Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, след дълго четене и аз да се включа по темата с един въпрос. За съжаление имам три неуспешни опита инвитро. Последният беше през м.април тази година. Причина за стерилитета - почти неизвестна, имам ендометриоза І-ва, начална фаза, при лапароскопия кистите бяха премахнати. Мъжът ми има общо взето слаба спермограма, около 20 млн., т.е. на границата. Мнението на лекаря е, че тези могат да обяснят безплодието, но по принцип не би трябвало да пречат. Факт е, обаче че яйцеклетките се оплождат, но няма имплантация.
Да премина по същество на темата. Този месец си направих имунологични и генетични изследвания в Плевен. Оказа се че имам две неща: първо завишени НК клетки -16,7% при граница 11 % и второ от генетичните за тромбофилия - се установи че -Генетичен вариант С677Ш в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза (MTHFR) -резултат: хомозиготен носител по мутантен алел. Ходих и на консултация при доц.Конова. Това, което разбрах и доколкото успях да го разбера е следното. Повишените НК клетки, представляват клетки убийци, които всъщност не разпознават като свои имплантирания ембрион и го убива, всъщност пречи да се имплантира. Този проблем може да се отстрани, като се правят вливания с имуновенин и интралипид. Едното представлява соев екстрат а другото плазма, целта е се получи пречистване на кръвта, така че със всяко следващо вливане постепенно да се намалят и да се сведат до минимум тези клетки. В листовката пише, че се използва при болни от левкимия, т.е. това е пречистване на кръвта.  Вторият ми проблем - генетичния фактор - означава, че организма не може да усвоява фолиева киселина и това би довело до евентуално увреждания на плода. За това се изписва засилена доза фолиева киселина (Неофолик Мета), която се пие до края на бременноста. 
Все още мисля над тези нови резултати за мен и обмислям какво да правя. Да вярвам, ли да не вярвам ли.. Опитите си правих при д-р Александров във Варна, как ли ще подходи той към тези вливания, притеснявам се, а държа на неговото мнение, предстои ми да се свържа с него.
Има ли някоя от вас, която да е правила инвитро при него и паралелно вливания.
За Варна, разбрах, че вливания може да се правят в Майчин дом. Предстои ми да уточня подробностите, но ми казаха, че самото вливане струва 50 лв, а от тях мога да си взема медикаментите, а не да ги купувам отделно.  Другото място било Олимед, но аз при тях не желая да ходя (нямам добро мнение).
При консултацията си с Конова не можах да разбера едно нещо(всъщност аз пропуснах да попитам), тя директно ми говореше за вливания при инвитро, но аз си задавам въпроса, при условие че тези НК клетки са вероятния проблем за имплантирането, и няма друг по- съществен, може ли да се направи  само вливане без инвитро. Попрочетох из форума, но май че всички са правили едното с другото. Толкова ми тежи самата мисъл за още едно инвитро. Само човек, който е изпитал същото като мен, може да разбере, три неуспешни опита, бях срината. Въпреки всичко готова съм и на четвърти щом като трябва, но искам сега да проверя всички други възможни вариянти.
Ако някоя от вас е от Варна, ще ми е интересно да прочета мнение, как се организирала с вливанията и при кого е правила инвитрото и най-вече резултата - успешен ли беше (надявам се да е бил такъв).

# 1
  • Мнения: 248
аз сам правила  2 опита в варна при Ковачев.За сажаление неуспешни,плода спираше да се развива.Направихме изследвания в Плевен след 1 опит и ми препоръчаха вливане на имоновин при бременост.Но тъи като Варна не правят такива,и не са мхого за тях не ги напавих.А и от финансова гледна точка-600 лева е едно вливане.Сега заради фонда ще правя в Плевен,и давам луди пари за изледвания,и всички препоръки спазвам,та да видим какво ще стане.

# 2
  • Мнения: 1 699
divies_divies съжалявам за няколкото неуспешни опити  Tired Дано след преодоляването на установените проблеми опитът е успешен.Най-добре говори направо с Д-р Александров.Но и аз мисля че не правят такива вливания там,но не съм сигурна.Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 453
divies_divies, сподели какво са ти казали в АГ Варна след като попиташ за тези имунологични/ генетични отклонения.
 Трите ти неуспешни ин витро опита къде са правени ? Може да е било просто мал-шанс, че не си успяла досега. Аз вярвам, че скоро ще се похвалиш с +++ . Незнам. Някак не им вярвам още много на тези имунологични изследвания. А и според д-р Александров  те се правят евентуално при чести спонтанни аборти, а не при незабременяване. А тези НК клетки ми се струва, че на всеки ги изкарват завишени  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 259
аз сам правила  2 опита в варна при Ковачев.За сажаление неуспешни,плода спираше да се развива.Направихме изследвания в Плевен след 1 опит и ми препоръчаха вливане на имоновин при бременост.Но тъи като Варна не правят такива,и не са мхого за тях не ги напавих.А и от финансова гледна точка-600 лева е едно вливане.Сега заради фонда ще правя в Плевен,и давам луди пари за изледвания,и всички препоръки спазвам,та да видим какво ще стане.
Вливания във Варна се правят поне на 3 места.
Аз лично правих  при познат доктор в Окръжна болница без проблеми.
Другите ми вливания бяха съобразени и комбинирани с ходенията ми в София!
Ако имаш нужда от съвет/помощ/ пиши на лични ще помогна с каквото мога Hug

# 5
  • Мнения: 3
Да се включа отново, побързах да кажа че проблемите ни могат да се решат и се оказа, че избързах, ... за съжаление лошото не идва само, но кой друг го знае по-добре от всички нас във форумите. Както и да е само да кажа, че след посещението ни в Плевен, където съпруга ми направи SDI тест, резултатите излязоха и никак не са добри. Много лоша морфология, по Крюгер 3 %, 9 млн/ мл., с 85 % главични дефекти  и накрая варикоце първа степен. Само да отбележа, за да не го допускате и при вас- мъжът ми води изключително заседнал начин на живот, компютърен специалист е и за съжаление почти по 15 часа на ден е седнал пред компютъра и въпреки че знаем че това е много вредно, няма как да си смени професията... е резултата е налице. Така че вливането ще отложа за сега, първо ще подсилваме мъжа с предписаните от плевенският доктор лекарства, именно Проксийд, Цинк, Ликопен, а от мен ще добавя и бърканица с мед, чай бабини зъби и витамин С, и живот и здраве след Новата година пак ще говорим.
На всички вас пожелавам успех.

# 6
  • Мнения: 2 259
Да добавя и аз нещо.
И ние бяхме в Плевен преди повече от 2 години.
От там написаната рецепта полза нямаше особена.
Истината е наистина в промяна на начина на живот.
Освен повече движение добави премахването на слипове,горещите душове /сауни,басейн и др./
Вземете и малко Л -карнетин.
При нас лично полза от Проксид намаше.
И нали знаеше ,че след прием на лекарства и др. следваща спермограма най-рано след 3 месеца?
Има пероид на "озряване" на новите човечета ,ако мога така да се изразя. Wink

Общи условия

Активация на акаунт