Какво да очаквам след като сваля гипса?

  • 11 530
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 285
Кракът ми е счупен от 2 седмици, непосредствено над глезена. Надявам се в края на седмицата да ми махнат гипса, но не съм наясно какво да очаквам след това. В спешния кабинет бяха изключително нелюбезни и не получих никакви разяснения. Интересува ме ще мога ли да стъпвам на крака, ако не, колко време трябва да се раздвижва преди да стъпя, ще ме боли ли, в какво се изразява раздвижването (мисля си че плуването би помогнало, но дали е така  newsm78). С две думи всяка информация и съвети ще са ми от полза  Hug.
 Друго, което ме интересува е къде в София мога да ходя на рехабилитация.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Като ти свалят гипса ще ти кажат. Зависи от травмата и от физиологията.
Някои хора после ходят още време с патерици.
Някои ходят на рехабилитация, тъй като често крака е доста отслабнал и губи мускулен тонус.
Други направо си ходят и без рехабилитация.
Но това ще ти кажат при прегледа след свалянето на гипса. Няма как да са ти казали при поставянето му, тъй като никой не може да каже какво ще ти е състоянието след това.
Дано да не се налага да правиш нищо допълнително.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 576
Станислава ти е казала повечето. На рехабилитация можеш да ходиш и в ДКЦ или където си избереш, има на много места. Но за този кратък гипс едва ли ще се наложи. Успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 285
Благодаря, момичета Hug. Оказа се трябва да ходя с гипс 35 дена, а не 20, за колкото се бях настроила  Rolling Eyes, но след това хвърлям и гипса, и патериците  Simple Smile.

# 4
доста е неприятно обездвижването,
да, сводовете и на двата крака може да спаднат затова може да ви препоръчат носене на специални стелки по поръчка на ул. казбек една лаборатория,
да, мускулите отслабват, и примерно месец след това може да се чувствате сякаш наново се учите да ходите.
важното е наместването да е добре паснато и да се пазите, да се стремите да си възстановите старата походка за да не се натоварват неправилно други стави.

аз съм медицински карък.
Счупих си метатарзални кости в стъпало много тъпо с колело, от страх и шок отидох на лекар след 2 дни, сгрешиха ми броя на костите и степента на травмата, не ми ги наместиха и стана един ад .. като се почне с това че на 25ти ден откриха тройно по голямата травма(не една спукана ами три счупени и изкривени), ми пуснаха въдица за операция ..която всъщност не ми дадоха, довършиха ми имобилизацията до 45дни, и до ден днешен (4год) ме боли... като термометър е мястото на травмата ... а сега от 2 години ме връткат едни температурки 37.1-37.4 ... ииии тоз био термометър много ме дразни .. едни тръпки мравучкания. Ходя на планина, но не мога да тичам.

вероятно напълно ще си възстановите двигателните дейности.
плуването е приятно.
за усвояването на калция - вит.Д3, и ползвайте си полагаемият отпуск! Мен ме излъга шефа да работя на 10тия ден ... с гипса с токчето .. а как се ходи в обществена тоалетна щото в работата нямаше... не е за разправяне

Общи условия

Активация на акаунт