеф и му оправя перисталтиката на червата.
 По отношение на събирането на децата и аз съм от либералните майки. Вчера едни батковци и каки му се радваха отблизо на Илийчо. Единият батко беше малко сополив, но то и каката вкъщи е сополива, та... Няма опазване, трябва да си създават имунитет.
 Ох, как щях да забравя да благодаря за колажа и темата. Simple Smile Благодаря, момичета! Много сладко се е получило.

# 39
  • Мнения: 361
Здравейте,


Аз уж се наспах.
Мисля да полежа и да се захвана с  newsm79 wash hang newsm71

Стаси- и аз не мисля, че трябва да си притесняваш. Ние също не пълзим. Но пък чувам разни простотии от рода на- ама рано му е да седи, рано му е да се изправя.  #Crazy Всяко бебе се развива индивидуално.

Хайде приятни разходки и  Hug

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро ( за някой добър ден). Аз разбрах думите на зеленото човече от снощи и няма какво да коментирам повече  Peace
А аз предлагам ако сте съгласни на 1 стр. на темата да сложим или след ника на мамата малкото й име или както миналата година малка снимка! Давайте идеи......!!!!

И искам да поясня нещо. По рожденните дати съм сложила само децата които ги има на колажа. За това се обърнах към Дивена, Есме-то и ред гърл. Която мама иска да го има детето и в списъка нека даде снима за колажа - ще ги добавим и тях!

# 41
  • Мнения: 170
Алоха!

Бейби-мони, Слънце, колажът е много свежарски и стои чудесно на първа страница! Браво за усилията, много сполучливо се е получило.   bouquet
А това с линка към ника е супер, ама много си е играла Слънцето..  Hug

Добре, че беше Бодливка да ми честити, че щях да забравя.. Днес ставаме на 7 месеца. Леле, колко порастнал ми се струва! И променен, все едно не е същото мъниче, дето го извадиха на обяд на 24.03..  Hug Mr. Green



Честито и на Мария и Ивайло, да са живи и здрави и мнооого да слушкат!

А какви са тез' кръчми от вас, бе хора? Аууу.. ние с мъжо не сме излизали насаме, откакто бяхме в Бургас август месец! Имайте малко милост, може ли такова нещо значи..  Mr. Green

А, и това за "бавноразвиващите се деца": ама това е голяма глупост значи. Да споделя, че това за лазенето или по-скоро за липсата му, обикновено значи, че детенцето направо ще проходи, при това по-рано от тези, които пълзят. Поне такива са моите наблюдения. Тъй, чеееее... радвайте се на дечицата, такива, каквито са. Природата си знае работата дето се вика. На мен постоянно ми казват, че му било рано за зъби, ама ей го на - не един, ами цял чифт извади преди 2 седмици. А тези, дето са ги извадили на 4 месеца какво да кажат? Ами тези, дето на годинка и нещо? Здрави и хубави дечица са си всичките, тъй, че не му мислете много-много. Тези неща не можем да ги контролираме, така, че каквото има да става - ще става. Щем, не щем.. това е.  Mr. Green

Ох, отивам да дремна, че досега гладих. Тъкмо дребното заспа.

Вили, вие в Плевен ли сте? Че ние ще идваме за малко довечера и утре се връщаме обратно, та можем да се видим ако искаш и имаш време, де.. newsm78

PS: накрая успях да сложа снимка! Yessssssssssssss! Mr. Green

# 42
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
И ние се наспахме. Ококори се звяра в нечестива тъмна доба къде 6.30 и не щя да заспи до 7 и кусур. Разгеле, отнесе по едно време плувката та и мама му да дремне още малко.
Nagaina, душко, аз не знам каква е технологията на приготвяне на маслото, т.е. дали се обезсолява и понеже видях, че на това масло пише "обеазсолено, пр. 80%", а на другото не, реших, че е по-добре да купувам такова.  Другата седмица като пазаря ще огледам по-подробно де, засега не съм се задълбочила защото пюретата ги правя с царевично олио. . Иначе за Президент-а и аз имам усещането, че е по-лъскаво отколкото натурално ама нейсе. Купувам Мегле, туй дето ти си го писала също и едно друго, но веднъж бях нацелила някакъв йогурт и не ми хареса. Сега вземам маслото на Маджаров-екстра си е, само дето е много малка разфасовката. Попарите ще ги почна с козе сирене, също тяхно /аз така или инче сирене, кашкавал и колбаси само на Маджаров купувам/. Ще пробвам да направя домашна извара и вероятно няма да е първата ми кулинарна изг-ца, заминала директно в кофата, ама тъй съм решила.
cvetka-koketka, аз засега цвеклото само на пюре съм го давала-не посмях да дам сок, а е много полезен. Режа го на кубчета, варя и пасирам. Правя го с морков и картоф /само кореноплодни де Rolling Eyes/, но много се харчи. Тази седмица ще и дам и сок евентуално.
slancetoo,  Hug. Обещавам да пратя снимка, ама нали знаеш, че съм като родопска народна песен Simple Smile
22 Peace за децата-радвайте им се и хич не се вкарвайте в такива филми.

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 49
Как ми се спи, не е истина  Tired
stasi8510, почивай си мила, докато можеш. Вики пълзи отдавна, изправя се веднага, щом усети опора. Като тръгне малката мравка, няма настигане. Дърта маймуна го описва най-образно, но при нея си е талант  Hug Не смея да я оставя сама, даже на земята, защото все си намира забавление, не върху пъзела с играчките. Един път се хванала за стола за хранене, изправила се, тръгнала да пада, тупнала на дупе, но преди да тупне тиквето в пода се провисила на една ръка на 10см и мрънка за помощ. Друг път, я страх да се пусне да седне на земята и пак рев  ooooh!. Не се притеснявай и твоя рахат ще свърши.
slancetoo, аз не се намирам за много красотна в момента, а и не обичам много да се снимам Blush, та сещаш. Но ако решите снимки, ОК. 
Бодливка, ако измислиш начин, как да откажем мъжете от покера, свиркай  Simple Smile
Времето пак се развали, мисля да привикам леля й да я изведе докато аз се позабавлявам  newsm79 clean wash hang 1ironing  chef
Спокоен и усмихнат ден желая!  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт